Jump to content
Dogomania

Pręguska Kora. Potrącona porzucona chora. GRONKOWIEC, atopia!! potrzeba $ i karmy wet


ulvhedinn

Recommended Posts

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dług jak dług... po prostu tyle (a właściwie nawet więcej) wsadziłyśmy z Iwoną w leczenie Kory, i żeby chociaż pies był zdrowy :( Dosłowny dług to 379 zł u jednego weta i ok 70 zł u drugiego. W grudniu na zakup Orungalu wydałam 102 zł. Miesiąc wcześniej 300 zł na spłatę długu u weta.

Zeskrobina robiona była wielokrotnie, z przeróżnymi wynikami, były robione rozszerzone badania krwi (także na tarczycę).
Konsultacje u różnych wetów nie dały żadnych przydatnych wskazówek.....

W międzyczasie Kora miała paskudne zapalenie pęcherza, na szczęście wyleczone.
Pewną poprawę dały sterydy, ale nie do końca a w dodatku obciążały wątrobę, spowodowały też drastycznie złe samopoczucie, przyrost masy i popuszczanie moczu, stąd zostały odstawione.

W tej chwili wskazanie jest do zrobienia testów alergicznych, oraz wycinka skóry do badania w kierunku chłoniaka :(

Link to comment
Share on other sites

Cegiełki
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/250085-Kup-cegie%C5%82k%C4%99-na-panienk%C4%99%21-Do-29-I-2014?p=21741385#post21741385"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/250085-Kup-cegie%C5%82k%C4%99-na-panienk%C4%99%21-Do-29-I-2014?p=21741385#post21741385[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

dotarłam i ja na wątek Kory - z wpłatami pt. "Bazarek dla Kory" jestem:

10,- Natalia S. z Jaworzna (03.04.)
20,- Dorota D. z Fb (03.04.)
20,- Elzbieta Sz. z Lublina (03.04.)

i wpłaty zatytułowane "dla Kory od Ulvhedinn" - podawałam już na wątku tymczasów Ulv
10,- Karolina K. z Łodzi (07.04.)
30,- AnaB (04.04.)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

zagląda tu jeszcze ktoś?
zapraszam na cegiełki dla Kory:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/254624-Cegie%C5%82kowy-dla-Kory-do-28-08-2014-godz-20-00?p=22328869#post22328869[/url]

i przy okazji...miło by było, gdyby na poprzednich ktoś mógł potwierdzić wpłatę ;)

Link to comment
Share on other sites

Post "streszczeniowy" - żeby nie trzeba było szukać info
Kora choruje niemal od trzech lat. W międzyczasie była leczona na sporo problemów (nużyca, grzyb, bakterie itd)- ale to były same powikłanie wtórne po pierwotnego problemu naruszonej skóry.
Od zeszłego roku jest dramatyczne pogorszenie.
Kora była wszechstronnie diagnozowana przez ostatnie miesiące- w zasadzie co najmniej raz w tygodniu u weta, jest pod opieką dermatologów (dr Cekiera, prof. Popiel)
NIE MA: nużycy, świerzbu, grzyba, pcheł, bakterie są tylko w powylizywanych łapach.
Zeskrobiny były "czyste" przez ostatnie cztery badania. Posiew- także na grzyby- wyszedł ujemny.
Wyniki krwi ma dobre- w tej chwili w porządku są i morfologia i biochemia. Tarczyca jest zdrowa. Nie ma Cushinga.
Były pobierane wycinki skóry- widać jedynie przewlekły stan zapalny (no raczej). Nie ma chorób autoagresywnych. Nie ma nowotworów.
Jest wysterylizowana.
Próbowałyśmy wykluczyć alergie na rzeczy z otoczenia- m.in. zmiana posłania, zmiana misek (z metalowych na plastikowe), nie ma dywanów, używane są jedynie łagodne detergenty w jej otoczeniu.
Nie pomagają specjalistyczne kąpiele, dieta.
Kora nie toleruje sterydów (było kilka prób, z różnymi).
W TEJ CHWILI WPROWADZONO DO LECZENIE EQUORAL (CYKLOSPORYNĘ) - czekamy na efekty.........

Stan finansów na dzień dzisiejszy:]
Poprzednio zebrało się duuuużo pieniędzy , ale niestety wszystko co dobre ma swój koniec.
Badania (wycinki, wielokrotne badania krwi- pełne, badanie tarczycy, zeskrobiny, posiewy, badanie na autoagresję etc), wizyty u wetów, kosztowały dużo, także specjalna karma, leki, transport Kory do weta....

W tej chwili za ostatnie badanie- testy na alergię i wizytę zapłaciłam ze swoich.
To dokładnie [B]590 zł (testy) i 111 zł (wizyta).[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yucca']Zaglądam z bazarku, będę kibicować panience :)[/QUOTE]
Witam :) a Kora dobrych myśli (i pomysłów co może biedulce dolegać) potrzebuje jak nikt inny...
Mnie zastanawia i zdumiewa jej przypadek....w badaniach nic nie wychodzi, jak ze skórą jest źle (albo gorzej-tu zawodzi moja pamieć), to opiekunka ma na nią...uczulenie... słyszał ktoś o takim przypadku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yolanovi']też przychodzę z bazarku, ale już wcześniej jestem u Kory na FB. Biedna sunia:( Postaram sie jakims groszem wesprzeć[/QUOTE]
wiesz zapewne,że poprzednie wydarzenie się przedawniło, jest drugie :)
ależ się cieszę,że u Kory co raz więcej dobrych ludzików :multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zawitałam do Koruni z bazarku cegiełkowego , śliczna dziewczynka, trzymam mocno kciuki za jej zdrówko :thumbs:

Bidulinka kochana musi cierpieć :placz:, 5 lat temu odeszła za TM moja alergiczna sunia:-( , czasami tak się źle czuła , że chowała się w łazience w najciemniejszy, w najchłodniejszy kont:shake:, za bardzo nie wiadomo było co jej dolega , cała w wysypce:-( ale nie były to: ani n[COLOR=#000000]użyca, świerzb, grzyb ani bakterie a testy alergiczne wykazały tylko bardzo niski poziom alergenów które nie mogły wywołać takiej reakcji[/COLOR]:shake:[COLOR=#000000] , nawet zmiana miejsca -np 100 km od domu wywoływała reakcje alergiczne, wyglądała wtedy jakby ja pogryzł rój komarów , dostawała karmę dla alergików (czasami nie obyło się też bez sterydów) i z czasem jakoś się w miarę ustabilizował jaj stan [/COLOR]:-([COLOR=#000000] mam nadzieję, że Koruni też się poprawi [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yucca']Piesek mojej koleżanki też miał ciągle jakieś strupki i po badaniach zeskrobiny okazało się, że to gronkowiec. Nie znam się kompletnie na chorobach, czy gronkowiec został wykluczony?[/QUOTE]
tak, gronkowca na pewno nie ma (jak znajdę dokładny opis czego nie ma, to wkleję)

Link to comment
Share on other sites

mam:
"[COLOR=#141823][FONT=Helvetica]Kora choruje niemal od trzech lat. W międzyczasie była leczona na sporo problemów (nużyca, grzyb, bakterie itd)- ale to były same powikłanie wtórne po pierwotnego problemu naruszonej skóry. [/FONT][/COLOR][COLOR=#141823][FONT=Helvetica]Od zeszłego roku jest dramatyczne pogorszenie.
Kora była wszechstronnie diagnozowana przez ostatnie miesiące- w zasadzie co najmniej raz w tygodniu u weta, jest pod opieką dermatologów (dr Cekiera, prof. Popiel)
NIE MA: nużycy, świerzbu, grzyba, pcheł, bakterie są tylko w powylizywanych łapach.
Zeskrobiny były "czyste" przez ostatnie cztery badania. Posiew- także na grzyby- wyszedł ujemny.
Wyniki krwi ma dobre- w tej chwili w porządku są i morfologia i biochemia. Tarczyca jest zdrowa. Nie ma Cushinga.
Były pobierane wycinki skóry- widać jedynie przewlekły stan zapalny (no raczej). Nie ma chorób autoagresywnych. Nie ma nowotworów.
Jest wysterylizowana.
Próbowałyśmy wykluczyć alergie na rzeczy z otoczenia- m.in. zmiana posłania, zmiana misek (z metalowych na plastikowe), nie ma dywanów, używane są jedynie łagodne detergenty w jej otoczeniu.
Nie pomagają specjalistyczne kąpiele, dieta.
Kora nie toleruje sterydów (było kilka prób, z różnymi).[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#141823][FONT=Helvetica]W TEJ CHWILI WPROWADZONO DO LECZENIE EQUORAL (CYKLOSPORYNĘ) - czekamy na efekty.."
[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

zaglądam do bidulinki:-(, jak maleńka się czuje:bigcry: ulvhedinn, Korunia nadal mieszka u Twojej koleżanki Iwonki?

napisałam na wątku Boryska (:placz:TM) , że deklarację po nim przekażę na któregoś z Twoich podopiecznych , żebyś wybrała na którego zwierzaczka :loveu:(ale nie odpisałaś;))a pojawiła się Korunia więc przekazuję na nią Boryskową stała 20zł miesięcznie, numer konta taki sam jak dla Boryska?

Link to comment
Share on other sites

i jeszcze jedno-teraz wygląda trochę lepiej, ulv jak obłaskawi kompa to wstawi nowe fotki

[IMG]https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/p526x296/10577115_755621737813196_8636820110349013585_n.jpg?oh=dfa3baea64499b8a66e436204c5c8764&oe=5473D1B0[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

kopiuję z fb wpis ulv:

[COLOR=#141823][FONT=Helvetica]Wyniki wyszły dobrze [/FONT][/COLOR][I]
Niestety w środę kolejna wizyta- Kora nadal się drapie i wygryza, chociaż już mniej. I p dr chciała jeszcze powtórzyć usg trzustki....
I tu jest problem- ja absolutnie nie mam już skąd pożyczyć, ukraść, czy zdobyć pieniędzy [I]
Więc.. jeśli się nie zbierze kasa, to obawiam się że albo w ogóle nie będzie wizyty, albo jeśli nawet będą zalecone jakieś leki, czy badania, to i tak ich nie zrealizujemy [/I][/I]

Link to comment
Share on other sites

i jeszcze:

[COLOR=#141823][FONT=Helvetica]Rozliczenie- od momentu kiedy konto Kory się "wyzerowało":
WYDATKI:
590 zł (testy)
111 zł (wizyta)
30 zł wizyta
52 zł leki (antybiotyk + osłona na żołądek)
130 zł badania
30 zł wizyta
ok. 120 zł karma (Kora ma obecnie kupowane mniejsze opakowania i mrożone, żeby uniknąć rozwoju roztoczy)
------------------
1063 zł (mam nadzieję że o niczym nie zapomniałam...)_[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#141823][FONT=Helvetica]WPŁYWY:
na konto HA:
Grzegorz Filipowicz 20 zł
Ewa Treger 50 zł
-----------------
70 zł
bazarek cegiełkowy dogomania:
1. devoner-2 kąpiele, czyli 20 zł
2. milagros19853201- 1 buteleczka szamponu, czyli 5 zł
3. bukowa -5 kąpieli, czyli 50 zł
4. Carrie i Tequila- 1 buteleczka szamponu, czyli 5 zł
5. Figunia- 1 buteleczka szamponu, czyli 5 zł!
6. Panna Marple- 3 kąpiele, czyli 30 zł
7. yucca- 1 kąpiel, czyli 10 zł
8. yolanovi- szamponik+kąpiel, czyli 15 zł
9. dorcia2 - 3 szampony, czyli 15 zł
10. Agnieszka103 -butelka szmpnu, czyli 5 zł
.................................................. .................................................. .....
160zł
RAZEM:
230 zł
PODSUMOWANIE:
-833 zł
[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...