Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. z tych 2 to west,a najlepszymi szczekaczkami sa mieszańce max 6 kg-ja je nazywam żywymi dzwonkami
  2. nie mam zielonego pojęcia(jeden na pewno-teściów)-nikt sie nie przyznał...
  3. no to ja miałam niefart spotykania jamników z w/w chorobami i to calkiem sporo :(...no cóz może to taki urok..fakt sa długowieczne-ale czy potencjalny nabywca nie powinien woidziec co moze zagrazac danej rasie?jamniory,sznupki mini czy pudel mini sa rasami predysponowanymi do pewnych całkiem"kosztownych"chorób... ale byc może nie będą zainteresowani ta rasa więc nie ma co hmm roztrzasac...
  4. rinus boski:razz:,biore od razu...na wynos
  5. byłas u lek wet?
  6. od wagi psa to na pewno,ale także od reakcji na dana dawke,jeśli jest na luminalum cały czas to nie powinny się ataki pojawiac wcale. teriery to psy dośc pobudliwe i niewielki bodziec wystarczy aby wywołac u nich "nakręcanie sie"więc i wtym przypadku pojawienie sie w domu nowego zwierzaka mogło miec na to wpływ.
  7. ciemna plama to może zgazowane jelita/jelito.może peknięcie jakiegos naczynia zylnego ?
  8. ta klaudio-przez 3 kolejne dni i po 2 tyg taki sam schemat(zalezy jeszcze jaki dostaniesz preparat)
  9. jaką wodę(a nie wódę ;) )podajesz to bez znaczenia.nie dodawaj mu nic prócz tej suchej karmy,żadnych surowych poki co.daj mu zabawki do gryzienia(ale nie pluszowe)dla psów.a jak tam z odrobaczeniem...
  10. spoko,spoko.chodzi mi o tego konkretnego psa u którego zaobserwowałas robaka-pewnie wet ci powie jak odrobaczac takie zwierzę,ale gdyby nie powiedział-przez 3 kolejne dni i po 2 tyg tak samo
  11. ale np.porównujac wymienionego prze evel cairn'a do jamnika do jakos mniej chorób się ich ima.oczywiście mówię tu o psach w wieku senioralnym(7-8 lat i wiecej)
  12. amber w podpunkcie b)zdrowa-jamnik?kręgosłup i guzy na skórze,o cushingu nie wspomne-moim zdaniem te choroby u jamników występuja dosc często
  13. wez tabsy które działaja na glisty i tasiemce.wazny jest schemat odrobaczania,wałkowany wielkokrotnie tu na dogo
  14. np.nosówka.
  15. mi nic do głowy nie przychodzi,żeby coś zrobic domowymi sposobami,chyba tylko zapewnić psu spokój
  16. psy tak nie funkcjonuja jak ludzie.mysle ze jego nogi "mają problem",myślę tez że forum za bardzo nie pomoże tylko lek.wet.
  17. kota maine-coon'a polecasm ;),a tak na serio cavaliera
  18. byc może ma problemy z unerwienim wynikajace ze zwapnień w kręgosłupie odcinka piersiowego,te z kolei naciskajac na te nerwy powoduja to co sie dzieje.sama nic nie poradzisz-jeśli chcesz aby pies mógł się wysikać potzrebujecie 2 osób i 2 reczników-jedna podnosi an reczniku klatke piersiowa druga pod brzuchem,i tak maszerujemy
  19. kreatynina jest ok.tzn w normie.transaminazy także ok,więc moim zdaniem nie masz sie czym martwić
  20. o matko!trzymam kciuki za jutrzejszy przebieg operacji.
  21. tak jest taka możliwosc.sporo hodwców robi w ten sposób jesli chodzi o tzw krycia zagraniczne.
  22. jeśłi masz juz leciwego pieska,trzeba się z tym liczyc że moga wystąpic problemy z poruszaniem się.tak czy siak-czy kregosłup,czy "tylko"stawy znów tzreba z psiakiem udac sie do lekarza.chondroprotektory to "dodate"-niestety nie jest lekiem-nie pomaga ani na dysplazję ani na kregosłup(nie sa to leki p/bólowe czy p/zap.),ale jako dodatek do podstawowego leczenia bardzo wskazane.
  23. to dobrze.pewnie antybiotyk działa.super.
  24. kamil biorac ze schronu nie licz na to że bedziesz znał rodziców.
  25. uuu,kochany uważaj co niektórzy mogą na ciebie"naskoczyc".
×
×
  • Create New...