Jump to content
Dogomania

RUDY odnaleziony, poszedł za TM


Noemi1

Recommended Posts

[quote name='Dorota-Rudy']We wtorek o 19,50 na tvn w uwadze będzie o Karabienicach(chyba nazwy nie przekręciłam).Podobno psy z głodu sie pozagryzały.[/QUOTE]

Dorota, jak się dobrze przyjrzysz, to nawet Magdę i Pawła zobaczysz :)

Cytuję za [B]Piechcią15[/B], z innego wątku:
[INDENT][B]napotkałam fajną sprawę tylko szkoda, że tak późno, a mianowicie[/B]
[B]Ludzie z Warszawy, prywatni, nie fundacja postanowili nakręcić program tv o adopcjach schroniskowych. Każdy 25min program będzie poświęcony jednej adopcji, czyli wizyta przed adopcyjna, wizyta ludzi w schronisku i wizyta psa w domu, a być może po czasie też wrócą do nich zobaczyć jak się pies miewa. No i szukają takich sprawdzonych adopcji. Ludzie obojętni czy młodzi, czy seniorzy, rodziny czy single. Byle w promieniu max 200km od Warszawy. jeśli w najbliższym czasie kilku dni lub kilku tyg trafi wam się taka adopcja, a ludzie wyrażą zgodę aby to nagrać to kontaktujcie się z ta osobą. Kontakt do tej osoby, która się tym zajmuje: [/B][B][email protected] tel. 604 50 74 76[/B]
a oto ich fB; [URL="http://www.facebook.com/pages/Hacker/300292469983344"][COLOR=#4444ff]http://www.facebook.com/pages/Hacker/300292469983344[/COLOR][/URL]
[B]podajcie dalej gdzie się da[/B]
[/INDENT]Mru, Noemi, Dorota :) Może zgłosimy Rudego?

EDIT: Sorry, to dotyczy najbliższych adopcji - proszę o rozgrzeszenie, mam jakieś 38,5 st. gorączki .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 903
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Dorota-Rudy']Sytuacja jest taka że ma podawany encorton oraz karsivan(kupiłam dzisiaj kolejne opakowanie)dostałam rozpiskę na najblizsze 20 dni.Jeśli chodzi o sensownego weta to kiepsko .W Tłuszczu nie zrobią badań z krwi,ewentualnie w Wołominie.Karta wypisowa z badań jest u mnie .Kinia zapraszamy w odwiedziny jeśli chcecie to nawet jutro.Nie upieram się podejmijcie decyzje ale ja jestem za zrobieniem badan w Wołominie.Kinia daj namiary na swoją klinikę.[/QUOTE]
Chyba powinien zobaczyć go wet...encorton tez powinien byc podawany nie caly czas, a odstawia sie go zmniejszajac dawkę...
A lekarz nie sugerował Wam zamiennika karsivanu na polfilin? Nasz Skarbuś (*) przyjmował karsivan a później przeszedł na polfilin, kosztuje 10 zł...
Badania morfo i biochemie robią u mnie w dni powszednie. Nie wiem jak z sobotą, laboratorium jest po drugiej stronie ulicy.
Oczywiscie jesli Rudy to ciezki przypadek dla specjalistow to powinien go zobaczyc lekarz ktory go zna, ale jesli to kontynuacja leczenia to ja z czystym sumieniem polecam moja lecznice. Nie sa tacy że na silę chcą klienta zatrzymac i u siebie leczyc jesli maja watpliwosci , wysyłają mnie do specjalisty lub konsultują ze specjalista telefonicznie najlepsza opcję leczenia..

Link to comment
Share on other sites

Tak wiem że encorton to sie stopniowo odstawia.Byłam u doktor Agnieszki w Tłuszczu i ona rozpisała cały cykl .Najpierw 2x1 tabletka trzy dni potem 1 dzień przerwy potem 10 dni według rozpiski z przerwami i potem kolejne 10 dni już ze zmniejszona dawką i przerwami.Spokojnie to mamy pod kontrolą .Doktor Agnieszka też zaproponowała zamiane o której mówisz.Tylko ja to sie boje żeby mu sie nie pogorszyło na tym drugim leku.Doktor Agnieszka mówiła że działa podobnie i że będziemy obserwować.Kinia jak masz czas i ochotę zapraszam do Rudego.Mój numer masz-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota-Rudy']We wtorek o 19,50 na tvn w uwadze będzie o Karabienicach(chyba nazwy nie przekręciłam).Podobno psy z głodu sie pozagryzały.[/QUOTE]

tak, oglądajcie we wtorek uwagę :( tam się ciągle dzieje bardzo źle... z resztą jak widać na filmie ponizej... to dlatego nie mogłam być wtedy z Pytaniu z Tobą Dorota...

[URL]http://uwaga.tvn.pl/306371,reportaze,przerazajace_warunki_w_schronisku_w_korabiewicach,wideo_detal.html[/URL]

mamy z tej interwencji trzy psiaki my jako my, ogólnie odebranych zostało więcej... [URL]http://www.ratujzwierzeta.pl/?p=8938[/URL]



[quote name='Abrakadabra']Dorota, jak się dobrze przyjrzysz, to nawet Magdę i Pawła zobaczysz :)[/QUOTE]

ta, ojezu weź! ale lepsze to niż ostatnia nasza haha interwencja z Uwagą i kręcenie scen rodzajowych ;)



Dorota a czy on teraz coś bierze na ten kręgosłup i objawy neurologiczne? miał tam leki na to do 14stego chyba właśnie. nie? ja zapytam w lecznicy jeszcze. a kartę wrzucę, bo dałam Dorocie, ale nie pokazałam na wątku :) trochę to rozjaśni!

daj znać kiedy ci z Pytania chcą przyjechać - może i my się pojawimy, jesteśmy bardziej dyspozycyjni... ;)

Link to comment
Share on other sites

Wrzuciłam temat i zanikłam, przepraszam ale wczoraj miałam długi i ciężki dzień.

Mnie się wydaje, że pobranie krwi i inne badania możnaby zrobić bliżej, a wyniki dostarczyć do weta prowadzącego Rudego od początku.
Może niech on powie jakie badania zaleca Rudemu. I po otrzymaniu wyników, zdecyduje, czy jest w stanie ustalić dalsze leczenie Rudego bez jego oglądania, czy jednak musi psa zobaczyć.
Jeżeli będzie musiał go zabaczyć, to wtedy dowieźć Rudego do Łazów.
Ale oczywiście to WY decydujecie jak co załatwić.

Mru, Paweł i Karolina w reportażu "pytania na śniadanie" musicie być koniecznie, bo w końcu Wy i Karolina najwięcej szukaliście Rudego :)

Abra dużo zdrówka :)

Link to comment
Share on other sites

napisze szybciutko, bo jestem padnięta :)

Rudy był dziś u weterynarza :) na przeglądzie poucieczkowym. krew w porządku, nic strasznego się nie dzieje :) nerki i wątroba w normie! Rudy był baaardzo grzeczny ♥ bardzo! :) kocham go normalnie, jest tak wdzięczny i cierpliwy i ułożony i kochany.... patrzył za okna samochodu tak, jakby chciał to wszystko sam iść zobaczyć ;)

musi tylko lżej jeść. wracamy do leków sprzed ucieczki i patrzymy na rezultaty!

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za wizyte i badania-).Następnym razem pojade do dr..Kruszyńskiej na Gdańską w Warszawie.Będzie bliżej a dwa załatwie to sama.Magda i Paweł będą mieli więcej czasu na jakiegoś nastepnego biedaka.Moze nastepny znajdzie dom-).Mru co do jedzenia to rezygnujemy z wołowiny i tylko tak jak wcześniej kurczak z marchewką i makaron lub ryż .O 23 bylismy na siusiu niestety do 5 rano nie dał rady wytrzymac.Jest naprawde mądry często szczeka jak chce wyjść.Dziś nabrudził ale na dole,wiedziałam że tak może być -mop i wiaderko w pogotowiu-).Tak kochani dostałam umowe adopcyjną i juz ją odesłałam tak więc cioteczki i wujkowie Rudy i ja jesteśmy na dobre i na złe razem-) Już nie jest bezdomny-ma rodzinke-)-)-)-)-)-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota-Rudy']Dzięki za wizyte i badania-).Następnym razem pojade do dr..Kruszyńskiej na Gdańską w Warszawie.Będzie bliżej a dwa załatwie to sama.Magda i Paweł będą mieli więcej czasu na jakiegoś nastepnego biedaka.Moze nastepny znajdzie dom-).Mru co do jedzenia to rezygnujemy z wołowiny i tylko tak jak wcześniej kurczak z marchewką i makaron lub ryż .O 23 bylismy na siusiu niestety do 5 rano nie dał rady wytrzymac.Jest naprawde mądry często szczeka jak chce wyjść.Dziś nabrudził ale na dole,wiedziałam że tak może być -mop i wiaderko w pogotowiu-).Tak kochani dostałam umowe adopcyjną i juz ją odesłałam tak więc cioteczki i wujkowie Rudy i ja jesteśmy na dobre i na złe razem-) Już nie jest bezdomny-ma rodzinke-)-)-)-)-)-)[/QUOTE]


SUper! Powodzenia i wiele miłości! :)

Link to comment
Share on other sites

przepraszam, ale potrzebuję pomocy, przerasta mnie to

[IMG]http://img638.imageshack.us/img638/1364/dscf1734p.jpg[/IMG][I][SIZE=3][URL="http://www.dogomania.pl/threads/218114-FUGA-z%C5%82ota-starsza-spanielica-Dziadek-do-domu-opieki-Fuga-do-schronu-POMOCY%21%21%21%21%21"]Dziadek do domu opieki, Fuga do schronu? POMOCY!!![/URL][URL="http://www.dogomania.pl/threads/218114-FUGA-z%C5%82ota-starsza-spanielica-Dziadek-do-domu-opieki-Fuga-do-schronu-POMOCY%21%21%21%21%21"]![/URL]

kolejna moja sieropsinka[/SIZE][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diegula'] lub tego młodego weta :)[/QUOTE]

pff wiadomo :) też bym do młodego jechała :D

Rudy, jesteś kochany! słuchajcie, wczoraj w samochodzie rudy spał mi na kolanach... :):):) dostałam taką nagrodę za to, że się odnalazł, że nie wiem! ;)
i był bardzo grzeczny, w pewnym momencie myśleliśmy, że chce za potrzebą iść (myslalam, ze moze jeszcze biegunka) a on tylko siusiu chciał ;) nie zrobił tak ot - pod siebie :) jest boski, wtula się w człowieka tym starym przekręconym na bok łbem i nadstawia kark...

aaahaha jeszcze w lecznicy Rudy spotkał kolegów i min. sukę w cieczce! :D ależ się cieszył! ależ mu ogon się merdał :D

a my mamy nową bidę :( boże
weszliśmy do lecznicy i lekarze do nas w te słowa: eeee... mamy sprawę...
okazuje się, że wczoraj do lecznicy wpadła kobieta ze szczeniakiem. zażądała uśpienia go. szczeniak ma 2-3mce i pogryzła go jego matka... trafiła w oko :(
pani nie chciała leczyć, operować - chciała uśpić. dostała opier***ol od weta, że co to ma być, że ona sobie rozmnaża jak ja nie stać i że nie chce leczyć i że czemu on ma go niby uśpić? pani się poryczała, rzuciła kasę i wybiegła krzycząc, że nie chce na to patrzeć...
sunia jest mixem wyrośniętego jamnika i średniego mieszańca jakiegoś... :( pani jest nie do namierzenia, nikt jej nie zna... :/ no i szczeniak jest już po operacji, nie wiadomo czy będzie widział :(

[CENTER][IMG]http://img846.imageshack.us/img846/554/dsc059972.jpg[/IMG]

[IMG]http://img521.imageshack.us/img521/3249/dsc060032.jpg[/IMG]

[/CENTER]


[B]jeśli możecie pomóc w ogłaszaniu Brendy/Brandona/Morgana to proszę bardzo o tę pomoc :( [/B]średnio dajemy radę

ja tylko powiem, ze[B] my jako grupa interwencyjna czyli ja i Paweł plus Abra/Paulina itd:) nie mamy kasy od Vivy![/B] - mamy swoje subkonto, [B]na które zbieramy każą złotówkę sami żebraniną :( [/B]to nie jest tak, że Viva nam przelewa kasę na opiekę, bo oni mają swoje ogromne wydatki, mnóstwo koni pod opieką i w ogóle... jedynie odebraną Zapadką obiecali się zająć:) tym konikiem spod Tłuszcza, pokażę Wam zaraz zdjęcia, jaki piękny :/

o proszę bardzo, takie konie u nas pracują w polu... ledwo to idzie, ale idzie...


[CENTER][IMG]http://img267.imageshack.us/img267/7153/dsc053242.jpg[/IMG]


a tu Zapadka po odebraniu tymczasowym, u nas w pensjonacie dla koni:

[IMG]http://img215.imageshack.us/img215/9229/1000546700x5252.jpg[/IMG]

wbrew pozorom Zapadka nie jest bardzo stara! wygląda na 30 lat? nie ma tylu...
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Mru, ja sobie zdaję sprawę, że kasa Wam z nieba nie spada.
Oczywiście pomogę bardziej aktywnie ogłaszać Bendę, Brendona i Morgana, choć u mnie na FB są raczej na początku, bo tego staram się pilnować.
Na FB porobię im akcje na grupach i postaram się pozciągać ludzi.
Zbiórki kasy nie mogę obiecać, bo niestety z powodu jednego nierozliczonego zgodnie z umową psiaka, boję się, że ludzie mogą zrobić aferę :(
A czy oni mają jakieś wątki na dogo, bo ja się już pogubiłam w tych psiakach.
No i jeszcze Diara, do której też ostatnio nie zaglądałam.
A Abra już mi nadała nową - bardzo starą sprawę ;) Czyli sunię z Chełmżyńskiej :(
Zaraz lecę pomóc szukać pudliczki w mojej okolicy i rozwieszać plakaty.

Link to comment
Share on other sites

a sunia na Chełmżyńskiej jest? pojawiła się? słyszałam, ze nie było jej ostatnio :( nawet mi się dziś śniła ... <wariatka>

jeśli chodzi o psy te nasze i "nasze" :) czyli Morgana, Brende, Brandona - nie mają wątków :( nie zdążyłam założyć... założyłam Zuzi, Candy... głowy nie mam też żeby tam potem siedzieć pisać :( niestety :/ nawet na FB piszę rzadko, bo trudno się ogarnąć z tym wszystkim.

bede wdzięczna za każą pomoc :)

jesli chodzi o jakieś zbiórki na nie, to można podawać nasze subkonto:

[B]22 1370 1109 0000 1706 4838 7304[/B]
Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok 42a, 03-772 Warszawa

no i tytuł "dla Morgana/Brendy/Brandona"

wezmę na siebie ew. rozliczenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mru']a sunia na Chełmżyńskiej jest? pojawiła się? słyszałam, ze nie było jej ostatnio :( nawet mi się dziś śniła ... <wariatka>

jeśli chodzi o psy te nasze i "nasze" :) czyli Morgana, Brende, Brandona - nie mają wątków :( nie zdążyłam założyć... założyłam Zuzi, Candy... głowy nie mam też żeby tam potem siedzieć pisać :( niestety :/ nawet na FB piszę rzadko, bo trudno się ogarnąć z tym wszystkim.

bede wdzięczna za każą pomoc :)

jesli chodzi o jakieś zbiórki na nie, to można podawać nasze subkonto:

[B]22 1370 1109 0000 1706 4838 7304[/B]
Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok 42a, 03-772 Warszawa

no i tytuł "dla Morgana/Brendy/Brandona"

wezmę na siebie ew. rozliczenia.[/QUOTE]

To ja postaram się im jutro założyć, ale i tak głównie Ciebie będę nękała o ich stan zdrowia i postępy ;)
Sunia z Chełmżyńskiej chyba się nie znalazła. Abra miała do mnie dzwonić i cisza. Tam jest jeszcze problem z tą szczenną sunią, podobno z Pal..cha :(
Panda biedulka śliczna. Zaraz pozapraszam gości.
I do Bulika też wpadnę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mru']szczenna? może złapać, ciachnąć? tylko kurde co potem? wypuścić? ale czekać aż się urodzą szczeniaki? o nie...[/QUOTE]

Ona już je urodziła, ale dzień, 2 dni temu, jak dobrze zrozumiałam. ABra miała dziś tam podjechać po pracy i porozmawiać z właścicielem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...