Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. zobacz na swój temat
  2. dokładnie może być to nawtet jakis mikrowylew
  3. ja czegos takiego nie miałam,może i na szczęście
  4. czego to skrót 'epo".?i co to jest stomogral,na pewno dobrze napisałas?niestety przy mocznicy problemy z dziąsłami występują,to powinnaś była usłyszec od weta,można to łagodzić środkami p/bólowymi podawanymi domiesniowo,czy podskórnie(z powodu tego że pies nie ma apetytu podanie doustne nie wskazane)).nie wiem czemu weterynarze nie godzą się na podanie płynów dożylnie,co ma rozcieńczenie krwi do mocznicy.psu przeciez pomóc trezba na juz,bo umiera w meczarniach,a może nie potrafią wkłuc sie do żyły.po podaniu podskórnym efekt jest dopiero po kilku dniach a twój psiak może nie miec aż tyle czasu,dozylnie podane PŁYNY+WITAMINY powodują poprawę dużo szybciej niz podane podskórne.
  5. przez cały okres cieczkowy pilnuj(czyli ok.miesiaca)
  6. własnie pomyślałam o tym samym co chefrenek?było robione rtg z kontrastem?
  7. wysoki poziom leukocytów świadczyc może o stanie zapalnym ,jakie leki dostaje(witaminy,czy dostaje antybiotyk,czy prep.regenmerujace wątrobę-są także w post.injekcji)
  8. shoty buldog cy to szzczenię czy dorosły zawsze rozbraja swoim wygladem,zachowaniem,zalet pewnie ma mnóstwo,ja się skupie na wadach:bączenie i chrapanie,potrafi wystraszyć się swoich"wiatrów",często pojawia się grzybica w fałdach na pysiu,ma wystające gałki oczne przez co moga czesto mieć problemy okulistyczne,nadto-choroba perthesa,problemy z rzepkami kolanowymi i skóra(alergie)
  9. nathaniel ja jestem po lublinie-ale przedmiotu takiego jak bhp nie miałam na którym to roku macie?
  10. no właśnie mojej tez ise to zdaża,nie wiem czyb to hormonalne czy dominujące?.....
  11. suszarki fryzjerskie bardzo stresuja psy bo buczą i własnie tego psy sie boja
  12. nie wspone,że dalmaty czesto bywaja głuche(gen występujacy u psów z przewaga bieli u buli czy bokserów tez się zdarza)
  13. no to świetna wiadomość.hmmm lathams'a sensitiv jedzą moje psy i tez są wybredne.no to znaczy że sunia jest mega wybredna-jak to małe psiaki
  14. no to pewnie dt się zajmie kapiela;)
  15. akity co prawda nie miałam więc ciężko o tej rasie mi cokolwiek więcej powiedzieć niz napisane w książkach czy od włscicieli akit,ale masz koty-a akita i kot to chyba niezbyt dobre powiązanie.no i dominować bardzo lubia innych przedstawicieli swojego gatunku.
  16. po pierwsze rc urinary NIE stosujemy przy szczawianach wapniowych(oxalaty)-dieta ta moze byc stosowana na początku choroby gdy nie mamy jeszcze wyników badań.po drugie-kamienie obecne w pecherzu nie musza odzwierciedlać tych które wyszły jako pojedyncze,moga wystepowac struwity jak i oxalaty.przy takim ph moczu bardzo czesto właśnie kryształy struwitowe pojawiaja się wikłając zapalenie pecherza.moim skromnym zdaniem przy takim ph moczu mozna podać w/w karmę lecz łacznie z antybiotykiem,a po tyg kuracji zrobić ponownie badanie koczu,pozdrawiam doadam tylko ph moczu psow winno wynosić ok.6,0 do 6,8.więc u twojego jest "za wysokie".zasadowe ph najczęjściej jest przyczyną flory patologicznej ureazo dodatniej
  17. bazyl tez masz ten problem z suką po oht?myslałam że jestem "z tym "sama i sie nie przyznawałam.byłam pewna że suce coś się we łbie pokitrało
  18. a miał tę łape prześwietlana?
  19. [quote name='asinek5']Alekcuk-Twoja mała dostaje Contix rano i wieczorem? Mnie wetka powiedziała, że można dawać tylko raz na dobę. Mam małą sunię, ma nadkwasotę i stan zapalny gardła i nie może z tego wyjść. Bardzo mi jej żal, bo wieczorem pies wyraźnie się męczy. Może powinnam zacząć jej dawać Bio-Prazol dwa razy dziennie? Może przejść na Contix? On jest dojelitowy, Bio-Prazol rozpuszcza się w żołądku. Nie wiem, co jest lepsze. Sunia waży 6kg[/QUOTE] bioprazol podaje sie 1 x dz na pół godz przed posiłkiem ,czy dajesz contix czy bioprazol nie ma różnicy,a na zapalenie gardła no to raczej inhibitory pompy protonowej nie pomogą-tylko antybiotyk.
  20. zastrzyki hormonalne"działają" u suk 5 m-cy,więc by się zgadzało,że to cieczka.zawsze u weta można zrobić cytologię i/lub badanie morfologiczne coby wykluczyc ropomacicze jeśli jesteś niespokojna
  21. sybel obejrzałam-okropne przypomina mi szczura nasterydowanego,ja nie przepadam za małymi chartami,więc u mnie chart whippet,czy włoski odpadaja w przedbiegach
  22. kurcze szkoda że typu bull odpadaja,ja z całym przekonaniem polecałabym pita.gdyż:masz doswiadczenie z psami,lubia koty jesli sa z nimi wychowane,ba potrafia nawet razem spac,patrza głęboko w oczy właścicielowi gdy on mówi do niego,kochaja sport i generalnie aktywny tryb życia,lubia spac pod kołdrą,nie szczekają,lubia być miziane,w domu spokojne,krótkowłose,idealne do miasta,znoszą dość dobrze wysokie temp. natomiast jeśli jesteś nadal na "nie"to moge jak porzednicy polecić rhodesiana.kochaja ruch i maja krótkie włosy
  23. kurde nie ma co,tam leczone być nie moga to pewne.nikt koło nich chodził nmie będzie".myślę,że tylko osoba bez zwierzat mogłaby je przygarnąć.a ta nużyca została zdiagnozowana czy diagnoza "na oko"?
  24. pewnie wzdęty od robali,a co z tymi suniami suchymi jak wiór?mają watek? ok.już znalazłam
  25. gryf80

    BARF in (e)motion

    [quote name='filodendron']A jak są takie mrozy jak teraz? :)[/QUOTE] oczywiście na dworzez-tylko jedza szybciej bo tyłki marzną:razz:
×
×
  • Create New...