Nie kochana :) Stawiamy na wyłączonej .Wysokość ma spowodować, że psiak będzie bardziej posłuszny.
Jeśli uczymy starszego psiaka konieczne należy go zabezpieczyć przed zeskoczeniem tak jak napisałam powyżej. Małe szczeniaki siedzą przestraszone a duże psiaki mają już odwagę w sobie i mogą zeskoczyć.
Wszystko zależy gdzie psa nauczymy/ przyzwyczaimy.
Ja Yoko od małego uczyłam na pralce. Zabiegi higieniczne i czesanie spowodowały, ze teraz bez problemu ładnie przy obcinaniu mi na niej stoi :)
No i co najważniejsze trzeba nagradzać smaczkami. Coś za coś ;)
Na początek stawiać choć na chwilę aby psiak się przyzwyczajał a dopiero później zabrać się za jego futerko :)