Jump to content
Dogomania

Anula

Members
  • Posts

    22256
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

Everything posted by Anula

  1. Potwierdzam,nadeszła wpłata 25.11.19 68,50zł z tego bazarku dla Nussi.Ślicznie dziękuję za pomoc.
  2. Moli@ ja zamówię ten preparat tylko potrzebuję dane do wysyłki.Możesz mi podać? Jeżeli Szagi ma łykać ten preparat i jeszcze dodatkowo inne leki to bym sugerowała jedną tabletkę dziennie,ponieważ Szagi raczej nie dużo odbiega od wagi 10kg. Psy o masie ciała do 10kg - 1 tabletka dziennie Psy o masie ciała 10-20kg - 2 tabletki dziennie
  3. Ale ona jest cudna,zadbana.Nawet płaszczyk kupiony aby niunia nie zmokła. Jeżeli chodzi o łezki to jesteśmy dwie beksy Bogusiu. Szczególnie jak się wróci do zdjęć koszmarnych z pierwszej strony.
  4. Na zdjęciach jest podobna do jamniczka ale niekiedy zdjęcia przekłamują.Czy ona jest młoda? Jeżeli obróżka od spodu jest podgumowana to trzeba wymienić bo wytrze sierść.
  5. Tak sobie myślę o naszej Mimisi.Może trzeba szukać domku bardzo spokojnego,w zacisznym miejscu, tylko z samotną osobą,panią bo przecież Mimi facetów praktycznie nie toleruje.No i aby trochę stworzyć warunki jaguskowe to dom z porządnym ogrodzeniem.Przypomina mi się nasza Dunia,nie wiem czy ktoś pamięta wątek Duni.Zamojska sunia z dwunastoma śrutami w ciele.Dunia znalazła domek tak jak opisałam wyżej.Praktycznie przez rok żyła w swoim świecie,bojąc się wszystkiego,nie reagując na nic.P.Basia nie naciskała,dała jej wolną rękę i po roku dopiero otworzyła się.Zaczęła przychodzić do domu,daje się pogłaskać,spać z p.Basią i przebywać z nią.To było szczęście w nieszczęściu naszym,że Dunia jest przy takim wspaniałym człowieku jak p.Basia tj.nic nie oczekująca od psa.Miała to być adopcja psiaka do łóżka a w praktyce wyszło inaczej.Jednak p.Basia nie oddała jej (nie było takiej opcji) natomiast dała spory czas Duni na zaakceptowanie jej i warunków.To jest dla nas wielkie szczęście i radość,że tak mocno skrzywdzony psiak otrzymał idealny dom a p.Basia po roku czasu ma psiaka do łóżka.
  6. Cudnie,będę czekać na wiadomości.
  7. Uważam,że bardzo słuszna, dobra rada z wybiegiem.Relacja z psami właśnie układa się na wolnym wybiegu.Yogi będzie się trzymał Korusia,będą wracać razem do domu i to wzmocni relacje między psami.Zawsze moje tymczasy zabierałam na łąkę z rezydentem,to bardzo pomagało w zapoznaniu się i dalszych stosunkach między psami.
  8. Jak na razie cudnie i niech tak pozostanie na zawsze! Każda adopcja jaka by nie była jest stresem i nic się na to nie poradzi.
  9. Już zajrzałam,cudny bazarek.Nic teraz nie mogę kupić za wiele.Miałam spore wydatki.
  10. Kochana Nadziejko,tyle serca wkładasz w bazarki,tyle psiaczków otrzymało pomoc od Ciebie.Jestem pełna podziwu dla Ciebie. Bardzo,bardzo dziękuję.
  11. Jeżeli Mimi trafi jednak do miasta do bloku to bardzo proszę zwrócić uwagę na balkon jeżeli takowy jest.Nie wydawać Mimi bez starannego zabezpieczenia balkonu w siatkę.Nie może to być pełne,nie prześwitujące zabezpieczenie bo często dla psa,kota jest to jedyne okno na świat.
  12. Ogólnie cudne wiadomości.Oby tak dalej.Jeżeli chodzi o choroby kręgosłupa to otrzepywanie się jest doskonałą oznaką,że nie jest źle z kręgosłupem.Piszę o tym bo przez 10 lat walczę z kręgosłupem mojego rezydenta.
  13. Jeżeli chodzi o Nivalin to bez problemu sprzedają w Aptekach na receptę wypisaną ręcznie przez weta z opisem na moje nazwisko i imieniem psa.Dwa razy wykupywałam w różnych Aptekach .Za 5 zastrzyków Nivalin 2,5mg/ml płaciłam 36zł. 5mg/ml jest droższy prawie 100%.
  14. A co da TK? Tego nie da się leczyć jedynie wchodzi w grę operacja a operacja może zaszkodzić.Mój rezydent przeszedł operację na kręgosłupie i została uszkodzona łapa tylna.Ma w gorszym stanie kręgi bo wszystkie są nie tak jak trzeba.Co kilka lat jest podawany Nivalin.Gro wetów proponuje TK i operację.Teraz jeździłam z moim psiakiem na zabiegi na laseroterapię i magnetoterapię i to bardzo mu pomogło,oczywiście + Nivalin.Zaczął chodzić.Na szczęście odcinek szyjny puścił i łapka przednia jest władna a była nie władna. Czy TK jest związane ze śrutem? Czy go trzeba wyciągnąć bo wbił się w kręg? Sądziłam,że TK to określić czy śrut nie wbija się w kręg i trzeba go usunąć.
  15. To ja jeszcze chyba mam możliwą Lecznicę w Legnicy.Dwa tygodnie temu,za badanie krwi,RTG kręgosłupa w dwóch pozycjach,kroplówkę(wenflon) + witaminy w zastrzyku + zrobienie jednego zastrzyku z Nivalinu(ja wykupiłam) zapłaciłam 132,00zł
  16. Kiyoshi,nie zamartwiaj się bo i tak różnych zmartwień mamy pod dostatkiem.Co będzie,to będzie.Trzeba poczekać ze spokojem bo co by nie było to i tak trzeba to przeskoczyć.
  17. Też tak sądzę,że Kori chce poznać nowe zapachy dlatego tak ciągnie do nich.Jak pozna to się uspokoi.W hoteliku często chodził bez smyczy był wolny,była duża przestrzeń.Widziałam zdjęcia,że w lesie też sobie biegał,trzymał się psów.Warunki się zmieniły bo to miasto,ulice.Myślę,że za tydzień uspokoi się.Tylko aby ludzie nie kupili mu kolczatki. A czy p.Agnieszka była z Kori na spacerze w hoteliku? Jeszcze jedno to jest piesek a więc musi zaliczyć kilka krzaków.
  18. "ON JEST CUDOWNY. DZIEKUJEMY :)" Toż to wszyscy wiemy tu skupieni na wątku.Nie ma żadnej wątpliwości.Tym bardziej,że potwierdzone przez p.Agnieszkę.
  19. Koruś jest cudny,oby tylko byli cudni ludzie to wszystko będzie okey.Pierwszy dom nie wypalił bo nie było tego,że pies może sobie pozwolić na wszystko.Zazwyczaj w dobrych domach nie ważne są wady,przyjmuje się psa takim jaki jest i się go kocha ponad wszystko.Jest takich domów naprawdę dużo z mojego doświadczenia. Korusiu kochany,bądź szczęśliwy w nowym domku,miej dużo spacerków bo kochasz je.
  20. Dzięki Haniu za informację.Mam nadzieję,że po puszkach,po suchym i podawaniu tabletek wątroba wróci do normy.No chyba,że nie to może potwierdzić się diagnoza z Bielska-Białej.
  21. Haniu,to spytaj się weta,czy nadal ma brać czy trzeba zrobić przerwę.Jeżeli nadal ma łykać to bardzo proszę dokup. Ja to też widzę,na zdjęciach wygląda na starszą sunię.Być może rzeczywiście ma swoje lata.
  22. Karty informacyjne oraz paragony najlepiej składać do teczki.W razie adopcji teczka powinna trafić do przyszłych adoptujących.Tak jest najlepiej.Ja tak robiłam.Adoptujący mieli cały obraz pobytu u mnie wraz z leczeniem.Nie raz im się przydały gdy pies zachorował.
×
×
  • Create New...