Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. kat a zakraplassz na skóre czy na siersc?
  2. aniu poproście o te wyniki krwi,zawieści może jeszcze psi mocz do badania.bez wyników trudno jest cokolwiek określić/powiedzieć.jeśli nie chce jeśc powinna byc dozywiana pozajelitowo
  3. samce po kastracji "cierpią"mniej niz samice,z racji zabiegu.w dzień po zabiegu (zakładam że pies jest wydawany do domu w momencie wybudzenia)mozesz powoli wchodzic na 4 pietro,robiąc postoje na każdym pół pietrze,fakt takie wchodzenie będzie trwało wieki ale dzięki temu jest szansa że nie bedziesz musiał nieść psa,który pewnie waży ponad 30 kg.następne dni powinny byc ok.
  4. moja suka nosiła prewentic 1 x-efekt podczas całego sezonu kleszczowego i buszowaniu po chaszczach "tylko "1 kleszcz wbity w podudzie więc myśle że nieżle
  5. może mieć związek
  6. może z suplementów ku salvikal proszek. dalej ma gorączkę?
  7. tak jak napisała taks-nic doustnie podczas wymiotów nawet leków doustnie nie powinno sie podawać
  8. cukier robiliście?
  9. a po co mu ta no spa i nifuro?
  10. ja także spotkałam sie z ta chorobą u kotów(rasy brachycefaliczne). uważam że każda dieta typu renal będzie dobra,o uile pies bedzie ja chetnie jadł
  11. ewentualnie umów się z wetem,wez psa i swój glukometr i niech ci pokaze gdzie i jak to kłuć
  12. kleik to kolagen,można zastąpić preparatami-suplementami.
  13. [B]miras[/B] nie sadzę aby ktoś podał ci lecznice gdzie takie "rzeczy"praktykują.to raz.a dwa sam nie próbuj tych drutów zakładac przypadkiem.
  14. druty w uszach?daruj sobie.twoja znajoma ma niezłe pomysly(chyba nie myśłała wtedy o powikłaniach ewentualnych).ponoć plastrami kleja,ja juz tego nie pamietam co i jak.w polsce kopiowanie zabronione jak i rytuały z nim zwiazane
  15. jeśli nie wiesz to nie dawaj,skonsultuj sie moze jeszcze z wetem prowadzacym,może warto zakupić paski do moczu?
  16. u niektórych psów żyjacych w mieszkaniu nawet cały rok z róznym natęzeniem.zeskrobina jest wazna.ale to twój pies i ty decydujesz.
  17. a leczenie zostało zaordynowane w tym kierunku? sporo jest w necie na temat tej choroby
  18. ja kuję z opuszki tylko grubsza igłą.
  19. [B]aniawenus[/B] mam 3 psy i 2 koty.koty w domu były pierwsze,potem po kolei były psy.wszystko teraz zyje w zgodzie choc na poczatku tak jak u ciebie było syczenie i jezenie sie .kwestia czasu.fakt,macie teriera więc dobre wychowanie wskazane o czym pisały przedmówczynie
  20. wzmozone łaknienie jest efektem ubocznym leków steroidowych.byc może potzreba czasu i odpowiedniej terapii żeby pies stanąła w jakimś tam stopniu na łapy.
  21. z opuszka palca igłą 0,9,po nakłuciu a trzeba troszke głębiej wbić-poczekaj chwile i nie uciskaj opuszka rew zacznie lecieć
  22. ipaktine podajemy gdy poziom fosforu jest wysoki,czyli prep wiąże fosfor w pokarmie do subst nierozpuszczalnej
  23. [B]mandy [/B]jednorazowo nie powinno zaszkodzić.tak na przyszłośc wszelkie podroby odpadaja(wątróbki śledziony nerki)
  24. na pewno pilnuj żeby kołtuny sie nie porobiły więc i raz dziennie szczotką o szerokim a potem może i wąskim rozstawie zebów trzeba przeczesać.co do szamponów-jest ich sporo na tego typu owłsienie wystraczy wpisać w wyszukiwarce.mam nadzieje że wypowiedza sie osoby które posiadają czy to szkockie czxy szetlandzkie owczarki i doradza który szampon dobry.pazury przycina się wg potzrby tak jak i innym psom,przysmaki do "czyszczenmia"zębów w pełni nie rozwiążą problemu odkładania się plytki więc mycie zebów byłoby wskazane 1 x dz,ale pewnie sunia nigdy nie maiła czysczonych więc przez co dydzien włączaj coś nowego,zaczynając od twojego palca owinietego w gaze i zmoczonego np.w wodzie.musi przywyknac dopiero potem wchodzisz ze sczotkami i pasttami. moim zdaniem na poczatku aby pies przywyknął do czesanoia powinno sie robic "sesje"5 min.kilka razy dziennie,nie od razu 2-3 godz.takie jest moje zdanie.pozdrawiam
  25. ODSTAWIC SERCA WOLOWE.celowo napisane duża litera.nie ma nic bardziej obładowanego fosforem który bardzo niszczy nerki.nie martw sie przy odpowiedniej diecie parametry czerwonokrwinkowe powinny wrocic do normy dostaje wit z gr b?
×
×
  • Create New...