-
Posts
16235 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
27
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Bogusik
-
Cindy - wesoły psi dzieciak - już w DS- powodzenia Kochana Królewno!!!
Bogusik replied to Gabi79's topic in Już w nowym domu
[quote name='Anula']Niech znajomy pamięta o zasadach przewożenia psa tj.najpierw smycze w rękę,później otwieranie drzwi od samochodu.Nigdy odwrotnie.Pan będzie zatrzymywał się na postój siłą rzeczy i oby Cindusia nie zwiała mu bo to by był koszmar.Pani Ania też przez przynajmniej dwa tygodnie musi szczelnie zamykać bramę,pilnować tego,ponieważ Cindy zanim oswoi się z nowymi warunkami musi przyzwyczaić się.Kurcze też przeżywam ten wyjazd Cindy do DS.[/QUOTE] Tak ja o tym wszystkim mówiłam Pani Ani,ale jeszcze Gabi będzie musiała porozmawiać bezpośrednio z tym Panem.Kilka razy podnosiłam temat ucieczek i podałam nawet przykłady.Pani Ania chce przez co najmniej tydzień,dwa oswoić Sindy z domem i spacerować z nią tylko po dużym ogrodzie.Mówiłam również o tym,aby przez pierwsze dni w domu, Sindy chodziła cały czas w szelkach i przypiętą smyczą.Jeszcze o tym wszystkim na pewno napisze Pani Ani Gabrysia.Ja przypomnę również w rozmowie telefonicznej.Ja tez się denerwuję i przeżywam,a to dopiero wszystko jeszcze przed nami... -
Cindy - wesoły psi dzieciak - już w DS- powodzenia Kochana Królewno!!!
Bogusik replied to Gabi79's topic in Już w nowym domu
[quote name='paula_t']Czyli organizowanie transportu i koszt całkowicie odpadają, fantastycznie :)[/QUOTE] Tak,a to bardzo dużo....:smile: -
Cindy - wesoły psi dzieciak - już w DS- powodzenia Kochana Królewno!!!
Bogusik replied to Gabi79's topic in Już w nowym domu
[quote name='paula_t']wow, jestem pod wrażeniem relacji zdanej przez Bogusik! Potwornie, potwornie się cieszę!:multi: Nie chcę zapeszać, ale widzisz Gabi, warto było poczekać, żeby Cindusia miała domek z marzeń :) A jak Cindusia ma trafić do nowego domku? Jak ma być logistycznie przeprowadzony i zorganizowany transport? ;)[/QUOTE] Ja odpowiem,bo Gabi w pracy.Znajomy Pani Ani ma jechać prawdopodobnie w tą niedzielę z Częstochowy do Niemiec.Mógłby zajechać do Gabi i zabrać Sindusię.Pani Ania otrzymała wiadomość,że Sindusia będzie jej,wiec dzisiaj dogrywa ze znajomym sprawę transportu.Szczegóły to już jak Gabi będzie mogła napisać... -
Cindy - wesoły psi dzieciak - już w DS- powodzenia Kochana Królewno!!!
Bogusik replied to Gabi79's topic in Już w nowym domu
Tak,przede wszystkim bardzo psio-lubny :smile: Jeszcze zapomniałam napisać,że Pani Ania zaprasza naszą Gabi do siebie w odwiedziny.Jeżeli tylko będzie chciała zobaczyć Sindusię,to może w każdej chwili przyjechać na urlopik :smile: Jestem zdania,że Sindy powinna być zaczipowana i oczywiście zgłoszona do bazy danych.Nie wiem,czy w Polsce robi to wet,czy trzeba samemu.U nas musimy robić to sami.Oprócz tego potrzebna jest obroża,szelki 2 smycze i koniecznie porządne 2 adresatki.Jedna z danymi właściciela w Polsce,a druga z danymi Pani Ani.Nie ma kontenerka do przewozu,więc potrzebny jest specjalny pas bezpieczeństwa,który przypina się do szelek i do zatrzaskowej części przy siedzeniu.Bez tego ani rusz,bo takie są wymogi.Jeszcze dobra tabletka uspakajająca na drogę,aby podróż odbyła się jak najmniej stresująca dla Sindusi,a także kierowcy,który będzie miał do pokonania długą trasę. Mam nadzieję,że odkryty guzek to nic poważnego,ale bez względu na to co powie wet,trzeba będzie o tym powiadomić Panią Anię. Nie spałam dzisiaj pół nocy,bo ciągle myślałam o tej wizycie i podróży.Bardzo mi zależy aby Sindusia bezpiecznie dotarła do celu... -
[quote name='Poker']Super, super. Oby to był TEN dom.Czuję ,że tak będzie tym razem.[/QUOTE] Ja też mam taką nadzieję,że to wreszcie TEN domeczek dla Hrabcia.A jeszcze wczoraj mówiłam,że ten nasz Hrabcio,to jakoś na "źle zaczarowany,że nikt o niego nie pyta... [quote name='farmerka63']Szami postara się jutro skontaktować z państwem i umówić wizytę P/A. Zadzwoni do mnie - będziemy mieć relację "na gorąco" :) Kwestia transportu mnie martwi... Mamy na koncie 257 zł... Z Dzierżoniowa do Krakowa jest 285 km.[/QUOTE] Super,że będą relacje na bieżąco.Co do transportu jest deklaracja pomocy finansowej od monika55 i ode mnie.Musimy najpierw znać koszty transportu,bo w tej chwili jeszcze nic nie wiadomo...Będzie dobrze!
-
Cindy - wesoły psi dzieciak - już w DS- powodzenia Kochana Królewno!!!
Bogusik replied to Gabi79's topic in Już w nowym domu
Nie dziękuj kochana,największym podziękowaniem będzie to,jak pojadę z następną wizytą i zobaczę Sindusię szczęśliwą w nowym domku!!! Napisałam Tobie wszystko na pw.Sindy jechałaby w niedzielę. -
Jest odpowiedź od Szami,zrobi wizytę :multi: Prosi o nr.tel. na pw do Państwa.Kto ma namiary,to proszę podać.
-
Wybaczcie,ale ja dzisiaj też miałam "urwanie głowy" Może ktoś wie/zna czy Szami ma tel.stacjonarny?Zaraz bym zadzwoniła.Co do transportu,jeżeli będzie płatny dołożę się bardzo chętnie.
-
Cindy - wesoły psi dzieciak - już w DS- powodzenia Kochana Królewno!!!
Bogusik replied to Gabi79's topic in Już w nowym domu
Jestem i zdaję relację: Dom Państwa otoczony jest z obu stron ogrodem.Od strony szosy jest bardzo duży i wychodzi się na niego bezpośrednio z salonu.Z drugiej strony jest mniejszy z bramą wjazdową /zamkniętą/ i wychodzi się na niego z przedpokoju.Całość jest ogrodzona wysokim płotem z pełnych elementów drewnianych.Z boku domu jest "przyklejony" niewielki Imbiss,do którego Państwo mogą również wchodzić z domu. Rezydent Piko,to cudowny,łagodny i przytulaśny dalmatyńczyk /nie wiem czy mam jeszcze jakieś miejsce na skórze,nie wylizane przez niego/ Piko dostaje suchą karmę Bosh Light z kurczakiem,ze względu na swoją nadwagę,a także gotowany ryż z piersiami lub sercami z kurczaka.Spacery odbywają się na nieopodal odległych łąkach,gdzie Piko szaleje.Do dyspozycji psa jest łóżko /tak,tak łóżko!/wstawione w przestronnym salonie.Na nocne spanie jest zabierany na piętro,gdzie śpi z Panią w łóżku.Na urlop Pani Ania jeździ do Polski,ale wtedy zostaje w domu mąż.Gdyby zdarzyło się,że jechali by razem,to psy zabrali by ze sobą.Opieka weterynaryjna bardzo dobra i Państwo nie liczą się z kosztami nawet drogiego leczenia. Państwo oboje sprawiają bardzo dobre wrażenie.Oboje bardzo chcą Sindusię.Pani Ania powiedziała,że zrobi wszystko co w jej mocy,aby sunia jak najszybciej im zaufała i ich pokochała.Jeżeli Sindusia do nich przyjedzie,to nigdy i nigdzie jej nie odda,bo to jest decyzja dobrze przemyślana. Z mojej strony nie mogę się do niczego przyczepić.Kochają zwierzki bardzo i to widać po zachowaniu Piko,że ta miłość jest wzajemna. Kochani,jeżeli są jakieś pytania,to pytajcie,bo sama nie wiem czy coś pominęłam.Jak coś jeszcze przyjdzie mi do głowy ,to dopiszę. -
[quote name='Poker']Podałam przecież kto jest z Nowego Sącza. Napiszcie do niej.[/QUOTE] Nie wiem czy ktoś już pisał czy nie...Ja teraz napisałam pw do Szami z prośbą o wizytę. Dzięki Poker za namiary.
-
[quote name='giselle4']o Bogowie ja tez szukam transportu do Krakowa bo moj domek tez w Nowym Sączu dla owczarka pikardyjskiego. Niech ma to szczescie i pojedzie do domku Kondziolino suuper:)[/QUOTE] Grażynko,jak byś znalazła jakiś transport do Krakowa,to proszę daj tu znać.Psiaki mogły by jechać razem...Cieszę się,że owczarek też znalazł domek i rodzinę,która go pokocha :smile:
-
Wow!Brzmi na prawdę bardzo dobrze.Beatko czyli potrzebna wizyta p/a w Nowym Sączu i transport z Krakowa?
-
No nie wierzę?!Czekamy na wieści....
-
Z relacji wynika,że domek zapowiada się bardzo dobrze :smile: Życzę,aby Najeczka była w nim równie szczęśliwa i kochana jak obecnie u Poker!:smile:
-
Cindy - wesoły psi dzieciak - już w DS- powodzenia Kochana Królewno!!!
Bogusik replied to Gabi79's topic in Już w nowym domu
[quote name='Anula']Nie martwcie się Ciocia Bogusik jak się za coś weźmie to będzie wszystko załatwione skrupulatnie,taka po prostu jest.Oby teraz tylko domek był wart Cindy to wszystko będzie okey.Trzymam kciuki za wizytę i za domek dla Cindy.[/QUOTE] [quote name='Gabi79']Dzięki Anula!!!!!!!! Bogusik spadła Nam, jak z nieba. Bez wizyty przeprowadzonej przez kogoś zaufanego nigdzie bym Cinduni nie oddała[/QUOTE] Dzięki kochane, za miłe słowa i zaufanie :smile:Ja również nie oddałabym zwierzaka,bez uprzednio sprawdzonego domu.Adopcja w ciemno,to nie dla mnie...:shake: [quote name='paula_t']Ooo matko, wchodzę, a tu takie wieści:crazyeye: Trzymam mocno, mocno kciuki za jutrzejszą wizytę! Gabi, byłaś z Panią szczera odnośnie zachowań Cindy, jutro okaże się po wizycie czy jest to domek dobry i odpowiedni. Przeraża troszkę ta odległość, nie da się ukryć, ale już nie raz udowadniane było, że dla nas nie ma rzeczy niemożliwych ;)[/QUOTE] Tak jak piszesz ciocia,nie ma rzeczy niemożliwych,więc jak domek będzie ok to i ta odległość przestanie tak straszyć...;) -
Cindy - wesoły psi dzieciak - już w DS- powodzenia Kochana Królewno!!!
Bogusik replied to Gabi79's topic in Już w nowym domu
Kochani,właśnie przed chwileczką rozmawiałam z p.Anią i na wizytę jesteśmy umówione jutro ok.16,30.Trochę porozmawiałam z Panią i jak na wstępie zrobiła na mnie dobre wrażenie :smile: Dzisiaj otrzymam jeszcze instruktaż od jak zawsze niezawodnej i doświadczonej Poker w sprawie przeprowadzenia wizyty.Tak więc kciuki na jutro,kochane ciocie, bardzo wskazane...:fadein: -
Cindy - wesoły psi dzieciak - już w DS- powodzenia Kochana Królewno!!!
Bogusik replied to Gabi79's topic in Już w nowym domu
[quote name='Gabi79']To prawda, poczekajmy na rozwój sytuacji Gdyby domek wypalił to ciocia Bogusik zgodziła się zrobić wizytę:loveu:[/QUOTE] Jeżeli domek spełni warunki wstępnej ankiety,to jak najbardziej przeprowadzę wizytę przed i po adopcyjną.Ze swojej strony,mogę zapewnić,że jeżeli będzie jakikolwiek cień wątpliwości,to nie "podpiszę" się pod adopcją Cindusi.Postaram się bardzo rzetelnie i wnikliwie przeprowadzić tą wizytę,tak jak bym miała umieścić w tym domku swojego pieska.Jeżeli doszło by do adopcji,to mogę również być z Państwem w stałym kontakcie telefonicznym i przekazywać informacje,jak również wpaść z wizytą niezapowiedzianą.Jeżeli w taki sposób będę mogła jakoś pomóc,to będę bardzo rada.Jeżeli są jakieś pytania,to bardzo proszę pytać.... -
Już wszystko Ok i pogadałyśmy sobie z ciocią Beatką o naszym Hra-Kondziu :smile:
-
Ufff...to chyba można teraz spokojnie odetchnąć :smile: Wiadomości na prawdę wspaniałe :smile:
-
Piękny ten nasz Hrabcio i taki przytulaśny :smile: A domku i pańciostwa nadal niet...:-( Nie rozumiem i nie pojmuję dlaczego? :shake:
-
Przyłączam się do podziękowań dla cioci Wiesio.Pięknie dziękujemy :Rose::smile:
-
Asieńko,prawdopodobnie dla Iskierki szykuje się DS.Wszystko obecnie jest dogrywane... Może więc przelać na stowarzyszenie,bo tam ciągle jakieś bidy w potrzebie,a pieniążków jak zawsze za mało... http://www.dogomania.pl/forum/threads/204216-Psiaczki-i-kotki-pod-opiek%C4%85-Stowarzyszenia-hum-ekologicznego-dla-Braci-Mniejszych?p=21277246#post21277246
-
To prawda,mordeczki mają bardzo podobne :smile: