-
Posts
4007 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Noelle
-
Kochany sznaucerek znalazł nareszcie super domek!
Noelle replied to Rumi.'s topic in Już w nowym domu
dokładnie, zwłaszcza,że Cesar Millan szkoli psy tradycyjną metodą, czyli siłową, której nie popieram wcale... a w filmie zrobili z niego bohatera, no cóż, telewizja kłamie.. Manfred idzie do domku? naprawdę? CUDOWNIE!!! :multi: -
Kochany sznaucerek znalazł nareszcie super domek!
Noelle replied to Rumi.'s topic in Już w nowym domu
niestety ja filmu "zaklinacz psów" nie polecam, gdyż to są bajeczki, na których podstawie nie da się za wiele nauczyć. ;) a oczywiście to nie moje wymądrzania się, lecz posłuchałam zdania osoby, której akurat jeśli chodzi o psy, całkowicie ufam. ;) -
super!! :D no to się Zefirkowi poszczęściło! Lolek prawdopodobnie dziś pójdzie (lub już poszedł) do fajndego domu :)
-
umarłam ze szczęścia!!! ZEFIR W DOMU!!! :multi: Spotkałam Państwa przed chwilą na spacerze z Zefirkiem i Absolutem. moja Mordka była w czerwonych szeleczkach, ślicznie mu w nich :loveu: poznał mnie po chwili i prawie wlazł mi na głowę jak kucnęłam :D jeszcze jest troszkę zdezorientowany i boi się przejeżdżających samochodów, ale jest dobrze. :D Państwo zakochani w obu psiakach, Zefir był zadowolony. Paulina, musiałaś źle usłyszeć miejsce zamieszkania- Zefirek mieszka na moim osiedlu!!! :loveu: można z radością dopisać Zefirka do "MAJĄ DOM" :multi:
-
Za brzydki,za zwyczajny na dom i miłość ????? Znalazł domek !!!!!!!
Noelle replied to rita60's topic in Już w nowym domu
super wieści!! :D a na ile lat został psiak oceniony?? -
Spanielek czekający na dom, kolejny raz zwrócony, znowu ugryzł
Noelle replied to Rumi.'s topic in Już w nowym domu
a czy to nie jest ten spaniel po obserwacji? on znalazł dom, ale może wrócił? nie znam jego imienia, Paulina ma zapisane... albo to zupełnie inny psiak... umaszczenie ma takie śliczne, jak ten zadredowany, ale on ma na imię Maks, a ten nie. faktycznie, Max w schronisku jest cudnym psem, ale mówiłam o hotelu, bo tam panują bardziej "domowe" warunki. dobre DT byłoby jednak najlepszym rozwiązaniem, ale gdzie takiego szukać.... -
to zrób ogrodzenie.
-
Spanielek czekający na dom, kolejny raz zwrócony, znowu ugryzł
Noelle replied to Rumi.'s topic in Już w nowym domu
tak, ja rozumiem. ale jesteśmy niepełnoletnie i jakby pozostały długi w hotelu to kto je spłaci, skoro same nawet nie zarabiamy?? Maurycemu też by się hotel przydał i lepsza opieka, a do hotelu go nie zabierasz. ;) -
Spanielek czekający na dom, kolejny raz zwrócony, znowu ugryzł
Noelle replied to Rumi.'s topic in Już w nowym domu
co do tego usypiania, to nie chciałabym nic mówić, ale z "moim" Olo wiele pracowników sobie radziło, ja wychodziłam z nim na spacery, a jakoś nie ma już go wśród nas... (*) z hotelem to by było wg mnie dobre rozwiązanie, tylko skąd wziąć na to pieniądze.... gdyby to był jakiś duży pies, który mógłby zrobić poważną krzywdę i byłby zupełnie nieprzewidywalny, to możnaby było rozważyć eutanazję, bo trzymanie takiego psa byłoby bardzo niebezpieczne. na początku pomyślałam, iż uśpienie to nie takie złe rozwiązanie w tym przypadku, bo pies się męczy w schronisku, a każde kolejne oddanie niszczy jego psychikę jeszcze bardziej. wg mnie na niego powinna być wizyta przedadopcyjna, a właściciele naprawdę doświadczeni, którzy zatrudnią behawiorystę i będą chcieli z tym psiakiem dalej pracować. ale i tak wolontariusze nic do powiedzenia nie mają w kwestii usypiania, więc po co w ogóle o tym dyskutować.. -
Za brzydki,za zwyczajny na dom i miłość ????? Znalazł domek !!!!!!!
Noelle replied to rita60's topic in Już w nowym domu
trzymam kciuki! :) wszystko będzie dobrze ;) -
Spanielek czekający na dom, kolejny raz zwrócony, znowu ugryzł
Noelle replied to Rumi.'s topic in Już w nowym domu
i tak wolontariusze nie mają nic do gadania jeśli chodzi o uśpienie psa. i ja uważam, że jak dotąd Max trafiał na nieodpowiedzialnych ludzi. i po dłuższym zastanowieniu - nie wiem, czy dałabym radę prosić o takie coś, mimo wszystko. Max nie jest jakimś wielkim psem, który zjadłby człowieka w całości, a właściciele zamiast dać mu szansę, poprosić jakiegoś dobrego behawiorystę, to po prostu psa oddali. i tak za każdym razem, nawet nie szukali przyczyny. więc.... -
Spanielek czekający na dom, kolejny raz zwrócony, znowu ugryzł
Noelle replied to Rumi.'s topic in Już w nowym domu
nie wiem czyja to wina, ale ludzie na pewno święci nie byli.. faktycznie, byłam podejrzliwa co do tego faceta, lecz ostatecznie uznałam, że jest raczej ok... a potem jak się dowiedziałam, że o 10 rano śmierdział alkoholem..... nikomu już nie można ufać :( -
Kochany sznaucerek znalazł nareszcie super domek!
Noelle replied to Rumi.'s topic in Już w nowym domu
hah no tak, skoro startował z zębami :D ale będzie dobrze ;) -
Kochany sznaucerek znalazł nareszcie super domek!
Noelle replied to Rumi.'s topic in Już w nowym domu
super, że z nim pracujesz!! :D trzymam mocno kciuki za domek dla niego!! tylko jak strzyżenie, to uważajcie, jak wiesz, on ma uraz do maszynki, więc kaganiec obowiązkowo, i kilka osób do pomocy. ;) -
nie wiem co Wy jej robiłyście, Krystyna to przekochana psina, do zacałowania :loveu: wchodzi na kanapę, siada na kolanach i uwielbia smakołyki. ;) a psy czasem zaczepia, fakt. taka humorzasta dziewczynka. super, że wyszłyście z A7, szczególnie mi tam na Balbince zależy :) a miałyście jakiś problem ze złapaniem tego młodego, o którym pisałam Ci w pw, czy w ogóle go tam nie było juz? Berksza ma fajny dom?
-
jeśli chcesz, żeby pies się dobrze czuł i był szczęśliwy, to nie trzymaj go nigdy na łańcuchu!!! dla mnie to jest NIEPOJĘTE, jak można przypiąć psa na łańcuch i sobie pójść. jakby nie mógł być w domu. jeśli niszczy lub grzebie w koszu, to trzeba to przed nim zabezpieczyć i po krzyku.. a jeśli nie, to po prostu znajdź mu inny dom, w którym będzie kochany i będziesz miał pewność, iż będzie mu tam dobrze. jeśli chcesz dobrze wychować psa i nadal go mieć, to powinieneś przeczytać takie książki jak: "Sygnały uspokajające", "Kliker - skuteczne szkolenie psa", "Drugi koniec smycz", "Z miłości do psa" i "Okiem psa". Jeśli nie masz czasu, to przynajmniej "Kliker..." obowiązkowo. one rozwieją Twoje wątpliwości i zdobędziesz wystarczającą wiedzę.
-
Krk- Czarnuchy już nie czekają w schronisku!! MAJĄ DOMY!!
Noelle replied to Avaloth's topic in Już w nowym domu
MELANIA MA DOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BOŻE, NARESZCIE!!!!!!! :multi: -
Spanielek czekający na dom, kolejny raz zwrócony, znowu ugryzł
Noelle replied to Rumi.'s topic in Już w nowym domu
ehh, niestety. zwłaszcza, że ludzie są powiadomieni, na co się piszą. ale oni przecież wiedzą lepiej. tylko potem pies kolejny raz trafia do schroniska... -
Spanielek czekający na dom, kolejny raz zwrócony, znowu ugryzł
Noelle replied to Rumi.'s topic in Już w nowym domu
[quote name='elaja']Jeśli zawsze tak reagował na zapach alkoholu to być może jest to właśnie powód wywołujący agresję , być może właściciele po kilku głębszych po prostu zbyt czule niż na co dzień odnosili się do psa. [/QUOTE] nie wiadomo jak reagował na zapach alkoholu, ale poprzedni właściciele też być może mieli z tym problem, w końcu to była patologia. który normalny mąż dusi żonę. nie zdziwiłoby mnie to, że być może Max miał dość pieszczot, a oni nie znali umiaru po alkoholu, i w reszcie zaatakował. -
Spanielek czekający na dom, kolejny raz zwrócony, znowu ugryzł
Noelle replied to Rumi.'s topic in Już w nowym domu
ja słyszałam, że właściciele nie są bez winy, a niedługo po oddaniu osobiście rozmawiałam z pracownikiem schroniska. ;) oddając psa, "właściciel" śmierdział na odległość alkoholem i był... na kacu, także nie dziwię się psu, że stracił cierpliwość i ugryzł, nie ważne czy kobietę, czy faceta. i nie że nieźle pogryzł, tylko się rzucił, nie wiadomo jak bardzo ani nic. ;)