Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. tak troszke odchodzac od tematu-jeśłi szczepił w wieku 3 tyg to takie szczepienie jest nie ważne.
  2. Kup pre.w formie sprayu(fypryst,fiprex,,frontline,effipro)do wyboru do koloru.ta sama subst czynna inni producenci,inna cena.pamietaj o zasadzie pryskania-nie po siersci lecz przy skorze,jesli wyapiesz go to odczekaj min.2 dni z opryskiem
  3. To zrezygnuj wogole z podrobow,zawieraja duzo fosforu.moj pies je kuraki od 5 lat non stop
  4. Juz sie z takimi hodowcami zwiazkowymi spotkalam niestety,ktorym zalezy tylko na tym by skasowac nowego wlasciciela szczeniaka i zamknac temat.moze nie male rasy ale maxi. Poszukaj czegos co ma male kulki karmy.co do zaciekow,moz ma problem z przytkanymi kanalami nosowo lzowymi
  5. Niczym tego nie traktuj domowym sposobem.udaj sie do weta
  6. na efekt w postaci odrostu sierści trzeba czekac nawet 3-6 mcy.cierpliwości
  7. właśnie,dziwny przypadek wśród rudego koloru u cocer spanieli(raczej psów w typie rasy)-w większości trafiam na te agresywne...czego nie moge powiedzieć o kolorze np.czarnym
  8. Mozna przekazac do schroniska,szkoda wyrzucac
  9. jesli pies nie obarcza lewej przedniej łapy to raczej powinnaś udac się do weta,musi omacac kończynę?robiliście morfologię krwi(chodzi mi głównie o poziom płytek krwi)
  10. zastrzyk mozna podac juz po tygodniu,do 20 dnia jest "najbezpieczniej",raczej znoszą dobrze(wiadomo im wczesniej podany tym lepiej dla suczy jak pisałam),powikłaniem może byc ropomacicze,jeśli pies dużo waży (np.20-30 kg)to proponowałabym sterylizację-oczywiście jeśli suka nie jest psem hodowlanym,bo taka seria inj.jest bardzo kosztowna-porównywalna ze sterylką.
  11. niby sa suszone żwazce w składzie tabletki,więc jeśli pies reaguje nawet na niewielka ilośc białka wołowego to nie wiem,
  12. to trzymam kciuki.jesli nie trzeba byłoby faszerować psa dragami to tym lepiej
  13. właścicielka tego pieska to osoba pracujaca,nie skarżyła sie na jakies większe zniszczenia w domu,fakt że daje mu dużą porcje spacerów 3 x dz
  14. może być,ale za te cene mozesz mieć lepszą
  15. zdublowany post,sorki
  16. ..."zeszlifować"ten wyrostek kostny,zabiegi operacyjne raczej stosowane sa przy zaawansowanej chorobie,większośc wetów przy drobnych osteofitach leczy nlpz'tami...
  17. miałam do czynienia przez 20 min z jednym barbetem-wiem jedno ten pies ma adhd do potęgi "n"-tej,nie usiedział ani chwili(juz wiem dlaczego"rosiczkowa"hodowla nosi nazwę "wierciłapa"),ale bardzo wesoły pies-ogon merdający maxymalnie,całym zadkiem,mimo że mnie nie znał...
  18. hmmm,jest jeszcze mozliwość zabiegu operacyjnego....
  19. arion z linii premium,brit premium light
  20. lekarze wspominali o leczeniu dorażnym nlpz'tami?może ogranicz tez ten aport z wody?
  21. no to ci przeciez napisałam co mozesz zrobic sam,bez wożenia psa do weta.kupic jedne czy drugie krople i je zastosować.
  22. nie zrobią psu krzywdy,spokojnie.ja szczepie normalnie,nic nadto
  23. ​jesli nie stac cie na diagnostyke u weta to masz 2 wyjscia:kupic ,rople na pchly i zakroplic na skore(efekt w 24h) lub kupic u weta spot on o nazwie advocate(zwaz psa przed kupnem prep.)ktory co prawda jest 2 x drozszy niz spot on na pchly kleszcze,ale dziala na :pchly,swiezba skornego,nuzenca(swiad brzucha moze sugerowac inne choroby pasozytnicze)
  24. Moze byc fragment zabawki bo nie kazde cieniuje na zdjeciu.przewaznie przy polknietym ciele obcym sa jakies dolegliwosci ze str p.pok
  25. Jesli pies nie choruje to imizol mu nie zaszkodzi.w niektorych regionach opadnietych przez babeszioze nadal praktykuje sie profilaktyczne podawanoe tego leku psom i bydlu
×
×
  • Create New...