MALWA
Members-
Posts
35928 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by MALWA
-
Zaglądam do Smołki. Zdjęcia super, psina taka szczęśliwa. A na 5 zdjęciu to ja chyba widzę babuleńkę Ritę ? A przynajmniej tak mi się wydaje, że to Rita...
-
Sfilcowany,zadredziały, niespełna 3 kg pudel mini. z padaczką-MA DOM!!!
MALWA replied to monikab's topic in Już w nowym domu
Pisałam wczoraj do Baloniarek w sprawie domu dla Itusia. na razie nikt niestety nie odpisał... Tu link do wątku: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/213164-Klub-Wytrwałych-Baloniarek-Razem-możemy-odnosić-sukcesy-)/page41[/URL] -
Sfilcowany,zadredziały, niespełna 3 kg pudel mini. z padaczką-MA DOM!!!
MALWA replied to monikab's topic in Już w nowym domu
Przed chwila napisałam o Itusiu i wkleiłam link na wątku Boloniarek. Kiedyś tam weszłam, i wiem, ze dziewczyny organizują DT, tylko nie wiem czy płatne czy bezpłatne. Zobaczę czy odpiszą.... Strasznie mi żal Itusia, chciałabym pomóc, ale nie mogę wziąć go do domu. -
Witam! Szukam pomocy dla małego pudelka, który najpierw znalazł dom, następnie go stracił, a ostatniej właścicielce zwiał i nikt go nie chce. Teraz jest u osoby, która musi go oddać, i jesli nie znajdziemy DT, to pies trafi do schronu. Proszę, spójrzcie choć na malca, bo strasznie mi go żal. Nie wiem gdzie mam szukać DT, a chciałabym pomóc Monice w tych poszukiwaniach. [url]http://www.dogomania.pl/threads/206124-Sfilcowany-zadredzia%C5%82y-niespe%C5%82na-3-kg-pudel-mini.-z-padaczk%C4%85-ZNOWU-BEZDOMNY[/url]!!! Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam. MALWA.
-
Witam! Jestem na zaproszenie kkasiiiar. Straszne biedaczysko, takiej chudziny, tak zagłodzonego jamnika to tu dawno nie widziałam. Nie oferuje DT, i dlatego nic tu nie pomogę. Jaka jest potrzebna pomoc, tak na chwilę obecną? Przesyłam wątek dalej.
-
Franki...Ma wspaniały DOM STAŁY!! Dziękuję Ciocie za pomoc!
MALWA replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
[quote name='Lacia']hej ja podpisałam z Panią umowę.. klaudus miałam ci przesłać umowy ale skaner mi się popsuł.. :( starczą dane z umowy?[/QUOTE] Super! To jest teraz jasne, kto podpisał umowę. -
*Pabianice* bernardynka Lusia BEZ OCZU !!!!!!!!!!!!!!!!
MALWA replied to piechcia15's topic in Już w nowym domu
Zaglądam na wątek, co nowego u Lusi ? -
Franki...Ma wspaniały DOM STAŁY!! Dziękuję Ciocie za pomoc!
MALWA replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
[quote name='Olena84']Spokojnie dziewczyny, wiecie gdzie pani mieszka, wiec z ta umowa sie nie spieszy.[/QUOTE] Ale my rozmawiamy spokojnie. Po prostu przed wizytą nie ustaliłyśmy tej kwestii. -
Franki...Ma wspaniały DOM STAŁY!! Dziękuję Ciocie za pomoc!
MALWA replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
[quote name='Klaudus__'][I]Oczywiście,że Cię nie zobowiązywałam... Nie chciałam Cię powyższym wpisem urazić... Przepraszam...[/I][/QUOTE] Nie uraziłaś mnie i wcale tak tego nie odebrałam! Po prostu nic nie wiedziałam o umowie, ale gdybym ją miała, to rzeczywiście mogłaby być już podpisana, za jednym jechaniem w tamtą stronę. -
Sfilcowany,zadredziały, niespełna 3 kg pudel mini. z padaczką-MA DOM!!!
MALWA replied to monikab's topic in Już w nowym domu
[quote name='monikab']to napewno Iti nazwany pózniej Tobim.Reaguje na imię,jest wykastrowany.Jutro dziewczyna go przywiezie do lecznicy.Podobno jest w dobrym stanie,zadbany,przybrał ciałka,jest wesoły,chętny do zabawy.Wszystko ogarnę jutro,jedno jest pewne-pies potrzebuje odpowiedzialnego domu jak najszybciej a w pierwszej kolejności tymczasu.Straszanie się czuję,cholernie mi przykro ze znowu spotkała go poniewierka.Kobieta do której trafił za pierwszym razem naprawdę o niego dbała,tym bardziej ze miała psa i koty.Przychodziła z nim do lecznicy na kontrolę,chwaliła się ze jest pociechą całej rodziny.Powinna była poinformowac o oddaniu psiaka,a moze on uciekł nowej włascicielce??nie natknęłam sie na ogłoszenia w miescie ani w internecie o zaginionym pudlu.Nie wiem co o tym myslec.napiszę jutro więcej i postaram się zrobic zdjęcia.Całe szczęscie ze ogłoszenia wciaż były w internecie i ze dziewczyna okazała się odpowiedzialna i podjęła próby odszukania ogłoszen o zaginionym pudlu i natrafiła na wątek malca.Jutro miał trafić do schroniska[/QUOTE] To rozumiem, ze Ituś jest u tej dziewczyny, co go znalazła na mieście, tak? Kurcze, ciężko będzie o jakiś tymczas. Chyba, ze się ktoś ulituje nad małym pudlem. A co do Pani, która go wzięła, to może i miała dobre intencje przekazując psa innej osobie, ale powinna o tym poinformować osobę, od której brała pieska. Szkoda tylko, że nie interesowała się co dalej dzieje się z psem... Czekam na wiadomości co z małym. -
Franki...Ma wspaniały DOM STAŁY!! Dziękuję Ciocie za pomoc!
MALWA replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
[quote name='Klaudus__'][I]Bo chciałam Frankowej Pani wysłać umowę adopcyjną,a Ona powiedziała,że Pani co była na wizycie z Nią umowę podpisała. Albo coś pokręciłam... Hmm... Jak tak to przepraszam... :oops:[/I][/QUOTE] To raczej to drugie ... pokręciłaś! Ja niczego z Panią Dorotą nie podpisywałam. Jedynie to w swoim notesie robiłam sobie odręczne uwagi, którymi podzieliłam się tutaj po wizycie. Umowy nie miałam, i nikt mnie do takiej nie zobowiązywał, ani nie przesyłał. Pozdrawiam. -
Franki...Ma wspaniały DOM STAŁY!! Dziękuję Ciocie za pomoc!
MALWA replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
O co chodzi z umową? Bo nie kumam? -
Sfilcowany,zadredziały, niespełna 3 kg pudel mini. z padaczką-MA DOM!!!
MALWA replied to monikab's topic in Już w nowym domu
A niech to ... Minęło pól roku od adopcji Itusia i co, znowu na ulicy, i ma trafic do schronu? Widać, ze nowa opiekunka bardzo się przejęła losem malca, skoro nie miała nawet kontaktu do nowej opiekunki. A pies i tak trafił na ulicę. Rece opadają... BDT zapasione ma maksa, a czy na płatne jest szansa? Monikab napisz co ustaliłaś? Co z malcem, czy jest w ogóle jakakolwiek szansa, ze ktoś Itusia przygarnie? Może jakaś sąsiadka, czy znajoma mogłaby go wziąć na DT ? Wtedy trzeba byłoby zrobić jakąś zrzute na psiaka , stałe deklaracje, by mógł w domku zostać. On nie może trafić do schronu, kto mu tam leki poda? -
Wyjątkowa Babcia Rita - biega za TM [']
MALWA replied to _bubu_'s topic in Psy, które pożegnaliśmy....
A czy mogę prosić o porozsyłanie do "swoich". Ja powysyłałam gdzie się da, korzystając ze swojej listy odbiorczej i wysłanych, ale chyba jest jakiś taki zastój w bazarkach. -
Wyjątkowa Babcia Rita - biega za TM [']
MALWA replied to _bubu_'s topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Zrobiłam bazarek m.in. dla Rity: http://www.dogomania.pl/threads/217967-Nowe-ksi%C4%85%C5%BCki-i-bi%C5%BCu-na-chore-psiaki-!-Do-25.11.2011-r.-Godz.-22.00?p=18031934#post18031934 Zapraszam na zakupy oraz proszę o rozsyłanie dalej! Pozdrawiam. MALWA -
[IMG]http://img4.imageshack.us/img4/126/dsc02654ec.jpg[/IMG] [IMG]http://img706.imageshack.us/img706/6990/dsc02647q.jpg[/IMG] Super zdjęcie, ale widzę, że dla Ciebe Marta już miejsca nie starczy?
-
RAFIK - malutki niewidomy psiaczek JUŻ w DT, poszukuje domu na zawsze!
MALWA replied to Romka's topic in Już w nowym domu
Zaglądam do malca. Nie ma żadnych zainteresowanych Rafikiem? Było allegro, już niejedno i co i nic? -
[quote name='Ajula']hej dziewczyny, piszę w imieniu Fundacji Animalia Możemy wziąść jedną sunię do Poznania na sterylizację i przetrzymać ją, aż wydobrzeje - koszty po naszej stronie co Wy na to?[/QUOTE] Widział ktoś ten wpis? Co do komorników, to raczej nie polegałabym na tym c ludzie na forum piszą. Bo pisać może każdy, i raczej większość z tych co pisze nie jest prawnikami. Jedynie co, to można sporo bzdur przeczytać. W każdym mieście są bezpłatne porady prawne czy to organizowane przez prawników czy też inne instytucje, i w takiej sprawie można się tam zwrócić o pomoc.
-
[quote name='taks']No, tylko żebyście przez tą dociekliwość na forum, telefonami i kierowaniem uwagi US na dogo nie wylały dziecka z kąpielą.:shake: W necie jest dziesiątki stron gdzie ludzie sprzedają niepotrzebne rzeczy i jeżeli sprzedaz jest w rozsądnych ilosciach i nie wskazuje na zarobkowy charakter tego procederu to nikt sie do takich detalistów na razie nie przyczepia - to jest po prostu logistycznie nieopłacalne ( koszty adm. przekroczyłyby ew. zysk dla skarbu państwa) Osobna sprawa to podatek od darowizny - ciąży na obdarowanym ( i nie ma znaczenia co z tą kasą dalej robi i na co przeznacza). Ale i tu sa kwoty wolne od podatku ( jak na realia bazarkowe ogromne) więc jak juz, to w strachu moga byc załadowane po uszy PDT ( te nie zarejestrowane jako działanośc a zbierające za psy tysiące zł miesięcznie) no i może niektóre "skarbonki" jesli nie mają kont fundacyjnych. Publiczne zbiórki (np. cegiełki na dogo, deklaracje stałe i jednorazowe) tez formalnie wymagają zgody na ich organizowanie więc... dajcie spokój bo z takim dzieleniem włosa na czworo psy zostaną na lodzie[/QUOTE] Myślę, że masz rację. Nie ma co drążyć tematu i dociekać, bo stracą na tym jedynie psiaki. Moja wypowiedź wyżej to taka dygresja do stwierdzenia Nikaragua.
-
[B]Znalazłam taki artykuł, link:[/B] [URL]http://www.roztocze.net/newsroom.php/22045[/URL] [SIZE=4][COLOR=#ffffff][B]Infolinia Urzędu Skarbowego [/B][/COLOR][/SIZE] [B]Już ponad 37 tys. osób zadzwoniło do zorganizowanej przez Ministerstwo Finansów Krajowej Informacji Podatkowej.[/B] Działa od 3 lipca, ale dopiero dziś ministerstwo zdecydowało się pokazać ją od kuchni. Podczas spotkania w Płocku dziennikarze będą mogli zobaczyć pracujących przy nowoczesnych komputerach najlepiej wykwalifikowanych urzędników fiskusa, którzy na bieżąco udzielają odpowiedzi dotyczących VAT, CIT, PIT i innych danin, by ujednolicić interpretację przepisów podatkowych. Dzwonić może każdy, pod numer [B]0801 055 055[/B] za 35 gr brutto za minutę rozmowy lub pod numer [B]022 330 03 30[/B], z tym że tutaj opłata zależy od operatora. Działają cztery punkty informacyjne: w Płocku, Lesznie, Bielsku-Białej i Toruniu. Do wszystkich dzwoni się tak samo. Informacja jest natychmiastowa, ale nie wiąże tak, jak odpowiedź udzielona przez naczelnika urzędu czy dyrektora izby skarbowej. Powstaje zatem pytanie, jak ma postąpić podatnik, który otrzyma inne wyjaśnienie w swoim urzędzie, a inne w infolinii. - W takim wypadku należy opierać się na wiążącej interpretacji. Po uzyskaniu jedynie ustnej opinii urzędnika warto poprosić w infolinii o udzielenie tzw. odroczonej odpowiedzi - sugeruje Monika Krajewska, zastępca dyrektora Departamentu Administracji Podatkowej Ministerstwa Finansów. Podatnik otrzymuje wtedy numer przypisany do pytania i czeka pięć - sześć dni. W tym czasie porozumiewają się ze sobą urzędnicy z infolinii i urzędu właściwego dla podatnika i ustalają wspólne stanowisko. Podatnik musi następnie ponownie zadzwonić do infolinii i po podaniu numeru pytania otrzyma odpowiedź.