-
Posts
10790 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
4
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by gryf80
-
np.guzy w jamie brzusznej,nerki,żołądek(np.grubość ściany można zmierzyć),watrobę.generalnie jest to samo co u ludzi.a jest dość bvezpieczne dl azwierzaka
-
wszystko jest możliwe.nie jest powiedziane że surowica zadziała.ważne jest kiedyta surowica i szczepionki zostały podane,czy odstęp miedzuy nimi był zachowany itd temat chorób zakażnych jest w dziale weterynaria to tak na przyszłośc żeby tego działu nie zaśmiecać o ch.zakażne
-
dobrze robisz z tym jedzeniem na siłe.brałaś pod uwagę recowery rc?albo z "ludzkiej"apteki nutridrinki?przypomnij mi-robiliście usg jamy brzusznej?do usg nie trzeba znieczulać .
-
trzymaj sie madi,ty i rodzina.ważne żeby zwierzak nie cierpiał,a na pewno to dostrzeżecie.bo nikt nie zna waszego psa lepiej niz wy sami
-
oczywiscie macie racje że ta karma jest średniej jakości,każdy pies różnie ja będzie tolerował,chodziło mi o nie nagłe a stopniowe przechodzenie na coś innego,inny rodzaj pokarmu.oczywiście wszystko zależy od możliwości finansowych właściciela psa.
-
efekty po dożyl;nych sterydach moga pojawic sie dopiero po 2-3 dniach od stosowania,cierpliwości i powodzenia
-
[quote name='s-x']Witam, czy ktoś mi może polecić szampon dla basenji, który będzie przy okazji możliwie dokładnie usuwał lub niwelował poziom wytwarzania się u pieska alergenów (np. naskórek, łój, sierść etc.)? Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.[/QUOTE] sebovet dry,ale do tego koniecznie hydraderm n(płukanka na koniec bez spłukiwania),przy samym sebovecie sierśc może być szorstka w dotyku
-
tak aleola ma rację,to którys z ttb'ów.amstaff lub pit bull
-
to nie tak że husky ma w naturze uciekanie-owszem maja takie predyspozycje ale właśnie po to sa szkolenia.byc może odezwa sie osoby który posiadaja w domu psy tej rasy i pomoga rozwiac twoje watpliwości. ale jeśli chcesz stróża to faktycznie,raczej skłaniabym się ku owczarkowi niem.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
z opisu wynika ze podobaja ci sie psy o "wilczym"wygladzie.nie sugeruj sie urodą.husky nie będzie bronił podwórka.to pewne, z reszta sama to juz napisałaś.zapewne wierz że husky potzrebuje kontaktu z człowiek(jak większość ras psów) i dobrego wychowania,spacerów dośc długich itd.niski płot-może przeskoczyc albo prędzej-jeśli nie masz podmórówki moze się podkopać.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
rosiczka spokojnie,nie jak najszybciej bo to szczeniak-przy nagłym przestawieniu na inny rodzaj karmy gwarantowane biegunki mogace doprowadzic do odwodnienia szczeniaka.skoro rzymianka chce tą karmą zywic to musi wzbogaćic-jak pisałam wyżej-dobrym preparatem uzupełniajacym witaminy i minerały.a jeśłi zechce przestawic na inny pokarm czy gotowany czy inny suchy to nalezy wprowadzac go stopniowo,ok.tygodnia zwiększajac ilośc nowego/nowych składników. no i zbadac kał psa bo na nic super,hiper jedzenie jeśłi w środku szaleje robactwo
-
moim 2 psom tez rc gastrointestinal ratuje d....,zadek.jeśli jest taka konieczność.zawsze go mam w domu "na stanie". a frolic kupuje od czasu do czasu jako przysmak,nagrode.
-
jasne,konsultowac czy tez przenieśc zwierzaka do innego zawsze możesz.faktycznie 100 za kazdą wizytę to dosc dużo,jeśli masz problem ze znalezieniem dobrego lek wet to może poszukaj w dziale weterynarze -może ktos z twojego miasta polecał
-
no tak-ma mdłości to biedak próbije sobie pomóc zjadajac trawę(gdyby miał chwytne palce to po prostu wsadziłby sobie je do gardła i część),a leki jakies-dziś wczoraj-dostaje?
-
pierwsze słuysze,że o mleku zwierzęta dostaja robaków-iegunki na pewno ze wzgl na nietolerancję laktozy w mleku.jeśli hodowca snuje takie teorie na temat mleka i robaków to nie wiem jak na serio brac to jego odrobaczanie i szczepienie-no chyba ze masz ksiażeczke zdrowia psa i tam jest wszystko wpisane i sapieczatki z podpisem lek wet.jeśli nie masz ksiażeczki a wszystko było"na gębę"to takie zwierzę traktujemy jako nie odrobaczone i nie szczepione. kupke do badania zanieś jak najszybciej-nie szczepi sie zwierzat zarobaczonych.im wcześniej zaczniesz odrobaczac tym szybciej go zaszczepisz. kup mu preparat-jak pisałam wyżej-witaminowo-mineralny dl asczeniat.im dłużej będzie zjadał swoje odchody tym bardziej- w starszym wieku- moze przejsc to w nawyk. możesz oczywiście dokładac chudy biały ser,czy twarożek typu wiejskiego,kefir jogurt naturalny bez cukru-po tych rzeczach raczej biegunki mieć nie powinien
-
patisa ale jaki prep stosowała znajoma?znasz nazwę?
- 27 replies
-
- barf odchów szczeniąt
- barf suka karmiąca
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
moja suka miała te obroze chyba kilka lat temu-nie smierdziała,w sumie to nic za bardzo nie czułam,ale także nie odczuwam zapachu kiltixa. amitraza nie jest związkiem szkodliwym dla psów-uzywa sie go np.do kapieli leczniczych p/pasozytom zewn(świerzbowiec drązący czy nużeniec)jest dobrze tolerowana przez owczarki#9iwermektyna jest u tych ras zakazana) certifect spot on ma połaczenie amitrazy z fipronilem o ile dobrze pamietam
-
spróbij podac lakcid ale włóz do gardła nie w parówce antybiotyk,jak wet azał podawac to może tak jak napisałam wyżej-wciśnij do gardła,albo na zastrzyki zamień
-
karma chyba może być,poniewaz masz go dopiero kilka dni nie zmieniaj gwałtownie karmy.jeśli zjada swoje odchody może to swiadczyc o niedoborach pokarmowych.może warto zakupic dobry prep.witaminowo mineralny dla szczeniat.no i zbadaj kal pieska na obecbnośc pasożytów
-
paracetamol nie jest dobry dla zwierząt,mozna co prawda podawać ibuprofen ale w określonej ściśle dawce.generalnie oba wymienione są/moga byc niebezpieczne u psów,jest masa leków weterynaryjnych tańszych i droższych która jest przynajmniej "bezpieczniejsza ",żaden weterynaryjny lek p/zapalny i p/bólowy nie zawiera w składzie paracetamolu-oczymś to świadczy
-
jeny który lekarz zaleca podawanie apapu!paracetamolem mozna psa podtruc(a kota nawet zabić),jak pisała 4łapki-jedż z psem do weta,pewnie potrzebne będa antybiotyki
-
PILNE! Poszukiwany psi fryzjer do trudnego, schroniskowego psa!
gryf80 replied to Raffa's topic in Psi fryzjerzy
[quote name='jaguna']gryf80 ale tzw. głupi jasiu to nie witamki... to nie jest w żadnym wypadku obojętne dla psa- dziwi mnie,że jako groomer z taką lekkością polecasz taką metodę... 10 kg pies to mały pies i uważam,że bezwzględnie nalezy spróbować bez usypiania psa, można użyć kagańca także![/QUOTE] nie jestem groomerem i doskonale wiem jak działaja środki anestetyczne ;),ale czasem zachodzi taka koniecznośc,aby psiakowi nie przebic nozyczkami czy maszynka oka.takie metody stosuje sie gdy jest to na prawde konieczne. [B]raffa[/B] spróbujcie zalozyć zammiast kagańca na pysk tasiemkę z cienkiej smyczy lub bandaża.wiązana za uszami.może w ten sposób uda wam się pysk obciąc. -
PILNE! Poszukiwany psi fryzjer do trudnego, schroniskowego psa!
gryf80 replied to Raffa's topic in Psi fryzjerzy
ja miałam do czynienia z agresywnym,znalezionym shih tzu-gdyby sie szarpał więcej byoby zszywania mnie i psa-za każdym razem dostawal głupiego jasia.bez stresu dla psa i dla mnie.pies po wybudzeniu był pozbawiony kołtunów i zrelaksowany -
raczej ostroznie przy wychodzeniu z samochodu(raczej mimo wszystko bym mu pomogła),schodami itd.
-
akurat objawy moga sugerowac problemy z kregosłupem i/lub stawami więc leki steroidowe które podał lekarz sa ak najbardziej na miejscu,co nie świadczy po tym że badan diagnostycznych robic dalej nie trzeba. [B]woolie[/B] jeśli widzisz że leki które obecnie pies przyjmuje nie przynosza rezultatów,a było lepiej jak dostawal inne to pownienes porozmawiac o tym z lekarzem