Jump to content
Dogomania

Dyskryminacja kundli


Marta1990

Recommended Posts

No to w temacie. Sytuacja z wczoraj.
Idę sobie z moim Onkiem i idzie kobieta ze szczeniakiem. Mój kombinuje jak tylko może, żeby pokazać, że jest malutki i niegroźny, żeby móc się pobawić. Jakoś udało mi się przekonać, że on nie je psów. Pani stwierdziła od razu, że mój pies jest rasowy (prawda). Zapytałem skąd wie, a ona "bo taki zadbany". To się pytam czy jej jest rasowy. Odpowiedziała, że nie, to się pytam czy o niego nie będzie dbać? Powiedziała, że będzie... może stanie się rasowy skoro będzie zadbany;)?

Jak się ma psa to się o niego dba bez względu na to czy jest rasowy czy nie?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 519
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam,

Tak zwane wielorasowce sa urocze i bardzo wierne, wiem, bo wiele moich znajomych (mieszkam na wsi) ma takie właśnie pieski, pilnują domu towarzyszą swoim panom w drodze do sklepu czy na pole dogladają zwierząt np. krów, gdy te schodzą z pola niech no tylko któraś sie oddali zabiegają drogę. Pozdrawiam wszystkich właścicieli kundelków!

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś też miałam kundelka wziętego ze schroniska. Suczka była tak wierna, że gdy wychodziłam z domu to cała wieś o tym wiedziała, że ona zostaje sama i jest z tego powodu bardzo smutna. Była taka słodka. Gdy oddaliśmy ją znajomym, bo nie mogliśmy jej dłużej trzymać, to przez tydzień nas szukała. Potem wróciła do nich i już nigdy nie uciekła.

Link to comment
Share on other sites

Ja ostatnio przeżyłam... Hm. Antydyskryminację chyba :diabloti: Ale szczerze mówiąc, wcale nie było mi miło.

Coś ćwiczyłam z psami (Herą i Frotkiem, dwoma szorściakami) na trawiastym placu, kiedy podjechały do mnie dwie panie z pieskiem, chyba buldożkiem francuskim. Zapytały mnie, co to za rasa. Nie wiedziałam, o którego chodzi, ale mówię, że to kundle.
Pani 1: Jak to kundel! On rasowy na pewno jest. (wskazuje na Frotka)
Ja: Nie wiem, przygarnęłam go z ulicy, to kundel po prostu.
Pani 1: No ale to nie znaczy, że to kundel! Może być rasowy!
Ja: Szczerze mówiąc, mało mnie to obchodzi.
Pani 1 (już oburzona): Ale to ciekawe!
Ja: Co mam pani powiedzieć? Nie wiem, ciekawe.
Pani 1: Ja tam myślę, że on jest rasowy.
Pani 2: Właśnie! To na pewno nie jest czysty kundel!

:mdleje:

Ano, czysty to on nie był, łapy czarne jak smoła od kopania dziur :evil_lol:
Panie były jakoś nachalne i bardzo oburzone, że ja nazywam mojego psa kundlem, potem sobie go oglądały z daleka jakby chciały mi go ukraść :cool3: A co w tym złego, że kundel? Jeżeli nie jest rasowy to jest gorszy? Taka była wymowa całej tej rozmowy. Jakbym obrażała mojego psa, mówiąc, że to mix.

Ale mnie to nie rusza - Frotek tuż po fryzjerze jest "rasowy" i "śliczny" wg przechodniów, a jak zarośnie, staje się "brudnym kundlem" :diabloti:

Frota wygląda tak, żeby nie być gołosłowną:
[IMG]https://dl.dropboxusercontent.com/u/9186601/2013-04-25 15.15.00.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

śliczny psiak, wiem ,że ludzie szzczególnie dzieci często na siłe szukają rasy w swoim nierasowym psie ,s, dziewczynka na podwórku z łaciatym kundelkiem mówi wszystkim ,ze ma beagla, druga swojego czarmego kundelkowca parówkę nazywa chichuauą . Jakby posiadanie kundelka było czymś wstydliwym, jakby nie mogły powiedzieć, co to za rasa- to kundel prosze pani:D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ja często słyszę pytania czy mój kundelek jest rasowy, ale zazwyczaj nie spotykam się z jakimiś negatywnymi uwagami jak mówię, że nie. Starsze panie często mówią, że taki mały, ładny i się uśmiechają ;) Tylko że najczęściej są to panie, które mają własne kundelki. A o ludziach, którzy kupują rasowe (lub pseudo) psy, nie posiadając jakiejkolwiek wiedzy o psach, o samej rasie nie wspominając, można by pisać i się denerwować, tylko czy to coś zmieni?
Co do dzieci... właśnie przez takie maluchy, nad którymi nie panują rodzice, mój pies bardzo nie lubi dzieci. Bo chłopczyk postanowił sobie pojeździć na piesku... bez komentarza.

Marta1990, wydaje mi się, że jesteśmy z tego samego miasta :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja też mam kundelkę. Właściciele yorków bardzo często na widok mojej suni (na smyczy) natychmiast biorą swojego pupila na ręce, tak jakby moja sunia (7kg żywej wagi) miała je zjeść albo czymś zarazić. Osobiście mam wrażenie, że robią tak ludzie, którzy mają tego psa na pokaz, dla szpanu po prostu. Zdarzają się też właściciele rasowców zachowujący się normalnie, pozwalają swoim psom bawić się z moją kundelką, ale jednak rzadkość.

Link to comment
Share on other sites

Nie przejmuj się, właściciele Yorków to dość specyficzna grupa. Poza tym Yorki często są nadmiernie waleczne; zapominają że wystarczy dmuchnąć zeby odleciały w kosmos, więc może właściciele biorą je na ręce żeby temu zapobiec? Osobiście uważam ze to tylko pogarsza sytuację, bo wtedy inny pies zaczyna skakać po właścicielu Yorka, ale to już osobny temat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marzanna z dogosfera.pl']No co Ty? Przecież podoba się Tobie! Przecież o to właśnie chodzi![/QUOTE]

Ja wiem ja wiem :razz: Po prostu zawsze ktoś przypisywał Avril jakąś rasę, zazwyczaj była sznaucerem albo jakimś terrierem, teraz nie jest podobna do niczego i dla ludzi przestała być słodkim pieskiem, co mi jest nawet na rękę, bo nie przepadam za titającymi mi do psów ludźmi, zresztą one też nie :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sachma']Mi wszyscy próbują wmówić, że mam dwa pudle - nie dociera do nich, że Odie z pudla to nic nie ma.. to bardziej kudłaty spaniel niż pudel XD[/QUOTE]

Przecież wszechwiedzący ludzie wiedzą lepiej od właściciela co ma w domu:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Na zdjęciach z allo mi się wydałał pudlowaty, ale to zdjęcie...
[url]https://lh3.googleusercontent.com/kxMmwMzBh7_AOIG3_go69bLHLgzjoKON73eJ0IdGqfI=w750-h500-no[/url] No jaki słodki spanielek. :loveu:Ślicznie mu w takiej fryzurze. A sierść ma jak skundlony pudel, tak to często wygląda u mixów pudel + coś. Tonic też ma 'podrabiany' włos. ;)

Fakt, szeroka kufa, duże ucho i łapska nie brzmią pudlowato. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...