Jump to content
Dogomania

wawer

Members
  • Posts

    3716
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by wawer

  1. A ja uważam, że rację ma ostatniaszansa. Też dopominam się o jasne rozliczenie WSZYSTKICH finansów psiaków na początku wąku, czyli nie tylko oddzielnego konta obecnego, częściowego - jak się okazuje - skarbnika i jakiegoś bliżej nieokreśonego rachunku hoteliku. Nie wszystkie, ale wiele wątków odwiedzam i jest to dobrym obyczajem, a ponadto wymaga tego regulamin. Jak zbiera się cudze pieniądze, to trzeba się z nich rozliczyć co do grosza. Rachunki też powinny być skanowane, a przynajmniej potwierdzane przez przyjmującego wpłaty (mam na myśli hotelik). Tymczasem monika083 napisała: [quote name='monika083']Rozliczenie w pierwszym poscie prowadze i ja 187zl znajduje sie w tej chwili na moim koncie. Zostalam poproszona o prowadzenie rozliczenia i nie prowadzilam go od samego poczatku istnienia watku, tylko od kilku miesiecy. [B]Jesli ktos moglby przejac prowadzenie rozliczen to bardzo prosze[/B].Nie potrafie prowadzic tego inaczej.Oprocz Ri R mam jeszcze kilka psiakow do rozliczen , uwiezcie , ze to jest czasochlonne zajecie, a ja czasu ostatnio mam bardzo malo. [B][COLOR=blue]Kto ma glowe do takich rozliczanek[/COLOR][/B]??[/QUOTE] Z kolei bakusiowa pisze: [quote name='bakusiowa']Rozliczenie jest następujące. Należność za styczeń-58 zł. Od lutego do października włącznie przez 9 miesięcy po 600 zł , to jest 5448 zł razem do zapłaty dla hoteliku. [B][COLOR=blue]Proszę sobie odjąć[/COLOR][/B] wszystkie wpłaty które robiła monika083 oraz z bazarku kosmicznego. [U]Według mnie[/U] monika wpłaciła 1700 zł. Z bazarku kosmicznego jest 2128 zł przelane, tj.razem 3828 zł. W tej chwili za kosmiczny wpłynęło jeszcze 205 zł na konto Agnieszki a monika083 ukazuje + 187 ZŁ tj. razem 392 do wpłacenia. Za kosmiczny jeszcze wpłyną pieniądze a do wystrzelenia zostało jeszcze 25 rakietek. Tak czy inaczej będą zadłużeni.[/QUOTE] Cytuję wybrane wypowiedzi, podkreśliłam w nich sformułowania, które - w moim odczuciu - wskazują na lekceważenie wpłacających. Co to znaczy: "Kto ma głowę do tekich rozliczanek" albo "Proszę sobie odjąć". To JA PROSZĘ O KOMPLETNE ROZLICZENIE WPŁAT I WYDATKÓW osoby, które się do tego zobowiązały. Hotelik też domaga się pieniędzy, więc niech okaże tytuł do tych żądań albo niech się na wątku oddzielnie rozlicza w formie zestawienia wpływów i należności. Ktoś (= opiekun psa) powinien to zweryfikować. Inaczej odnosi się wrażenie totalnego bałaganu w finansach, cudzych finansach tak naprawdę. Jestem tu w sumie gościem, bo nie brałam od początku udziału w wątku, ale skoro chcę i mam wpłacić pieniądze, to chcę wiedzieć, na co właściwie. Dlatego proszę o podanie konta do hoteliku, bo to chyba jedyny w miarę czytelny rachunek. Potem nie będę się już tu wypowiadać i wycofam się z wątku, bo bałagan zawsze mnie odstraszał. A jak - wybacz Moniko - nie masz czasu na prowadzenie finansów, to nie podejmuj się tego na siłę, a w każdym razie nie traktuj tak lekko darczyńców. Rozliczenia powinny prowadzić osoby, które bezpośrednio opiekują się psami, tzn. mają je w gestii decyzyjnej. Inaczej zawsze coś się rozchodzi po kościach, a na tym wątku za dużo jest "chyba" odnośnie tego, kto, komu i ile wpłacił. I tyle. Poproszę o konto hoteliku po raz drugi, a swoją wpłatę chciałabym zobaczyć na początku wątku razem z rozliczeniem za hotelik właśnie.
  2. Mój bazarek z udziałem Mikusia zbliża się ku końcowi. Niedługo przekażę grosik albo kilkadziesiąt :) dla maluszka.
  3. Widać, że Sylwia rozpuszcza Florkę i kocha - na zabój :)!
  4. I po ptokach :(:(:(
  5. Pewnie - jak wszyscy to wszyscy - Ciotka też!
  6. Miźnę sobie czarnulka przed snem i ja :).
  7. Sylwia! Masz zapchaną skrzynkę, a ja chciałam się z Tobą może jakoś umówić. Dotarło do mnie, że będziesz teraz w Warszawie. To może przy okazji przekazałabym Ci te wszystkie rzeczy, zwłaszcza makaron? No, chyba że wolisz, żebym to ja Tobie zrobiła najazd :). Ja tam nie mam nic przeciwko, i tak jeżdżę czasem w Twoje strony. Tylko ja nie taka najazdowa jestem i tylko czasem się wpraszam :):):).
  8. Sylwia, masz zapchaną skrzynkę.
  9. [quote name='pumka1990'] Informacja z [B]24.11.2011[/B] r. - dzisiaj byłam z psiakiem u weterynarza... [/QUOTE] Wpadłam na zaproszenie, ale teraz nie mogę pomóc. Może Paluch, jeśli to od nich pies...? Cioteczko, popraw tę datę w pierwszym poście, bo listopad dopiero za pasem :):):).
  10. [quote name='zuzlikowa']...:crazyeye:ludzie, ale cudny!...już byłam...widziałam i:-( żałowałam "bezmamonnych" dni! Piękne i dla najcudniejszych psiaków- kundelków przesłodkich i w biedzie! http://www.dogomania.pl/threads/216711-***LUKSUS-na-DZIE%C5%83-KUNDELKA***-Psie-kubki-z-angielskiej-porcelany-do-p%C3%B3%C5%82nocy-31.10 Cioteczko! Dni bezmamonne właśnie się kończą, bo nowy miesiąc za pasem i nowe wpływy też. Płaci się i tak dopiero w listopadzie, więc...;) Wszystkich serdecznie zapraszamdo licytacji! I na drugi bazarek też. Coś jeszcze zostało :lol:.
  11. Z okazji Dnia Kundelka deklaruję po 20 zł na obie dziewczynki :) - na dług koosiek. Przekażę osobiście, jak wpadnę niedługo do Łowicza.
  12. Bazarek rzeczywiście Super! Z okazji Dnia Kundelka deklaruję po 20 zł na obu muszkieterów. Przekażę osobiście, jak wpadnę niedługo do Łowicza.
  13. Kwiatki to i tak za mało za to, co robi Dora, ale chociaż tyle - żeby się uśmiechnąć było do czego czasami :). [B][COLOR=purple]Na kolejny bazarek dla Szczebrzeszyna w udziale zapraszam![/COLOR][/B]
  14. [quote name='Klaudus__'][I]Bingo (ten puchaty) już w ds. Niestety ostatnie trzy dni mam wycięte z życia - przez całe 3 dni miałam 40 st.gorączki - teraz dopiero odzyskałam świadomość. Mam nieco skorygowane koszta przez Panią Doktor. Tyle załatwiłam przed chorobą. (za okres tych 10 dni) lecz z tego co mówiła to do dnia dzisiejszego i tak ten 1800 się nazbiera za samo hotelowanie. Doba hotelowa to prawie 32 zł. Zresztą[B][COLOR=blue] jak będę miała na tyle siły to wkleję te skany[/COLOR][/B] - bo jeszcze za dobrze nie funkcjonuję...[/I][/QUOTE] Klaudus_, a można prosić o te skany? Dobrze by było gdzieś na początku wątku, bo te 1800 zł to rzeczywiście kosmicznie brzmi. Lecę na bazarek!
  15. Ja jeszcze wrócę do kwestii rozliczenia. Powinno być tak, że każdy wydatek jest udokumentowany na wątku. Przynajmniej formalnie powinno tak być. Ostatnio zamknięto kilka bazarków, bo cel, na który ktoś je robił, nie był dostatecznie udokumentowany (chodzi o rozliczenie, nie o cel jako taki). Tutaj posty rozliczeniowe już rozciągają się na drugi rok i miesiące się powtarzają, a brak zapisu, którego roku to dotyczy. Może być tak, że kolejna edycja aktualizująca zostanie wpisana do poprzedniego roku (nota bene i tak nie mogę rozszyfrować, który to jest ten poprzedni) nawet przez czystą, ludzką pomyłkę, bo nie dopatruję się na siłę złej woli. Nie uczestniczyłam w tym wątku od początku i nie ja jedna. Chcę pomóc. Niedługo skończy się mój bazarek, z którego psiaki będą też korzystać. Zanim wpłacę proszę jednak o uporządkowanie obu postów rozliczeniowych tak, aby było wiadomo, ile w końcu i komu się zalega. Musimy wiedzieć, na co są zbierane pieniądze. To forum to forum społecznego zaufania wysokiego stopnia, bo mało kto ma możliwość weryfikacji zapisów na wątku. Były sytuacje wstawiania psów niewiadomego pochodzenia i zbieranie na nie pieniędzy, fałszywych bazarków itd. Absolutnie nie podejrzewam o to tego wątku, ale domagam się porządku w pieniądzach. To, co napisał hotelik nie ma pokrycia w zapisach osób, które -jak się wydaje - mają wpływ na finanse i nimi zarządzają. Nawet, gdyby pieniądze zbierała fundacja, to i tak osoba prowadząca wątek i rozliczenia powinna podać wydatki i udokumentować je skanami dokumentów. Inaczej gdzieś rodzi się brak zaufania.
  16. Co czuje, tego nie wiemy, ale to nie ma więszego wpływu na stan kasy. Realnie patrząc, nie jest to bogata dziewczyna i sama się miota między zobowiązaniami przyjętymi na wyrost. Wszyscy tu mamy tego faktu świadomość. Pytanie, jak z tego wybrnąć, żeby nie ukrzywdzić psiaków. One nie wiedzą, co to DS, hotelik, DT. One wiedzą, że mają swoje stado, w którym czują się bezpieczne. Nie można wymagać, żeby p. Gabryś je utrzymywał, jeśli nie jest to jego wolą, bo przystał na pewną umowę, a ta nie jest dotrzymana. I co teraz? Czy zwierzaki mają trafić do schroniska? Do którego i kto je tam przekaże? Koosiek, nie wystarczy tupnąć nogą i krzyknąć "ja się nie zgadzam, ja ich nie oddam, tam nie wrócą". To są stwierdzenia bez pokrycia, a Ty się rzadko odzywasz. A jak się już odezwiesz, to - nawet jeśli masz coś zupełnie niewinnego na myśli - i tak brzmi to obcesowo na piśmie. Niestety, ja też tak odebrałam Twój post, chociaż chcę wierzyć, że nie taki odbiór autor miał na myśli. Nieważne, nie chcę się kłócić, tego z kolei ja nie mam na myśli. Ktoś musi podjąć decyzję odnośnie psów, bo nie zanosi się na znalezienie bogatego sponsora. Przejęcie za długi "przedmiotu" przechowania, czyli psów też nie wchodzi w grę, bo z tego "przedmiotu" nie ma dochodu i nic się nie zwróci przejmującemu. Może co najwyżej pokochać bezgranicznie, ale tylko z dobrej woli. Na siłę takie kukułcze jajo trudno pokochać.
  17. [quote name='hotelamok']Z poprzednich miesięcy pozostało jakieś 900zł + teraz październik...[/QUOTE] A w poście rozliczniowym są 187 na plusie. To jak to w końcu z nimi jest?
  18. Ja się melduję. Jak nie na początku listopada gotówką, to kolejnym bazarkiem na pewno pomogę. Domku dać nie mogę, bo to inwalida, a u mnie mnóstwo schodów i jeden ślepawy z postępującym niedowładem nóg już się po nich ledwie telepie :(.
  19. A ja się cieszę, że Bruno ma jeszcze szansę wychowawczą. Martwi mnie tylko, że tak małe są jego szanse na adopcję :(.
  20. To ja zapytam wprost, tak jak przy Pixie i Dixie - kto jest formalnym właścicielem muszkieterów? "Stary dług" będzie się powiększał co miesiąc, a koosiek jeszcze bardzo długo go nie pokryje. Finansowym właścicielem psa jest Dogo, tzn. wszyscy ludzie dobrego serca, którzy składają się na psiaka tyle, ile mogą. To dużo, patrząc na liczby, ale... perpetum mobile :(. Dogo spłaca wszystkie długi, nawet za te wszystkie biedaki, które nie dożyły lepszego losu. Ale to wszystko trwa, nie da się od razu. Koosiek jest mało obecna na forum, a tu trzeba jednak działać czynnie (vide np. bazarek z rakietami). Facebook w tym wypadku wiele nie pomógł, a mój obecny bazarek i inne wiele nie dadzą. To opiekun powinien jednak najbardziej zabiegać o fundusze. spamować i lobbować, a nie znikać na FB, bo tam może przyjemniej i bardziej towarzysko. Sorry, koosiek, to nie jest atak personalny na Ciebie, tylko smutne stwierdzenie faktu - czarnej dziury bez dna w biedzie tych psiaków. W listopadzie, jak się już skończy mój bazarek, razem z rozliczeniem dowiozę Wam 10 kg makaronu chińskiego, ale to tylko dodatek do karmy, której brak. Pewnie się tam jakoś dzielicie, ale nie można oczekiwać cudu. Pana Gabrysia prosilibyśmy o "czarną kreskę", czyli o wyznaczenie daty, od której byłby chętny na formalne przejęcie psiaka. Wtedy stary dług kiedyś się spłaci. O ile formalny właściciel zechce go jednak wyadoptować, bo jakoś marnie to widzę :(.
  21. Oj tam! Ważne, że się Zulowi podoba :).
  22. Maleństwa chyba rury i przewody poprzegryzały :), bo u atki potop i komputer marnie działa :(. Pośledziłam jej ostatnie posty, bo rzeczywiście groźnie to już się przedstawiało :). Musimy spokojnie poczekać.
  23. Ale na zdjęciu Krecik jest w twarzowym kubraczku. To nie jego czy coś przegapiłam?
  24. Najlepiej, jakby znalazł swój domek kochający...
×
×
  • Create New...