Jump to content
Dogomania

kiyoshi

Members
  • Posts

    23497
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    42

Everything posted by kiyoshi

  1. [quote name='Nette']Może warto się zastanowić, czym różni się pobyt w nowym domu od mieszkania u Kiyoshi. Czy pies ma ustalony rytm dnia, ile czasu mu się poświęca i w jaki sposób (zabawy, szkolenie, spacery), co je. Gdzie spał u Kiyoshi. Myślę, że łagodne środki uspakajające to dobry pomysł. A może jakiś rozsądny wet coś jeszcze by doradził? Biedna Zosia... :([/QUOTE] wiesz ciotko...tutaj na pewno masz rację, że u Paulinki Zosia ma kompletnie inne warunki (harmonogram dnia) niż u mnie... też o tym dzisiaj z Pauliną rozmawiałam...ale niestety tutaj nie wiele możemy zmienić... Paulina chciała, żeby Zosia spała z nimi w pokoju, ale ona ponoć chodziła po nocy, drapała i budziła dzieci...wierze w to i wiem, że Paulina naprawde się stara... też u mnie jak zostawała na pół dnia sama to widziała że Gaja śpi to i sama spała...a tam ciągle ktoś jest, więc Zosie po prostu 'nosi'... trudno tez nie reagować na to drapanie... będe jutro/pojutrze u weta z Gają to jeszcze dopytać o te krople..macie racje.
  2. [quote name='Mysza2']No i sytuacja się rozwiązała sama. Rozmawiałam z Panią Olę przed chwilą przez telefon. Pani Ola mi powiedziała ze definitywnie nie weźmie Biszkopta bo jeszcze takiej relacji człowiek - pies jaką dzisiaj zobaczyła to jeszcze nie widziała. I żebym zaraz zadzwoniła do Zosi żeby nie biła się już z myślami. Do Zosi zadzwoniłam. A ja nie wiem czy się mam martwić czy cieszyć. Idę się obwiesić Zosia nie nadaje się na tymczas, ja na dogo[/QUOTE] oj...skąd ja to znam:) ale jak Zosia kocha i Biszkopt kocha to będzie dobrze Mysza, zobaczycie:) ważne, by istniało to coś:loveu:
  3. [quote name='AgusiaP']Nie wiem czy Myszka nie ma tych kropli ...chyba to właśnie one zostały nam po Fruzi Jak coś możemy je podarować Zosieńce ;)[/QUOTE] dzięki Livka, dzięki Agusia... gdybyście miały niepotrzebne z Myszą, chętnie odkupię...(rozumiem, że na Fruzie podziałały?) a jak nie- trzeba będzie zamówić, skoro mogą pomóc:) dobrze, że jesteście!
  4. [quote name='Yoana']A może spróbować ją wyciszyć stosując feromony lub krople Bacha? Nie mam z nimi doświadczenia, ale wiele osób je chwali.[/QUOTE] yoana, gdzie to można kupić? trzeba pewnie do weta po recepte?? nic o tym nie słyszałam ale coś koniecznie trzeba zastosować, bo Zośka wykorkuje z tej adrenaliny...
  5. [quote name='Panna Marple']Pod śniegiem to mnostwo skarbów można znaleźć:lol:. Moje niuchają cały czas i z dziwnymi minami wracają. I oblizują sie:crazyeye:[/QUOTE] :) :) :) skąś to znam;)
  6. o matko...jako cudna kuleczka szczęścia:loveu::loveu:
  7. biedny maluszek...na pewno trzeba zadbać, by miał jak najmniej ruchu...dobrze, że jest mu ciepło, dobrze, że ktoś mu pomógł...oby ktoś go szukał...taki śliczny psiak:((
  8. Ciotki, dziś rozmawiałam dość długo z Pauliną i bardzo zmartwiło mnie to co usłyszałam... po pierwsze...spokój Zosi trwał tylko 1 noc...tak, co noc drapie- Paulina i jej mąż już przestali zabezpieczać drzwi, bo nie miało to sensu...Zosia nie śpi z nimi w sypialni, ponieważ tam też drapała w drzwi i nikt nie mógł spać...śpi w oddzielnym, cieplutkim pomieszczeniu...drzwi są zniszczone:( teściowa nawet o 4 nocy słyszała że Zosia drapie:( :( :( Zosia drapie też w dzień...jeśli się położy to góra na kilka minut, a tak jest w ciągłym ruchu...albo grapie, albo biega...pół dnia biega po ogrodzie i tam spędza najchętniej czas...poza tym- piszczy jak tylko widzi, że ktoś wychodzi :( :( :( Zosia jest wymęczona, na smyczy ciągnie bardzo, zdarzyło się nawet, że z tego zmęczenia zaczęła kaszleć:( NIe wiem co z nią będzie...od tygodnia jest w ciągłym ruchu...nie wiem kiedy ona śpi skoro nawet w nocy drapie?? u mnie spała od 8 do 15 zawsze (gdy mnie nie było) i od 19 do 7 rano to samo...nie było mowy o drapaniu.... a tu...tydzień minął a z Zosią nie jest najlepiej:( na szczęście Paulina nie poddaje się i wciąż wierzy, że to może za mało jeszcze czasu i że Zosia w końcu sie uspokoi...ale ja już sama nie wiem... co robić???????????????????? może znacie jakiegos behawioryste, albo macie rade co Paulina może zrobić by jej pomóć\?? Sunia sie w końcu zamęczy na takich obrotach :( :( :(
  9. nowe zdjęcia Zosi:) [img]https://lh4.googleusercontent.com/-WAeju7qV-Q0/USEDJnaSEQI/AAAAAAAAAJQ/6gOmWfx23dk/s673/DSCN3413.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-3rlT-8wvx2A/USEDKOgvAaI/AAAAAAAAAJY/pP7sJnSddXU/s673/DSCN3432.JPG[/img]
  10. jestem...biedny piesek:( :(
  11. [quote name='piescofajnyjest']nastepna ciekawska zaglada;)[/QUOTE] ile ciekawskich cioteczek:D bardzo ciesze się, że Zosia ma takie grono dobrych aniołów:) wczoraj nie miałam za bardzo czasu (gościna:D), ale dziś wszystko nadrobię..przede wszystkim-wieści od Zosi z wczoraj "Zosia dzisiejszą noc przespała bardzo ładnie nie drapała cisza i spokój, a co do śrubek z gumolitu to nie ma możliwości ich zjeść nie bój się a tak poza tym to ok lubi bardzo wylegiwać się w łózko i niezły z niej pieszczoch" Paulina wysłała mi też dwa nowe zdjęcia- wstawię popołudniu jak będę miała dostęp do lepszego internetu, no i już na pewno zadzwonię do naszej Zosi i zaraz przekaże ciotkom wszystkie nowinki:) bardzo też dziękuje za dzielną obecność na Zosinkowym bazarku!!
  12. tak mi bardzo, bardzo przykro...wiem cioteczki, jak bardzo chciałyście mu pomóc..jednak czasem największą sztukę jest...we właściwym czasie...odpuścić....:( :( :(
  13. zaglądam do Migusia, a przy okazji (wybaczcie...) zapraszam na bazarek dla Zosi, dużo biżuterii, ciuszków, książek...może coś wpadnie Wam w oko;) [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/239816-Wielkanocne-ozdoby-ksi%C4%85%C5%BCki-bi%C5%BCu-ciuszki-dla-Zosi-do-24-02-2013-godz-22-00[/url]
  14. [quote name='piescofajnyjest']ja juz sie zameldowalam na Zosinym bazarku![/QUOTE] super ciotko:) mam nadzieje, że fanty się podobają;)
  15. [quote name='gosia2313']Aksel pojechał dzisiaj do domu Dziadek Ares 24 ma zostać odebrany przez właścicieli.[/QUOTE] wspaniałe wiadomości:)
  16. [quote name='Mysza2']Ja nie wiem jak to się stało że nie było linku :oops::oops: A parę zdań już dołożyłam:)[/QUOTE] dzięki Mysza- jesteś naprawde niezastąpiona!!
  17. [quote name='Mysza2']Dzięki hojności darczyńców, ich pracy z obfoceniem i opisami - bazarek dla Zosi gotowy:) [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/239816-Wielkanocne-ozdoby-książki-biżu-ciuszki-dla-Zosi-do-24-02-2013-godz-22-00"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/239816-Wielkanocne-ozdoby-książki-biżu-ciuszki-dla-Zosi-do-24-02-2013-godz-22-00[/URL] Zapraszamy i prosimy o pomoc w rozsyłaniu[/QUOTE] kochana cioteczko:) pięknie to zrobiłaś!! :loveu: czy mogę tylko prosić Cie, abyś w pierwszym poście wrzuciła link do wątku Zosi??? i można dwa malutkie zdania o niej...np takie (PROSIEM:) : Zosia została znaleziona 6 stycznia jak samotnie błąkała się nad brzegiem rzeki- była kompletnie wycieńczona, mokra i przemarznięta. Mimo intensywnych poszukiwań- jej właściciel się nie odnalazł. Powód pozbycia się suni bardzo szybko wyszedł na jaw...psina ma ok. 14 lat, zaćmę i dość dużego guza na klatce piersiowej...trudno powiedzieć, czy jest on złośliwy (operacja raczej nie wchodzi w grę) Od 8 lutego sunia przebywa w PDT u Pauliny w Bielsku- Białej, ma do dyspozycji ogród i troskliwą opiekę, jednak koszt utrzymania Zosi to 300zł na miesiąc (plus koszty weterynarza)...suni udało się uniknąć schroniska na stare lata.... Jednak potrzebujemy pomocy w utrzymaniu Zosi!
  18. [quote name='paula_t']Ciotki, zajrzyjcie do olkuskiej bidy. Jego towarzysza niestety już nie ma, zapadł się pod ziemię... :( [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/238678-Potrzebny-pilnie-DT!!!!Podobny-do-jamnika-krótkołapek-w-Olkuszu"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/238678-Potrzebny-pilnie-DT!!!!Podobny-do-jamnika-krótkołapek-w-Olkuszu[/URL] I udostępniajcie proszę fb, potrzeba więcej ludzi, bo inaczej nic z tego nie będzie: [URL]https://www.facebook.com/events/338854222899639/[/URL][/QUOTE] zaglądnęłam:( straszny biedaczek....mam nadzieje, że znajdzie się jakiś sposób, by mu pomóc wpłynęło też 30 zł od Ada-Vebby (5 za luty, 25- stała deklaracja-marzec):loveu:bardzo ślicznie dziękujemy ciociu!!:loveu: do Pauliny zadzwonie dopiero dzisiaj...zapomniałam, że wczoraj były walentynki...i nie miałam jak:roll:
  19. przychodzę z watku Zosi, na zaproszenie paula_t....biedaczek:( jak mu pomóc? ....brak pomysłu:(
  20. ciotko- ogłoszenia trzeba mu zrobić na stronach adopcyjnych! opisać dokładnie charakter, jak zachowuje się w domu itp. dać ładne zdjęcia i w mig znajdzie dom! tylko tak możesz mu pomóc...wiesz gdzie/jak ogłaszać??
  21. [quote name='AgusiaP']Oj nie odpuszcza ta nasza Zosieńka :) Widocznie nie w jej guście te wykładziny i gumolity;) Ona drapie dlatego, że zostaje na noc sama w pokoju...?:roll:[/QUOTE] właśnie nie wiem...chyba śpi sama, bo przez te pierwsze dni prosiłam by nie spała w kuchni z Mingo...ale w sumie- nie wiem gdzie jest teraz...może czas ją połączyć z Mingo to się uspokoi...dziś porozmawiam o tym z Pauliną:)
  22. 'wpraszam się' na watek współlokatora mojej Zosi:)) oba pieski są u Pauliny:) w zeszłą sobotę byłam zawieźć Zosie do B_B i miałam okazje poznać Mingo... to cudowny piesek! nie sposób nie zwrócić na niego uwagi...jednak widać po nim, że ktoś musiał go potwornie traktować...pewnie nie raz dostał porządnego kopa albo i gorzej:( chodzi z podkulonym ogonkiem, boi się obcych...próbowałam dać mu rękę do powąchania, ale skulił się, a jego oczka wypełniły się strachem... Moja Zosia jest bardzo proludzka, więc pomyślałam sobie, że może to dobrze dla Mingo...jak zobaczy, że jego koleżanka nie boi się ludzi, to może sam też łatwiej się przełamie... On jest taki śliczny, kochany... widziałam w 1 poście, że oceniacie go na więcej niż 6 lat...moim zdaniem nie ma więcej:) tylko jest zabiedzony...co go musiało spotkać, w tym życiu...nawet nie chce zgadywać....:( na szczęście teraz jest w dobrych rękach!!
  23. [quote name='Lady_Amaltea']W ostatnim czasie dołączyło do nas sporo starszych psiaków :/ Teraz wrzucę fotki a jutro uzupełnię info[/QUOTE] o matko:( takie biedactwa:(
  24. [quote name='Mysza2']wysłałaś mnie, to będzie wspólny bazar, Twoje fanty już wstawione:)[/QUOTE] ale się nazbierało tych fantów, margoth- i Tobie bardzo DZIĘKUJE:loveu::loveu: nowe wiadomości o Zosi- Zosia dalej zdrapuje gumolit, ale Paulinka twierdzi, że jej mąż daje rade (jeszcze) z zakładaniem nowego (DZIĘKUJE:loveu:), ponoć w ciągu dnia jak się Zosie upomni, to przestaje drapać...tylko w nocy to robi (kurcze...kiedy ona śpi???) eh.... wklejam Wam również link do wydarzenia Mingo- pieska, który mieszka razem z Zosią... oba miały szczęście trafiając do Paulinki [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/239088-Male%C5%84ki-bardzo-zabiedzony-i-przera%C5%BCony-Mingo-ZBIERAMY-NA-HOTELIK[/url]!
  25. Ciotki- bardzo dziękuje:) za fanty:) a Tobie MYSZA jeszcze bardziej, że bazarek uruchomisz:)
×
×
  • Create New...