kora78
Members-
Posts
26249 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by kora78
-
Awit dziękujemy ślicznie!!!
-
świnki morskie z przeznaczeniem na karmę! już w ds
kora78 replied to kora78's topic in Już w nowym domu
Bianka super opieka nad maluchami!wszlekimi. wspaniale Ci się udaje :) agutka w ciąży? taka małą już może być w ciąży?? jejuśku............................. mi się w głowie nie mieści..... nimfę dziś odebrałam. bardzo chuda, ale nie wygląda źle poza tym, tylko dośc brudna i piórka poniszczone. damy radę :) Chłopak mówił,że nic na tę chwilę więcej nie ma. Zwierzaki są ok. A królica poszła do dr Piaseckiego. Nie wiem, na co, wolę nie wiedzieć -
i co z psami??
-
labuś ciekawe, czy już cię przeniesiono? trzeba sie wybrać zobaczyć
-
coś nowego wiadomo?
-
w gore chlopaki, cisza u was straszna
-
Puszek- mały, zaniedbany, przerażony kudłacz już w NOWYM DOMKU!!!!!
kora78 replied to Zofija's topic in Już w nowym domu
wyslalam do leni,bo dogo ma skrzynke pelna bierzecie go juz na miejsce tibusia? :) fajowo :) -
Puszek- mały, zaniedbany, przerażony kudłacz już w NOWYM DOMKU!!!!!
kora78 replied to Zofija's topic in Już w nowym domu
napiszcie do Ingrid 44. poprostu :) ona wie zazwyczaj dokłądnie, kiedy brat będzie jechał. jakby co wysyłam nr kom do Dogo do tego brata to się sami kontaktujcie. ja się nie mieszam, im mniej pośredników tym lepiej :) u mnie może Puszek kilka dni poczekać na ogrodzie, jak brat go do świdnicy dowiezie. poczekać na dalszy dt,ale od nas pewnie problem będzie, łatwiej mu dt kulka dni we wrocku szukać kizimizi może w tygodniu na kilka dni da radę, albo piszcie do xmartix i demi -
potrzebny dt na cito! Spaniel uratowany przed igla znow w potrzebie
kora78 replied to kizimizi's topic in Już w nowym domu
no to super :) t jeden problem z głowy tekst: Cocker spaniel jest to pies wesoły i żywy, dobry towarzysz dla ludzi lubiących ruch. Jest psem ciekawym i śmiałym, z dużą skłonnością do zabaw. Taki brzmi opis charakteru psa tej rasy. I zgadza się on idealnie w przypadku Brunera. Jednak na tym opisie poprzestać nie można. Trzeba opowiedzieć historię tego konkretnego psa, a jest ona długa i zawiła. Bruner ma około 3 lat, niewiele wiemy o jego zyciu, gdy był szczeniakiem. Zapewne był psem domowym i kochanym, lecz nieodpowiednio prowadzonym. Ktoś zrobił mu krzywdę, pies zachował się źle, przez co trafił na ulicę, później do schroniska. Szybko spodobał się pewnej rodzinie. Jednak Bruner jest psem po przejściach, w nowym domu naleciałości z przeszłości znów wyszły, pies pogryzł dziecko. Oddano go do schroniska. Po niedługim czasie znów szczęście się uśmiechnęło. Bruner zyskał kolejną szansę, trafił do rodziny z dzieckiem. W jakiś okolicznościach Bruner je ugryzł. Pies wrócił do schroniska. Tam już czekał na niego wyrok. Śmierć. Ale przecież... Do trzech razy sztuka. Spanielka zabrali ludzie dobrej woli, trafił do domu tymczasowego. Tam już dokładnie przekonano się, jakie problemy ma Bruner. Uciekł, pogryzł... Pies trafił do innej wolontariuszki. Został wykastrowany, aby się wyciszyć. Mieszka w domu z zasadami, wie co mu wolno, a czego nie. Nie jest już agresywny, nie ucieka. Poza swoją niesfornością nie sprawia większych problemów. Bruner należy do typu psów pobudliwych. Takie psy są bardzo ruchliwe, odważne, energiczne - cechuje je typowa przewaga procesów pobudzenia nad procesami hamowania. Szybko podnieca sie zjawiskami zewnętrznymi, chętnie i niezmordowanie biega, jest psem trudnym do opanowania. Szybko i łatwo sie uczy, rozkazy wykonuje chętnie choć niedokładnie. Trudno mu wytrwać w bezruchu, kręci się na stanowisku, skomli /zwłaszcza w samochodzie/ najtrudniej nauczyć go warowania czy pozostania na miejscu. Cechuje go brak uwagi, skupienia i koncentracji. Sprawia wrażenie nieposłusznego i mało karnego. Nowy właściciel musi mieć dla niego czas i cierpliwość do niego. Musi być stanowczy i konsekwentny. Tylko w takim przypadku pies zrozumie, że nie musi on tego robić - bo robi to właściciel. Jasno musi zostać określona hierarchia w stadzie. Pies musi mieć wyznaczone swoje miejsce w nowym domu i musi wiedzieć, że tam mu się krzywda nie stanie. Lubi miejsce koło łóżka. Choć jak większość spanieli powinien mieć miejsce w każdym pomieszczeniu - zwłaszcza tam gdzie często przebywa właściciel. Ta rasa lubi mieć wszystko na oku /lub nieodpowiednio prowadzone wszystko pod kontrolą/ Należy z psem pracować nad jego pilnowaniem jedzenia. DT pracuje nad tym i już nie ma większych problemów jednak w nowym miejscu wrócą - trzeba ustalić ważność poszczególnych osób w stadzie. Podstawą szkolenia jest nie doprowadzanie do sytuacji, w których pies musiałby warczeć - również w zabawie. Unika się zabaw przeciągania przedmiotów, unika komendy daj głos - trzeba mieć na uwadze, że pies, który jeszcze nie ma utrwalonych nawyków nowego postępowania będzie wracał do tego co zna - czyli może ugryźć. Gdy pies warknie ma zakładany kaganiec na ok 5 - 10 min. Po ugryzieniu czas w kagańcu był dłuższy. Wtedy pies sie wycisza i ładnie, grzecznie siedzi na swoim miejscu. W chwili obecnej jeśli np pies nie chce czegoś oddać chcąc uniknąć warczenia bierzemy kaganiec. Pies wtedy wie jakie konsekwencje mogą być warczenia i bez problemu oddaje to co ma w pysku. Jeśli spaniel jest na smyczy ma tendencje do bronienia właściciela /objawia się to głównie szczekaniem na obcych/ spuszczony ze smyczy lgnie do wszystkich chętnie choć czujnie. Bruner poprostu potrzebuje domu, w którym będzie odpowiednio traktowany. Pies szuka domu bez dzieci i innych zwierząt, najchętniej sporego domu, lub z okolicznymi terenami do wybiegania się, spożytkowania tkwiącej w nim energii, jaką przypisuje mu rasa. Domu, w którym właściciele będą potrafili bez bicia i agresji poprowadzić psa odpowiednią drogą. Może udać się na tresurę. -
no co Wy!!! ale kołomyja! pomylili samio w schronie? to już niedobre, oj nie.......... chyba,że ją wcześniejszy ds wyciachał.... a potem pies w schronie. dbali, dbali i oddali? hmmm ale ogólnie to dobrze,że wyciachana. i koszty mniejsze. próbowałąm te fotki zrzucić, ale muszę TZ poprosić. coś tam powciskałąm, coś tam się ściągała z pen drive, ale było jakieś 400, kreseczek w sumie wysdzło 2 z chyba 20 i stanęło. wyłączyłąm, bo bateria mi siadała już muszę od nowa i dobrze, ale to TZ
-
Kudlacz Rufi po latach w schronie, wreszcie w ds
kora78 replied to kizimizi's topic in Już w nowym domu
dzięki za ogłoszenia!!! mnie się bardzo ten kudłącz nie podoba w tytule, bo to nie jest kudłacz. Kudłącz ma gwyzkę i wciąz rosnącą sierść, jaką trzeba strzyc a rufi ma poprostu gęstą sierść -
Puszek- mały, zaniedbany, przerażony kudłacz już w NOWYM DOMKU!!!!!
kora78 replied to Zofija's topic in Już w nowym domu
Brat Ingrid44 jeździ regularnie na trasie katowice wrocław i psiaki wypasioną furą wozi :) a jak hotel u zuziM to już z wrocka, jak zwykle, jakoś się radę daje -
Mania juz w DS i Maniek również znalazł już DS !!!!!
kora78 replied to danka1234's topic in Już w nowym domu
powinnam dać radę z tą wizytą. szczawno jakby przylega do w-cha i tworzy jego dzielnicę jak widać w 2 poście, pies dominujący, ciągnie na smyczy. tylko ja wizytę dla psa 1 raz będę robić, robiłam dla królików tylko jak dotąd -
linę mówisz borysus, hehe nieeee może zmienię- idę się pochlastać ;D kizi, jaka sama? co Ty gadasz? psiaki zostaną z Tobą :) zaraz sprawdze tego linka. w aparacie dałąm- usuń wszystko. długo trwało, bo fot miałam kilkaset
-
Bella, tak wiele w zyciu przeszla... a teraz wreszcie w ds :)
kora78 replied to kora78's topic in Już w nowym domu
Blood jaki dostanie środek na kleszcze konkretnie ta sunia? Czy zamierzasz ten ixopir? jaki koszt? przeleję za 1 zamachem, bo ja za przelew też płacę. ale, ale czy przy braku tłuszczu pod skórą wolno stosować te wszelkie krople? ja nie sądzę. Przecież to się w tłuszczu rozchodzi, a ona jest za chuda Zaraz Blood będzie pisałą, jak ona gruba. To zważ ją, ok? A do fotek słońca nie trzeba, w słońcu już ma. Ró byle jakie, bo dawno jej nie widziliśmy Ja się domaga fotek max za 2 dni, jakiekolwiek by były. nie do ogłoszeń, a dla ciotek z dogo. Bo do ogłoszen już poszły CHCEMY FOTEK! CHCEMY FOTEK! pikieta -
no to dałam ciałą na całej linii sprawdzam teraz i zgranych tych fot nie ma, a usuwałam ostatnio te setki fot zaległych hurtowo. sprawdzam w oamięci aparatu i nie ma skasowałam,zanim zgrałam idę się powiesić pa
-
dziękuję czerdo za odpowiedź :) To co, czerda kupisz z tych wpłat komplet ogłoszeń na bazarku dla Heidi? Tekst jest, foty są. ale,ale,cy ja nigdy nie dodałąm fot łądnych na trawce??
-
potrzebny dt na cito! Spaniel uratowany przed igla znow w potrzebie
kora78 replied to kizimizi's topic in Już w nowym domu
wygląda na to, że kizimizi przeoczyła całą zadymę :D i na zdrowie jej to wyszło :) ale powinna się ustosunkować do wcześniejszych wypowiedzi, bo np ja nie wiem, co ona myśli, gdzie pies powinien być itp zadałąm pytania, nikt nie odpowiedział. Może postawię je wyraźniej: 1 NA KOGO KONTAKT DO OGŁOSZEŃ- czy do dt, bo go zna, czy do Asia i Ginger, bo ma wprawę w adopcjach spanieli, czy do kizimizi, bo szukała już dt dla psa na cito 2. TEKST DO OGŁOSZEŃ- trzeba go sklecić z tego, co pisałam ja i kasiafiona. CZY MÓJ KAWAŁEK TEKSTU JEST ZBYT SZCZEGÓŁOWY? Fotki proszę sobie najłądniejsze wybrać, jedna ze schronu musi być, jak on za kratami takie biedny. Na kanapce i w trawie :) dziękujemy kizimizi za pieniążki z bazarku :) POPROSZĘ O SPORĄ ZMIANĘ 1 POSTA tak,jak pisałąm wcześniej -
Bella, tak wiele w zyciu przeszla... a teraz wreszcie w ds :)
kora78 replied to kora78's topic in Już w nowym domu
ogłoszenia jeszcze niezrobione powoli przypominam o wpłatach. za 3 dni musze przelew do /blood zrobić 100zł plus 20zł za weta z jednorazowych -
Mały kochany kudłacz Tibbi - już w swoim super domku!!
kora78 replied to leni356's topic in Już w nowym domu
wspaniałe wieści! trzymam kciuki! Trzebnica dośc blisko, nie pół Polski, to mogą jeździć w kółko i się zastanawiać :) -
[quote name='czerda']cjtylko szukać domu cie żópomii,[/QUOTE] hehehe cooo?? co z tymi ogłoszeniami? co sądzicie? borysus zmień tytuł i 1 post. dodaj tam ten tekst do ogłoszeń właśnie kizi, mnie jeszcze interesowało konkretnie, czy te leki dostała, czy odstawili, bo sami osłuchali ją i stwierdzili, że jest zdrowa. skąd mam wiedzieć, czy kontynuowano leczenie? a to mnie interesowało. Stwierdzenie- jest zdrowa, jest zbyt ogólne i na te moje wątpliwości, czy dostałą tabletki, nie odpowiada A ona mieszka w kojcu sama? Spacery to latanie po ogrodzie luzem, czy z człowiekiem na smyczy gdzieś w teren?
-
Kudlacz Rufi po latach w schronie, wreszcie w ds
kora78 replied to kizimizi's topic in Już w nowym domu
nie wiem kto ogłąsza psiaki. nigdy na to uwagi nie zwracałam, jaka osoba, jaki nik nam pomaga podałąm przykłądy do tematu, te cytaty wyrwałaś z kontekstu. w nich nie ma propozycji tematu, a propozycje już 2 razy podawałąm. wybierz coś i wstaw, ok? -
Przytulaśna Karinka- kompaktowy ideałek ma juz swojego ludzia :)
kora78 replied to borysus's topic in Już w nowym domu
na pewno ma. są odrobaczan, spójrz w kartę, tam ma datę. ale każdego psa po schronie trzeba odrobaczyć Nadzieja, masz takie czworonożnego przyjaciela, ale dwunożnego Ci czasem nie brakuje?