MALWA
Members-
Posts
35928 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by MALWA
-
[quote name='Nikaragua']a ja się zastanawiałam... i myślę, że jest jak z każdą sprzedażą, że trzeba by odprowadzić podatek (alw póki co i z allegro się nie płaci, choć skarbówka raz po raz się odgraża)[/QUOTE] Ja też się nad tym zastanawiałam, i nie wiem czy jest tak jak napisała Nikaragua. Jeśli kupuję nowe książki, a następnie je sprzedąje na bazarkach, to najpierw ponoszę koszt zakupu, a później po sprzedaży calość przeznaczam na określone cele - psiaki. I tak naprawdę nie mam z tego żadnego zysku, i dlatego nie wiem czy Urzędowi Skarbowemu należy się jakiś podatek, bo niby od czego? Ja z tej sprzedaży nic nie mam, jedynie co to inwestuję w książki, ktore potem i tak oddaję. Może problem stanowi to, że ludzie, ktorzy wpłacają pieniądze na rzecz organizacji zajmującej się pomocą dla Zwierząt mogą odpisać te kwoty od podatku, i może tu jest problem, czy za wpłacone pieniądze organizacji należy się taki zwrot podatnikowi ? Może warto zapytać w Urzędzie Skarbowym, to wtedy sparwa byłaby jasna...
-
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Weszłam na wątek Pana Tadzia i jego stadka zwierząt. Po prostu straszne, że można tak funkcjonować, starszy człowiek pozostawiony sam sobie...[/FONT][/SIZE] [SIZE=3][FONT=Times New Roman][/FONT][/SIZE] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]Dobrze, ze Agnieszka się zainteresowała jego losem. Miał człowiek szczęście. Agnieszka zresztą też - trafić na kolejne bidy...[/FONT][/SIZE] [SIZE=3][FONT=Times New Roman][/FONT][/SIZE] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]Też jestem ciekawa skąd komornicy, skoro starszy Pan nie brał żadnych kredytów? Może to jakieś długi za leczenie chorej żony...[/FONT][/SIZE]
-
Wyjątkowa Babcia Rita - biega za TM [']
MALWA replied to _bubu_'s topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Super, ze babuleńka w dorej kondycji, ze ochoczo wyjada wszystko z miseczek. Z mojej strony wszystko sie zgadza w rozliczeniu! Ale szkoda, ze nadal Rita jest na minusie.... Chodzi mi po głowie bazarek, jak dam radę, to moze w tym tygodniu coś sklecę, juz nie pytam o zgodę, tylko po prostu wkleję tu link. -
Bardzo się cieszę, że Sziwa jest już w nowym ddomku! O tym, że Sziwa ma trafić do nowego domku wiedziałam od jakiegoś czasu, bo Marta pochwaliła się mi na pw. Ale milczałam! Teraz bardzo się cieszę, że wszystko tak dobrze się ułożyło oraz z tego, że już nie ma tajemnicy! A na nowe zdjęcia z domku czekam z niecierpliwością...
-
[quote name='Roszpunka']Z lepszych wieści - Pako dzięki Wam kochane Cioteczki zostanie jednym z bohaterów Kalendarza Metamorfoz :) [URL]http://www.dogomania.pl/threads/213526-KALENDARZ-METAMORFOZY-na-2012-g%C5%82osujesz-wygrywasz-pomagasz-ZLICZAMY/page11[/URL] W imieniu własnym i Pakunka [SIZE=3][COLOR=darkred][B]dziękuję[/B][/COLOR][/SIZE] :loveu::loveu::loveu:[/QUOTE] Bardzo się cieszę! Pakusiowi należało się miejsce w kalendarzu!
-
Obejrzałam reportaż o Pestce, w końcu, bo nie mogłam wcześniej otworzyć, dopiero w domu mi się udało. Mała nadal przerażona, ale bezpieczna. Może w przypadku tego psiaka zaufanie wymaga czasu. Myślę, ze trzeba dać sporo czasu małej Pestce. I na pewno będzie lepiej. Ale teraz to przykro patrzeć, że mała tyle przeszła, i nadal boi się człowieka, tego który na co dzień daje jeść, opiekuje się, zmienia opatrunki, i dba o nią...
-
GAJA psie dziecko uratowane od głodu i choroby - ma domek:)
MALWA replied to Murka's topic in Już w nowym domu
Śliczne zdjęcia! Teraz to domki powinny się bić o Gajkę, i pchać " drzwiami i oknami"! -
[quote name='Roszpunka']Mam jedną sunię :) a te dwa, to takie... tymczasowe ;)[/QUOTE] A czy odkąd Pakuś jest ogłaszany ktokolwiek o niego pytał? Może jest jakiś domek na horyzoncie?
-
Bardzo ładne zdjęcia! A Pakuś po prostu boski, tylko ślepka ma takie smutne. Na tym zdjęciu z rozwartą paszczą - można sądzić po białych ząbkach, ze to jakiś szczeniorek!
-
Wyjątkowa Babcia Rita - biega za TM [']
MALWA replied to _bubu_'s topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Ja również przyłączam się do pytania -
Niezmiernie się cieszę, że Cezarek trafił do dobrego, wspaniałego domku. Rzadko tu ostatnio wchodziłam, ale do końca trzymałam za niego kciuki!
-
[quote name='aganela']Nie zamierzam brać Atosa,dlaczego tak pomyślałaś? Poprostu ciekawi mnie jaką decyzję podejmie Marta,czy może ktoś się nimi interesuje i będą miały swój własny dom?[/QUOTE] Teraz rozumiem. Myślę, ze Marta na pewno pochwali się jeśli tylko ktoś tak na poważnie zainteresuje się psiakami. Trzymam kciuki za nowe, dobre domy !
-
Zabrana ze strasznych warunków Łatka ma wspaniały dom w Lublinie:)
MALWA replied to Tola's topic in Już w nowym domu
I pewnie dlatego jest taka czyściutka, ze mieszka w domu. Zresztą, mój pies też domowy, ale biały, i jeśli tylko za nami do ogrodu biegnie, to wraca z niego cały utarzany i brudny. -
[quote name='aganela']Nikt nie pyta o łobuziaka Atosa?Czy chcesz je zatrzymać?[/QUOTE] A tak podpytujesz, jakbyś sama chciała psiaka zabrać, i może boisz się, że ktoś Cię ubiegnie... Atos wychowany jest wśród ludzi, to z socjalizacją u siebie nie miałabyś problemu....
-
[quote name='martka1982']wydaje mi się,że ostatni kontakt ze schroniskiem to był wtedy, gdy zapadła decyzja,że państwo odwiozą Gustawa z powrotem do schronu, z ogłoszeń nikt się nie odezwał. nie ma innego miejsca, w którym można by go umieścić poza schroniskiem oczywiście.[/QUOTE] A może warto zmienić tytuł wątku i prosić gdzie się da o deklaracje stałe, w ten sposób łatwiej będzie zebrać pieniądze, by umieścic psa w hoteliku. Myślę, że schronisko to ostateczność, ale najlepiej by tam nie trafiał! Co do pobytu Gustawa u Pani, na razie tam jest, ale w sumie z wypowiedzi nie wynika jak długo może zostać, opiekunka też nie wie jak potoczy się Jej sytuacja zdrowotna... I co wtedy z Guciem? Zdrowia życzę Pani, która opiekuje się pieskiem!
-
GAJA psie dziecko uratowane od głodu i choroby - ma domek:)
MALWA replied to Murka's topic in Już w nowym domu
Witam z rana! Będę śledzić losy małej Gai, i trzymam kciuki, oby i jej sie poszczęściło tak jak Łatce! -
Zabrana ze strasznych warunków Łatka ma wspaniały dom w Lublinie:)
MALWA replied to Tola's topic in Już w nowym domu
[quote name='Bea61']Czyż nie jestem piękna :) [URL]http://imageshack.us/photo/my-images/210/p1020406jd.jpg[/URL] [URL]http://imageshack.us/photo/my-images/804/p1020427r.jpg[/URL] [URL]http://imageshack.us/photo/my-images/526/p1020425t.jpg[/URL] [url]http://imageshack.us/photo/my-images/406/p1020424x.jpg/[/url][/QUOTE] Pewnie, ze piekna, taka czyściutka, i wyczesana. A Łatka mieszka na dworze czy w domu ? -
Wchodzę tu rzadko, ale też niepokoję się o Gustawa... Pani - jak widać z Jej wyjaśnień chce zająć się psem, ma dobre serce, i świadomość wielu potrzeb psiaka, ale z drugiej strony przyznaje się do tego, ze wiele rzeczy ją przerosło. Przede wszystkim choroba...Bardzo mi przykro, bo Pani kocha psa i chce go przy sobie mieć, ale w tej sytuacji zastanawiam sie czy nie powinna w pierwszej kolejności zadbać o swoje zdrowie, a niezależnie od tego jak potoczy się sytuacja zdrowotna Pani, należy szukać psiakowi nowy dom. Zatem moje pytanie jest następujące: ostatecznie Gustaw zostaje w nowym domu czy też zostanie odebrany od Pani i umieszczony w innym miejscu ?
-
To super, ze u Sziwy wszystko dobrze! A co do kupkania i siusiania przez Atosa, to kiedy ja miałam szczeniaka w domu, to miałam ofoliowane całe mieszkanie. W ten sposob w przypadku zrobienia niespodzianki przez psiaka miałam możliwość posprzątania tylko z folii, bo wystarczyło tylko zetrzeć, i nie było obawy, że zostanie plama czy nieprzyjemny zapach na dywanie.
-
[quote name='Roszpunka']Wszystkie cioteczki już o Pakusiu zapomniały :roll: To ja tylko poinformuję, że Pakuś już zaszczepiony na wirusówki, ma też pakiecik ogłoszeń. Zdjęć nie wstawiam, skoro i tak nie ma kto ich oglądać :shake:[/QUOTE] To ja chętnie fotki pooglądam. ;) O Pakusiu nie zapomniałam, a jedynie brak czasu powoduje, ze ostatnio rzadko siedzę i coś piszę. Dzisiaj piszę, bo jestem w domku. Incia Paukusia już zaadoptowała??? :cool3:
-
[quote name='3 x']jak bazarek zostanie zusunięty to nie bedziesz mogła juz na niego wejść ale bazarek będzie w otchłaniach archiwum (kiedys poprosiłam moda o odzyskanie zdjęć z bazarku i mi je przesłał na maila) co do który mod moderuje twoje bazarki - nie wiem ale jak masz ptyanie to napisz do którejkolwiek osoby :) osobiście pisuję do Viris[/QUOTE] Dzięki za odpowiedź!