Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. a wogóle można ja nabyć prywatnie?:-o.chyba tylko szpitale mogą
  2. może ma jatrogennego cushinga po rapidexonie,zacznij od moczu,daje dużo informacji
  3. lepsza dog chow niż gotowane podroby
  4. zadziorra ja odchowałam mojego pita i sukę mix bulla na royal canin maxi junior.wiem ze cena tej karmy jest wysoka,ale bardzo chetnie ją jadły jak zadna inną.kupki były ok,no i siersc była błyszczaca.oczywiscie karma nie musi w taki sam sposób dawać taka samą reakcje jak u moich,ale dobre miałam z nia skojarzenia.
  5. jeśli masz psa rasy molosowatej to nie dawaj zielonego bo tam stosunek wapnia do fosforu jest jak 3 do 1(taki stosunek polecany jest w momencie rekonwalescencji po złamaniu kończyny lub wprzyp.zdiagnozowania krzywicy),raczej kup psu niebieski(czy tez granatowy) gdzie stosunek wapnia do fosforyu jest jak 2 do 1.ja poaję go swoim psom (maxi i giant)
  6. masz odpisane w poddziale ch.zakażne.może zrezygnuj z któregos tematu?
  7. pradwopodobnie na skutek podawawniw w/w przez ciebie leku,ale zawsze możesz zanieśc mocz do badania
  8. być może obroza w jakis tam sposób spadł,pies jaą wziął w pysk i pogryzł,moje burki czasem zrzucaja obroże na skutek tarzania się w trawie(ale nie gryzą jej)
  9. [quote name='Dioranne']Słuchajcie, a macie jakieś sugestie co do szczeniaka pinczera miniaturowego? Akurat złożyło się, że w wieku 3-4 miesięcy pojedzie z nami w wilgotne i zalesione tereny, gdzie prawdopodobieństwo podłapania kleszcza jest wysokie. Chodzi mi tu o krople, obroże przynajmniej na razie nas nie interesują - były wypróbowane na poprzednim psie. Nie miała w prawdzie kleszczy, ale nie łaziła też na mocno zakleszczonych terenach.[/QUOTE] proponuje zakupić 100 ml spray np fypryst(tańszy od fiprexa a też z fipronilem)i go spryskać.prpopnuje to rozwiązanie gdyz wiadomo ,to szczeniak więc rośnie. albo jeśli nie spray to spot on,tylko czytaj ulotki bo nie każdy prep.mozna stosowac u 3 m-cznych szczeniat.obroże osobiście odradzam
  10. tak z tego wynika
  11. porozmawiaj z lekarzem odnosnie kropel na jaskre-moze trzeba mu przypisać inne.tzreba szukać.jaskra niestety to "bolesna"choroba.moze warto także pomyslec o lekach p/bólowych dla niego-zapytaj weta
  12. cięzko psa leczyc przez neta,może-oczywiscie jeśli jesteś zmotoryzowana-poszukać jeszcze lek wet ,takiego który przyjmuje.
  13. jeśłi wymiotuje to nic nie wmuszaj w psa -szczególnie jedzenia.woda w misce dowoli(także nie wlewaj w niego na siłe).dziś sobota więc w okolicy powinien jeakis wet przyjmowac.potrzeba psu zrobic badanie krw(biochemia i morfologfia )oraz nawodnic kroplówkami
  14. raczej nic nie zostaje.ważne zebys zakropliła w kilku miejscach a nie w jednym
  15. dużo odób sobie chwali własnie kilticxa-wiele także twierdzi że foresto to"przerost formy nad trescią"i niepotrzebnie wydana duża ilość kasy bo za niża mozna było kiltixa kupić
  16. dla matek w ciazy i przy małym dziecku to chyba polecałabym spot on,generalnie te z permetryna maja działanie takze-prócz bójczego-odstraszajace w przeciwieństwie do prep.z fipronilem,który działa w sumie tylko bojczo. substancje które stosowane sa czy to w prep.typu spot on czy obrożach sa w jakims tam stopniu szkodliwe dla zdrowia ludzi w momencie ich połkni ecie a i to w dużej ilości.oczywiscie podstawowe zasdy chigieny tj;mycie rak po kazdym kontakcie z psem czy po zakropleniu/nałożeniu preparatu wskazane
  17. powinna w takim przypadku dostać antybiotyk w injekcji,jełi nie mozesz dzs tego zrobic to spróbuj podac znówu.zbadaj mocz psa. mierzył jej temperaturę?
  18. [B]żaklin[/B] to czwarte pietro bez windy.....nawet nie wiem co ci doradzic.moze napisze tylko :przez 8 lat mieszkałam w bloku na 4 pietrze-mielismy wtedy psa w typie owczarka tylko takiego do 30 kg,łatwo nie było zwłaszcza gdy pies skończył 6 rok życia wracalismy z nim po schodach pół godz,i tak 3 x dz.koszmar.gdy rozchorował sie powaznie tak ze trzeba było go nosić lekarz musiał przyjsc do nas i go uspić,bo nikt konia nie byl w stanie dzwignąc.... ale jeśli mieszkasz tak wysoko tylko przez "moment"to moze mieszaniec krótkowłosy?
  19. zasada- pies wymiotuje to prócz wody nic nie podawaj przez 24 h do jedzenia.wody nie wlewaj na siłę,ale nich pies ma stały dostęp do miski .mocz badałeś?cukier z krwi był robiony?
  20. effipro spray spróbujcie.najbardziej opłaca się 500ml choc to wydatek rzędu 100 zł
  21. jeśli przepuklina jest nieweilka to jest szansa że sama zarośnie w momencie wzrostu szczeniaka.niczego nie przyklejaj bo to nie ma sensu,co możesz-kolistymi rychami w momencie gdy szczeniak lezy na plecach(ale nie kładz na siłę jeśli nie chce)spróbowac wmasowywać to uwypuklenie do srodka. częsty oddech może u sczeniat ras małych występowac
  22. bardzo proszę.moze zamiast faszerować psa prochami warto zbadać qpke w kier.pasożytów,bo moze się okazać że twój pies nie ma ich wogóle
  23. paulina ja zostrawiam na 1-2 minuty,nie rozcieńczam tylko w zaleznosci od wielkosci psa biore troche na dloń ,przecieram po całym psie wszędzie-za wyjatkiem głowy-i po tym czasie obficie spłukuję
  24. około 7-10 dni po szcepieniu
  25. i jak tam po glodówce?lepiej?
×
×
  • Create New...