Jump to content
Dogomania

Bogusik

Members
  • Posts

    16235
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    27

Everything posted by Bogusik

  1. Dziękujemy za wiadomość :) Karmelko, proszę podziękuj bardzo mocno rodzicom za transport i opiekę w czasie podróży nad suniami.Bardzo jesteśmy za to wdzięczne! :)
  2. Rozmawiałam z p.Anią ale nie zapytałam z jakiego ogłoszenia bo dopiero teraz weszłam na wątek Państwo mieszkają w bloku i posiadają w nim 2 nieduże mieszkania.Są w trakcie załatwiania wszystkich formalności związanych z kupnem domu z dużym ogrodem.Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to będą się przeprowadzać latem.Rodzina 4 osobowa: p.Ania jej mąż i dwie córki w wieku 5 i 12 lat.Pan pracuje a p.Ania jeszcze przez kilka lat zamierza zajmować się domem.W zeszłym roku, w wieku 16,5 lat odszedł im piesek Gucio.Walka trwała o jego życie pół roku ale niestety nie udało się go uratować.W styczniu tego roku zaadoptowali pieska Amika,którego mąż wypatrzył w ogłoszeniu.Zawsze chcieli mieć 2 psiaki ponieważ bardzo kochają zwierzęta,a przy tym uważają,że mając nie tylko ludzkie ale i psie towarzystwo,lepiej się czują i chowają.Tym sposobem wypatrzyli właśnie Kolii,która jest bardzo podobna do Amika.Na wakacje psiaki tylko z nimi bo nie wyobrażają sobie rozłąki i urlop na pewno nie był by udany z powodu zamartwiania się o pozostawione psiaki.Gdyby jednak nieprzewidziana sytuacja zmusiła do pozostawienia to 25km od Radomia mieszka mama p.Ani w domu z ogrodem i też bardzo chętnie by się zaopiekowała.Ma też przygarniętą sunieczkę.Rodzina bardzo zwierzolubna,wrażliwa na krzywdę zwierząt i wydaje się na świadomą adopcji.Ja po wstępnej rozmowie jestem jak najbardziej za tym aby zrobić wizytę p/a. Jedynym problemem może być transport.Państwo obecnie mają na tyle nie sprawne auto,że nie odważą się przebyć ok 530km czyli ponad 1000km w dwie strony.Bardzo chętnie zgodzili by się na to, gdyby Piotrek mógł Kolii dowieźć.Jednak nie znamy kosztów i w tej chwili trudno było podjąć decyzję ostateczną.Hania ma mi dać znać ile wyniesie transport, a ja powiadomię panią i wtedy będziemy wiedzieć czy szukamy kogoś do wizyty p/a.Jeszcze otrzymałam wiadomość od Hani,że szykuje im się też transport do Warszawy więc może udało by się to połączyć aby zmniejszyć koszty.Na razie więc czekam na info i zobaczymy jak to się wszystko potoczy... A to śliczny Amiczek :)
  3. Mimo wszystko odpiszę...Nie sądziłam,że aż tak to weźmiesz do siebie i nazwiesz napiętnowaniem.Do głowy by mi coś takiego nie przyszło i teraz to ja jestem w szoku,że o coś takiego możesz mnie podejrzewać.A nie wzięłaś pod uwagę tego,że Anula mogłaby się pomylić i pominąć Twoją wpłatę? Czy gdybym jej nie ujęła jak wszystkie to też byś się poczuła obrażona i oszukana tym "pominięciem" ... Wystarczyło tylko napisać, jeżeli już chciałaś,wyjaśnienie dlaczego nie wpłaciłaś i tematu by nie było. Ja ze swojej strony mogę tylko przeprosić,a do Ciebie Elu należy czy je przyjmiesz czy nie.A teraz faktycznie pora zająć się zwierzakami :)
  4. Elu wiem,że masz prawo być podenerwowana choćby sytuacją Fado ale ja nic nie miałam złego na myśli.Dla jasności napisałam,że brak wpłaty aby suma na dole się zgadzała.Nic nikomu nie wytykam i wiem,że jeżeli nie tu, to pieniążki trafiły na inny słuszny cel :)
  5. Bardzo dziękuję za odpowiedź:) Co do dalszych wpłat,to decyzję sama musisz podjąć czy chcesz dalej wpłacać i na jaki cel.Anula jest skarbnikiem Emi i wpłaty będą tylko na nią
  6. Bardzo dziękuję za odpowiedź :) Jeżeli chodzi o deklaracje dla Emi,to zawsze każda wpłata bardzo ucieszy :) Jeżeli psiak pójdzie do swojego domu, to pozostałe po psiaku pieniążki przekazujemy na kolejnego,któremu chcemy pomóc. Bardzo dziękuję :)
  7. Kochani,jak wiemy wątek był założony w celu pomocy trzem malutkim suniom z Zamościa.Pierwotnie chciałyśmy wziąć tylko dwie ale dzięki osobom,które zadeklarowały pomoc finansową na trzecią,to miały przyjechać wszystkie.Wiemy o chorobie parwo,wiemy,że przez nią nie opuściły DT- Karmelki, a dwie z nich nie wygrały tej walki i odeszły za TM [*] Decyzją DT-Karmelki mała Mini i jeszcze jedna sunia Kenya,której od początku DT zaoferowało u siebie pobyt,zostają do czasu znalezienia im domu.Jutro pod naszą opiekę jedzie do Hoteliku u Szafirki mała Emi z lecznicy w Izbicy. Na wątku były dwie niezależne zbiórki pieniędzy: jedna przez Anula na utrzymanie w hoteliku i weta i druga przez Alaskan malamutte na koszty związane z leczeniem i utrzymaniem maluchów z parwo w DT-Karmelki.Rozliczenie Anuli jest na pierwszej stronie tego wątku i do niego tylko się chcę i powinnam odnieść.Skopiowałam z postu rozliczeniowego wpłaty na trzeciego szczenieczka [*] Deklaracje do momentu znalezienia pierwszej suni DS. 4.Havanka - 30,00zł przez 3-m-ce;07.02.19-30,00zł-II 5.elik - 20,00zł+P.Agnieszka 20,00zł=40,00zł-brak wpłaty 6.magenka1 - 20,00zł; wpł.06.02.19-20,00zł-II 7.Nesiowata - 20,00zł;wpł.06.02.19-20,00zł-II 8.Jolanta08 - 10,00zł;wpł.19.02.19 - 10,00zł-II 9.sonia71 - 20,00zł;wpł.07.02.19-20,00zł-II ============================================= Razem: 100,00zł I tu pytanie do tych osób,które wpłaciły, czy chcą zwrotu pieniędzy na swoje konto? Jeżeli nie, to mam taką propozycję aby te pieniążki przekazać na potrzeby Mini i Kenya pod opieką DT- Karmelki.Po uzgodnieniu, wpłatę zrobimy albo do Alaskan malamutte albo na Fundację ZEA Bardzo proszę o o wypowiedź osób,które wpłaciły deklaracje!
  8. Bardzo to wszystko smutne :( Biedny i Fado i Jaaga... Jeżeli Jaaga by kupowała karmę sama, to może od razu by kupiła ten stojak z miseczkami? Ja oczywiście zaraz bym przelała pieniądze. Elu dopytaj kochana bo nie wiem czy Jaaga wejdzie na dogo i odczyta. Poprosiłam skarpetę Talcott o dofinansowanie Fado w wysokości 200zł i czekam na akceptację https://www.dogomania.com/forum/topic/73552-skarpeta-imtalcott-pomaga-psom-staruszkom/?page=166
  9. Proszę o pomoc w wysokości 200zł dla schorowanego i w okropnym stanie Fado,który przebywa w PDT u Jaaga.Potrzebna będzie bardzo duża kasa na jego leczenie https://www.dogomania.com/forum/topic/349528-fado-niewidomy-głuchy-psiak-w-schronie-co-go-tam-czeka-wszystko-co-najgorsze-śmierć-głodowa-bo-nie-dopcha-się-do-michy-zamarznięcie-bo-nie-wpuszczą-go-do-budy-rozszarpanie-bo-jest-bezbronny-a-koledzy-z-boksu-bywają-okrutni/
  10. Pewnie tak.Cwaniaczek wiedział o co chodzi bo pewnie już nie raz dzwonił w sprawie jakiegoś psiaka i zna procedury...
  11. Hani padł komp i jutro się okaze czy da się go przywrócić do użytku...:( Było kilka zapytań o Kolii ale do kitu...Jedno nawet takie: Pan zapytał, czy pies jest do oddania, czy do adopcji ? Jak do adopcji, to podziękował...
  12. Te miseczki do których link wstawiła dwbem wydają się naprawdę bardzo fajne i wydają się bardzo dobre właśnie dla Fado http://Savic Psi bar Ergo Feeder | tanio w zooplus Poczekam na Jaaga jak wejdzie na wątek i się wypowie.Są 2 rozmiary i tu też będzie potrzebna opinia,która będzie lepsza.Jeżeli będzie na tak to zamówię Fadusiowi.Będzie też potrzebny adres do wysyłki. Wymiary: Rozmiar Wymiary stojaka Pojemność misek Wymiary misek 18,5 cm wysokości Dł. x szer. x wys.: 49 x 28 x 18,5 cm 2 x 0,85 l Ø 15,5 cm, wys. 6,5 cm 28,0 cm wysokości Dł. x szer. x wys.: 61 x 35 x 28 cm 2 x 1,5 l Ø 18,5 cm, wys. 7,0 cm
  13. Obie sunieczki są śliczne i słodkie:) Martuniu pięknie dziękuję za zdjęcia :) Widać,że przygotowałaś się jaj trzeba do tej sesji :odpowiedni kocyk,szeleczki i nawet bandamki.Super! :)
×
×
  • Create New...