Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. [B]wikuniu[/B] jeśli masz aparat fotograficzny chocby w komórce-rób zdjęcia:palą liście(co jest karalne),nie sprzatają odchodów po swoich psach-musisz miec dowody żebybw razie czego dotrzec do tych państwa.spróbuj z nimi porozmawiać że masz dowody na ich "nielegalne"praktyki ,że jeśli dalej bedą nękać twoja rodzinę i psa to ich procedery zgłosisz w odpowiednie miejsca.oczywiście wszystko w tonie grzecznym,kulturalnym...
  2. [quote name='gagunia']Wiesz ,z tego co napisałaś "powialo " sarkazmem ,ale pominę ten fakt , do zaczepki proszę-poszukaj sobie kogoś innego .[/QUOTE] nie szukam zaczepki,jaki znów sarkazm.po prostu jeśli psu lea jest lepiej to swietnie,należy się cieszyć że leczenie pomogło.tylko tyle
  3. zaglada,zagląda.pies moich sąsiadów(beagle)też ma ataki jakby padaczkowe,na razie pojawiają się dość rzadko(ostatnio 2 x w ciagu miesiaca).póki co leków nie bierze...zobaczymy.zaglądają czasem na wątek...
  4. raczej same zioła nie pomogą.czy zioła sa ordynowane przez lek wet?badaliście mocz?
  5. a ta biała piłeczka obok do porównania to pingpongowa?
  6. strzykawka lepiej z nosa nic nie zasysać,wystrczy ten płyn fizjologiczny który zakraplasz do nosa.nie wiem czy jest sens podawać ten syrop homeopatyczny,pozdrawiam
  7. gdzieś tam czytałam że aby kleszczor zaczął zarażać np.babeszką musi żerować minimum 48 h.no ale,następny preparat do "kolekcji"...może znajdzie amatorów
  8. racja,nagłe wprowdzenie nowej karmy bez okresu przejściowego,może spowodowac zabużenia żołądkowo-jelitowe,zwłaszcza u starszych psów.
  9. a to nowość [B]doustna[/B] na kleszcze: [url]http://ec.europa.eu/health/documents/community-register/2014/20140211127740/anx_127740_pl.pdf[/url]
  10. rolnicze ,masz na mysli tego typu?:[url]http://www.ijhar-s.gov.pl/[/url] starszy pies dostaje procz kroplówek leki?
  11. może dzwoń do producenta,bo nie sadzę(a może się mylę)że sanepid"ludzki"by się tym zajał-ale może zadzwoń do nich to może cie właściwie pokierują.
  12. jak bedziesz z nim rozmawiała to go podpytaj co mogłabysmewentualnie wspomagajacego na watrobe podawać. mojemu psu się "upiekło"od podawania encortonu długotrwale-stosujemy szamponoterapie w alervecie(uczulenie na roztocza kurzu domowego i magazynowe)
  13. [B]marta[/B] jeśłi twój psiak zjada nieczystości na dworze to na pewno nie jest to spowodowane "żarłocznością"a brakiem niektórych witamin i/lub substancji mineralnych. czy wet mówił o podawaniu suplementów na ochrone watroby przy tym encortonie?
  14. może ta karma jest jakos kiepsko przyswajalna,stąd taka ilosc stolców?a może poranny spacer za krótki?
  15. nawet cud-miód preparaty nie odstraszja także łażące kleszcze po psach czy kotach będa.jeśłi natomiast po wyciągnięciu kleszcza zes kóry nie poruszał odnóżami to tylko dobrze świadczy o skuteczności obroży
  16. kapturku przemywanie sola fizjologiczna pomaga w oczyszczaniu sie kanałów nosowych,ale inchalacje niewiele pomoga.piszesz że pojawiła się zielona ciecz-nie jest to "normalny"kolor wydzieliny .udałabym sie do lek wet bo chyba bez antybiotyku sie nie obędzie
  17. oj[B] Marta[/B] podobnie jak [B]daśka[/B]-poszukaj pomocy równiez gdzieś indziej.encorton nie wypłukuje witamin,ale potrafi narobić wiecej szkody.fakt czasami jest niezbedny,konieczny,ale jeśli bedzie taka mozliwośc to dobrze z niego zrezygnowac. pisałas że wyszły jakieś bakterie na posiewie.ze dostawała jakieś tabletki-moze za krotko były stosowane.leki k/suplementy diety które stosujemy do uszu czy skóry trzeba podawac bardzo długo -jeśli trzeba nawet i trzy miesiace,żeby pojawiły sie rezultaty.inna wazną sprawa jest zachowanie higieny:wnętrza uszu-jęsli jest nadmiar włosów w kanale słuchowym to nalezy te włosy pousuwać,skóry-czeste kapiele w szamponach leczniczych weterynaryjnych np.p/świądowych czy tez łagodząch lub/i p/bakterryjnych moga wspomóc i skrócic terapię. rozumiem że zeskrobina ze skóry w kierunku pasozytów była brana.a pies jest regularnie zabezpieczany przed p.skórnymi(pchły_) a czym karmisz tego pieska?
  18. cieszyc sie :multi: że jest poprawa.znaczy-ze leczenie,jakie zostało zaordynowane przez lekarza wet prowadzacego psiaka jest skuteczne.
  19. niestety teriry tupu bull są "na bakier"ze skórą.jeśli psa nie swedzi,nic sie z tym nie dzieje to chyba może zaczekac do wizyty w gabinecie.
  20. jeśli pies się wypróznia to znaczy że jelito jest drożne.uważam że lek wet u którego była lea z psem dobrze ocenił sytuacje odnosnie luznych,śluzowych stolców.jelito wymaga czasu aby po takich obcych substancjach jakim sa kamienie,wrócic do "porządku dziennego". gaguniu pewnie masz kontakt z super lecznicami z super sprzetem,ale wierz mi-nie każdy własciciel psa może sobie pozwolic na dojazy do takowych instytucji ratując się zakładami leczniczymi znajdujacymi się najbliżej domu
  21. spróbować zawsze można...
  22. gryf80

    drapanie

    wnętrze ucha ma czyste?piszesz żer psa wykąpałaś -po jakim czasie od zastosowania preparatu p/pchłom.kąpiel znosi w pewnym stopniu skutecznośc takich preparatów
  23. [B]czaki[/B] ze względu na to,że pies jest przyzwyczajony do przebywania w większości czasu na dworze darowałbym sobie zabieranie go do gwarnego,w wiekszości nie sprzyjajacego psom miasta Lublina
  24. [quote name='Pysia']A broda to jakiś problem? Bo mam niufa i puli ( fakt- nie z brodą puliki aly puchole zarośnięte tak czy siak ;) ) i...jakos nie widzę różnicy.[/QUOTE] po prostu nie lubie psów z brodą.a golic nie ma sensu,przeciez to ich "uroda"
  25. zrobiłam sobie ten quizz-wyszły mi sznaucer olbrzym,dog i duży szwajcar.nieżle tylko u sznaucera ta broda....
×
×
  • Create New...