Jump to content
Dogomania

Jak opiekować się suczkami po utracie szczeniaków? Proszę o pomoc


Molkusia

Recommended Posts

[quote name='kasiabee']Ja nie wiem czy wiesz, ale nawet w Polsce za pisanie pomówień na internecie lub za obrazę kogoś na internecie można trafić pod sąd. Skoro więc nie jesteś pewna co do określonego stowarzyszenia lub hodowli to radzę ci trzymać język za zębami. Co innego powiedzieć, że coś "może sie zdarzyć" a co innego twierdzić, że tak jest na 100%.[/QUOTE]

Buahahahahah, widzisz w moim poście nazwę stowarzyszenia albo hodowli? :evil_lol: albo pomówienia? To są fakty, pani wykształcona ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 585
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='klaki91']Nie rozumiesz o co mi chodzi.

Jest pies, jest suka. Oba z udokumentowanym pochodzeniem, rodowody wystawione przez ZKwP. Właściciele postanawiają zwierzaki rozmnożyć kierując się jakimiś tam motywami. Z racji tego, że nie chce im się uczestniczyć w wystawach, czy ogólnie uznając że nie chce im się babrać z papierkami w ZK rejestrują się w innym stowarzyszeniu. Szczeniaki otrzymują rodowody tego stowarzyszenia.

Na jakiej podstawie uważasz, że te szczenięta są w typie rasy a nie rasowe? Przecież mają udokumentowane pochodzenie.



Argument o chorobach do mnie nie przemawia. W popularnych rasach ozdobnych, w hodowlach zarejestrowanych w ZK (weźmy nawet za przykład yorki) nie prowadzi się praktycznie żadnych badań. Jak się zdarzy hodowla która je robi to szok ;) więc hodowcy z ZK też opierają się w tej kwestii głównie na zdaniu weterynarza.[/QUOTE]

W takim razie skoro nie chcą babrać się w papierkach to może przestana też babrać się w produkowanie szczeniąt.
Udokumentowane pochodzenie mają też psy rasowe wykluczone z hodowli-one same w sobie są rasowe ale ich potomstwo już nie,przekazują wady,które w rasie są niedopuszczalne.
To chyba w obowiązku przyszłego właściciela jest prześwietlenie hodowli i sprawdzenie czy takie badania się wykonuje.
Opierają się na zdaniu polecanego weterynarza przez większość dobrych hodowli a nie pierwszego lepszego jak to większość przywykła chodzić.nie każdy wet specjalizuje się też w danej rasie.Nie ma weta od wszystkiego.A najlepsi są tacy co chodzą z psami do wetów od krów i trzody chlewnej,dla mnie jego opinia na temat psa jest nic nie warta.
Jeśli ludzie dalej będą popierać pseudo i kupować taniej to w przyszłości żaden prawdziwy przedstawiciel rasy się nie zachowa.Naszego społeczeństwa chyba nie da się nawrócić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Dopóki nie jesteś zarejestrowanym hodowcą to nie, nie masz prawa hodować psów. A rejestrować się (z tego co piszesz) nie zamierzasz. Jak będziesz chciała to na nic nasze gadanie a sukę i tak rozmnożysz, więc pozostaje życzyć tylko życzliwego sąsiada i uroczej przeprawy ze skarbóweczką i innymi organami ;)[/QUOTE]

Nie no to to wiem, ale wiem też, że nie muszę mieć psa zarejestrowanego w ZK, aby móc założyć hodowlę w jakimś stowarzyszeniu. Nie tylko ZK daje takie uprawnienia.


[quote name='evel']Psy to psy, ludzie to ludzie. Więc z łaski swojej trochę powściągnij swoje wypowiedzi. Można hodować normalne, zdrowe psy bez żadnych wymysłów, szczeniaki "dla Kowalskich", po prostu uzyskując uprawnienia hodowlane, robiąc badania i traktując to odpowiedzialnie, a nie planować rozmnażanie swojej kilkutygodniowej suki dla zaspokojenia własnej próżności, bo chyba o niczym innym nie może być mowy - wcześniej wydawało mi się, że coś rozumiesz, ale chyba nie do końca i w życiu nie uwierzę, że pracowałaś w schronisku - taka osoba nie powiedziałaby, że jej nie obchodzi los psów w naszym kraju (bo kundle to tam kundle, a ona będzie rozmnażać "rasowe", bo ma taką ochotę, szczeniaki na pewno pójdą w dobre ręce a że później wyprodukują kolejne mioty psów prawie rasowych, to co tam) i patrzyłaby dalej, niż na czubek własnego nosa.[/QUOTE]

bez komentarza ... poczytaj wcześniej to znajdziesz odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rika']Buahahahahah, widzisz w moim poście nazwę stowarzyszenia albo hodowli? :evil_lol: albo pomówienia? To są fakty, pani wykształcona ;)[/QUOTE]

TAK :D napisałam Ci z jakiego stowarzyszenia jest moja sunia a ty odpisałaś, że to kundel i że papierkiem z takiego stowarzyszenia mogę sobie tyłek wytrzeć (cytuję). Zrobiłam skan ... Czy to nie jest obraza? Czy to nie jest kampania antyreklamowa? Czy nie widzisz w tych słowach szczypty pomówienia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiabee']TAK :D napisałam Ci z jakiego stowarzyszenia jest moja sunia a ty odpisałaś, że to kundel i że papierkiem z takiego stowarzyszenia mogę sobie tyłek wytrzeć (cytuję). Zrobiłam skan ... Czy to nie jest obraza? Czy to nie jest kampania antyreklamowa? Czy nie widzisz w tych słowach szczypty pomówienia?[/QUOTE]

Napisałam, że MOŻE być mixem i tak- z tym papierkiem nie zrobisz nic :eviltong:
Kampania antyreklamowa?
Chyba znowu zaczyna być śmiesznie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiabee']Ja nie wiem czy wiesz, ale nawet w Polsce za pisanie pomówień na internecie lub za obrazę kogoś na internecie można trafić pod sąd. Skoro więc nie jesteś pewna co do określonego stowarzyszenia lub hodowli to radzę ci trzymać język za zębami. Co innego powiedzieć, że coś "może sie zdarzyć" a co innego twierdzić, że tak jest na 100%.[/QUOTE]

Nie no teraz to już padłam:laugh2_2: skoro ktoś tu obraża pseuduchów to ty nam grozisz,a to też jest karane :) twoje rady możesz wsadzić do kieszeni,albo do plecaka :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rika']Napisałam, że MOŻE być mixem i tak- z tym papierkiem nie zrobisz nic :eviltong:
Kampania antyreklamowa?
Chyba znowu zaczyna być śmiesznie :evil_lol:[/QUOTE]
Ja bym tutaj takich Twoich wypowiedzi dużo mogła przytoczyć tylko musiałabym jeszcze raz przejrzeć forum. Całe to pisanie, że psełdo w ZK tylko się zdarzają a z takich stowarzyszeniach są normą (zdarzają się uczciwi) to nie pomówienie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gelisia']Nie no teraz to już padłam:laugh2_2: skoro ktoś tu obraża pseuduchów to ty nam grozisz,a to też jest karane :) twoje rady możesz wsadzić do kieszeni,albo do plecaka :)[/QUOTE]

To nie jest groźba, tylko ostrzeżenie, że pewnych rzeczy się po prostu nie pisze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiabee']Ja bym tutaj takich Twoich wypowiedzi dużo mogła przytoczyć tylko musiałabym jeszcze raz przejrzeć post. Całe to pisanie, że psełdo w ZK tylko się zdarzają a z takich stowarzyszeniach są normą (zdarzają się uczciwi) to nie pomówienie?[/QUOTE]

Załóż sprawę na pewno wygrasz:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gelisia']Nie no teraz to już padłam:laugh2_2: skoro ktoś tu obraża pseuduchów to ty nam grozisz,a to też jest karane :) twoje rady możesz wsadzić do kieszeni,albo do plecaka :)[/QUOTE]


Pomijam już Twoje milutkie wiadomości prywatne, w których tak ładnie mi słodzisz :loveu: kasiabee

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gelisia']W takim razie skoro nie chcą babrać się w papierkach to może przestana też babrać się w produkowanie szczeniąt.
Udokumentowane pochodzenie mają też psy rasowe wykluczone z hodowli-one same w sobie są rasowe ale ich potomstwo już nie,przekazują wady,które w rasie są niedopuszczalne.[/QUOTE]

A czy psy wykluczone z hodowli nie mają przypadkiem wpisanej danej wady kwalifikującej psa jako niewystawowego? Pytam z ciekawości, bo aż tak w rodowodach nie siedzę ;)

Mozliwe jest przecież rozmnożenie yorka rasowego ( z papierami ZK) z innym rodowodowym yorkiem, który nie jest w żadnym stopniu wadliwy, szczenięta które się urodzą nie będą rasowe? Moim zdaniem nie będą miały po prostu udokumentowanego pochodzenia przez Związek Kynologiczny, ale rasowe jak najbardziej będą.

[quote]
To chyba w obowiązku przyszłego właściciela jest prześwietlenie hodowli i sprawdzenie czy takie badania się wykonuje.[/quote]

Oczywiście. Tylko na tym wątku zaczyna się już niezdrowe porównywanie i sugerowanie jakoby hodowle z ZK były bardziej "profesjonalne" czy porządne, a tak niekoniecznie jest. W popularnych rasach ozdobnych mało hodowli wykonuje jakiekolwiek badania.
[quote]
Jeśli ludzie dalej będą popierać pseudo i kupować taniej to w przyszłości żaden prawdziwy przedstawiciel rasy się nie zachowa.Naszego społeczeństwa chyba nie da się nawrócić.[/quote]

Ale to jest typowy mechanizm rynku. Pies to "towar".

Spójrz jak jest w wielu krajach na zachodzie, tam psy są sprzedawane w sklepach zoologicznych.

Przedstawiciele się zachowają, o to się nie bój ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiabee']To nie jest groźba, tylko ostrzeżenie. Groziłabym Ci wtedy gdybym powiedziała, że Cię znajdę i zabiję. Nie martw się, nie zrobię tego ... :D w ramach ścisłości nie masz się czego obawiać :D Ja napisałam tylko, że to co niektórzy piszą jest zwyczajnie ścigane ... jakby jakaś organizacja chciała to zrobiłaby z tym porządek.[/QUOTE]

Równie dobrze zkwp mogłoby zrobić porządek z Tobą, c'nie? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiabee']To nie jest groźba, tylko ostrzeżenie. Groziłabym Ci wtedy gdybym powiedziała, że Cię znajdę i zabiję. Nie martw się, nie zrobię tego ... :D w ramach ścisłości nie masz się czego obawiać :D Ja napisałam tylko, że to co niektórzy piszą jest zwyczajnie ścigane ... jakby jakaś organizacja chciała to zrobiłaby z tym porządek.[/QUOTE]

Hahaha:mdleje:
powiem tyle że na prawdę brak słów żeby opisać twój tok rozumowania.zaczęło się od rozmnażania kundla a teraz będziesz pouczać prawnie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rika']Równie dobrze zkwp mogłoby zrobić porządek z Tobą, c'nie? :cool3:[/QUOTE]
Bo co? bo napisałam, że kto mi udowodni, że w ZK ktoś nie zrobił przekrętu (poszczególna osoba) i nie zarejestrowała swojego psa jako rasowego? :) Wiesz wszystko się może zdarzyć ... ja nie wzięłam tego za pewnik tylko poddałam pod dyskusje pewne hasło. Ty rzucasz pewnikami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gelisia']Hahaha:mdleje:
powiem tyle że na prawdę brak słów żeby opisać twój tok rozumowania.zaczęło się od rozmnażania kundla a teraz będziesz pouczać prawnie :)[/QUOTE]
Mnie w ogóle śmieszy to forum. Zgraja dzieciaków ... przecież poważne osoby chyba tego nie czytają albo trafią tutaj przez przypadek ... ja sama nie wiem co ja tutaj robię :D Czekam na odpowiedź aż mi w końcu ktoś z obsługi powie jak to konto usunąć i się doczekać nie mogę. Może Wy wiecie? Szybciej się mnie stąd pozbędziecie :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiabee']Bo co? bo napisałam, że kto mi udowodni, że w ZK ktoś nie zrobił przekrętu (poszczególna osoba) i nie zarejestrowała swojego psa jako rasowego? :) Wiesz wszystko się może zdarzyć ... ja nie wzięłam tego za pewnik tylko poddałam pod dyskusje pewne hasło. Ty rzucasz pewnikami.[/QUOTE]


Zatem wskaż gdzie są te moje pewniki? :eviltong: 'może' to dla Ciebie pewnik? :lol:
Co do kundli- te psy przed wpisaniem ich do nowych stowarzyszeń były kundlami (o ile nie miały rodo z zkwp) i z nich powstawały kundle ;) nie jest to w żaden sposób obraźliwe- to fakt.
Z rodowodem któregoś z nowych stowarzyszeń nie zrobisz nic- to też fakt.
Gdzie niby kogoś obrażam?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiabee']Mnie w ogóle śmieszy to forum. Zgraja dzieciaków ... przecież poważne osoby chyba tego nie czytają albo trafią tutaj przez przypadek ... ja sama nie wiem co ja tutaj robię :D Czekam na odpowiedź aż mi w końcu ktoś z obsługi powie jak to konto usunąć i się doczekać nie mogę. Może Wy wiecie? Szybciej się mnie stąd pozbędziecie :D[/QUOTE]


No przecież miałaś już nie pisać, a non stop się wypowiadasz- jesteś taka dojrzała :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiabee']Mnie w ogóle śmieszy to forum. Zgraja dzieciaków ... przecież poważne osoby chyba tego nie czytają albo trafią tutaj przez przypadek ... ja sama nie wiem co ja tutaj robię :D Czekam na odpowiedź aż mi w końcu ktoś z obsługi powie jak to konto usunąć i się doczekać nie mogę. Może Wy wiecie? Szybciej się mnie stąd pozbędziecie :D[/QUOTE]

Mogłabyś po prostu nacisnąć wyloguj i więcej tu nie wracać,byłoby łatwiej.A skoro nie wiesz co tu robisz,to po co w ogóle się udzielasz? Swoimi postami chyba reklamujesz tylko pseudo i że piesek bez rodowodu jest również rasowy więc po co przepłacać:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rika']Zatem wskaż gdzie są te moje pewniki? :eviltong: 'może' to dla Ciebie pewnik? :lol:
Co do kundli- te psy przed wpisaniem ich do nowych stowarzyszeń były kundlami (o ile nie miały rodo z zkwp) i z nich powstawały kundle ;) nie jest to w żaden sposób obraźliwe- to fakt.
[B]Z rodowodem któregoś z nowych stowarzyszeń nie zrobisz nic- to też fakt.[/B]
Gdzie niby kogoś obrażam?[/QUOTE]
Co masz na myśli pisząc, że z rodowodem z nowych stowarzyszeń nie zrobię nic? Co znaczy to nic? że na wystawy moje pieski nie trafią?

PS a co mnie po takiej wystawie? Co ja niby z tego mam mieć? Mnie ... potencjalnemu nabywcy, który nie ma czasu na wystawy? Po co mam więc płacić 3000 zł za psa? W jakim celu? Ja wolałabym sobie kupić taniej młodego szczeniaczka po rodzicach z rodowodem takiego jakiego chce niż płacić dużo więcej.

Edited by kasiabee
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gelisia']Mogłabyś po prostu nacisnąć wyloguj i więcej tu nie wracać,byłoby łatwiej.A skoro nie wiesz co tu robisz,to po co w ogóle się udzielasz? Swoimi postami chyba reklamujesz tylko pseudo i że piesek bez rodowodu jest również rasowy więc po co przepłacać:angryy:[/QUOTE]
A dokładnie :D udzielam się dla zabawy ... i owszem, piszę otwarcie o tym o czym piszę :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='klaki91']A czy psy wykluczone z hodowli nie mają przypadkiem wpisanej danej wady kwalifikującej psa jako niewystawowego? Pytam z ciekawości, bo aż tak w rodowodach nie siedzę ;)

Mozliwe jest przecież rozmnożenie yorka rasowego ( z papierami ZK) z innym rodowodowym yorkiem, który nie jest w żadnym stopniu wadliwy, szczenięta które się urodzą nie będą rasowe? Moim zdaniem nie będą miały po prostu udokumentowanego pochodzenia przez Związek Kynologiczny, ale rasowe jak najbardziej będą[/QUOTE]

szczenięta z wadami w metryce mają wpisane "niehodowlany".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiabee']Co masz na myśli pisząc, że z rodowodem z nowych stowarzyszeń nie zrobię nic? Co znaczy to nic? że na wystawy moje pieski nie trafią?

PS a co mnie po takiej wystawie? Co ja niby z tego mam mieć? Mnie ... potencjalnemu nabywcy, który nie ma czasu na wystawy?[/QUOTE]

Jeśli by było w ZKwP to zdobywasz uprawnienia hodowlane i wtedy możesz powoływac na świat rasowe pieski a nie kundelki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...