-
Posts
10790 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
4
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by gryf80
-
ostatnio w leclercu były szyje z kaczki za 6,99 zł/kg-uważam że nie drogo,oczywiście kupiłam kilka na nagrody.
-
ja podaję psom mleko,lubia i pija sery twarogowe,czy tez wiejskie również.jogurty naturalne i kefiry,jaja całe,czyli większośc asortymentu nabiałowego.sama lubię mleko pije go dużo odkąd pamiętam i póki co nic mi nie dolega a trochę juz na tym świecie żyję.szczególnie produkty fermentowane maja cenne właściwości zdrowotne.jakie?-można wyczytać w wielu artkułach. uważam że jeśli pies toleruje,lubi produkty nabiałowe to czemu miałoby się je ograniczac?
-
Powtarzający się luźny stolec ze śluzem u maltańczyka.
gryf80 replied to katfil21's topic in Gastrologia
ja bym proponowała zrobic badanie kału na obecnośc kokcydiów-no chyba że miał juz robione badanie. prócz leków na watrobe,psinka ma/miała podawane jakiekolwiek leki na w/w problem(nie mam na myśli tabletek na robaki i prebiotyków) a to młody piesek czy dorosły -
a szczególnie gdy pies mieszka na dworze i dodatkowe kalorie przydaja się jak nigdy. pamiętam gdy moje wówczas 2 futra jadły tylko surowe kupowałam im tylko na zmiane indyka i kuraki(z mięsa)i ich podroby+kosci wp,nie kupowałam wołowiny,sarniny itd,bo wówczas dostep do tego był dosc trudny lub po prostu za drogi.jadły drób pogryzajac kości +suplemenatcja=zdrowe psiaki.
-
bądż co badz lubie tę rasę.jako pies stróż sprawdza się świetnie-jak to owczarki ;)
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
jeśli to do mnie-gotowanie,podawanie suchego,czy co?bo nie bardzo rozumiem.a jeśłi chodzi o "barfowanie"to faktycznie moze nie jest az tak,czasochłonne ale mam bardzo daleko do mięsnego i niewlka zamrażarke
-
moi sąsiedzi mają takie cuś,czasem u nich bywam-co zaobserwowałam szczekacz zasiatkowy i traci kupe futra cały rok(ma możliwość wcghodzenia do domu),ma problemy z wchodzeniem po schodach(kregosłup i krótkie nogi)więc sąsiedzi zagrodzili bramka schody na pietro,nie lubi obcych potrafi bez uprzedzenia złapac za nogawkę.to tak z moich obserwacji na codzień i nie tylko...
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
może wpierw postaram się pomóc [B]mydlanejoperze[/B]-masz małego psa,owszem jedzenia"właściwego"nie chce bo nie musi skoro dogadzasz jej a to dentastixem a to czekoladą,a to czymstam,mały pies nie ma zbyt duzych zapotrzebowac na energie,a zwłaszcza taki który mieszka w ciepłym mieszkanku.piszszesz że malo pije-bo moze nie potzrbuje az tyle.zrezygnuj ze smaczków-nie martw się zdrowy pies ma instykt samozachowawczy- nie zagłodzi się(pies moze nie jeść nawet miesiąc aby tylko wode miał do woli).dosmaczaniem i uleganiem tylko "spaskudzisz"psa. [B]vivictoria[/B] myślę że to co napisałam wyżej możesz przyjąc także dla sojego psa.
- 11 replies
-
- brak apetytu
- głodówka
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
[B]spike[/B] moje psy przechodziły juz rózne sposoby karmienia,a obecnie 2 jedza wyłacznie chrupki z racji braku czasu właścicieli a jednemu niezreformowanemu niestety gotuje jeden posiłek-dobrze że przynajmniej rano je chrupki. jeśli przy takim żywieniu jaki serwujesz psu,zwierz ma ładne futro,nie tyje,qpy normalne to znaczy że taki schemat psu odpowiada i jeśli nie chcesz to zmieniac żywienia nie musisz.
-
maron moja sucz takze jest żarłokiem-kupiłam rc ageing+8 i jakze było moje zdziwienie-suka zostawiała kulki w misce,oczywiście częśc wyjadla a nad nie troszkę zostawało.wow!druga karma(pierwsza był rc maxi light)przy której pies nie zjada z miską!ale myśle ze dużą rolę odgrywa tu kształt krokieta-coś w rodzaju kółka z dziurka w srodku.może to ją lekko zniechęca?póki co zostajemy przy tej karmie dla niej,bo nie bączy i łupiez zniknął.
-
ja mam ponad 80 cio kg psa i także lubi drobna karmę,do tej pory jadł:rc gastrointestinal,obecnie duo delice łosos i ryz z puriny.no,ale do bezzbozówek to one nie należą,niestety....
-
tak zgadza się,te "odrosty"wygladaja"po strzyzeniu nieciekawie...no,ale kazdy ma swój gust a jak wiadomo"o gustach sie nie dyskutuje"
-
[B]okamia[/B] podobnie u mnie (suka mix bullteriera i pies pit bull),maja swoje sympatie i antypatie.to nie jest tak ze pit bull to pies ,który po wyjściu z klatki schodowej chce zjeść wszystko i wszystkich,on kocha ludzi nawet obcych ,psy także ale te które zna i te które nie próbuja go zdominować.uwielbia(pies bardziej suczy się nie chce bo stara) sport i zabawy w domu,spanie pod kołdrą,potrafi wyjśc na 3-5 godz spacer jak i przespac 8 godz w domu,nie wiem czy mój si etaki trafił czy inne także sa takie na co dzień.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
ale michał napisał że pies się czołga nie chodzi,chyba że żle zrozumiałam wpis załozyciela tematu.... tak czy siak ucho jak napisałyscie dobrze byłoby obejrzeć.
-
moi drodzy dogomaniacy-chciałabym delikatnie zastrzec że temat jakby odbiega od hmmm"żródła"...to tak na marginesie. dodam i swoje "trzy grosze" co do kupowania na raty-uprzednio dzwoniąc i pytajac czy sa szczeniaki danej rasy na sprzedaż,otrzymalam odp.twierdzacą-pojechałam obejrzałam,zostawiłam zaliczkę(na daną chwile nie mogłam jeszcze psa zabrac do siebie z pewnych względów),pan był na tyle uprzejmy że zgodził sie na te propozycję,bez umowy i podpisywania innych "świustków".po niedługim czasie dopłaciłam resztę-co prawda nie była to duża kwota,bo wiedziałam że pies ma dysplazję(a wystawiać i tak nie miałam zamiaru),także bez umowy,wciskania imienia,i takich tam...
-
3 szczeniaki już w DS, Bura suczka dalej szuka DOMU.
gryf80 replied to plastelina's topic in Już w nowym domu
o no to super.ciesze sie bardzo,trzymam kciki za Burasie -
jeśli pies mieszka w środku w domu to czy go ostrzyżesz czy go podetniesz i wytrymujesz nie ma znaczenia,co innego jeśli mieszka na dworze w budzie fakt,odrastajacy po strzyżeniu spaniel wyglada fatalnie,jak zaniedbany.wiec trymowanie chyba jest najlepszym, rozwiązaniem niestety z tego co zdążyłam zauważyc wiele osób chce szybkiego efektu,wygladu ładnego psa i strzyze je,pilnujac wizyt "fryzjerskich"...
-
jeśli juz tyle wazy to raczej nie,ale do woli tez bym mu nie dawała i acane wdrażaj powoli,systematycznie
-
wpierw wypróbuj jedna i drugą-sprawdż która będxie jadł,czy po jednej jak i drugiej bedzie wszystko ok
-
nie wiedziałam że"kremówka baryła"miała tyle na raz.....a częsć z tego była wynikiem sterylizacji....
-
dziękuje za odpowiedz
-
ale cos w tym jest ze psy lubia zimna wode,a ciepłej nie tkną,że lepiej smakuje czy jak?....
-
[B]malawaszka[/B] wydaje mi się że jesli pies otrzymuje preparat osłonowo-regeneracyjny na watrobe to powinno byc z nia wszystko ok.zawsze mozesz sprawdic stan watroby wykonujac badanie transaminaz,ale pewnie to robisz
-
czy jest określona ilosc pijawek jaka nalezy przylozyc zwierzakowi?tzn.czy ilosc pijawek jest uzalezniona od masy ciala?czy pijawki przykłada się w miejsca wolne od wlosów,czy tez trzeba psa golic ?