Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. [B]maria_dolawska[/B] może któryś z mniejszych terierów?
  2. mogła jak najbardziej.
  3. byc może,ale takie objawy jak opisujesz moga miec podłoże neurologiczne(problem z któryms z nerwów?)
  4. jeśli chcesz coś dodać do leczenia psa lub ujać [B]eveline[/B] konsultuj to z wetem. jeśli nie widac poprawy może do problemu ze stawami dołączył się inny problem np.z kregosłupem(objawy które opisujesz mogą na to wskazywać),te kilka miesięcy które upłynęły od poprzedniej diagnozy to sporo czasu w życiu psa. jeśłi pies długo bierze leki p.zapalne radziłabym zrobić badania krwi
  5. natalie zróbcie badania krwi,jeśli nie były robione(głównie biochemie).pewnie wiesz,że ustalanie dawki optymalnej moze trwac nawet miesiąc. dzięki dziewczyny za linki o tych prep.p/padaczkowych.podsunę sąsiadce(beagle z atakami 1 x na m-c)
  6. Arek,nie napisales czy po tych tabletkach,psu zrobilo sie lepiej a moze nie bylo efektu.nie piszesz co pies dostaje do jedzenia.co do lekarza-moze nie doczytalam ale czy pobral zeskrobiny ze skory? Czy pies ma kontakt z psami i kotami?
  7. piszesz ze ma wrażliwy układ pokarmowy,nie skóre-może spróbuj z eukanuby diete typu intestinal
  8. dzięki za link.kupiś to mozna tylko przez internet?
  9. przenies temamt do działu "weterynaria"
  10. fionka podrzuć linka do tego suplementu
  11. Moze rezonans magnetyczny,moze tomografia komputerowa.koszty rzedu powyzej tysiaca jaknic
  12. w twoim przypadku poszłabym do sklepu zoologicznego i kupiła najmniejsze opakowanie( robią 1kg)np.brit care large breed puppy.zobaczysz czy pioes to wogóle je,czy nic sie nie dzieje.pamiętaj żeby szczeniakowi zmieniać karme powoli,początkowo mieszajac stara i nowa.nie od razu na nowa bo może sie skończyć biegunką
  13. zadzwoń moze tu,ale to chyba troszke daleko: [url]http://www.klinikadlazwierzat.pl/rezonans-magnetyczny/[/url]
  14. owczarki niem jak i północniaki maja wrażliwy przewód pokarmowy,może powinnaś szukac w tym kierunku? ja tam btita care polecam dla młodych ras duzych,nie ma takiego bączenia jak po marcusie i bricie premium,
  15. ja co prawda kiltixy(za czasów kiedy burki nosiły)myłam normalnie pod bieżącą woda i płynem do mycia naczyń
  16. masz rację,jeśli chcieliście czy kaukaza czy cao a nie mieliscie wczesniej doświadczenia z psami tej rasy to wybór wieku jest uważam,trafiony.ja sama -mimo ze obecnie posiadam dorosłego samca cao-nie odważyłabym się na adopcję dorosłego molosa
  17. [quote name='DogTomasz']czym karmic psa który juz prawie nie ma zębów ?[/QUOTE] chodzi ci o witaminy czy o pokarm
  18. jeśli jest to problem z nerwem to leczenie moze byc bardzo długie nawet 2-3 m ce.jeśli kuracja nie pomaga to jak najbardziej należy pójśc do weta.
  19. tak czy siak musisz wrócic znów do lek wet,pewnie zamiast zastrzyków zaproponuje leczenie pigułkami
  20. Zeby zobaczyc co dzieje sie z watroba np.piszesz ze pies nie najlepiej si ostatnio czuje.moze warto to zrobic...
  21. Nawet sterydy(w tym tez prednisolone)maja swoje skuyki uboczne,czSem jesst tak ze leki sterydowe psy biora przez caly okres swego zycia.do tego kapiele w szamponach p.alergicznych. Przy takich dlugotrwalych terapiach jak w przyp.twojego psa dorze jest podawac suplementy na watrobe(edsseliv,hepatil nie wiem czy sa u ciebie)to z apteki ludzkiej lub jakikoliek na watrobe weterynaryjny.dobrze jest rowniez robic badania krwi raz na 3-6 m cy.
  22. oj,wydaje mi się że podobny temat juz jest
  23. dogi sa predysponowane do azs.atopica to cyklosporyna tu w polsce niewiele osób chce nia leczyc gdyż jest strasznie droga i z dwojga złego wybieraja leki p/zapalne steroidowe które sa znacznie tańsze. ważne -przy azs lub podejzeniu musisz dbac o regularne odpchlania/odkomarzania(np.advantix) nawet jeśli pies pcheł nie ma(ale nie szamponami) może pies ma alergie na pokarm?czy to wet wziął pod uwagę?uczulać moze nawet proszek do prania czy inne detergenty
  24. zdjęcie po usunięciu spacji "nie wchodzi".sprubój zrobić tak: rzemyj ostroznie ranę(zeby do oczu sie nie nalało) np.woda utl lub rivanolem w płynie,na to gazik jak lekko wyschnnie.gazik do futra przyklej plastrem takim na metry(lub na "kółku" jak kto woli),głowe nastepnie owiń bandażem,ale tak aby bandaż zachodził za uszy inaczej ściagnie
  25. Rany az troche jest to denerwujace:jaka karma dla owczarka niem.,jaka dla yorka,jak dla poszczegolnej rasy.itd. Jak pisaly przedmowczynie-nie ma znaczenia .oby pies ja jadl i zdrowo wygladal jak i sie czul.jesli dobrze poszukasz w tym dziale na pewno znamdziesz po wielokroc zadawane takie samo pytanie jak twoje
×
×
  • Create New...