-
Posts
62499 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
40
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by anica
-
Niestety uważam ,że to nie jest TEN domek! baardzo mi jest przykro to pisać! wolałabym przynieść lepsze wieści :( z różnych względów może nie będę się rozpisywać w szczegółach, gdyby jednak ktoś chciał proszę o kontakt na PW lub Dora1020 również może udzielić więcej informacji, wierzę ,że nie będziecie miały mi tego za złe, ale uważam , że pomimo pokładów miłości ,jakimi dysponują mama i córka do pieska, potrzebuje on jeszcze, specjalnej troski, co jakiś czas badań , okresowe próby wątrobowe, może wrócić potrzeba podawania specjalistycznej karmy ,która jest dość droga, panie mieszkają na czwartym piętrze bez windy i tu również widzę kolejny problem, uważam ,że nie możemy ryzykować , czy się uda? czy nie? przy takiej odległości jak Zamość- Wrocław . Kochani jeśli jednak macie inne zdanie zawsze możemy podyskutować , moja propozycja jest taka, - Szukamy nadal ,domku dla Apsika! - oraz jeśli ktoś może polecić jakiegoś pieska , podobnego do Apsika, który jest gdzieś bliżej Wrocławia, proszę piszcie tu na wątku ,lub do mnie na PW ,ponieważ uważam ,że należy dać szansę tym panią ,które są gotowe do adopcji, po utracie swojej suni i to może być dobry, kochający domek dla innego ,nie tak bardzo, wymagającego opieki i nakładów finansowych, pieska, jestem otwarta na pytania, jeśli takie będą :)
-
Chciałam , nawet prosić o pomoc, jak się spotykamy, ale pani poprosiła.... chciałabym ,żeby psinka już była u nas! więc-jesteśmy już umówione ok 14 pani będzie z córką ,tak poprosiłam :) poczytałam o Apsiuku, widzę że u Murki ...to pies idealny ,więc mocno zaciskajcie ,żeby to był TEN! domek :)
-
Benia już ma DS. Benia - kolejna ofiara człowieka, której musimy pomóc :(
anica replied to elik's topic in Już w nowym domu
Zaglądam do FK i jak zwykle ,zgadzam się na stówkę z Nesiowatą! Wspaniałego dnia! oraz Zdrówka, Zdróweczka dla Eliczka!... i dla Wszystkich też -
Pięknie się przywitam na wątku, troszeczkę zapoznam się z pieskiem, jego zachowaniem? ... dzwoniłam do pani , na razie nie odpowiada, zadzwonię później! jeśli macie jakieś uwagi w kwestii domku ,piszcie proszę :) / w sensie ,Apsik nie lubi dzieci! nie lubi być brany na ręce!? lubi koty? /
-
To będziemy cmokać ,jeszcze raz
-
Czytam i nie mogę uwierzyć! to jest chory człowiek! ale może coś trzeba spróbować z nim zrobić? może ktoś z TOZu mógłby pojechać na rozmowię? że np ludzie przysyłają skargi ,że psy się u niego rozmnażają? że je podrzuca? morduje? że jest b.policjantem ,to chyba wie ,że są na to paragrafy? kary? ... no przecież to może ,tak być bez końca :(
-
Wprawdzie spóźnione, ale bardzo szczere życzenia imieninowe,Wszystkiego najlepszego!, przyjmij Danusiu ,proszę ode mnie, Buziak imieninowy
-
Benia już ma DS. Benia - kolejna ofiara człowieka, której musimy pomóc :(
anica replied to elik's topic in Już w nowym domu
Eluniu to mocno ,trzymam kciuki i ciepłe myśli przesyłam Musimy koniecznie ,przestać myśleć, chociaż chwilami... bo można zwariować! -
Podobnie jak u mnie ,Elu! nieustająco myślę ... jak przekonywać ludzi ,żeby pokochali zwierzęta! psy, koty, ptaki... wszystko co nas otacza!. najwięcej racji widzę w radach , naszej Sowy! może postaram się zacytować co zapamiętałam...Rozmawiając z ludźmi o wsparciu ,pomocy dla zwierząt , nie uciekajcie się do dobrego serca, miłosierdzia ,wspaniałomyślności czy człowieczeństwa, rozmawiajcie jakimi są dobrymi przyjaciółmi! jak bardzo są pomocni, użyteczni dla człowieka! jaka jest z nich wielka korzyść... ponieważ nasza Sowa jest dla mnie wielkim autorytetem i to nie tylko jako znawca psich zachowań! ale również cenię sobie wielką mądrość życiową ,po zastanowieniu się nad tym co powiedziała, staram się wprawdzie od niedawna, ale tak przekonywać ludzi ,do naszych 'Braci mniejszych' może zacznijmy pisać o tym czym pies, chyba na razie najbardziej mówimy o psach! może przysłużyć się człowiekowi , może urodzi się fajny temat, który później można wykorzystywać w różnych wersjach np w ogłoszeniach? np Pies jest najwierniejszym przyjacielem! kocha bezwarunkowo, towarzysz spacerów, .... Agnieszko, może trzeba takich ludzi uświadamiać! ... albo przestraszyć! że trzeba sprawdzić co to jest za hodowla co to traktuje swoje zwierzęta jak rzecz! że numer telefonu już masz! jak mówi Sowa ... no przecież płakać się chce! ...że w końcu jakaś psina trafi w ręce ,takiego człowieka :( Mi też ,Basiu! :) ja zawsze podziwiam łagodność Eli... niestety ja ,taka nie jestem!... Ja bym nie zmieniała! Tysiu ,ogłoszenie jest świetne idealnie oddaje Gwiazdeczkę! przecież ona jest w typie Dalmatyńczyka! aże Śląski ,to tylko dodaje jej uroku!;) i tak przecież oddamy ją do domku , który na nią zasłuży! innej opcji nie ma! są miłośnicy takiej rasy i na pewno ,tacy będą zaglądali do ogłoszenia! właśnie tutaj ,po paru zdaniach można wyczuć ,że to... pseudohodowca! uważam ,że takim trzeba mówić co się o nich myśli! najbardziej z tego jest smutne to ,to że są tacy ludzie /którzy traktują ,zwierzta rzeczowo / ale dobrze ,że nam się przypominają, to wzbudza w nas, jeszcze większą ostrożność! ...a milczenie to przyzwolenie! takie jest moje zdanie! Ogłoszenie jest naprawdę SUUUUPER!
-
Benia już ma DS. Benia - kolejna ofiara człowieka, której musimy pomóc :(
anica replied to elik's topic in Już w nowym domu
Przywitam się w sobotę pracującą, jak każdą! ale krócej ,troszeczkę krócej we Wrocławiu, biało, bieluteńko się zrobiło, już dawno tak nie było :) Elu nie wiem za bardzo nie doczytałam... tak się rozryczałam ,że nic nie widziałam! mam nadzieję ,że tak bo to był artykuł ze zdjęciami z gazety, niestety te zdjęcia mam przed oczyma do dzisiaj! ja już chyba psychicznie ,...wysiadam :( Elu ja nie chciałabym obrazować tej tragedii i zasmucać wszystkimi tragedią tych malutkich piesków, to raczej apel ,żeby rozejrzeć się wokół siebie! ludzie dają sygnały już jak dojdzie do tragedii :( dlaczego nikt się nie zainteresował wcześniej? małe psy na grubym łańcuchu w rozpadającej się budzie? idą mrozy, nie zrobili nic! :( byłam u znajomych w Rudzie Sułowskiej, gdzie połowa miejscowości z nimi nie rozmawia.... ponieważ zrobili porządek z takimi budami zbitymi z desek, zgłaszając do różnych organizacji pro-zwierzęcych, ponieważ rozmowy, prośby nie skutkowały, do tej pory małe psy ,są tam przykuwane do budy , tyle ,że budy solidniejsze... podobno?! :( Elu dołączę się do pytania ,Nesiowatej, czy czujesz się lepiej? -
Benia już ma DS. Benia - kolejna ofiara człowieka, której musimy pomóc :(
anica replied to elik's topic in Już w nowym domu
We mnie budzi się ''morderca'' nawet... nie znajduję ,teraz słów żeby powiedzieć co ja teraz czuję, mam w sobie tyle żalu... wściekłości... ja nie wiem ,co ja bym z takimi ludźmi zrobiła? gdybym to ja miała decydować o ukaraniu?? ,,,.i tak, do tego, jestem dzisiaj od rana roztrzęsiona, nie wiem jak się w necie natknęłam na dwa ciałka zamarzniętych małych piesków , przywiązanych łańcuchami do bud, pan pojechał w odwiedziny do mamusi , te biedactwa pozostawił ,bez żadnych szans przywiązane , bezbronne :( rano zostały znalezione przez sąsiadów.... ja się pytam, gdzie byli sąsiedzi??? we mnie się budzi ''morderca'' ja mam taki apel, żeby jeśli to możliwe ,rozglądać się wokół siebie! zwłaszcza jeśli wiemy , gdzie są psy w budach, teraz noce są mroźne, dni zresztą również , jeśli tylko to możliwe zwracajmy uwagę ludziom, jeśli coś nas zaniepokoi... jestem mocno wzburzona, ciągle się o tym mówi i ciągle to się dzieje! na oczach ,przecież ludzi... nie rozumiem???? -
Taksa - chwila jamniczej radości :D - jak dobrze że jesteś :)
anica replied to anica's topic in Już w nowym domu
Dziękuję, Ewciu trzeba to rozgłaszać i szukać wszędzie pomocy , gdzie się da.... ,,,.i tak, do tego, jestem dzisiaj od rana roztrzęsiona, nie wiem jak się w necie natknęłam na dwa ciałka zamarzniętych małych piesków , przywiązanych łańcuchami do bud, pan pojechał w odwiedziny do mamusi , te biedactwa pozostawił ,bez żadnych szans przywiązane , bezbronne :( rano zostały znalezione przez sąsiadów.... ja się pytam, gdzie byli sąsiedzi??? we mnie się budzi ''morderca'' ja mam taki apel, żeby jeśli to możliwe ,rozglądać się wokół siebie! zwłaszcza jeśli wiemy , gdzie są psy w budach, teraz noce są mroźne, dni zresztą również , jeśli tylko to możliwe zwracajmy uwagę ludziom, jeśli coś nas zaniepokoi... jestem mocno wzburzona, ciągle się o tym mówi i ciągle to się dzieje! na oczach ,przecież ludzi... nie rozumiem????