Jump to content
Dogomania

asnna

Members
 • Posts

  34
 • Joined

 • Last visited

asnna's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. Podnoszę do góry w nadziei, że jakaś dobra dusza zainteresuje się tym słodziakiem :)
 2. Kolejny dowód na to, że adopcja niewidomego psa nie jest problemem - oba przedstawione przeze mnie pieski znalazły dom - co prawda każdy inny, ale właściciele są wniebowzięci :)
 3. Niedawno został adoptowany zdrowy piesek (Niko), jeden z opisywanych w tym wątku przeze mnie. Na początku martwiliśmy się, jak odbierze to jego chory przyjaciel. Ku wielkiemu zdziwieniu Perez radzi sobie znakomicie! Potrafi bez najmniejszego problemu "dogadać się" z nowymi współlokatorami, dokładnie pamięta gdzie jest miska z jedzeniem i wodą, potrafi sam wskoczyć na budę itp. Nie sprawia wrażenia smutnego, czy zagubionego. Gdyby nie "mętne" oczka, nikt nie byłby w stanie domyślić się, że pies nie widzi. Sądzę, że jego młody wiek pozwala na lepsze przystosowanie się do schroniskowych warunków, a także - miejmy nadzieje - kiedyś w nowym domu ;) Oto Perez: [IMG]http://img19.imageshack.us/img19/1210/perez.jpg[/IMG]
 4. brzasia1 - Wyraźnie napisałam w poprzednim poście, że pies zdechł.
 5. [quote name='Maupa4']Zaraz wkleję zdjęcia i podam linki do wątków niewidomych psów które znalazły dom ...[/quote] Będę bardzo wdzięczna, bo ja średnio rozeznaję się w tym forum, zwłaszcza, ze tu tyle tematów ;)
 6. Dla ciekawostki wklejam zdjęcia maluchów. [Ten ciemniejszy jest niewidomy] [IMG]http://img339.imageshack.us/img339/7255/s5002569pa9.jpg[/IMG] [IMG]http://img165.imageshack.us/img165/4303/s5002509un7.jpg[/IMG] [IMG]http://img523.imageshack.us/img523/6624/s5002786mb6.jpg[/IMG] [IMG]http://img523.imageshack.us/img523/3711/s5002791hf0.jpg[/IMG]
 7. [quote name='Kori']bo dźwięk przy zielonym świetle na przejściu dla pieszych jest dla głucho-niemych :evil_lol:[/quote] Chyba chciałaś powiedziec - dla niewidomych ludzi? :P
 8. [quote name='Maupa4'] nie umiem wytłumaczyć - może wkleić jakieś "poglądowe" zdjęcia ? :oops:[/quote] Jak najbardziej ;)
 9. W przypadku tych dwóch piesków nie jesteśmy pewni, czy one kiedykolwiek przebywały w domu, a na pewno nie w mieszkaniu, np. w bloku. Narzuca się więc pytanie, czy nawet jeśli ktoś zdecydowałby się wziąć do domu tylko tego kalekiego to piesek poradzi sobie sam bez przewodnika?
 10. Niestety... dzisiaj w południe Leon, bo tak go nazwaliśmy, zdechł w drodze do lecznicy... :( Wet stwierdził jakieś raczysko, o którym nie mieliśmy pojęcia, choć od jakiegoś czasu troche schudł i nie był już takie radosny.. :( To boli, gdy nie jesteśmy w stanie pomoc.. [']
 11. Też myślę, że to dobre rozwiązanie, ale równocześnie zdaję sobie sprawę, ze zdrowy pies ma przez to blokowane szanse na adopcję, dlatego mamy małe wątpliwości. Ale dzięki, sądzę, ze pojawi się jeszcze kilka pytań, dlatego liczę na Waszą pomoc :)
 12. Póki co sądzę, że trzeba będzie sie skupić na jego leczeniu - co z adopcją, pomyślimy później.
 13. Założyłam temat, ponieważ działam na rzecz Schroniska dl Bezdomnych Zwierząt. Dotąd nie mieliśmy do czynienia z psami całkowicie niewidomymi, jedynie niedowidzącymi lub z wadami albo bez jednego oka. Dlatego chcemy dobrze rozeznać się w temacie i pokazać ludziom dowody na to, że pies niewidomy też dobrze sobie radzi w życiu, dlatego Wasze opinie są niezwykle cenne :) Do schroniska trafiły dwa kundelki: 2-letni i 3-letni. Jak się okazało ten 3-letni jest całkowicie niewidomy i zastanawialiśmy się nad kwestią jego adopcji. Długo obserwowaliśmy braci i zauważyliśmy, że zdrowy piesek jest bardzo pomocny dla tego drugiego, praktycznie jest jego oczami. Pieski są do siebie bardzo przywiązane, więc sądzimy że najlepszym rozwiązaniem będzie adopcja obu psów na raz, z obawy też, że chory brat sobie po prostu nie poradzi sam. Dopuszczamy jednak możliwość, by ktoś wziął TYLKO TEGO KALEKIEGO i stąd moje pytania.
×
×
 • Create New...