samce po kastracji "cierpią"mniej niz samice,z racji zabiegu.w dzień po zabiegu (zakładam że pies jest wydawany do domu w momencie wybudzenia)mozesz powoli wchodzic na 4 pietro,robiąc postoje na każdym pół pietrze,fakt takie wchodzenie będzie trwało wieki ale dzięki temu jest szansa że nie bedziesz musiał nieść psa,który pewnie waży ponad 30 kg.następne dni powinny byc ok.