Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. np.guzy w jamie brzusznej,nerki,żołądek(np.grubość ściany można zmierzyć),watrobę.generalnie jest to samo co u ludzi.a jest dość bvezpieczne dl azwierzaka
  2. wszystko jest możliwe.nie jest powiedziane że surowica zadziała.ważne jest kiedyta surowica i szczepionki zostały podane,czy odstęp miedzuy nimi był zachowany itd temat chorób zakażnych jest w dziale weterynaria to tak na przyszłośc żeby tego działu nie zaśmiecać o ch.zakażne
  3. dobrze robisz z tym jedzeniem na siłe.brałaś pod uwagę recowery rc?albo z "ludzkiej"apteki nutridrinki?przypomnij mi-robiliście usg jamy brzusznej?do usg nie trzeba znieczulać .
  4. trzymaj sie madi,ty i rodzina.ważne żeby zwierzak nie cierpiał,a na pewno to dostrzeżecie.bo nikt nie zna waszego psa lepiej niz wy sami
  5. oczywiscie macie racje że ta karma jest średniej jakości,każdy pies różnie ja będzie tolerował,chodziło mi o nie nagłe a stopniowe przechodzenie na coś innego,inny rodzaj pokarmu.oczywiście wszystko zależy od możliwości finansowych właściciela psa.
  6. efekty po dożyl;nych sterydach moga pojawic sie dopiero po 2-3 dniach od stosowania,cierpliwości i powodzenia
  7. [quote name='s-x']Witam, czy ktoś mi może polecić szampon dla basenji, który będzie przy okazji możliwie dokładnie usuwał lub niwelował poziom wytwarzania się u pieska alergenów (np. naskórek, łój, sierść etc.)? Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.[/QUOTE] sebovet dry,ale do tego koniecznie hydraderm n(płukanka na koniec bez spłukiwania),przy samym sebovecie sierśc może być szorstka w dotyku
  8. tak aleola ma rację,to którys z ttb'ów.amstaff lub pit bull
  9. to nie tak że husky ma w naturze uciekanie-owszem maja takie predyspozycje ale właśnie po to sa szkolenia.byc może odezwa sie osoby który posiadaja w domu psy tej rasy i pomoga rozwiac twoje watpliwości. ale jeśli chcesz stróża to faktycznie,raczej skłaniabym się ku owczarkowi niem.
  10. z opisu wynika ze podobaja ci sie psy o "wilczym"wygladzie.nie sugeruj sie urodą.husky nie będzie bronił podwórka.to pewne, z reszta sama to juz napisałaś.zapewne wierz że husky potzrebuje kontaktu z człowiek(jak większość ras psów) i dobrego wychowania,spacerów dośc długich itd.niski płot-może przeskoczyc albo prędzej-jeśli nie masz podmórówki moze się podkopać.
  11. rosiczka spokojnie,nie jak najszybciej bo to szczeniak-przy nagłym przestawieniu na inny rodzaj karmy gwarantowane biegunki mogace doprowadzic do odwodnienia szczeniaka.skoro rzymianka chce tą karmą zywic to musi wzbogaćic-jak pisałam wyżej-dobrym preparatem uzupełniajacym witaminy i minerały.a jeśłi zechce przestawic na inny pokarm czy gotowany czy inny suchy to nalezy wprowadzac go stopniowo,ok.tygodnia zwiększajac ilośc nowego/nowych składników. no i zbadac kał psa bo na nic super,hiper jedzenie jeśłi w środku szaleje robactwo
  12. moim 2 psom tez rc gastrointestinal ratuje d....,zadek.jeśli jest taka konieczność.zawsze go mam w domu "na stanie". a frolic kupuje od czasu do czasu jako przysmak,nagrode.
  13. jasne,konsultowac czy tez przenieśc zwierzaka do innego zawsze możesz.faktycznie 100 za kazdą wizytę to dosc dużo,jeśli masz problem ze znalezieniem dobrego lek wet to może poszukaj w dziale weterynarze -może ktos z twojego miasta polecał
  14. no tak-ma mdłości to biedak próbije sobie pomóc zjadajac trawę(gdyby miał chwytne palce to po prostu wsadziłby sobie je do gardła i część),a leki jakies-dziś wczoraj-dostaje?
  15. pierwsze słuysze,że o mleku zwierzęta dostaja robaków-iegunki na pewno ze wzgl na nietolerancję laktozy w mleku.jeśli hodowca snuje takie teorie na temat mleka i robaków to nie wiem jak na serio brac to jego odrobaczanie i szczepienie-no chyba ze masz ksiażeczke zdrowia psa i tam jest wszystko wpisane i sapieczatki z podpisem lek wet.jeśli nie masz ksiażeczki a wszystko było"na gębę"to takie zwierzę traktujemy jako nie odrobaczone i nie szczepione. kupke do badania zanieś jak najszybciej-nie szczepi sie zwierzat zarobaczonych.im wcześniej zaczniesz odrobaczac tym szybciej go zaszczepisz. kup mu preparat-jak pisałam wyżej-witaminowo-mineralny dl asczeniat.im dłużej będzie zjadał swoje odchody tym bardziej- w starszym wieku- moze przejsc to w nawyk. możesz oczywiście dokładac chudy biały ser,czy twarożek typu wiejskiego,kefir jogurt naturalny bez cukru-po tych rzeczach raczej biegunki mieć nie powinien
  16. moja suka miała te obroze chyba kilka lat temu-nie smierdziała,w sumie to nic za bardzo nie czułam,ale także nie odczuwam zapachu kiltixa. amitraza nie jest związkiem szkodliwym dla psów-uzywa sie go np.do kapieli leczniczych p/pasozytom zewn(świerzbowiec drązący czy nużeniec)jest dobrze tolerowana przez owczarki#9iwermektyna jest u tych ras zakazana) certifect spot on ma połaczenie amitrazy z fipronilem o ile dobrze pamietam
  17. spróbij podac lakcid ale włóz do gardła nie w parówce antybiotyk,jak wet azał podawac to może tak jak napisałam wyżej-wciśnij do gardła,albo na zastrzyki zamień
  18. karma chyba może być,poniewaz masz go dopiero kilka dni nie zmieniaj gwałtownie karmy.jeśli zjada swoje odchody może to swiadczyc o niedoborach pokarmowych.może warto zakupic dobry prep.witaminowo mineralny dla szczeniat.no i zbadaj kal pieska na obecbnośc pasożytów
  19. paracetamol nie jest dobry dla zwierząt,mozna co prawda podawać ibuprofen ale w określonej ściśle dawce.generalnie oba wymienione są/moga byc niebezpieczne u psów,jest masa leków weterynaryjnych tańszych i droższych która jest przynajmniej "bezpieczniejsza ",żaden weterynaryjny lek p/zapalny i p/bólowy nie zawiera w składzie paracetamolu-oczymś to świadczy
  20. jeny który lekarz zaleca podawanie apapu!paracetamolem mozna psa podtruc(a kota nawet zabić),jak pisała 4łapki-jedż z psem do weta,pewnie potrzebne będa antybiotyki
  21. [quote name='jaguna']gryf80 ale tzw. głupi jasiu to nie witamki... to nie jest w żadnym wypadku obojętne dla psa- dziwi mnie,że jako groomer z taką lekkością polecasz taką metodę... 10 kg pies to mały pies i uważam,że bezwzględnie nalezy spróbować bez usypiania psa, można użyć kagańca także![/QUOTE] nie jestem groomerem i doskonale wiem jak działaja środki anestetyczne ;),ale czasem zachodzi taka koniecznośc,aby psiakowi nie przebic nozyczkami czy maszynka oka.takie metody stosuje sie gdy jest to na prawde konieczne. [B]raffa[/B] spróbujcie zalozyć zammiast kagańca na pysk tasiemkę z cienkiej smyczy lub bandaża.wiązana za uszami.może w ten sposób uda wam się pysk obciąc.
  22. ja miałam do czynienia z agresywnym,znalezionym shih tzu-gdyby sie szarpał więcej byoby zszywania mnie i psa-za każdym razem dostawal głupiego jasia.bez stresu dla psa i dla mnie.pies po wybudzeniu był pozbawiony kołtunów i zrelaksowany
  23. raczej ostroznie przy wychodzeniu z samochodu(raczej mimo wszystko bym mu pomogła),schodami itd.
  24. akurat objawy moga sugerowac problemy z kregosłupem i/lub stawami więc leki steroidowe które podał lekarz sa ak najbardziej na miejscu,co nie świadczy po tym że badan diagnostycznych robic dalej nie trzeba. [B]woolie[/B] jeśli widzisz że leki które obecnie pies przyjmuje nie przynosza rezultatów,a było lepiej jak dostawal inne to pownienes porozmawiac o tym z lekarzem
×
×
  • Create New...