Jump to content
Dogomania

MALWA

Members
  • Posts

    35928
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by MALWA

  1. [quote name='Nikaragua']a ja się zastanawiałam... i myślę, że jest jak z każdą sprzedażą, że trzeba by odprowadzić podatek (alw póki co i z allegro się nie płaci, choć skarbówka raz po raz się odgraża)[/QUOTE] Ja też się nad tym zastanawiałam, i nie wiem czy jest tak jak napisała Nikaragua. Jeśli kupuję nowe książki, a następnie je sprzedąje na bazarkach, to najpierw ponoszę koszt zakupu, a później po sprzedaży calość przeznaczam na określone cele - psiaki. I tak naprawdę nie mam z tego żadnego zysku, i dlatego nie wiem czy Urzędowi Skarbowemu należy się jakiś podatek, bo niby od czego? Ja z tej sprzedaży nic nie mam, jedynie co to inwestuję w książki, ktore potem i tak oddaję. Może problem stanowi to, że ludzie, ktorzy wpłacają pieniądze na rzecz organizacji zajmującej się pomocą dla Zwierząt mogą odpisać te kwoty od podatku, i może tu jest problem, czy za wpłacone pieniądze organizacji należy się taki zwrot podatnikowi ? Może warto zapytać w Urzędzie Skarbowym, to wtedy sparwa byłaby jasna...
  2. [quote name='wellington']Ja mysle ze niedlugo potrwa i u pana znow bedzie gromada psow....[/QUOTE] I dlatego tzreba szybko organizować sterylki suczek...
  3. [SIZE=3][FONT=Times New Roman]Weszłam na wątek Pana Tadzia i jego stadka zwierząt. Po prostu straszne, że można tak funkcjonować, starszy człowiek pozostawiony sam sobie...[/FONT][/SIZE] [SIZE=3][FONT=Times New Roman][/FONT][/SIZE] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]Dobrze, ze Agnieszka się zainteresowała jego losem. Miał człowiek szczęście. Agnieszka zresztą też - trafić na kolejne bidy...[/FONT][/SIZE] [SIZE=3][FONT=Times New Roman][/FONT][/SIZE] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]Też jestem ciekawa skąd komornicy, skoro starszy Pan nie brał żadnych kredytów? Może to jakieś długi za leczenie chorej żony...[/FONT][/SIZE]
  4. Kapselku, szykuj maluchu się do nowego domku! Taki mały piesek szybko powinien coś znaleźć, z moich obserwacji wynika, że małym piesskom teoretycznie jest łatwiej dostać się do nowego domu niż dużym!
  5. Super, ze babuleńka w dorej kondycji, ze ochoczo wyjada wszystko z miseczek. Z mojej strony wszystko sie zgadza w rozliczeniu! Ale szkoda, ze nadal Rita jest na minusie.... Chodzi mi po głowie bazarek, jak dam radę, to moze w tym tygodniu coś sklecę, juz nie pytam o zgodę, tylko po prostu wkleję tu link.
  6. Bardzo się cieszę, że Sziwa jest już w nowym ddomku! O tym, że Sziwa ma trafić do nowego domku wiedziałam od jakiegoś czasu, bo Marta pochwaliła się mi na pw. Ale milczałam! Teraz bardzo się cieszę, że wszystko tak dobrze się ułożyło oraz z tego, że już nie ma tajemnicy! A na nowe zdjęcia z domku czekam z niecierpliwością...
  7. [quote name='Roszpunka']Z lepszych wieści - Pako dzięki Wam kochane Cioteczki zostanie jednym z bohaterów Kalendarza Metamorfoz :) [URL]http://www.dogomania.pl/threads/213526-KALENDARZ-METAMORFOZY-na-2012-g%C5%82osujesz-wygrywasz-pomagasz-ZLICZAMY/page11[/URL] W imieniu własnym i Pakunka [SIZE=3][COLOR=darkred][B]dziękuję[/B][/COLOR][/SIZE] :loveu::loveu::loveu:[/QUOTE] Bardzo się cieszę! Pakusiowi należało się miejsce w kalendarzu!
  8. Obejrzałam reportaż o Pestce, w końcu, bo nie mogłam wcześniej otworzyć, dopiero w domu mi się udało. Mała nadal przerażona, ale bezpieczna. Może w przypadku tego psiaka zaufanie wymaga czasu. Myślę, ze trzeba dać sporo czasu małej Pestce. I na pewno będzie lepiej. Ale teraz to przykro patrzeć, że mała tyle przeszła, i nadal boi się człowieka, tego który na co dzień daje jeść, opiekuje się, zmienia opatrunki, i dba o nią...
  9. Śliczne zdjęcia! Teraz to domki powinny się bić o Gajkę, i pchać " drzwiami i oknami"!
  10. [quote name='tamb'][URL]http://www.dziennikpolski24.pl/pl/po-godzinach/przygarnij-zwierzaka/1190366-skrzywdzony-nutek.html[/URL][/QUOTE] Przeczytałam. Czy był jakiś odzew, czy ktoś pytał o Nutka?
  11. Rzadko tu piszę, ale zaglądam do Pestki i sprawdzam co u niej. Chciałabym zobaczyć film z udziałem Pestki, ale nie mogę go znaleźć. Czy może mi ktoś podać nr postu, w którym się znajduje film ?
  12. [quote name='Roszpunka']Mam jedną sunię :) a te dwa, to takie... tymczasowe ;)[/QUOTE] A czy odkąd Pakuś jest ogłaszany ktokolwiek o niego pytał? Może jest jakiś domek na horyzoncie?
  13. Bardzo ładne zdjęcia! A Pakuś po prostu boski, tylko ślepka ma takie smutne. Na tym zdjęciu z rozwartą paszczą - można sądzić po białych ząbkach, ze to jakiś szczeniorek!
  14. Ja również przyłączam się do pytania
  15. Niezmiernie się cieszę, że Cezarek trafił do dobrego, wspaniałego domku. Rzadko tu ostatnio wchodziłam, ale do końca trzymałam za niego kciuki!
  16. [quote name='aganela']Nie zamierzam brać Atosa,dlaczego tak pomyślałaś? Poprostu ciekawi mnie jaką decyzję podejmie Marta,czy może ktoś się nimi interesuje i będą miały swój własny dom?[/QUOTE] Teraz rozumiem. Myślę, ze Marta na pewno pochwali się jeśli tylko ktoś tak na poważnie zainteresuje się psiakami. Trzymam kciuki za nowe, dobre domy !
  17. I pewnie dlatego jest taka czyściutka, ze mieszka w domu. Zresztą, mój pies też domowy, ale biały, i jeśli tylko za nami do ogrodu biegnie, to wraca z niego cały utarzany i brudny.
  18. [quote name='aganela']Nikt nie pyta o łobuziaka Atosa?Czy chcesz je zatrzymać?[/QUOTE] A tak podpytujesz, jakbyś sama chciała psiaka zabrać, i może boisz się, że ktoś Cię ubiegnie... Atos wychowany jest wśród ludzi, to z socjalizacją u siebie nie miałabyś problemu....
  19. [quote name='martka1982']wydaje mi się,że ostatni kontakt ze schroniskiem to był wtedy, gdy zapadła decyzja,że państwo odwiozą Gustawa z powrotem do schronu, z ogłoszeń nikt się nie odezwał. nie ma innego miejsca, w którym można by go umieścić poza schroniskiem oczywiście.[/QUOTE] A może warto zmienić tytuł wątku i prosić gdzie się da o deklaracje stałe, w ten sposób łatwiej będzie zebrać pieniądze, by umieścic psa w hoteliku. Myślę, że schronisko to ostateczność, ale najlepiej by tam nie trafiał! Co do pobytu Gustawa u Pani, na razie tam jest, ale w sumie z wypowiedzi nie wynika jak długo może zostać, opiekunka też nie wie jak potoczy się Jej sytuacja zdrowotna... I co wtedy z Guciem? Zdrowia życzę Pani, która opiekuje się pieskiem!
  20. Witam z rana! Będę śledzić losy małej Gai, i trzymam kciuki, oby i jej sie poszczęściło tak jak Łatce!
  21. [quote name='Bea61']Czyż nie jestem piękna :) [URL]http://imageshack.us/photo/my-images/210/p1020406jd.jpg[/URL] [URL]http://imageshack.us/photo/my-images/804/p1020427r.jpg[/URL] [URL]http://imageshack.us/photo/my-images/526/p1020425t.jpg[/URL] [url]http://imageshack.us/photo/my-images/406/p1020424x.jpg/[/url][/QUOTE] Pewnie, ze piekna, taka czyściutka, i wyczesana. A Łatka mieszka na dworze czy w domu ?
  22. Wchodzę tu rzadko, ale też niepokoję się o Gustawa... Pani - jak widać z Jej wyjaśnień chce zająć się psem, ma dobre serce, i świadomość wielu potrzeb psiaka, ale z drugiej strony przyznaje się do tego, ze wiele rzeczy ją przerosło. Przede wszystkim choroba...Bardzo mi przykro, bo Pani kocha psa i chce go przy sobie mieć, ale w tej sytuacji zastanawiam sie czy nie powinna w pierwszej kolejności zadbać o swoje zdrowie, a niezależnie od tego jak potoczy się sytuacja zdrowotna Pani, należy szukać psiakowi nowy dom. Zatem moje pytanie jest następujące: ostatecznie Gustaw zostaje w nowym domu czy też zostanie odebrany od Pani i umieszczony w innym miejscu ?
  23. To super, ze u Sziwy wszystko dobrze! A co do kupkania i siusiania przez Atosa, to kiedy ja miałam szczeniaka w domu, to miałam ofoliowane całe mieszkanie. W ten sposob w przypadku zrobienia niespodzianki przez psiaka miałam możliwość posprzątania tylko z folii, bo wystarczyło tylko zetrzeć, i nie było obawy, że zostanie plama czy nieprzyjemny zapach na dywanie.
  24. [quote name='Roszpunka']Wszystkie cioteczki już o Pakusiu zapomniały :roll: To ja tylko poinformuję, że Pakuś już zaszczepiony na wirusówki, ma też pakiecik ogłoszeń. Zdjęć nie wstawiam, skoro i tak nie ma kto ich oglądać :shake:[/QUOTE] To ja chętnie fotki pooglądam. ;) O Pakusiu nie zapomniałam, a jedynie brak czasu powoduje, ze ostatnio rzadko siedzę i coś piszę. Dzisiaj piszę, bo jestem w domku. Incia Paukusia już zaadoptowała??? :cool3:
  25. [quote name='3 x']jak bazarek zostanie zusunięty to nie bedziesz mogła juz na niego wejść ale bazarek będzie w otchłaniach archiwum (kiedys poprosiłam moda o odzyskanie zdjęć z bazarku i mi je przesłał na maila) co do który mod moderuje twoje bazarki - nie wiem ale jak masz ptyanie to napisz do którejkolwiek osoby :) osobiście pisuję do Viris[/QUOTE] Dzięki za odpowiedź!
×
×
  • Create New...