Post informacyjny:
07.06.19 - transport psiaków - Zamość - Nowa Sól.
06.06.19 - Bogusik:Hania mi napisała,że jest jeszcze 15 puszek Animondy,więc nie zamawiaj.To spory koszt,a teraz musimy się skupić na wydatkach związanych z opłaceniem hoteliku,spa i weta.
07.06.19 - Tola napisała:
Wszystkie psiaki na pokładzie u Arka, wyjechali koło 8.00, przed nimi około 4 godz. jazdy.
Wszystkim udało się założyc obróżki , wszystkie psy mają książeczki.
Problem był z Kessi, bo zamiast jej do drogi przygotowano inną sunię:(
Już obawiałam się, ze Kessi nie pojedzie, bo nie ma zdjętych szwów, ale udało się; kierownik przekazał, ze trzeba jeszcze trochę z tym poczekać.
Bardzo żal mi tej malej, która musiała wrócić do boksu, nie mogłam opanować łez, bo to straszna chwila:(.
Przy okazji poznałam historie znalezienia Kessi - była porzucona w okolicach Biłgoraja, przy drodze; w chwili znalezienia była bardzo słaba, w bardzo złym stanie.
07.06.19 - Hania:
Kessi biedna, trochę niepewna, chyba zmęczona, ale ufna, głaskanie sprawiało jej wielką przyjemność. Jest chuda PRZERAŹLIWIE, że ona ma siłę chodzić, normalnie szkielet, aż strach ją strzyc, bo widok będzie ... :(((
Cziko ledwo chodzi, jestem przekonana, że przez te kołtuny, jego sierść to jeden wielki zlepek. Nieśmiało zamerdał ogonkiem, gdy wycięliśmy mu kilka kołtunów przy odbycie, na pewno będzie wdzięcznym przytulasem.
Bezik z całej trójki ma najlepszą sierść, nawet przy ogonie nie jest najgorzej. Może uda mi się go wyczesać. Rzeczywiście zachowywał się jak obrażony na cały świat, nie chciał wyjść z transportera, ale jak już wyszedł, obwąchał nowe miejsca, to sam przyszedł do mnie i zaczął się przymilać. Na początku myślałam, że ma kikutek zamiast ogona, ale otóż nie, będzie miał czym merdać :)
08.06.19 - Hania:
Psiaki dzisiaj już radośniejsze, bardziej ciekawskie, Bezik zaczyna podnosić nieśmiało ogonek, Kessi zaczyna terierkowato wywąchiwać, a Cziko wywalił brzuchol do góry. Cała ekipa dostała tabletki na odrobaczenie.
10.06.19 - Dzisiaj m. in. Kessi i Bezik byli u weta. Kessi waży 6,5 kg i ma 5 lat. Bezik waży 12 kg i ma 4 lata. Kessi miała pobraną krew do badania, uszy psiaków zbadane pod mikroskopem - czyste, zostały zaszczepione na choroby zakaźne, wzięłam też krople na pchły i kleszcze. Nie podobały mi się kupy Kessi i Bezika, więc oddałam je do badania. Bezik czysty, ale u Kessi wyszła giardia, w związku z czym zaczęliśmy podawać jej serię leków i będzie musiała pozostać jeszcze w izolacji kilka dni. Kessi i Cziko jutro odwiedzą spa, Cziko weta. Zaglądałam na "podwozie" Cziko, bardzo się wyrywał i denerwował, więc zostawiłam to na jutro dla weta.
Kessi jest już całkiem ruchliwa i wesoła. Je 4 razy dziennie ok. 600 g mokrej i suchej karmy sporo, czasami suchej nie dojada do końca. Pewnie zanim zobaczymy tłuszczyk pod skórą to będą musiały się mięśnie odbudować.
Cziko był dzisiaj u weta. Waży 15,5 kg, w kłębie ma 36cm.Wg weta ma 10 lat jak nie więcej (w książeczce 2012 r. a więc 7 lat). Nie jest wykastrowany, ale przy jądrach nie ma żadnego guza, natomiast są guzki przy odbycie. Nie jest to groźne, będzie usunięte podczas kastracji. Jutro umówię termin zabiegu. Cziko miał dzisiaj pobraną krew do badania, na ciele ma liczne ranki spowodowane odparzeniami, na brzuszku stare blizny, wet podejrzewa, że są one po jakichś zapaleniach, odczynach. Nie są one wielkie, ani głębokie - takie paseczki. Może jutro Cziko będzie bardziej wyluzowany, to pokarze brzuszek i zrobię zdjęcie. Dzisiaj po przygodach (wet, spa) był ewidentnie zmęczony i do tego ta pogoda. W obu miejscach bardzo grzeczny i cierpliwy. Wetka dała mi szampon przeciwzapalny, przeciwbakteryjny i zaleciła kąpać Cziko co kilka dni, aby odbudować skórę, florę. Na jego wiek wskazuje też trochę obwisły brzuch, no i oczywiście oczy.
09.07.19 Cziko - kastracja i wycięcie dwóch guzków koło odbytu.
18.06.19-Hania
Bezik ma w kłębie 39 cm. Jest bardzo grzeczny, nie szczeka, nie piszczy, nie niszczy. Jest towarzyski, uwielbia kontakt z człowiekiem (w tym z dziećmi) i mizianie, ale nie narzuca się. Toleruje inne psiaki, ale nie bawi się z nimi, toleruje koty i pewnie wszystkie inne istoty :) Na smyczy chodzi fajnie, utrzymuje czystość w domu, aczkolwiek potrafi co nieco obsikać, pewnie ze względu na dużą ilość obcych zapachów. Na początku był spokojny, smutny i pełen obaw, ale obecnie nie wykazuje strachu, jest uśmiechnięty.
Kessi ma w kłębie 42 cm. Jest dominująca w stosunku do innych psów i goni koty. Uwielbia towarzystwo człowieka (dzieci też), mizianie, wygłupy. Umie chodzić na smyczy, ale jak zobaczy kota, albo innego psa, to leci i nie patrzy. Nie jest szczekliwa, nie niszczy, ale jest pełna energii, ciągle chodzi, biega, wącha, będzie potrzebować aktywnych ludzi. Czystość utrzymuje w 70-80 %, ale może to przez dużą ilość jedzenia, którą otrzymuje. Obecnie już dozuje sobie porcję, zostawia na później, np. po godzinie dojada resztę.
Cziko ma w kłębie 36cm. On jest takim słodkim dziadeczkiem, jest baaardzo grzeczny, tak sobie drepcze uśmiechnięty, cieszy go wszystko, jest po prostu kochany, kocha wszystko i wszystkich. Kastracja to zazwyczaj koszt ok 150 zł, ale dodatkowo będą usuwane te guzy, więc może być odrobinę więcej.
Tekst do ogłoszeń - Bezik.
Mam na imię Bezik, mam 4 lata i dopiero teraz czuję, co znaczy tak naprawdę żyć – biegać po ogrodzie, czuć powiew wiatru, być głaskany i przytulany.
Ale nie zawsze tak było. Teraz jestem już bezpieczny w hoteliku i czekam na nowy dom.
Mówią, że jestem psim ideałem – nie szczekam, nic nie niszczę i jestem bardzo grzeczny.
Nie przeszkadza mi towarzystwo innych psów, toleruję koty.
Jestem radosny, uśmiechnięty, a do tego uwielbiam kontakt z człowiekiem.
Obiecano znaleźć mi wspaniały dom z niezwykłymi ludźmi, którzy pokochają mnie całym sercem, docenią mój cudowny charakter i przyjazne nastawienie do całego świata.
Ważę 12 kg, w kłębie mam 39 cm., jestem zaszczepiony, wykastrowany, zaczipowany. Potrafię chodzić na smyczy.
Przebywam w hoteliku w Nowej Soli; w razie potrzeby moi opiekunowie zrobią wszystko, żebym dotarł do swojego domu, jeśli byłby on w innej części kraju.
Przed wydaniem psa do nowego domu chcemy porozmawiać z przyszłym opiekunem w miejscu zamieszkania i podpisać umowę adopcyjną.
Więcej informacji tylko pod podanym numerem telefonu: 660 - pokaż numer telefonu - , w godz. od 10.00- 18.00.
Tekst do ogłoszeń - Kessi.
Kessi ma dziś 5 lat i 7 kg wagi. W kłębie ma 42 cm. Wyrosła na piękną, pełną energii suczkę w typie foksterierka. Jest niezwykle przyjazna i przyjacielsko nastawiona do wszystkich dwu i czworonożnych stworzeń, oprócz kotów, za którymi nie przepada. W stosunku do innych psów czasem bywa dominująca. Uwielbia towarzystwo człowieka ( dzieci też), głaskanie, przytulanie, zabawy i spacery. Ładnie chodzi na smyczy. Nie jest szczekliwa, nie niszczy, na dworze ciągle w ruchu; chodzi, biega, wącha. Rozpiera ją energia i radość !
Kessi została już wysterylizowana, zaszczepiona i odrobaczona. Na nowy dom i aktywną rodzinę, czeka w Hoteliku dla Zwierząt w Nowej Soli (woj.lubuskie).
Przed wydaniem suczki do nowego domu, chcemy porozmawiać z przyszłym opiekunem w miejscu zamieszkania i podpisać umowę.
Więcej informacji o tej ślicznej, radosnej foksi, tylko pod podanym numerem telefonu : 660 - pokaż numer telefonu - , w godz. od 10.00 - 18.00
Drugi tekst do ogłoszeń Kessi.
Mam na imię Kessi, jestem 5 letnią suczką w typie foksteriera i dopiero teraz czuję, co znaczy tak naprawdę żyć – biegać po ogrodzie, czuć powiew wiatru, być głaskana i przytulana.
Ale nie zawsze tak było. Teraz jestem już bezpieczna w hoteliku i czekam na nowy dom.
Jestem radosną, energiczną suczką, zawsze skorą do wesołych igraszek, zabaw, wciąż biegam, wącham.
Rozpiera mnie energia, ciekawość świata, lubię też zabawy z innymi psami, wspólne gonitwy, ale w tych kontaktach często chcę dominować. Za kotami nie przepadam, cóż, tak czasami bywa.
W domu lubię być blisko człowieka, zabiegam o pieszczoty, smakołyki; na zewnątrz daję się czasami porwać nadmiarowi bodźców i zapachów.
W domu nic nie niszczę, nie szczekam.
Obiecano znaleźć mi wspaniały dom z niezwykłymi ludźmi, którzy pokochają mnie całym sercem. Szukamy ludzi aktywnych, którzy będą mogli poświęcić mi sporo czasu; będę na pewno wspaniałą przyjaciółką i wytrwałą towarzyszką wszystkich wypraw i zabaw.
Ważę 6,50 kg, w kłębie mam 42 cm., jestem zaszczepiona, wysterylizowana, zaczipowana.
Przebywam w hoteliku w Nowej Soli(woj.lubuskie); w razie potrzeby moi opiekunowie zrobią wszystko, żebym dotarła do swojego domu, jeśli byłby on w innej części kraju.
Więcej informacji tylko pod podanym numerem telefonu: 660 - pokaż numer telefonu - , w godz. od 10.00- 18.00.
Trzeci tekst do ogłoszeń - Kessi.
Bycie rasowym zwykle nieco poprawia komfort życia... Daje lepsze perspektywy na dom, świadomą decyzję... Niestety w przypadku Kessi to raczej nie był żaden atut.
Poniewierana, zaniedbywana, głodzona. W takim stanie trafiła do schroniska (ostatnie zdjęcie)
I choć może Kessi jeszcze o tym nie wie, ale właśnie rozpoczyna się jej nowe życie i szansa na dom - taki prawdziwy, odpowiedzialny i pełen miłości. Taki na jaki zasługuje ta piękna i mądra sunia. Kessi ma około 5 lat, waży 7 kg, w kłębie ma 42 cm. Jest niezwykle przyjacielska w stosunku do dorosłych i dzieci oraz psiaków. Nie akceptuje kotów. Ładnie chodzi na smyczy, pozostawiona sama w domu nie niszczy, nie jest szczekliwa. Jak przystało na foxteriera, na spacerach jest bardzo ciekawska, wącha, uwielbia ruch, rozpiera ją energia. Jest zaczipowana, odrobaczona, zaszczepiona, wysterylizowana, posiada aktualną książeczkę zdrowia.
Może to właśnie Ciebie ujęła ta smutna historia kochanej Kessi? Jeśli tak, to daj jej prawdziwy dom. Zna już głód, ból i samotność... Teraz czas na miłość, radość i troskę :)
Przed wydaniem Kessi do nowego domu, chcemy porozmawiać z przyszłym opiekunem w miejscu zamieszkania i podpisać umowę adopcyjną.
Aktualnie Kessi przebywa w hotelu dla zwierząt w Nowej Soli (woj. lubuskie). Więcej informacji o tej ślicznej, radosnej foksi, tylko pod podanym numerem telefonu : 660 - pokaż numer telefonu - , w godz. od 10.00 - 18.00
Tekst do ogłoszeń - Cziko.
Cziko jest małym pieskiem. Waży ok. 15 kg a w kłębie ma 36 cm. Nie jest już szczeniakiem, lecz pieskiem w średnim wieku. Wciąż jednak ma w sobie wiele energii i radości ! To przesympatyczny i bardzo towarzyski piesek, który nadal lubi zabawy i spacery. Od samego rana jego pyszczek jest radosny, wszystko go cieszy. Nie ma w nim odrobiny agresji, ani do ludzi, ani do innych zwierząt. Choć mieszka z innymi psimi kumplami, zgodnie bawi się ze wszystkimi. Jest pokojowo nastawiony do każdego, żywego stworzenia. Odwiedził już psiego fryzjera i weterynarza. Wszędzie zachowywał się nienagannie.
Czikuś został już zaszczepiony, odrobaczony i wykastrowany. Jest gotowy, by poznać swoją nową, ludzką rodzinę, na którą czeka w Hoteliku dla Psów w Nowej Soli ( woj. lubuskie ).
Wszelkie informacje o tym przesympatycznym piesku, tylko pod podanym numerem telefonu:660 - pokaż numer telefonu - , w godz. 10.00- 18.00
Przed wydaniem Cziko, chcielibyśmy poznać jego przyszłą rodzinę i podpisać umowę adopcyjną. W razie potrzeby spróbujemy też pomóc w transporcie do nowego domu.
Tekst drugi do ogłoszeń Cziko
Cziko... nie można się nie zakochać.
Cziko to śliczny,spokojny,mały piesek o kręconej sierści w średnim wieku. Przebywa w Hoteliku w Nowej Soli (woj.lubuskie).Cziko dał się poznać z bardzo dobrej strony.Jest to psiak kontaktowy,łagodny,ufny, bardzo przyjazny,delikatny, grzeczny, uśmiechnięty. Do psów bardzo łagodny, nawet wręcz uległy, na koty nie zwraca uwagi, nie reaguje jak przechodzą obok niego.Ceni sobie bliskość człowieka ponad wszystko.Lubi dzieci.Jednym słowem kocha wszystko i wszystkich.Zachowuje czystość w domu,ładnie chodzi na smyczy,nie jest szczekliwy,pozostawiony sam, nie wyje,nie niszczy.Został obcięty ze względu na zaniedbaną sierść. Cziko jest wykastrowany, w kłębie ma 36cm,waży 15kg. Posiada pełny pakiet szczepień,czip.
Podaruj przesympatycznemu Czikowi dom a zyskasz najwierniejszego przyjaciela na lata,który wprowadzi w Twoje życie wiele radości i uśmiechu na twarzy. Kontakt (godz.10-18): Hania
19.06.19 - Tola - OLX - Wrocław - Bezik - https://www.olx.pl/oferta/jestem-bezik-mam-cudowny-charakter-i-czekam-na-nowy-dom-CID103-IDAnPVq.html - wyróżnione do 26.06.19
09.07.19 Kessi - OLX - Wrocław - https://www.olx.pl/oferta/niezwyklej-urody-kessi-do-adopcji-CID103-IDADw9h.html - wyróżnione do 16.07.19;24.07.19;01.08.19
19.06.19 - Havanka - OLX - Poznań - Bezik (jako Basti - https://www.olx.pl/oferta/basti-w-bursztynowym-futerku-i-cudownym-usmiechu-do-adopcji-CID103-IDAnTjT.html - wyróżnione do 26.06.19
08.07.19 - Kessi - OLX - Poznań - https://www.olx.pl/oferta/kessi-suczka-w-typie-foksterierka-do-adopcji-CID103-IDACOaJ.html - wyróżnione do 15.07.19; 23.07.19;31.07.19;08.08.19
20.06.19 - Bezik - Alaskan malamutte - OLX - Opole - https://www.olx.pl/oferta/sliczny-slodki-bezik-w-typie-terierka-czeka-na-dom-CID103-IDAotYf.html - wyróżnione do 27.06.19
11.07.19 Kessi - Alaskan malamutte - OLX - Katowice - https://www.olx.pl/oferta/piekna-sunia-w-typie-foxteriera-czeka-na-dom-CID103-IDAFTjJ.html - wyróżnione do 18.07.19;18.08.19 - zmiana 30.07.19 na Szczecin
27.07.19 - Bezik - Havanka - OLX - Wrocław - https://www.olx.pl/oferta/od-samego-rana-z-usmiechem-na-pyszczku-wita-nowy-dzien-CID103-IDATw5h.html - wyróżnione - 03.08.19
27.07.19 - Cziko - Havanka - OLX - Wrocław - https://www.olx.pl/oferta/od-samego-rana-z-usmiechem-na-pyszczku-wita-nowy-dzien-CID103-IDATw5h.html - wyróżnione do 03.08.19
30.07.19 - Cziko - Tola - OLX - Szczecin - https://www.olx.pl/oferta/malutki-cudny-piesek-do-adopcji-CID103-IDAV4Pi.html-wyróżnione do 06.08.19
30.07.19 - Cziko - Alaskan malamutte - OLX - Katowice - https://www.olx.pl/oferta/pies-ideal-cziko-do-adopcji-CID103-IDAV4b3.html-wyróżnione do 08.08.19
30.07.19 - Cziko - b-b - OLX - Opole - https://www.olx.pl/oferta/pokochaj-i-daj-mu-dom-CID103-IDAWXXT.html-wyróżnione do 06.08.19
30.07.19 - Cziko - b-b - OLX - Poznań - https://www.olx.pl/oferta/cziko-nie-mozna-sie-nie-zakochac-CID103-IDAWXbo.html-wyróżnione do 06.08.19
09.07.19 - Bezik/Leszy zamieszkał w swoim domku we Wrocławiu(dzielnica Stabłowice).
02.08.19 - Kessi zamieszkała w swoim domku w Poznaniu.
08.08.19 - Cziko zamieszkał w swoim domku w Gliwicach.