Jump to content
Dogomania

Gelisia

Members
 • Content Count

  94
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Gelisia

 1. Gelisia

  Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  [quote name='rika']No to dlaczego wg Ciebie była to 'głupota wieku nastoletniego' skoro nic złego się nie działo? :diabloti:[/QUOTE] Bo ja mojego psa agresji nie uczę. Dlatego uważam że gdyby w tym wieku wychowywał tego psa,na pewno by agresji od niego nie oczekiwał.koniec tematu!
 2. Gelisia

  Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  [quote name='rika']Nic nie trzeba dopisywać...[/QUOTE] A napisałam że zagryzł je na walkach.Ty naprawde jesteś TĘPA!!!
 3. Gelisia

  Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  [quote name='Pani Profesor']bzdura totalna, to tak tylko w ramach osłonięcia się przed faktem, że przyznała, że jej facet brał udział w nielegalnych psich walkach. też bym żałowała, że coś takiego napisałam.[/QUOTE] Gdzie napisałam że te walki psów są do momentu zagryzienia?Albo w ogóle że psy się gryzą?Nie widziałam tego na własne oczy,nie widziałam też nigdy walki w waszym tego słowa rozumieniu!Idąc waszym tokiem rozumowania mogę sprostować to do ustalenia hierarchii.
 4. Gelisia

  Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  [quote name='rika']Np to, że Ty i chłopak próbujecie psa 'nawrócić'? Jak miałoby się to odbywać widząc go dwa razy w roku?[/QUOTE] Po 1 widziałam psa 2 razy w roku jak nie mieszaliśmy razem. Po 2 teraz widujemy psa raz na 3 tygodnie,nie mieszkamy obok jego rodziny żeby chodzić tam non stop a poza tym mam własnego psa którym muszę się zająć.
 5. Gelisia

  Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  [quote name='rika']Wcześniej pisałaś co innego. Jak dla mnie EOT, mam nadzieję, że naprawdę niektórym się nudzi z końcem wakacji stąd wysyp takich postów...[/QUOTE] Co innego wcześniej pisałam?
 6. Gelisia

  Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  [quote name='rika']A gdzie twoja empatia do tego psa? Przez 6 lat nie zrobiłaś nic... Osobiście wolałabym, żeby nawet cała rodzina mnie nienawidziła, niż żeby cierpiało niczemu winne zwierzę...[/QUOTE] Powiem tak,ja właścicielem psa nie jestem ja o nim nie decyduje.A co twoim zdaniem może zrobić człowiek widujący przez 6 lat psa raz na pół roku?
 7. Gelisia

  Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  [quote name='rika']A Ty [B]nieświadomie [/B]na to pozwalasz?[/QUOTE] W przeciągu 6 lat próbowałam wszystkiego.Od tłumaczeń począwszy na zastraszeniu odebraniem psa. Na prawdę nic nie poskutkowało. Pies i tak jest już chory(ma nowotwór) nie będę jego końcówki życia drastycznie zmieniać(w sensie żeby go odebrać właścicielom),nie długo jeszcze pożyje. Ja patrzę również na to z innej strony,mam być do końca życia znienawidzoną synową która odebrała im kochanego psa? Może ktoś wie co to empatia i potrafi się postawić na moim miejscu?
 8. [quote name='kasiabee']PS. a kundla to być może ty masz ... ja przynajmniej jestem pewna rasy przodków mojej suni bo znam ludzi, a ty nie możesz być pewna czy jakiś pseudo jak w linkach powyżej nie zmiksował rodowodu i nie wpisał twojemu psu takich rodziców jakich chciał. KONIEC[/QUOTE] Gdybym miała pieska w typie,nie wstydziłabym się go tak nazwać,w domu rodzinnym mam kota w typie maine coon,a u TŻ psa w typie asta. Więc jest to dachowiec i kundelek,nie mam z tym problemu :)
 9. [quote name='kasiabee']Nie to ty jesteś ograniczona, bo nie rozumiesz, że każdy może mieć włąsne zdanie "muzgowcu".[/QUOTE] ortografia się kłania :) Ale twoje zdanie w tym temacie nic nie zmieni,tak było,jest i będzie.
 10. [quote name='kasiabee']To dla zwolenników związku kynologicznego ... tego wspaniałego i nienagannego: 1) [URL]http://kontakt24.tvn24.pl/temat,dziesiatki-yorkow-stloczonych-w-piwnicy-znalezli-je-po-anonimowym-telefonie,93620,html?categoryId=496[/URL] 2) [URL]http://nie-taki-pies.blogspot.com/2013/07/yorki-z-omianek-antyreklama-dla.html[/URL] Po prostu ręce opadają .... I to nie jedyny taki przypadek ...[/QUOTE] czy ty jesteś ślepa? pare stron wcześniej właśnie o tym pisałam,pisząc przy okazji że w ZKwP też zdarzają się pseudo.Ale w porównaniu z tymi twoimi stowarzyszeniami po takiej interwencji delikwenta wykreślają ze związku. A w tych stowarzyszeniach nawet kontroli nie robią,oj sory robią kontrole państwowe:errrr:jak to rzekłaś naście postów wcześniej
 11. Gelisia

  Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy? [2]

  [quote name='dog193']Wiedza nie opiera się tylko na doświadczeniu własnym :)[/QUOTE] Posiadając wiedzę teoretyczną nie można też z góry ocenić psa,tym bardziej że go się nie zna...
 12. Gelisia

  Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy? [2]

  [quote name='dog193']No nie wiem, czy w przypadku TTB to jest zbyt mądre :roll:[/QUOTE] Jeśli pies jest odwoływalny nawet w przypadku chęci ataku,to myślę że nie ma w tym nic strasznego.Gorzej jak nas oleje.
 13. Gelisia

  Dyskryminacja kundli

  [quote name='sachma']Mi wszyscy próbują wmówić, że mam dwa pudle - nie dociera do nich, że Odie z pudla to nic nie ma.. to bardziej kudłaty spaniel niż pudel XD[/QUOTE] Przecież wszechwiedzący ludzie wiedzą lepiej od właściciela co ma w domu:cool3:
 14. [quote name='Dioranne']Muszę powiedzieć, że on nie jest świetnie zsocjalizowany. Na obce osoby szczeka, bo jest strasznie nieufny. Jak ta osoba poda mu smaczka to po kilku minutach jest spokój i potrafi już normalnie funkcjonować. Gdy był na całkiem obcym sobie terenie - szczekał na inne psy, także z powodu nieufności. Także jeszcze dużo pracy przed nami, każda kolejna wystawa, wypad czy psi spacer mają mu pomóc, aby mógł poznawać różne miejsca, różnych ludzi i różne psy. Na razie był z nami nad morzem, na wakacjach nad jeziorem, uczęszczamy do psiego przedszkola. Jednak dopóki problemu z nieufnością nie zlikwidujemy do minimum, to nie nazwę tego psa zsocjalizowanym. ;) Nieufność w stosunku do obcych osób jest wpisana w pinczery, ale chodzi o to, aby je olewał, a nie szczekał. Z obcymi psami muszę zobaczyć, jak to się ułoży, jak zareaguje na inne psy na wystawie i wtedy zasięgniemy porady u osób, którym w kwestii wychowywania psa ufam najbardziej czyli hodowcy i naszej trenerce w psiej szkole.[/QUOTE] Chyba źle zinterpretowałaś mój post :) chodziło mi o to że patrząc na twoje plany związane z psiakiem wnioskuję że będzie(w przyszłości) świetnie zsocjalizowany .
 15. [quote name='Dioranne']Wiesz mi to zwisa czego ona życzy mojemu psu, bo jestem wręcz pewna, że będzie zdecydowanie zdrowszy od jej mieszańca. Nie wspominając o socjalizacji, której może nie mamy wyrobionej na cacy, ale chociaż ją zapewniliśmy. Gdybym cieszyła się tylko z tego, że Nico dogaduje się i zna tylko swoją psią rodzinę to chyba musiałabym mieć coś nie tak w mięśniu zwanym mózgiem. Na razie zna sześć suczek, jak dotąd jestem z tego wyniku zadowolona. Zaczniemy się wystawiać - socjalizacja nabierze tempa, młody pozna jeszcze więcej psów, obce osoby. Jeśli się uda chcemy też jeździć na psie imprezy wszelakiego typu, żeby zawsze poznawał coś nowego: niezależnie od tego czy będzie miał lat trzy czy dziesięć. ;) Chociaż wiadomo, że z wiekiem będzie trzeba powoli z tym wszystkim przystopować.[/QUOTE] I takiego psa będzie można nazwać świetnie zsocjalizowanym :) Jeszcze wiele psich przygód przed nim:Cool!:
 16. [quote name='kasiabee']i vice versa[/QUOTE] ale ja nie zamierzam rozmnażać swojej suki ;)
 17. [quote name='kasiabee']No masz rację nie weźmie, ale dużo ludzi chce sobie wziąć małego szczeniaczka aby go sobie wychować i być z nim od początku. I nawet do pilnowania biorą szczeniaczka, którym najpierw się opiekują. Oczywiście są ludzie, który tak jak mówisz będą chcieli ominąć kłopoty wieku szczenięcego (tacy pójdą do schroniska), ale tacy którzy nie chcą - [B]pójdą i po prostu kupią pieska.[/B][/QUOTE] potem dojdą do wniosku że z wychowaniem nie dają już rady i kolejny piesek do schronu,bo skąd niby tak wielki wylew psów w typie husky w schronach?
 18. [quote name='kasiabee']Bardzo wiele bo ja np. teraz chciałam szczeniaka a nie staruszka po przejściach.[/QUOTE] nie każdy człowiek chce zaliczyć kłopoty wieku szczenięcego.A poza tym od właściciela zależy czego szuka.Do pilnowania posesji człowiek przecież nie weźmie 8 tygodniowego szczyla :roll:
 19. [SIZE=2][quote name='kasiabee']Do Gelisia: 1) tak istnieje ... 2) jesteś tego taka pewna? jakoś ja znam chyba z 50 yorków zakupionych właśnie w takich mini hodowlach jak ma moja koleżanka i psinki cieszą się nienagannym zdrowiem ... i nie tylko ja [/QUOTE] Ja to znam takie rasy: [SIZE=2]Europeidalną(europejska,semicko-chamicka,indyńsko-irańska) Mongoloidalną(azjactyka,amerykańska) Negroidalną(Afrykańska,oceaniczna)[/SIZE] i mieszanki ras: Mulat,Metys,Zambo[/SIZE] [SIZE=2] o czarnym europejczyku nie słyszałam,na geografii też mnie nie uczono.[/SIZE]
 20. [quote name='kasiabee']Właśnie dlatego takie zarozumiałe jednostki jak ty przyczyniają się do powiększania schronisk i mordowania bezbronnych zwierząt, a nie osoby, które hodują pieski i sprzedają je. Bo ktoś kto kupuje pieska (nie zależne z jakiej hodowli) i wydaje za niego nawet 1000 zł (dla zwykłego człowieka może to nie być mało) to będzie o niego dbał nie zależne od tego skąd go wziął - a ty takich ludzi obrażasz i tobie podobne osoby. Ja już napisałam ... jak jakiś "idiota" poczyta ten profil to po prostu wywali psa na zbity pysk aby sobie kupić rodowodowego i dowartościować się - TAKA JEST PRAWDA.[/QUOTE] Tak,na pewno będzie dbał szczególnie wtedy jak po roku będzie można policzyć na palcach jednej ręki na jaką chorobę piesek [B]nie choruje[/B]...
 21. [quote name='kasiabee']Do Wasylek: nie mogę się zgodzić z twierdzeniem, że "Kowalski, które chcę psa w typie rasy najpierw uda się do schroniska ..." bo w schroniskach małych szczeniaków jest bardzo mało (na prawdę małych - takich 2-3 miesięcznych) a jakby jeszcze chciał szukać określonej rasy? Możliwe, że musiałby szukać do usranej śmierci jak to się kolokwialnie mówi. Jeśli komuś zależy aby mieć szczeniaczka (prawdziwego szczeniaczka i mieć go od malutkiego) nie pojedzie do schroniska. Będzie wolał sobie wybrać pieska i mieć go od ręki. PS. będę na 100% odradzać ZK i opowiem jakie herezje na takich forach się wypisuje ... nawet zaproszę na ten wątek - nie sobie poczytają. Znając moich znajomych wyśmieją te wasze posty.[/QUOTE] Wnioskując po twoich postach inteligencją nie zachwycasz,a jak będą się tak samo śmiać jak twój mąż to widocznie jesteście ludźmi tego samego pokroju.Żeby pierw się wypowiadać na temat obcy trzeba się pierw doszkolić i poznać idee ZKwP i tego po co w ogóle taki związek powstał.
 22. [quote name='rika']No bo jest. I to jest fakt, którego Twój pogląd nie zmieni.[/QUOTE] Ale przecież to nasz wymysł.tych złych ślepo zapatrzonych w ZKwP:evil_lol:
 23. [quote name='rika'][/B] Ty normalna jesteś?[/QUOTE] edytowała bo wcześniej pisało że od sąsiadki która mieszka obok i ma psy z ZK też by nie kupiła :) Normalna to ona raczej nie jest :D czas zmienić specjalizację ze stomatologa na psychiatrę :diabloti:
 24. Gelisia

  Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy? [2]

  [quote name='Floriska'][B]aussie&husky [/B]szczerze współczuję Ci takiej sytuacji z udziałem natręta... Nie wiem jakbym się zachowała na Twoim miejscu ale po kilku daremnych próbach proszenia/grożenia facetowi chyba bym się przestraszyła i zaczęła uciekać :D Albo zaczepiła przechodnia prosząc o pomoc... (tak zrobiłam, gdy jakiś facet podający się za schizofrenika, który uciekł ze szpitala psychiatrycznego zaczął ze mną rozmawiać na pustym PKSie opowiadać o sobie a następnie krzycząc, żebym zadzwoniła po policję i [B]ściągając spodnie na chodniku[/B]...)[/QUOTE] co za typ :lying:
 25. No właśnie hodowla hodowli nie równa,ja też nie twierdzę że w ZK nie ma pseudo.Ostatnio zlikwidowano w Warszawie "hodowlę" z ZK yorkshire terrierów,psy były w okrutnych warunkach.
×