-
Posts
10790 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
4
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by gryf80
-
aniu nie słyszałam żeby wprowadzano w śpiączke farmakologiczną u nas w polsce ,pieski agresywne.po prostu właściciele odpowiednio poinstruowani nsami wykonywali kroplówki.ale byc może u was jest dostępna taka opcja
-
borysowa znaczniej lepiej niz tu w naszym kraju.polscy weterynarze sa bardziej poszukiwani do pracy za granica niz "miejscowi"
- 2376 replies
-
- lekarz weterynarii
- studia weterynaryjne
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
wow!super.trzymam kciuki,w końcu ktoś poczciwy(przynajmniej tak się zapowiada z tego co piszesz)
-
aniu co zamierzacie ?
-
prawdopodobnie przepuklinka pępkowa.często w pózniejszym wieku zarasta.jeśli jest mała to sie nie martw,a przy nastepnej wizycie u weta pokaz mu ją.
-
dokładnie.wenflon może założyc w łapę tylko lekarz a potem sama po uprzednim instruktarzu mogłabyś nawadniać psa.skoro lekarze boja się twojego psa to pozostaja jak pisałysmy wczesniej podskórne,oczywiście dozylne podanie jest jakby natychmiastowe,ale skoro się nie da to z dwojga złego pozostaja podskórne.jak pisała dark lord musi byc płukana bo tylko w ten sposób mozna psu pomóc.jeśli wymiotuje to moz eświadczyc o zwiększjacym się poziomie kreatyniny.zastanawia mnie jedna rzecz:skoro pobrali krew do badań z łapy,to czemu teraz boja się załozyć wenflon,boją sie czy nie potrafią? co do wymiotów-koniecznie trzeba podac medykamenty hamujace odruch.
-
moje kochane,raz na jakis czas czytam wasze posty,podziwiam was że darzycie uparcie do tego swojego"wymarzonego"zawodu/kierunku-ale wescie pod uwage to co mówia starsi-bo to prawda,rynek jest przesycony w kazdym miescie akademickim jest mase gabinetów,obecni jest i mysle że bedzie kryzys ludziennie maja kasy i najchetniej chcieliby aby ich zwierzaki lecxzono za darmoche.niestety pensje tez nie sa duże.uwazam że studiowanie medycyny ludzkiej lub nawet pielegniarstwa ma wieksze perspektywy(oczywiście jeśli kogos to interesuje)niz weterynaria.to takie moje skromne zdanie na ten temat.pozdrawiam i życze dostania sie tam gdzie chcecie.
- 2376 replies
-
- lekarz weterynarii
- studia weterynaryjne
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
aniu witaminy i inne preparaty wspomagajace prace nerek,detoksykacje na niewiele sie zdadza jeśłi pies nie bedzie mial wymuszonej diurezy.oczywiscie preparaty typu rubenal,ipaktine czy "zwykłe"wit z gr b w tabletkach sa ok ale przecierz pie snic nie je więc glukoza chocby podskórnie powinna byc podawana.wszystko oczywiscie adekwatne do masy ciała.nie znam realów irlandzkich,ale może spytaj czy w przypadku agesywnego(jak zakladja)psa,mozna wykonywac kroplówki podskórne w domu.tu w polsce jest to często praktykowane.
-
popros o nauczenie kroplówek podskórnych,bedziesz je wykonywała w domu,nie jest to trudne.psu trzeba pomóc inaczej leki same z siebie ne pomoga.
-
jeden dzień postu a nawet 2 dni nie powinny jej zaszkodzić
-
trzymam kciuki.napisz jak bedziesz po wizycie.działajcie szybko,bo bez leków z dnia na dzień poziom kreatyniny rośnie
-
Terapia która poskutkowała przy całościowym nużeńcu
gryf80 replied to Jennywalker's topic in Dermatologia
to super że zaleczyliscie nużeńca,ale może zbadaj psu nerki przy takiej wysokobialkowej diecie z olbrzymia iloscia fosforu,utrzymywanej cały czas nerki moga odmowic posłuszeństwa(nawiasem mówiac -piszac pierwszy raz czytam o odżywianiu się nuzeńca węglowodanami) -
sunia b.ładna.skoro nie ma ochoty na jedzenie,to koniecznie trzeba dożywiać/pobudzić kroplówkami z lekami.przy długotrwałym podawaniu kroplówek jest szansa aby niznacznie kreatynina spadła,
-
bo wszystkiemu winna dluga zima,kleszcze długo były głodne i teraz przepuszczaja zmasowany atak na wszystko i wszystkich
-
no cóz.przydałyby się gdyz ciężar właściwy moczu moze wskazać czy nerka zageszcza jeszcze mocz czy tez nie,czy jest białkomocz czy nie i td.przy takim poziomie kreatyniny pies powinien byc karmiony dieta nerkowa+leki+wenflon w żyłę i dodatkowe nawadnianie(szczególnie gdy ma słaby apetyt)
-
aniu wyniki moczu masz?
-
mruda-faktyxcznie nie wyglada ciekawie.moja taka malutka rada-nie pozwałaj mu łazic po gładkich nawierzchniach np.panele,terakota.może jakies pseudochodniczki by sie przydały?piesek bardzo ładny. dlaczego pisałam o testach na parwo-czasem wirus zostawia właśnie"ślad"w módżku.ale nie wiadomo z drugiej strony czy ten test wyszedłby .powodzenia.
-
najlepiej rano gdy "wysadzasz"psa na siku podstawic miseczke uprzednio umyta a potem do wymytego słoika czy pojemnika na mocz z apteki
-
zanies psi mocz do badania.tylko nie pobieraj z podłogi
-
dokładnie.ja osobiście nie przepadam za "szczotkami" w ogóle,co nie oznacza że każdemu odradzałabym te rasy
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
taki poziom kreatyniny nie jest az tak wysoki(czyt.beznadziejny),żeby psa usypiać.bez przesady.czekjamy na wyniki.pozdrawiam i cierpliwości życzę.