-
Posts
8496 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by inga.mm
-
SANTO już 5-ty rok w schronisku czeka na dom!!!
inga.mm replied to Noemi1's topic in Już w nowym domu
Jestem na posterunku- 297 replies
-
- do adopcji
- pies adopcja
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
A ja dostałam informację, że ten dom pod Nasielskiem jednak nie koniecznie... Nic na siłę. Lepiej, że od razu wiadomo, niż wyciągać psa, a potem oddawać. Ale szkoda
- 715 replies
-
- dom
- domek stały
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
[quote name='andegawenka']Bo szybko naprawiamy takiego pieska ( karmimy) i dowód w sprawie znika. Piesek powinien tak wyglądać jak go się zabrało...[/QUOTE] Niech pies umiera do czasu rozprawy, ale nie może mu sie ani polepszyć, ani pogorszyć. absurd, prawda?
-
[quote name='wawer'][I]"Najgorszy problem dla oskarżyciela posiłkowego stwarza Dogomania."[/I] A jaki problem dokładnie? Sorry, ale nie pojęłam rodzaju problemu i co ma do tego oskarżyciel posiłkowy.[/QUOTE] Ja zrozumialam to w ten sposób, że żądne wiedzy stanu prawnego wyciągamy informacje, których nie powinno sie upubliczniac, bo to potencjalnie osłabia możliwości "ataku" na zwyrodnialca
-
[quote name='Agata Balu']Najgorszy problem dla oskarżyciela posiłkowego stwarza Dogomania. "Cioteczki" nie wiedzą jak działa prawo w Polsce. No bo ktoś skrzywdził zwierzę. Wpierw trza zgłosić na policję, tam udowodnić z ustawa w obu rekach, że krzywda sie stała i domagać się obdukcji, zabezpieczenia dowodów (więc odebrania zwierzęcia), potem czekać aż policyjny oddzial dochodzeniowo śledczy uzna, ze przestępstwo miało miejsce. To trwa w miare krótko. Najwyżej miesiąc. Jeżeli sprawa ewidentnie jest przestepstwem sprawa trafia do prokuratury. Tam dopiero prawnicy fachowcy ustalają jaki to rodzaj przestępstwa, z jakiego paragrafu, artykułu i punktu, przesłuchują świadków i oskarżonych, ustalają kwalifikację przestępstwa. Jak już skończą (a trwa to ze 2 miesiące) wysyłają do sądu. Biorą się za to sędziowie i albo zgadzają sie z prokuratorami albo nie. Jeżeli sie zgadzają to sprawa czeka na wokandę jeszcze ze 3 miesiące. Jezeli sie nie zgadzają to, tak długo aż sie nie zgodzą, sprawa czeka nadal. I wreszcie po pól roku dochodzi do procesu ..... o ile oskarżony, jego adwokat, jakikolwiek swiadek nie dostarczy "usrpawiedliwienia", ze jest chory, albo ma nie do odrzucenia inne usprawiedliwienie swojej nieobecności. i tak do kilku razy, az sąd sie wścieknie i nawet zaocznie wyda wyrok. Koniec? NIE! Bo wyrok musi sie uprawomocnić. Oskarzony ma dwa tygodnie od czasu osobistego, pisemnego POŚWIADCZENIA odebranie wyroku (wyjechał n.p. do pracy za granice na pół roku i jest nieosiagalny dla doreczyciela) na odwołanie sie od wyroku. Nikt sie nie odwołuje .... wreszcie koniec! ALE ZAWSZE SIĘ ODWOŁUJĄ .... i sprawa trafia do sądu odwolawczego .... itd itp WIEC KOCHANI CIERPLIWOŚCI. I koniecznie podnoście temat żeby lubelskie dzialaczki mogły dalej prosić o pomoc w utrzymywaniu przy życiu "dowodów w sprawie"[/QUOTE] To ja przypomnę co podniosło mi ciśnienie
-
Oskalpowane ciałko Michaela...wpadł pod kombajn?
inga.mm replied to danavas's topic in Już w nowym domu
[quote name='tobciu']to ja bym poprosila taka instrukcje na maila. Sprobuje jak mi wyjdzie. (jestem nowa jak widac na forum i widze, ze umiejetnosc zakladania bazarkow, cegielek, wydarzen na fb jest niezbedna :( ) Widzialam w watku : [URL]http://www.dogomania.pl/threads/214151-Konający-w-krzakach-amstaf-w-stalowej-pętli.-Uratowany-przez-tamb-od-śmierci.../page3[/URL] ze MALWA bedzie robic bazarek dla tego psinia znalezionego wczoraj przez tamb oraz dla Michaela wlasnie. To po przeczytaniu instrukcji od Ciebie - sprobuje. A jakby mi nie wyszlo, to zglosze sie z ksiazkami do Malwy. Bo w sumie takich bazarkow dotyczacych jednego piesia moze byc kilka ?[/QUOTE] Ja robie bazarki na kilka psów, właśnie dlatego, że jeden piesek na ogół ma ich kilka. Wtedy po kilkadziesiąt zł dla każdego na bieżące potrzeby przekazuje się. za chwilę wyślę Ci instrukcję i kontakt mailowy, jeśli będziesz potrzebowała dodatkowej pomocy -
Oskalpowane ciałko Michaela...wpadł pod kombajn?
inga.mm replied to danavas's topic in Już w nowym domu
[quote name='tobciu']*** Na czym polegaja te bazarki kochane ? Tez bym znalazla jakies ksiazki. Tylko jak to wowczas ? Wyslac tej osobie co organizuje bazarek ? Czy jak ?[/QUOTE] Tobciu, może instrukcje do bazarku wysłac Ci i zrobisz solo? -
Stasia przegrała walkę ale pozostanie w naszej pamięci
inga.mm replied to gojda1971's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
oby tak dalej, to i pysio uśmiechnie się -
on jest taki piękny, że trudno zrozumieć dlaczego jacyś debile go tak skrzywdzili. Na prawdę marzy mi się emerytura, żeby takiego Duszka zabrać do siebie i być z nim 24/24. Miałby szansę na bardzo dobrą opiekę. Może zapytacie Fiery, czy nie ma wolnego miejsca w dt? Ona jest w miarę dyspozycyjna. Cena za dt stosunkowo niewysoka.
-
Krzyk cierpienia ... Tessa szczesliwa w swoim nowym domu !!!!
inga.mm replied to J_ulia's topic in Już w nowym domu
[quote name='dagsam']a co;>? nie mozesz byc?[/QUOTE] kurczę, ja pracuję 7/7 i 12/24 łatwiej byłoby mi gdzieś na drodze mokotowskiej lub coś w tym guście. Może podeślesz mi tela na pw? -
Krzyk cierpienia ... Tessa szczesliwa w swoim nowym domu !!!!
inga.mm replied to J_ulia's topic in Już w nowym domu
[quote name='dagsam']ok no wiec obwieszczam ze: [B]ZBIORKA RZECZY DLA TESSY ODBEDZIE SIE[/B] [B][I][U][COLOR="red"]11 wrzesnia 2010r o godzinie 11.30[/COLOR][/U][/I][/B]!! [B]MIEJSCE ZBIORKI TO[/B]: [COLOR="red"][B][I][U]POMNIK POD GIELDA PAPIEROW WARTOSCIOWYCH[/U][/I][/B][/COLOR] (rondo z palma tam gdzie ruszal marsz 18 sierpnia) [B][U]ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHETNYCH![/U][/B] [bede z chlopakiem, ja bede ubrana w czarne spodnie z bluzka w kratke(rozowo-bezowa)][/QUOTE] dagsam, a nie kursujesz gdzieś po Mokotowie? -
Krzyk cierpienia ... Tessa szczesliwa w swoim nowym domu !!!!
inga.mm replied to J_ulia's topic in Już w nowym domu
skóra wygląda coraz lepiej, ale uszka - koszmar -
Stasia przegrała walkę ale pozostanie w naszej pamięci
inga.mm replied to gojda1971's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Gosia, dziękujemy za tę odrobinę optymizmu. Ucałuj pysia stasinkowego. -
Alex - Rambo już w DS. Szczęśliwe zakończenie :)
inga.mm replied to suślik's topic in Już w nowym domu
[quote name='Pipi'] Malostkowosc to taka cecha.[/QUOTE] Czyżby to była małostkowość??? Obraźliwe wyzwiska dla psów, które niczemu nie sa winne??? Małostkowością jest domaganie sie przez Ciebie peanów. MOI Rodzice NIGDY nie nazwali mnie, ani mojej Siostry zasrańcem. Mojego Syna, też nigdy nie nazwałam zasrańcem. Być może takie epitety z Twojego dzieciństwa wpływają na Twój światopogląd, dla wielu osób mocno kontrowersyjny, żeby nie użyć innego określenia, do którego zniżać sie nie będę.- 630 replies
-
- onek
- owczarek niemiecki
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Alex - Rambo już w DS. Szczęśliwe zakończenie :)
inga.mm replied to suślik's topic in Już w nowym domu
Jakoś ten zasraniec brzmi mocno obraźliwie, nawet dla zwierzaka z biegunką. No cóż na watku bielskim jedna z panienek napisała mi "sp....adaj"...- 630 replies
-
- onek
- owczarek niemiecki
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Alex - Rambo już w DS. Szczęśliwe zakończenie :)
inga.mm replied to suślik's topic in Już w nowym domu
[quote name='Pipi'] wez choc jednego zasranca do domu [/QUOTE] Pipi, co to lub kto to jest zasraniec?- 630 replies
-
- onek
- owczarek niemiecki
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
[quote name='Merys']Ha ha ha, jak wezme jeszcze jednego, to wtedy ja bede bezdomna:P[/QUOTE] ktos Cię przygarnie na dt...
-
[quote name='Merys']Madi chce pamiatke :D Piracik rozrabia, szaleje, szczeka, skacze po moich psiakach, gryzie wszystko i wszystkich, tu se siknie tam se siknie ^^ Oczko smaruje mu mascia, ciezko idzie, bo nie skory do wspolpracy, apetyt ma za dwoch. Krok w krok za mna chodzi.[/QUOTE] Moze podrzuce Ci Maciejkę? Co Ci za różnica: jeden rozrabia czy dwa? A ja wezme Maleńczuka zanim calkiem zdziczeje
-
Pytanko o rokowania leczenia Sonieczki? Cos lekarz prorokuje?
-
[quote name='lika1771']Cioteczki wiem ze tyle bid,ale moze wezmiecie tego biedaka pod uwage: Pies był skrępowany stalowymi drutami i przytwierdzony do siatki ogrodzeniowej. Każdy jego ruch powodował zaciskanie się pętli na szyi. Watek [url]http://www.dogomania.pl/threads/214151-Konający-w-krzakach-amstaf-w-stalowej-pętli.-Uratowany-przez-tamb-od-śmierci[/url]...[/QUOTE] Lika, on juz jest zgłoszony
-
Krzyk cierpienia ... Tessa szczesliwa w swoim nowym domu !!!!
inga.mm replied to J_ulia's topic in Już w nowym domu
ona jest przepiękna. Tylko chyba te łapki dodają jeszcze cierpienia, bo opuchnięte biedniutkie. Oj, wycałowałabym ją w każde chorutkie miejsce, żeby szybciej sie goiło. -
Danavas, poprosiłam o wsparcie dla obu chłopców z posagu Leosia szok.....szok - PSI KOŚCIOTRUP - w super DT, jest powolutku szykowany do adopcji Bądź uprzejma pojawić się tam, bo dziewczyny chcą wspomóc jakoś najbardziej poszkodowane zwierzaki. Ja poprosiłam o Michaela i Duszka, ale nie prowadzę ich tematów, więc nie moge podejmowac decyzji
-
[quote name='sajlana'] Z innej beczki: konto Leosia jest pokaźne, nie chcemy rozdysponowac pełnej kwoty do czasu wyjaśnienia sytuacji z domkiem, ale możemy oddac 1000zł na bardzo potrzebujące futra. Macie propozycje? :???:[/QUOTE] Ja mam! Jak zawsze... OSKÓROWANY MICHAEL!!!! RATUJMY GO!!!! [URL="http://www.dogomania.pl/threads/214171-Oskalpowane-cia%C5%82ko-Michaela...wpad%C5%82-pod-kombajn"]Oskalpowane ciałko Michaela...wpadł pod kombajn?[/URL] UMIERAJĄCY DUSZEK...... ZJADANY ŻYWCEM PRZEZ LARWY MUCH!!!! [URL="http://www.dogomania.pl/threads/214167-Duszek....bo-jedn%C4%85-nog%C4%85-z-%C5%BCywymi-jedn%C4%85-z-....duszkami...."]Duszek....bo jedną nogą z żywymi, jedną z ....duszkami....[/URL] Nie mają nic, bo to wczorajsze sprawy
-
Stasia przegrała walkę ale pozostanie w naszej pamięci
inga.mm replied to gojda1971's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Czy dziś Stasinka zrobiła mały kroczek ku lepszemu życiu?