Jump to content
Dogomania

molinezja

Members
 • Posts

  61
 • Joined

 • Last visited

Converted

 • Location
  Kraków

molinezja's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. [quote name='cockermanka']Jak zwykle wiesz wszystko najlepiej:evil_lol:[/QUOTE] ....i kto to mówi,czy my się w ogóle znamy? Kobieto czep że się kogo innego...."Pani dobra rada"
 2. [quote name='cockermanka']Nie wertuję,bo szkoda mi czasu. Przypadkiem natknęłam się w tym właśnie dziale.[/QUOTE] jaaasnee...:evillaug:
 3. [quote name='cockermanka']Pytasz o tak dokładne szczegóły,że nie powinnaś się dziwić. Jak ktoś będzie miał chęć,to się podzieli. Ale nie oczekuj,że każdy popędzi galopem w podskokach i machnie Ci kursik via net. Zresztą w innych tematach na temat groomingu wypowiadasz się tak autorytatywnie,że jak sądzę, wiesz wszystko w temacie.;)[/QUOTE] No właśnie jak byś czytała ze zrozumieniem to być wiedziała ze mnie nie zależy na kursie prywatnym tylko o wytłumaczenie,jak chłopu na granicy,czy to coś typu jak u ludzkiego fryzjera na tej zasadzie....czy jak. I faktycznie czekam na takiego co jak będzie chciał to się Podzieli wiedzą, więc uważam Twoje odpowiedzi na moje pytanie całkowicie bezsensowne, bo i tak nic nie wniosły..... Wiedzę ze teraz w ogóle moda nastała jednych podsłuchują.....a Ty wertujesz,czytasz,pościk po pościku...każdego tak.Faktycznie niektórym się nudzi. hehe:shake:
 4. [quote name='cockermanka']Każda wiedza kosztuje - myślę,że nikt się nie pali do zdradzania tajników sztuki groomerskiej na forum.[/QUOTE] Nie za bardzo rozumiem...jest to forum do dzielenia się... wszystkim(sami zadajecie różne pytania)....a TYM już się nie dzielimy bo To kosztuje? hehehe śmieszne. Chodzi tylko o wytłumaczenie mniej więcej o co w tym chodzi.....a nie od razu kurs prywatny. Twoim rozumowaniem to każdy post powinien być za opłatą....wpłać to Ci powiem.
 5. [quote name='Ejre']Molinezja, trochę mnie przestraszyłaś swoim wpisem. To oznacza, że jak ktoś ukradnie mi psa to bez problemu może go przerejestrować na siebie... Nie za bardzo mi się to podoba.[/QUOTE] Wiesz, nie miałam zamiaru straszyć....i w sumie teraz dopiero rozumiem Wasz strach. Mnie proszono o skan książeczki zdrowia psa z wpisem informacji,naklejek,numeru chip....więc może to jest zabezpieczenie bo złodziej nie ma tych inf.czy książeczki. A ty możesz napisać im (safe-animal) skąd masz psa adres ośrodka,schroniska, imię schroniskowe,lub numer Id schroniskowy,lub skany papierów adopcyjnych...oni to sprawdzą i nie powinno byś problemu ze zmianą danych.
 6. Witam miałam ten sam problem,to znaczy po prostu stałam się nową właścicielką psa który miał chipa na starego właściciela. Ja zrobiłam tak, i Tobie również tak proponuję.....po paru dniach pies ma chipa z TWOIMI danymi! Napisz maila[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] że bardzo prosisz o zmianę danych w chipie swojego psa (Napisz że jesteś Nowym właścicielem)podaj numer starego chipa jak znasz to jeszcze podaj dane starego właściciela a jak nie to numer chip oraz NOWE TWOJE DANE!!!W moim przypadku zajęło to 2 dni ,przy okazji dziękuję Bazie Safe animal!!:D
 7. Hallloooo! Naprawdę nikt nie wie na czym polega technika strzyżenia na grzebień...............a może to jakaś tajemnica...:shake:
 8. Hej,chciałabym Was prosić o wytłumaczenie krok po kroku lub może wklejenie zdjęć,a naj lepiej linku do stronki gdzie ktoś strzyże.... interesuje mnie technika strzyżenia "na grzebień"....na czym ona polega,jakie narzędzia,jak się do tego zabrać,czy każdą rasę można w ten sposób strzyc? Myślę że interesujący temat.....zwłaszcza dla groomerów,domowych psich fryzjerów.....laików..też:lol:
 9. Hej,mam do Was pytanie. Jakie badanie muszę wykonać u mojej 5 letniej suki york żeby się dowiedzieć czy z nią wszystko ok? Chodzi mi o badanie neurologiczne......po prostu chce sprawdzić czy z jej głową/mózgiem jest wszystko w porządku. Mam podejrzenia że suka ma jakieś "zaburzenia",których nigdy nie było nagle są,nie wiadomo z skąd,potem znowu odchodzą(jest wysterylizowana) Nie chce się rozpisywać na razie o zaburzeniach,problemach...bo nie chcę żebyście szukali rozwiązań,ani wysyłali do psich psychologów,trenerów:) Na razie chcę się skupić,dowiedzieć czy są takie [U]badania[/U],które wykażą jakieś ewentualne ubytki,odchylenia od normy,nie dotlenienia,rozdwojenia osobowości.... Jak się takie badanie nazywa,a może jest kilka to od którego zacząć,ile kosztuje... Wielkie dzięki
 10. [quote name='gryf80']jeden wet mówi tak ,drugi inaczej-czyli prawda leże po środku :p[/QUOTE] heheh co prawda to prawda:lol:,a i tak wyjdziesz jak Zabłocki na mydle :eviltong: Strasznie ciężka ta odpowiedzialność spoczywa już na samym początku bycia nowym właścicielem czworonoga...:shake:
 11. [B]molinezjo[/B] chyba tak,ale to raczej powinnas pytac weteryanrza.on powinien rozwiac twoje obawy[/QUOTE] Dzięki gryf80 za odpowiedzi,ogólnie dzięki wszystkim. Tak jak pisałam wcześniej będąc w tej samej klinice weterynaryjnej,pani wet powiedziała będąc na odrobaczaniu przed 2szczepionką ze po tej drugiej już tylko kwarantanna i wścieklizna i śmiało do świata z pieskiem. A jak byłam właśnie na tym drugim szczepieniu to była pan wet i powiedział ze za miesiąc 3szczepienie kwarantanna?!!!!!! Dlatego dziwne,2 wetów dwie różne opinie.Jakbym pewnie na tym 2szczepieniu co byłam trafiła na tą samą panią wet to bym odczekała teraz dwa tygodnie i socjalizowała psa,ale trafiłam na pana weta który ma inne zdanie ze dopiero po 3szczepionce....? Dlatego zastanawiam się kto ma racje,a kto nie,lub czy nie jest to naciąganie... Dlatego radze się również Was.
 12. Mój szczeniak teraz był szczepiony 5 składnikową,odczekam 2tyg,ścisłej kwarantanny,a później zacznę go zabierać do "ludzi",psów znajomych,omijając nie znane mi stworzenia,oraz będę zwracała baczną uwagę co/gdzie niucha...lub nie pozwolę w ogóle się sztachać:) A mimo wszystko za miesiąc 17.06 pójdziemy na 3szczepienie i również po nim odczekam parę dni, i później wścieklizna. Jak uważacie może tak być?
 13. Mam jeszcze jedno pytanie,szukam i czytam i czytam....również na innych forach,i piszą ze [U]po odczekaniu kwarantanny po drugim szczepieniu można już bez obaw wychodzić[/U] ze szczeniakiem na spacery...i czekać na 3szczepienie,i po nim odczekać parę dni? Mam psa już 4miesięcznego którego muszę socjalizować....nie chcę psa "dzika"
 14. [quote name='chounapa']Jeśli pierwsza szczepionka była typu "puppy" to konieczne jest trzecie szczepienie.[/QUOTE] aha no ok. to dlaczego weterynarze szczepią szczepionką pappy,skoro ona nic nie "daje" Czyli nie mogę socjalizować psa,wychodzić z nim, aż do końca kwarantanny po 3szczepieniu tak przez to że był szczepiony szczepionką puppy:(
 15. No właśnie,wielkie dzięki za odpowiedzi.......chociaż nie wiele mi pomogły:( Nadal nie wiem czy po odczekaniu 2tyg kwarantanny po 2giej szczepionce mogę wychodzić z psem na spacery,spotykać go z innymi psami,ludźmi.... Może jeszcze ktoś mógłby się wypowiedzieć? Może dodam że szczeniak urodził się 22.01 1wszą szczepionkę dostał w 10.03 (biocan puppy) 2gą szczepionkę 17.05 (Vanquard Plus 5)
×
×
 • Create New...