Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. Psu trzeba usunac kamien z zebow.zadne patyczki,przegryzki nie pomoga jesli pies ma poklady kamienia na zebach.jesli twoj wet boi sie narkozy u stargo psa to trzeba poszukac innego ,tory to wykona.moim zdaniem nie ma innego sposobu na pozbyciesie psiego smrodka z paszczy.zadne specyfiki niepomoga i niema co nimi meczyc psa. Przed zabiegiem mozna wykonac badanie krwi no i lek powinien sluchac serce
  2. Nie wiemjak w niemczech ale z tego co wiem w polsce malo kto decyduje sie na tzw chemie u pso.raz ze wzgl na kosty,dwa ze wzgl na powikania po chemi,trzy nie zawsze jest skuteczna.ja bym sprobowala jeszcze z lekami p.zapalnymi sterydowymi
  3. Podawali lub czy probowali podawac (weci)leki p.zapalne steroidowe?
  4. Udac sie do weta,wywalic z jadlospisu puffy,postepowac zgodnie z zaleceniami weta co do rygoru zywieniowego jak i przy podawaniu lekow
  5. Zed a duzy szwajcarski pies pasterski?moi zdaniem duzy tylko z nazwy
  6. Raczej na twoim miejscu nie zgadzalabym sie na amputacje.duze rasy bardzo zle znosza brak konczyny i to jeszcze przedniej.niestety,rotki sa predysponowane do roznych nowotworow,a ta zmiana wlasnie tak wyglada.nie doczytalam,bylo robione rtg?czy sa zmiany naciekowe na kosc?
  7. a,no to się wyklarowało.czyli szukasz czegoś z krotszym włosem...
  8. zed napisał że pies mieszkałby na dworze co nie znaczy że bedzie w izolacji od ludzi-dlatego napisałam o "erdelu".kontaktu z człowiekiem potzrebuje każdy pies.uważam że zed także i tę rasę powinien wziąć pod uwagę(ja psy tej rasy mieszkajace na dworze znam i niczego im nie brakuje)
  9. ponoć szpice wilcze sa dosc szczekliwe,więc nie wiem co na to sasiedzi(cao z reszta tez).zed jesli nie przeszkadza ci futro i potzreba fryzowania to polecałabym sznaucera sredniego lub airedale teriera
  10. Moze to kwestia pozywieni,stresu ze pies tak reaguje.ja bym tam jeszcze zbadala kal na obecnosc kokcydiow
  11. Moze byc nawet parwowiroza.tak czy inaczej,pies powinien dostawac plyny dozylinie z witaminami,antybiotyki.wymagane jest i tensywne leczenie.moze nawet jezli by sie udalo to takze badanie kalu na obecnoscpasozytow
  12. Wydaje mi sie ze przypadkowe.gdyby zabiegu nie bylo zachowanie byloby podobne
  13. Jesli chcesz wyczesywac podszerstek gdy np linieje moze byc dobry trymer hakowy lub furminator.do normalnego czesaniia mysle bylaby dobra szcotka z drucikami a'la pudlowka
  14. W "waszym"przypadku operacja ropomacicz byla wazniejsza,wiec nie bylo na co czekac-tak uwazam.urojka schodzi na plan dalszy.moja suka tez byla sterylizowana podczas urojonej,ale ja o tym nie wiedzialam bo nie bylo po niej tego widac.
  15. czy robili kreatynine lub mocznik z biochemii?piszesz że krew została wysłana na badania-czy inne choroby odkleszczowe były brane pod uwage(erlichioza,anaplazmoza)
  16. a pytałaś lek wet.?myślę że mogą miec sporo do powiedzenia
  17. juz kiedys chyba pisałam na podobny temat-miałam podobny problem z uchem suki(wtedy 9 cio m-cznej)jedno stało pieknie drugie po prostu klapło.niczym nie podklejałam.podawałam duże dawki glukozaminy i chondroityny(wzmaniaja chrząstki)
  18. a skoro pies jest rasowy z rodowodem fci i kryjesz reproduktorem również z rodowodem fci to pytaj osobę która jest włascicielem reproduktora.
  19. proponowałbym osłuchanie serca,wykonanie ekg i/lub pomiar cisnienia tętniczego.może także pobrac krew na elektrolity....
  20. wymaga to czasu,hormony jeszcze występuja we krwi,w miarę upływu czasu pies będzie się"wyciszał".spokojnie.
  21. o masz!trzymam kciuki za powodzenie terapii
  22. fakt może byc problem,ale obawiam sie że jeśli w pore nie zadziałasz to moze byc gorzej a tymi uszami.nie masz mozliwości odseparowania psów lub ich przypilnowania zeby ten młodszy nie ruszał suce uszu?
  23. Tak sa np.spraye.ja kupowalam firmy bros.pryskalam na wacik kosmetyczny az byl mokry i precieralam siersc psa
  24. czy psy mieszkaja lub przebywaja dłuzszy czas na dworze?moze owady kąsaja uszy.
  25. Spokojnie.psu nic sie nie stanie.nawet jej nie zjadl.moje psy regularni poluja na gryzonie.od wielu lat.
×
×
  • Create New...