Jump to content
Dogomania

Max-1.5 roczny Owczarek Malinos-znalazł ukochany własny dom!!!!


daga31081980

Recommended Posts

[CENTER][FONT=Comic Sans MS][B][SIZE=6][I]Max
Owczarek Belgijski Malinos
1.5 roczny zwariowany szczyl.
Potrzebuje kochanego domu znającego rasę.
Boi się krzyku i podniesionej ręki.
Zabrany ze schroniska bo ze stresu i strachu nic nie jadł.Umarłby z głodu.
Na spacerze na smyczy na początku ciągnie ale potem już się uspokaja i ładnie idzie.Dość żywo reaguje na inne psy.
W boksie jest sam.
Podobna to rasa jednego pana któremu jest bezgranicznie oddany.
Wielki z niego łasuch:)
Pies do domu,mieszkania-nie do kojca i budy.
Max w tej chwili przebywa w hoteliku u zuziaM na dolnym śląsku
tel.[/I][/SIZE][/B][/FONT][B][SIZE=4]Tel : 695 555 221[/SIZE][/B]
[LEFT]

[CENTER] [IMG]http://img88.imageshack.us/img88/6199/p8240312.jpg[/IMG]


[CENTER][LEFT][CENTER][IMG]http://img718.imageshack.us/img718/490/p8240306j.jpg[/IMG]
[/CENTER]

[CENTER][IMG]http://img685.imageshack.us/img685/1821/p8240308.jpg[/IMG]
[/CENTER]


[CENTER] [IMG]http://img508.imageshack.us/img508/7153/p8240319.jpg[/IMG] [/CENTER]


[CENTER] [IMG]http://img831.imageshack.us/img831/9262/p8240321.jpg[/IMG]


[IMG]http://img155.imageshack.us/img155/7104/p8240324.jpg[/IMG] [/CENTER]

[/LEFT]
[/CENTER]
[/CENTER]
[/LEFT]
[/CENTER]

Edited by daga31081980
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Alez tu sie cioteczek zebralo ! Ogromnie dziekuje.
Dagmarko, super, jak zwykle !!!

Niunius ma podstawy szkolenia. Potrafi reagowac na komendy : siad, waruj i lapa .....
Jest bardzo energiczny i kiedy wyskakuje z kojca, to lepiej wtedy szybciej przebierac nogami, bo inaczej moze powlec za soba.
Ale po chwili i pierwszym siusiu, uspokaja sie i zaczyna wtedy żebranie ..... wsadza nos w moja kieszen i czeka, kiedy cos dostanie.

Max naprawde bardzo potrzebuje domu albo chociaz tymczasowego opiekuna znajacego dobrza ta rase, bo u mnie jest nieszczesliwy .....
To nie jest pies, ktory moze zyc w kojcu ..... On sie meczy, stale biega i prosi zeby go wypuscic.
Ja niestety nie moge zaoferowac mu niczego ponad to, co ma ..... mam za duzo starszych wolno chodzacych psow, zeby go puscic, aby sobie mogl pobiegac.
Ma dwa spacery do lasu w ciagu dnia.

W ogole, to wyprowadzilam go juz prawie calkiem z traumy, bo kiedy do nas przyszedl, to bal sie naprawde wszystkiego.
Wystarczylo na niego podniesc glos, a kulil sie w kacie kojca i patrzyl z lekiem tymi pieknymi oczkami ......
Kiedy wychodzil z kojca, to szedl na ugietych lapkach ...... kiedy sie zalatwil, natychmiast ciagnal z powrotem do kojca ..... kiedy go wyprowadzilam poza ogrod, na otwarty teren, to apieral sie i nie chcial w ogole isc, ciagnal do kojca .....
Teraz juz potrafi ladnie spacerowac. Jest zainteresowany zapachami na zewnatrz. Jeszcze ciagnie, ale nie chce go uczyc na kolczatce, bo nie chce narazac go na bol.
Raz, na samym poczatku, mnie ugryzl.
Jestem jednak pewna, ze nie ma w nim agresji do czlowieka. Stalo sie tak dlatego, ze ze schroniska przyszedl z pchlami.
I kiedy moj maz trzymal go na smyczy, ja w tym czasie zaczelam pryskac go Fiprexem. Max sie nagle odwrocil i zlapal mnie za rekaw kurtki i chwile trzymal.
Jednak kiedy puscil i odskoczyl na chwile, to zaraz do mnie podszedl i zaczal sie przytulac, napierac na mnie bokiem i patrzec przepraszajaco w oczy .....

Toleruje suczki. Jest w kojcu obok suni husky i czasami sie przez siatke kloca, ale nigdy nie pokazuja sobie zabkow.
Natomiast chlopakow, a szczegolnie duzych, nie lubi.

Link to comment
Share on other sites

Kolce nic nie pomogą, bo zdesperowana malina albo je totalnie oleje, albo się zamknie w sobie i pozamiatane. Z opisu wychodzi, że Max to bardzo fajny chłopaczek. Tak żałuję, że nie mogę teraz mieć drugiego psa, bo marzy mi się właśnie chłopak malinois albo holenderski :(

Link to comment
Share on other sites

Watek Maxa na forum owczarkow belgijskich :

[URL="http://bb.belgi.com.pl/index.php?page=Thread&threadID=4394"][B][COLOR=red]MAX 1,5 roczny owczarek belgijski[/COLOR][/B][/URL]
[SIZE=2][COLOR=red][/COLOR][/SIZE]

Dziekujemy za zalozenie mu watku. Mam nadzieje, ze ktos kochajacy te rase sie Maxikiem zajmie jeszcze przed zima .... on nie powinien zostac w kojcu ... zamarznie ....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Beatko, dziekuje za kazda pomoc.
Ja juz spac przez niego nie moge .... robi sie coraz zimniej.....
Juz mu do budy napchalam slomy, bo koce wszystkie nadal rozdzieral. Nawet mu sie chyba w tej slomie podoba, bo nawet w dzien sobie potrafi w budzie siedziec.
Musze zamowic u kolezanki caly klocek slomy i doloze mu az po sufit, niech sie w niej caly schowa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zosia123']Biedaczek - rasowy, a utknął...[/QUOTE]

Oj utknal ..... Naprawde sie dziwie bardzo.
Co prawda byl chetny juz, ale chcial dla swojej suczki kawalera ..... a na dodatek ma jeszcze owczarki niemieckie ( chyba tez parke ) i wszystkie te psy ponoc sie go panicznie boja .... klada sie i kula, kiedy tylko na nie spojrzy ....
I jakies malzenstwo starsze o niego tez pytalo, ale to nie psiak dla starszych ludzi .... za silny, za energiczny .....

A na forum owczarkowym, gdzie spodziewalabym sie ludzi, ktorzy pomagaja wlasnie psom rasy ...... ani jednego wpisu nawet na watku ..... zreszta nie tylko na watku Maxa , ale i innych psiakow tej rasy w wielkiej potrzebie ....
Niesamowite wrecz !!!!!
Za to watki chwalacych sie swoimi pupilkami ..... od kilometra !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuziaM']A na forum owczarkowym, gdzie spodziewalabym sie ludzi, ktorzy pomagaja wlasnie psom rasy ...... ani jednego wpisu nawet na watku ..... zreszta nie tylko na watku Maxa , ale i innych psiakow tej rasy w wielkiej potrzebie ....
Niesamowite wrecz !!!!!
Za to watki chwalacych sie swoimi pupilkami ..... od kilometra !!!!!![/QUOTE] Ciężko nie zareagować.
Zamiast krytyki zachęcam spojrzeć w dział [I]Trafiłem na swojego człowieka[/I], tam też jest wątków "od kilometra". Wiele psów, za pośrednictwem forum i osób zarejestrowanych na nim, znalazło dom. To, że ktoś podbija wątki, nie znaczy, że cokolwiek robi by psu pomóc i analogicznie jeśli jest cisza, niekoniecznie nikogo ten pies nie obchodzi. To przede wszystkim dom tymczasowy może podbijać wątek, osoba która ma z psem do czynienia.
Trudno o adopcje psów naprawdę fajnych, a spodziewasz się cudów przy psie, który jest niepewny (belg po przejściach to nie jest prosta sprawa). Także sam pies sprawia, że wymagania względem domu są większe i trudniej o taki. Cudotwórcą nikt z nas nie jest, a właśnie ze względu na znajomość i związanie z tą rasą ciężko o dom, który przez belgomaniaka zostałby oceniony jako odpowiedni.

Na pewno niewiele wskórasz obrażając osoby zaangażowane w pomoc psom.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, ale skad mam wiedziec to, o czym piszesz .. ze " [I]i analogicznie jeśli jest cisza, niekoniecznie nikogo ten pies nie obchodzi[/I] " jesli wlasnie nikt nawet nie napisze, ze zainteresowal sie losem Maxa i chociaz sprobuje pomoc w jego sprawie.
Ja doskonale rozumiem, ze psow takich jest mnowstwo i nie mialabym nawet zamiaru nikogo naciskac, ale byloby mi ... i pewnie innym, ktorym los Maxa nie jest obojetny, a nie maja zadnej wiedzy o tej rasie, lzej gdybym wiedziala, ze jednak moj apel nie pozostal bez echa.
I chyba trudno sie dziwic mojemu rozzaleniu ..... a naprawde nikogo nie mialam zamiaru obrazac, bo to ja musze codziennie patrzec na tego biednego psiaka zamknietego w kojcu ... chudego, kiedy robi sie coraz zimniej na dworze majac swiadomosc, ze bedzie musial zyc tak jeszcze dlugo wduzo bardziej mrozny czas ....
To nie zlosc, a rozzalenie ..... jedynie rozzalenie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...