-
Posts
4007 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Noelle
-
Spanielek czekający na dom, kolejny raz zwrócony, znowu ugryzł
Noelle replied to Rumi.'s topic in Już w nowym domu
Maks znowu w schronisku, na chyba już piątek obserwacji... niestety.. -
Sunia ma łysy tyłeczek, nie przyglądałam się za bardzo, więc nie wiem, jaki dokładnie jest stan, poza tym, najlepiej wiedzą weci, ja się nie znam.. już kilka dni temu była na ogólnych, ale jakoś wyleciało mi to z głowy i zapomniałam Wam napisać. ja wychodziłam z A7, teraz niby przejęła je moja koleżanka z klasy, ale coś jej się nie spieszy, aby być w schronisku, więc jak na razie psiunie nie mają spacerów i nie wiem, czy będą miały... jak mam czas, to je biorę, ale to nie jest niestety regularne, a teraz, w roku szkolnym będzie cienko... mam kilka rad, co do tego boksu, bo są tam 2 psiaki, które trzeba specjalnie "podejść", aby wyszły na spacer. ale jak będziecie z nimi wychodzić, to może napiszcie pw, to napiszę dokładnie, o co mi chodzi.
-
kachul zajmuje się psiakami z hotelu, więc ona wie najlepiej, czy dany psiak ma ogłoszenia, i co u niego słychać. ;) rozmawiałam dzisiaj przez tel. z właścicielką Scotiego :) mały zaczął pokazywać charakterek :D ciągle wchodzi na łóżko, a jak ktoś próbuje go ściągnąć, to szczeka. ogólnie wszystko wymusza szczekaniem. zaczął nawet ciągnąć na smyczy, a ja ciągle zachwalałam, jak to pięknie na luźnej smyczy chodzi. xd ogólnie jest grzeczny, ale właścicielka chce iść z nim na szkolenie w zakresie posłuszeństwa. pewnie mu to nie zaszkodzi :) zachwycają się nim strasznie, nawet dowiedziałam się, ile waży. :D zdjęcia też mam obiecane.
-
a nie na 3 lata?? ja pamiętam, że ma 3... niunia jest przekochana :loveu:
-
juz Dominikę ostrzegłam, zanim C10 na spacer wzięła :) dziś byłam na wybiegu E, ale dosłownie chwilę, bo dołożyli tam nowego, starszego psa, który szczekał na mnie i nie robił zbyt dobrego wrażenia. jednak wolałabym się o niego dopytać. choć pewnie okaże się, że jest w porządku. ;) Ank@, kiedy próbujemy z Indrą? możesz być kiedyś w sobotę w scgr.? bo ja w niedzielę odpadam niestety...
-
Kraków-8-letni Arik- już nie w schronie - ma dom !!!
Noelle replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='iwoniam']Dzięki za zdjęcia, z adopcji................................................................... nici :-( Pani w tej chwili nie może go zaadoptować, ale ma się odezwać jak sytuacja w jej domu się wyjaśni. :-( smutno mi...[/QUOTE] spokojnie, jeszcze Arik znajdzie dom, na pewno. jest mały, niekłopotliwy, a jak zajęło się nim tyle ciotek, to się wreszcie uda!:) są psy w o wiele gorszej sytuacji od niego, co ja mam np. powiedzieć o mojej miłości, Kasjuszu z mojego banerka, z resztą z boksu Arika. pies nie ma praktycznie szans na dom, czeka już ponad rok, ma ogłoszenia, był w gazecie i nie było ani jednego telefonu, zapytania. cisza. a ja widzę na własne oczy, kilka razy w tygodniu, jak ten cudowny pies jest coraz bardziej zrezygnowany, jak gaśnie w nim nadzieja, jak przestaje wierzyć, że coś się zmieni. coraz częściej widzę, jak przestaje podchodzić do krat boksu, gdy ktoś przechodzi, tylko leży w kącie. kiedyś skakał jak widział człowieka, prosił o zainteresowanie, a teraz czasem nawet nie podejdzie, tylko popatrzy smutno, z niemą prośbą o w oczach. a o Arika dzwonią. wreszcie zadzwoni ktoś odpowiedni, wierzę w to. -
Kochany sznaucerek znalazł nareszcie super domek!
Noelle replied to Rumi.'s topic in Już w nowym domu
a dlaczego akurat trzy psy? nie wystarczy jeden olbrzym, skoro masz już tyle zwierząt? a co będzie, jak pies nie zaakceptuje kotów? w schronisku nie da się tego sprawdzić... psom nie wystarcza jedynie ogród, trzeba wychodzić z nimi na długie spacery, bawić się z nimi, rzucać zabawki, aby pobiegały. będziesz w stanie zająć się aż taką ilością psów i zapewnić im to wszystko? to jest wielki obowiązek... -
no właśnie wybieg E to tak średnio ostatnio... :( za mało czasu na wszystko... prosze, wchodźcie tam, choćby na 5 min. przed przerwą, jak będziecie miały chwilę. ja też się postaram, ale ostatnio nie mam kiedy totalnie.. E2 być może będzie wychodzić z wolontariuszkami, którym dziś poleciłam te psy, no ale nie wiem. C9 to myślę, że będzie wychodzić, tylko może po prostu wolontariuszki od tych psów gdzieś wyjechały. bo w roku szkolnym wychodziły regularnie z tego co widziałam, no ale nie wiem, jak będzie teraz..
-
Kraków-8-letni Arik- już nie w schronie - ma dom !!!
Noelle replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
kolejne: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/38/pilaa.jpg/"][IMG]http://img38.imageshack.us/img38/7054/pilaa.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/197/jeeeeeeeeeej.jpg/"][IMG]http://img197.imageshack.us/img197/4203/jeeeeeeeeeej.jpg[/IMG][/URL] i od Dominiki (Avaloth) jedno: [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/155/ariunios.jpg/][IMG]http://img155.imageshack.us/img155/6824/ariunios.jpg[/IMG][/URL] -
Kochany sznaucerek znalazł nareszcie super domek!
Noelle replied to Rumi.'s topic in Już w nowym domu
a jakie warunki masz DZIR do zaoferowania psu? masz jakieś inne zwierzęta w domu? -
Kochany sznaucerek znalazł nareszcie super domek!
Noelle replied to Rumi.'s topic in Już w nowym domu
Tak, pies na pewno ma mało ruchu, ale w schronisku nic nie można zrobić, oprócz cotygodniowych spacerów... super, że chcesz go adoptować! trzymam kciuki za Karpeta, żeby znalazł dobry dom :) -
Kraków-8-letni Arik- już nie w schronie - ma dom !!!
Noelle replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
i jak?? ja wieczorem wkleję zdjęcia Arika, które nareszcie dostałam od Anashar. :) edit. zdjęcia od Maćka: [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/33/arikson.jpg/][IMG]http://img33.imageshack.us/img33/5833/arikson.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/695/arinio.jpg/][IMG]http://img695.imageshack.us/img695/2421/arinio.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/835/ariol.jpg/][IMG]http://img835.imageshack.us/img835/6256/ariol.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/10/arisniu.jpg/][IMG]http://img10.imageshack.us/img10/8966/arisniu.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/11/ariss.jpg/][IMG]http://img11.imageshack.us/img11/189/ariss.jpg[/IMG][/URL] -
prawie 3 tygodnie czekali na wizytę, aż wreszcie zrezygnowali niestety... :( Dominika, wysłałam Ci na maila zdjęcia H5 od Anashar. Mogłabyś tak jak ostatnio "odpakować" folder i wstawić foty na picassę?
-
mojego pecha ciąg dalszy - Lady nie idzie do domu.
-
Ja Tasmanię poznałam też dawno, ponieważ zajmowałam się jakoś na jesień oswajaniem Pusi i Oliwki, które nie umiały chodzić na smyczy i gryzły ze strachu. Wtedy przez jakiś czas była tam Tasmania, ale nie pamiętam jej za dobrze z tamtego okresu. Prawda, że nie robi wielkich postępów, ale nie stoi tak całkiem w miejscu. Poza tym, wg mnie, ona jest trochę taka jak Timi (z tych wypłoszków, których wątek prowadziłą greatmadwomen). sytuacja była beznadziejna, a pies otworzył się dopiero we własnym domu. Może to jakieś rozwiązanie? Ogłaszaj sobie Ola Tasmanię, niech jej to na dobre wyjdzie. Tylko, że psy z Twoich boksów nie mają jakoś specjalnie dużo ogłoszeń, chyba, że te, które robiła Dominika, a zaintersowałaś się Tasmanią. Ale trzymam za tą sunię kciuki, niech znajdzie najlepszy dom, i jak go znajdzie dzięki Tobie czy komukolwiek innemu, będę również zadowolona, bo nie mam takich problemów jak niektórzy, np. z Napoleonem. Chodziło tylko o to, że ostatnio nie wychodziłaś z Tasmanią i wiele mogło się w jej zachowaniu zmienić. ;)
-
[INDENT]potwiedzam, Tairon jest na X2. ;) może dlatego, że Max owczarek ma początki dyzplazji i chcieli, żeby się więcej ruszał...? nie wiem.. Heks to kochany chłopak, ale ze strachu może posłużyć się ząbkami, tak naprawdę nie da się przewidzieć jego reakcji, on się praktycznie wszystkiego może wystraszyć, zapewne z powodu tego, że był bardzo bity. dlatego na razie kaganiec zdejmuję mu na spacerze na krótko tylko. Heksiu boi się wszystkiego; jak drzwi strzelą, jak liść z drzewa spadnie, jak ktoś podniesie rękę, smycz lub inny przedmiot lekko do góry, jak idę szybszym krokiem, jak próbuję odplątać mu łapy ze smyczy na spacerze. ostatnio na wybiegu, gdy zobaczył tą dużą, niebieską piłkę, to zaczął uciekać przerażony i nie dało się go odwołać, skulił się w kącie wybiegu i zaczął się trząść. do psów jest różnie, zależy od psa, bo z jednym chce się tylko przywitać, a na innego się rzuca. sam podchodzi i wtula się w człowieka, widać, że czuje potrzebę bliskości, chce być głaskanym, sam o to prosi, ale z drugiej strony cały czas wysyła mi sygnały uspokajające, oblizuje się bardzo często. wielu rzeczy się boi, nawet takich zupełnie zwyczajnych i cały czas czuje się zagrożony i niespokojny, jest nieufny, obserwuje każdy mój ruch, dlatego trzeba uważać i bardzo ograniczać swoje ruchy. na kobietę, która byłą za ogrodzeniem i chciała się z nim przywitać, zaczął warczeć jak nie wiem co, pokazał zęby i gdyby tylko mógł, to by się pewnie rzucił, więc chyba po prostu nie każdego akceptuje, albo się wystraszył. [/INDENT]
-
Ja ciągle jeszcze Tasmanię poznaję i jeszcze nie wiem o jej charakterze wszystkiego, dlatego na razie nie ma u mnie ogłoszeń. A Paulina ogłoszeń nie robi, ja ogłaszam też 'jej' psy na najczęściej odwiedzanych portalach, tj. tablica, gumtree, bo jeśli mam tekst, którego napisanie nie jest dla mnie większym problemem i dużo czasu mi nie zajmuje, to nie problem mi go wkleić, oraz wstawić zdjęcia. Ale żeby psa ogłaszać, to muszę go dobrze poznać. W przypadku Beci pomógł wątek, ale to był zupełny wyjątek. poza tym, to mały pies, a takiemu o wiele łatwiej znaleźć dom, jak pewnie sama wiesz. My będziemy z tym boksem nadal wychodzić, bo nie możemy pozostawić ich Tobie, skoro jesteś w schornisku tak jak jesteś i szkoda, żeby psy nie miały regularnych spacerów..