Jump to content
Dogomania

Natka28

Members
 • Content Count

  325
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Natka28 last won the day on August 30 2014

Natka28 had the most liked content!

About Natka28

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 06/28/1995

Converted

 • Interests
  Jazda konna, fotografia, ogrodnictwo, wszelkiego rodzaju wolontariat, szczególnie pomoc zwierzętom

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Natka28

  Bosman znalazł swoje miejsce na Ziemi!

  Śliczna mordka :) Bardzo Ci dziękuję za ten film, to właśnie jest drugie oblicze Bosmana (oby kiedyś jedyne). Może udostępnię to na fejsie? Co do towarzystwa w boksie można z tym spróbować :)
 2. Natka28

  Po roku w schronisku Syriusz MA DOM!!!

  On wygląda jak niedźwiadek, w dodatku pokazał, że potrafi się zmienić dla człowieka, a nikt go nie chce :( rok to za długo!
 3. Jestem i zapisuję :)
 4. Super wieści! Oby to już był domek do końca życia :)
 5. Natka28

  Norma w formie ale bez domu

  Dokładnie, najważniejsze, że ludzi uwielbia! a inne pieski... nie wszystkie są fajne przecież, może brzydko pachną :D
 6. Wątek Senti:   http://www.dogomania.com/forum/topic/146965-senti-szuka-domu/
 7. Natka28

  Bosman znalazł swoje miejsce na Ziemi!

  Dziś kolejne radosne przywitanie ze strony Bosmana. Pomyślałam, że posiedzę z nim w boksie, gdzie czasem do mnie podchodzi i zacznę używać klikera. Niestety nawet ten dźwięk przerażał Bosmana i po kilku próbach przekonania go, że to straszne pudełeczko wcale nie zabija, zrezygnowałam. Uciekał, aż w końcu bał się podejść. Wyszliśmy na teren schroniska, trochę pochodziliśmy po placu, a potem zabrałam go na "tory". Taki wybór sprawił, że Bosman się rozluźnił, ogon był w górze, zaczął węszyć. Najbardziej podobały mu się momenty, gdy spotykaliśmy inne psiaki. Szczególnie spodobał mu się piękny owczarek od Anety :D Po powrocie na teren schroniska weszłam z Bosmanem na wybieg. Zauważyłam, że na spacerze nie podchodzi do mnie, nie reaguje na imię, ale na wybiegu chodził blisko mnie, a kiedy raz oddalił się na drugi koniec wybiegu to zawołany szybko wrócił. Z innych spraw... Bosman dostaje karmę hipoalergiczną, ale na razie nie widać poprawy. Biegunka, częste przysiadanie, w dodatku chudnie. Myślę, że szybko mu to nie przejdzie ze względu na ten ogromny stres, bojaźliwość. Pytałam też o jego wiek - niestety to właściciele podali te 8 lat i zmienić się tego nie da. Ale można zrobić małą adnotację w opisie :D   Kilka zdjęć telefonicznych:     Bardzo chciałam, żeby Bosman miał zdjęcie z innym piesem i wyszło coś takiego :P   Pożegnanie:
 8. Ja również trzymam kciuki! Niech się w końcu Fresi poszczęści i znajdzie dobry domek
 9. Natka28

  Bosman znalazł swoje miejsce na Ziemi!

  Ups, zapomniałam o tym! Zaraz dopisze.
 10. Natka28

  Bosman znalazł swoje miejsce na Ziemi!

  Nie miałam wczoraj za dużo czasu, dlatego dziś nadrobię. Nasze pierwsze wyjście zaczęło się od zachęcenia Bosmana, żeby w ogóle do mnie podszedł. Dał się skusić parówkami, trochę go dotykałam, żeby się oswoił, wiedział, że nie zrobię mu krzywdy. W końcu zapięłam go i wyszliśmy. Zaraz musiałam z nim wracać do schroniska, bo postanowił wyjść z obroży. Jednak nie zrobił z tego z chęci ucieczki, raczej chciał iść dalej kiedy ja musiałam sprzątać jego dzieła ;) Długo szukałam zanim znalazłam na niego odpowiednie szelki, ale w końcu wyszliśmy. Naprawdę smutny widok. Chyba ktoś pominął w jego życiu socjalizację ze światem, zachowywał się jakby pierwszy raz mógł iść na spacer. W parku usiadłam z nim na chwilę to usiadł mi prawie na nodze i bardzo się trząsł, więc stwierdziłam, że czas wracać. Na koniec jak na złość przejechała kopara, która Bosmana tak wystraszyła, że wcisnął się w krzaki i prawie wyszedł z szelek... Zaprowadziłam go do boksu i poszłam po koce, żeby mu zrobić posłanie. Bardzo mnie ucieszyło, gdy zobaczyłam, że na mój widok trochę pojaśniały mu oczka i zamerdał ogonkiem :) Drugie wyjście - sobota - było ciut lepsze. Bosman nawet mnie przywitał, ucieszył się na mój widok. Weszłam do jego boksu od zewnątrz, a ten pacanek krążył wokół mnie z uśmiechniętą mordką. Na chwilę tylko zamarł, gdy w oddali słychać było chyba grzmot - burza pewnie nie będzie ciekawym przejściem dla niego.. Zapięłam go i wyszliśmy na spacer. Trochę raźniej przechodził obok przejeżdżających mniejszych aut. Przeszliśmy przez ruchliwe ulice, trochę był zestresowany, ale nie na tyle, żeby podjąć decyzję o powrocie. Dotarliśmy na polanę, gdzie usiadłam na kłodzie, a Bosman po dłuższej chwili niepewności wcisnął mi się pod nogę i usiadł. Kolejna chwila minęła a Bosman położył się :) jednak strach go nie opuszcza, zauważyłam jego nogę - trzęsąca galaretka :( Myślę, że może po miesiącu spacerów Bosman trochę bardziej będzie zwracał uwagę na mnie i wtedy zaczniemy (o ilę się uspokoi) trening. Widać, że jest dość usłuchliwym psem. Na razie to tyle.   Zadziwia mnie, że 8letni pies ma tak zadbane zęby. W środku też wyglądają dobrze. Chociaż 8 lat to ja bym Bosmanowi nie dała.
 11. Witam u Bosmana!   Numer 369/15 W schronisku od 5 czerwca 2015 r.   Aktualny opis: Bosman (imię z domu), to średniej wielkości (około 50 cm w kłębie) psiak. Trafił do schroniska z powodu wyjazdu jego właścicieli za granicę. Można pomyśleć, że to była dobra decyzja... Bosman ma przerośnięte pazury, bardzo boi się przejeżdżających aut, głośnych dźwięków. Na spacerze rozgląda się na wszystkie strony, ale nie z psim zaciekawieniem, a ze strachem. Załatwia się bez podnoszenia nogi, nierzadko idąc. Bardzo potrzebna jest mu socjalizacja, zrozumienie i ciepło ze strony człowieka. Bosman zwykle chodzi na luźnej smyczy, ale zdarza mu się pociągnąć.W stosunku do człowieka nie ma w nim agresji, daje się dotykać, ale jest zdystansowany. Potrzebuje czasu, by komuś zaufać. Z innymi psami się dogaduje, widok niektórych pozwala mu się na chwilę rozluźnić. Ma krótką, łatwą w pielęgnacji sierść. Jest zaszczepiony, odrobaczony, wykastrowany i zaczipowany. Kontakt w sprawie adopcji: Natalia 507 426 869 lub [email protected]<script data-cfhash='f9e31' type="text/javascript"> /* */</script>
 12. Natka28

  Kapsel(Bingo) ma dom!

  Jestem u pięknego Bingo :) zapisuję
 13. Ludzie są bez wyobraźni... :(
×