Jump to content
Dogomania

Ellig

Members
  • Posts

    38344
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    40

Everything posted by Ellig

  1. Witajcie, szukamy osoby z Poznania na wizyte przedadopcyjna dla Nurki:) Cioteczki i Wujowie prosimy o pomoc....plissssssssssssss
  2. [B]Podatek oblicza się od nadwyżki podstawy opodatkowania ponad kwotę wolną od podatku, według następujących skal[/B]: [B]Kwoty nadwyżki w zł[/B] [B]Podatek wynosi[/B] ponad do 1) [B]od nabywców zaliczonych do I grupy podatkowej[/B] 10.278 zł 3% 10.278 zł 20.556 zł 308,30 zł i 5% nadwyżki ponad 10.278 zł 20.556 zł 822,20 zł i 7% nadwyżki ponad 20.556 zł 2) [B]od nabywców zaliczonych do II grupy podatkowej[/B] 10.278 zł 7% 10.278 zł 20.556 zł 719,50 zł i 9% od nadwyżki ponad 10.278 zł 20.556 zł 1.644,50 zł i 12% od nadwyżki ponad 20.556 zł 3) [B]od nabywców zaliczonych do III grupy podatkowej[/B] 10.278 zł 12% 10.278 zł 20.556 zł 1.233,40 zł i 16% od nadwyżki ponad 10.278 zł 20.556 zł 2.877,90 zł i 20% od nadwyżki ponad 20.556 zł
  3. [quote name='taks']Zastrzeżenia Kasi77 sa jak najbardziej zasadne - prosze pamietac że wszelkie zbiórki publiczne pieniędzy są obwarowane szeregiem przepisów. Nie chodzi tu więc tylko o ujawnianie danych osobowych ale i ryzyko "podpadnięcia" pod paragrafy.Zwłaszcza jesli taka kwesta wykracza poza ramy dogomanii zalecam szczególną ostroznośc w wypadku osób prywatnych. W konsekwencji mimo dobrej woli darczynców cała akcja może się okazać "niedźwiedzią przysługą" - nielegalna zbiórka, podatek od darowizny itd to nie są żarty, także w konsekwencjach finansowych. Jakie więc wyjscie? Albo "podpięcie się " pod zaprzyjaxnioną fundację czy organizację mającą stałą zgodę na kwestowanie i formalną ksiegowośc( i to jest z pewnością najbezpieczniejsze i nie podlega dyskusji co do legalności) albo działanie w gronie "znajomych z forum" i komunikacja nie publiczna a prywatna - jak w wypadku dogo i namiarów na PW oraz opłaty nieformalnych hoteli/DT. To juz może byc dyskusyjne co do legalności ale myślę, że przy sensownych kwotach do wybronienia. I wreszcie trzecie wyjście czyli dary rzeczowe np. w postaci karmy - jesli ta pomoc przekłada sie na realne potrzeby psa nie powinna byc specjalnie "lustrowana" przez U.S. jako nielegalne wzbogacenie:diabloti:[/QUOTE] Darowizny ponizej 9000 zl od jednej osoby nie podlegaja opodatkowaniu.....
  4. [quote name='RenW']Oj..tego jeszcze nie wiemy... gdzieś suma padła 200zł...[/QUOTE] Moze sie okazac ,ze wystarczy na wszystko to co zebralismy:)
  5. [quote name='Cajus JB']Zapraszam na wątek. Szukam sobowtóra [URL="http://www.dogomania.pl/threads/185246-Dolno%C3%85%C2%9Bl%C3%84%C2%85skie.-Szukamy-ma%C3%85%C2%82ego-szczeniaczka-kundelka.-Suni.-do-adopcji."]suni[/URL].[/QUOTE] Przeslalam "Uszatke" rowniez na maila:) Dobry wieczor i milego wieczoru.....
  6. [quote name='ilon_n']a ja tę Uszatkę już gdzieś na dogo widziałam :) No pewnie!! to ekipa maluchów z rowu !! fajne ma te nóżki :)[/QUOTE] Teraz juz maja ponad 8 tygodni, sa po odrobaczeniach i szczepieniach:)
  7. Uszatka [IMG]http://img694.imageshack.us/img694/110/600uszatkanaowach.jpg[/IMG] [IMG]http://i600.photobucket.com/albums/tt85/corkalapa/f406f9c649b076c6med.jpg[/IMG] [IMG]http://i769.photobucket.com/albums/xx337/donacja/andrus076.jpg[/IMG] [url]http://www.dogomania.pl/threads/182949-Wielka-%C5%9Aroda-quot-%C5%9Bmiecie-quot-do-rowu-%28-Je%C5%BCyk-umar%C5%82-%28-Reszta-do-adopcji[/url]! [url]http://www.naszestworki.pun.pl/viewtopic.php?id=10[/url]
  8. Trafilam tu po sladach urwiska ...poczytam:)
  9. [quote name='lilk_a']no dobrze ...mogę usunąć jego zdjęcie ale myslę że to dobrze wygląda jak pisze że Paproszek już znalazł dom .... ale zrobię tak jak będziecie chcieli :)[/QUOTE] Jestem za tym ,zeby zostalo tak jak jest:) To wazne ,zeby "ludzie" widzieli ,ze Paproszek znalazl dom:) Mysza a co z rozmowa adopcyjna?
  10. Kasiu, pojechalo do Ciebie 30 kg karmy. Na Facebooku, kilka osob prosi o podanie nr konta do wplat na Rufiego, prosze o kontakt, masz mojego maila:)
  11. [quote name='Panca']Rufi pojawil sie na Facebooku ( tak i ja sie o nim dowiedzialam) bedzie zatem zastrzyk finansowy a ze to przepiekny pies dom powinien znalezc szybko nie przeczytalam wszystkiego przyznaje bo jeszcze nie zdazylam ale bardzo mnie ciekawi czy wlasciciele poniosa kare za znecanie sie nad psem?"zlamali mu lape" ????!!!!!???!!!to jest karalne!!!![/QUOTE] Nie nie poniosl kary, za to kupil sobie jamnika......
  12. [quote name='polubek']no to męczymy wunię :evil_lol: ale tytuł to moja działka ok??? :loveu: ... albo nie :eviltong: :eviltong: :eviltong:[/QUOTE] Absolutnie:)
  13. [quote name='polubek']nie pchajcie się tak wszyscy :lol: kto najlepiej pisze teksty ten niech sie za to bierze i do dzieła :roll:[/QUOTE] Wunia, koniecznie, slicznie pisze:)
  14. [quote name='polubek']ano też nie :evil_lol:[/QUOTE] Plubek Ty prosze nie sciemniej a to kto jest? [IMG]http://img694.imageshack.us/img694/9636/rogacz.gif[/IMG] Witam Wszystkich:) Bede dzisiaj zagladac...Taki dzien.....
  15. Wydaje mi ,ze jeszcze Monika z Katowic deklarowala wplate?
  16. Jestesmy zagladamy, wplacalismy pieniadze ale nikt sie z nami nie liczyl, mmd - "kubel zimnej wody" to jest bardzo celne porownanie..... Przykro bardzo...:(
  17. [quote name='czerda']a co było dalej ze sczeniakami sprzedawnymi przez pana s... do niemiec , może ktoś wie coś o tego typu sprzedarzach bądż co bądż legalnych -zeniaki muszą mieć paszporty - załatwia to wet. , czy wet . współpracuje z panem s.... , czy to możliwe jak słyszałam , że Niemcy kupują psy do laboratoriów , jak i gdzie sie tego dowiedzieć?[/QUOTE] Za duzo do opowiadania, pisania itd.W skrocie jak nie wiesz o co chodzi to o kase chodzi....Sprawe badam skrupulatnie od 5 lat ale to nie jest miejsce na mowienie o tym ......:(
  18. [quote name='obraczus87']Trzeba sie M. podpytać jak wygląda sprawa karmy, bo ja jakby na to nie patrzeć 9 dni temu zostawiłam 3 kg dla szczeniaków i 3,4kg dla mamusi, z czego szczeniory w ciagu 1,5 dnia poszły do DS :) ale jakby coś to oczywiście karme dowioze, no problem :D[/QUOTE] Oczywiscie masz racje , trzeba dopytac:)
  19. [quote name='ocelot']Moje 20 zł.obiecane poszło:) z dopiskiem,że na szczeniaki, ale wiadomo teraz na sterylkę mamusi, jak dzieciaki nie potrzebują.[/QUOTE] Ocelot bardzo dziekujemy!:Rose:
  20. Moim zdaniem to zalezy od tego jakie stanowisko zajmie Pani H. Jezeli nie zdecyduje sie dac Bialaskowi DT lub DS to nalezy jak najszybciej zaczac zbierac deklaracje i juz zaklepac miejsce w jakims sensownym hoteliku , gdzie Bialasek moglby byc socjalizowany a taki to znam tylko jeden u Jamora. Dlatego warto napisac jak najszybciej do Jamora bo tam kolejka duza.Napisac maila, moze tez podpowie jak zlapac psa.Bo to wysokiej klasy specjalista i szkoleniowiec. [URL]http://jamor.pl/[/URL] [url]http://www.dogomania.pl/threads/138231-Hotel-dla-ps%C3%B3w-JAMOR[/url]
  21. [quote name='Niebieska713']Teraz tylko pozostal problem transportu Dobrej do Kartuz...[/QUOTE] To mozna zalatwic za koszty benzyny na watku transportowym....Poczekajmy na rezultaty wizyty przedadopcyjnej:) Jezeli Dobra lub jakikolwiek inny pies mialaby byc w najczarniejszych scenariuszach adoptowana/y do Niemiec to ja wycofuje sie z jakiejkolwiek pomocy!
  22. [quote name='NiJaSe']dwa tygodnie trzeba odczekac po szczepieniu na wscieke Ellig mam u siebie pare z tych rzeczy ktore byly u Marcina ( dwie miski , 2 kocyki , 2 reczniczki, pilke i zabawke ) warto by dac to komus kto potrzebuje , jakies typy ?:)[/QUOTE] Prosze, reczniki moze zostaw dla suni jak bedzie po sterylce i z jeden koc, reszte prosze podaruj jakims bidom wedlug uznania, karme trzeba tez jeszcze suni dac:)Jest u Marty:)
×
×
  • Create New...