-
Posts
8476 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by iwna5702
-
ELJA dla domownikow MISIA odeszla za TM -kochana przez wszystkich
iwna5702 replied to iwna5702's topic in Już w nowym domu
Tak Pani Kasia ma wykonac te kapiele ale w przyszlym tygodniu, bo teraz ma w planie wyjazd. W zasadzie ten nadziaslak to tylko leczenie operacyjne, np. przy okazji operacji zebowej . Vet ocenia stan zebow Elji na nienajgorszy, czyszczenie mozna wykonac i w/g lekarza, ze w jej wieku bedzie to ostatnie czyszczenie. Ostatnia rzecz, ktora mi sie przypomniala, fryzjer ocenil ze futerko Elji jest do wyczesywania - nie powinno sie jej strzyc. Strzyzenie , ktore teraz wykonal wymagane bylo ze wzgledow higienicznych (usuniecie sfilcowan, sprawdzenie stanu skory) -
Didzej za TM - pogryzienie, chora watroba to bylo ponad jego sily
iwna5702 replied to iwna5702's topic in Już w nowym domu
Bylam w niedziele - zeby mu przy okazji wymienic mokre poslanie - ale tak zalalo cale geriatrum, ze psikai zostaly ewakuowane. Moze mi sie uda dojechac jutro - a na pewno bede w sobote. Zajmiemy sie Di dżejkiem -
ELJA dla domownikow MISIA odeszla za TM -kochana przez wszystkich
iwna5702 replied to iwna5702's topic in Już w nowym domu
Udalo sie ze zdjeciami - niestety jak pislaam sa zrobione komorka, ale zawsze cos [IMG]http://img830.imageshack.us/img830/4285/eja2.jpg[/IMG] [IMG]http://img688.imageshack.us/img688/6858/elja1.jpg[/IMG] [IMG]http://img196.imageshack.us/img196/1094/elja3.jpg[/IMG] [IMG]http://img829.imageshack.us/img829/9302/elja4.jpg[/IMG] Te widoczne rozowe plamy to wlasnie infekcja skorna Elji. -
Potrzebne DT, DS albo opieka wirtualna dla Aszy i Rudego!!!
iwna5702 replied to wanda szostek's topic in Już w nowym domu
Brzmi sielsko-anielsko, ale tak naprawde kazdy kto ma choc jednego psa, wie o co chodzi. Dni leca, sierpien to dla mnie sygnal zblizajacej sie jesieni - o zimie jeszcze nie chce nawet myslec. -
POKER nie zyje - nie doczekal goracych letnich dni
iwna5702 replied to iwna5702's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Pozazdroscic:lol:- 437 replies
-
- owczarek niemiecki
- schronisko
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
ELJA dla domownikow MISIA odeszla za TM -kochana przez wszystkich
iwna5702 replied to iwna5702's topic in Już w nowym domu
Melduje, ze strzyzenie wykonane, ale niestety tylko strzyzenie. Na miejscu okazalo sie, ze u Veta, gdzie Elja miala zabieg fryzjerski - nie ma mozliwosci kapieli, o co chodzilo najbardziej. Panu fryzjerowi trzeba by lo zaplacic 90,- zl - chociaz wczesniej umawial sie na 80,- - ale wycena byla na telefon,natomist w naturze wyszlo, jak wyszlo. Pan fryzjer obcial tez Elji - "wilcze pazury" Po ostrzyzeniu okazalo sie, ze Elja jest bardzo chuda i ma jakies zmiany na skorze. Dobrze, ze jeszcze przyjmowal pan doktor i obejrzal od razu sunie. Dostala szampon leczniczy - na dwie kapiele - potem konieczna wizyta kontrolna. Dostala tez pastylki na odrobaczenie (razem ze swoim towarzyszem z podworka). Vet obejrzal jej uzebienie i stwierdzil, ze nie jest zle, przy okazji zdjal jej troche kamienia nazebengo i stwierdzil ze Elja ma tzw. nadziaslaka, ktory w zasadzie nie jest grozny tylko w momencie jesli zostanie np. uszkodzony przy gryzieniu czegos b. twardego i ostrego moze zaczac bardzo krwawic i to juz jest grozne. Gdybysmy sie zdecydowaly na zabieg zebowy - Elja musialaby miec najpierw badania krwi za ok. 60 zl oraz jelsi beda dobre wyniki zabieg za ok. 200,- zl. Zrobilam suni fotki - ale tylko komorka i to stara(nie mam aparatu), nie wiem czy mam do niej w domu kabelek. Pytanie do uczeszczajcych nasz watek - czy mialby ktos do odsprzedania kabelek do Nokii - taki starszy model sprzed 2 lat? W przychodni zdarzyl sie cud - mianowicie czekajac na wizyte rozmawialm chwilke o Elji z panem, ktory przyjechal kupic karme - od tego Pana Elja dostala 50 zl na swoja wizyte u veta . Juz wyslalam do Pana Kamila maila z podziekowaniem i link do watku Elji, nie wymieniam jego z nazwiska, bo nie wiem, czy by sobie tego rzyczyl Generalnie oceniam sytuacje niezbyt dobrze, sunia bedzie chyba wymagala pewnie jednak dalszych zabiegow. Dowozenie jej autobusami (niestety nie dysponuje samochodem) wyglda tak - ze najpierw musze po nia jechac z Warszawy, dowiezc do lekarza,odwiezc do jej domu -wrocic do Warszay na petle dla autobusow podmiejskich a potem ok 40 min do domu. Wczoraj zajelo mi to czas od godz. 16 do 23 . (pan fryzjer mial wolny moment o 19.30) . Same przejazdy - to ok 40min jeden przejazd autobusem x 2 w jedna strone + dojscie od przystanku ok 20 min. czyli jeszcze nie ma tragedii - natomiast oczekiwania na autobusy to jest dopiero makabra - chodza raz na godzine. Glaszczac sunie na przystanku, juz po ogoleniu, wyczulam na jej szyi guz mniej wiecej wielkosci sliwki. Jesli teraz trzeba bedzie z nia czesciej jezdzic do lekarza, to bedzie spory problem. -
i ja tez wraz ze swoja ekipa:loveu:
-
ELJA dla domownikow MISIA odeszla za TM -kochana przez wszystkich
iwna5702 replied to iwna5702's topic in Już w nowym domu
Ok i do tego chyba ta sprzedana obrozka za 20 zl od Zanetki - ale potwierdz prosze. Napislama na watku Pokera ze mamy juz umowionego fryzjera. Opisze wszystko, jak sie uda zalatwic temat (mam nadziej ze juz wkrotce:lol:) -
POKER nie zyje - nie doczekal goracych letnich dni
iwna5702 replied to iwna5702's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Dzięki, to jeszcze dojdzie 20 zl - od Zanetki za sprzedana obrozke. Jak wszystko dobrze pojdzie dzis wieczorem Elja bedzie ostrzyzona, wykapana i pachnaca - potem zostana tylko do oczyszczenia zeby suni i na razie powinno byc ok -natomist dla Pokerka trzeba bedzie chyba kupic kolejny Artresan- 437 replies
-
- owczarek niemiecki
- schronisko
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Ranny pies porzucony na skałach, na szczycie Tatr - potrzebna pomoc !
iwna5702 replied to Biafra's topic in Już w nowym domu
Jestem-na.razie.tylko.zapisuje(podam.watek.znajomym) -
Wszyscy cieszycie sie z tego wyjazdu - ale jesli sa tacy, co jada pierwszy raz a sa wrazliwego serca - to wspolczuje, ogrom biednych, blakajacych sie psow po tym miescie (i kraju) to jest rozpacz. Bylam , widzialam i nie wiem, czy chcialabym tam wrocic. Usilowalam sie czegos dowiedziec, pisalam na strone miasta, wielu ludzi u nich to dostrzega, ale nie ma nic, co umozliwiloby zorganizowac jakakolwiek pomoc dla tych zwierzat. Zero pomyslu, zero idei i chyba zero wspolczucia.:shake: Moze teraz przywieziecie lepsze wiesci.
-
ELJA dla domownikow MISIA odeszla za TM -kochana przez wszystkich
iwna5702 replied to iwna5702's topic in Już w nowym domu
Proponowalam,wspolna,wyprawe.:roll: Jak.widac.temat.okazal.sie.trudny.do.realizacji. Jak.Wiesz.pisalam.do.p.Kasi,zeby,zapisala,osobiscie,Elje,do,fryzjera,ale,jeszcze,nie,udalo,jej,sie,do,niego.dojechac -
Hero - bronił większego od siebie. Nigdy go nie zapomnimy.
iwna5702 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Nie zapomnimy..... -
POKER nie zyje - nie doczekal goracych letnich dni
iwna5702 replied to iwna5702's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Dzieki-za-odzew-naradzimy-sie-co-dalej. Zyczymy-Ci-duzo-zdrowia:lol:- 437 replies
-
- owczarek niemiecki
- schronisko
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
POKER nie zyje - nie doczekal goracych letnich dni
iwna5702 replied to iwna5702's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Na-razie--niemam-odpowiedzi-od-Megii-podejrzewam,ze-bedac-tuz-przed-urodzinami-dzidziusia-jest-tym-bardzo-zaapsorbowana. Z-kolei-dla-nas-istotne-jest-dowiedziec-sie-ile-ostatecznie-zabiegow-usznych-mial-Poker. Zobaczymy-moze-Megii-sie-niebawem-odezwie.- 437 replies
-
- owczarek niemiecki
- schronisko
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
POKER nie zyje - nie doczekal goracych letnich dni
iwna5702 replied to iwna5702's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
ok skrobne do Megii na pw i o tej zmianie karmy tez- 437 replies
-
- owczarek niemiecki
- schronisko
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
ELJA dla domownikow MISIA odeszla za TM -kochana przez wszystkich
iwna5702 replied to iwna5702's topic in Już w nowym domu
Zrobilam-kolejny-bazarek-dla-naszych-psiakow. Kapiel-wydaje-sie-tematem-nie-do-przejscia.Nijak-nie-mozna-sie-dodzwonic-do-psiego-spa-w-okolicy-weterynarza -
POKER nie zyje - nie doczekal goracych letnich dni
iwna5702 replied to iwna5702's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
To teraz prosba do Megii czy i jaki bedzie to mialo wplyw na koszty utrzymania Pokera?- 437 replies
-
- owczarek niemiecki
- schronisko
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Didzej za TM - pogryzienie, chora watroba to bylo ponad jego sily
iwna5702 replied to iwna5702's topic in Już w nowym domu
Tak bylam na spacerku z moim slodziakiem mimo opadu atmosferycznego, opad akurat byl taki, ze dalismy rade poniewaz nie byla to regularna u;ewa tylko taki jakis "kapusniak" Nie obylo sie bez lekkiej awanturki z dyzurujacym opiekunem, ktory zarzucal nam zadeptanie podlogi w korytarzu pawilonu.:diabloti: -
POKER nie zyje - nie doczekal goracych letnich dni
iwna5702 replied to iwna5702's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
No niestety za pozno przeczytalam o artrosanie. Dziś w koncu pojechalam do Pokerka, ale nie dokupilam tego leku. Pogoda byla jak to ostatnio zmienna, rano wsciekly upal, potem ulewa .Poszlismy z Pokerkiem na spacer, wyczesalam mu troszke zbednego futra. Piesio chyba mnie poznał bo byl bardzo spokojny podczas specerku ze mna i podczas czesania . Po spacerze Poker poszedl do swojego boksu, ktory dzieli teraz z mlodym sympatycznym psiakiem. Poker jest bardzo tolerancyjny i akceptuje swojego nowego towarzysza - pelna symbioza. Pokerek prezentuje sie wspaniale - ma tylko staly klopot z tylnymi lapami - tzn. ze stawami. Megi zasugerowala zmiane karmy na Calibre - wlasnie ze specjalnym pozytwnym dzialaniem na stawy. Z tego wszystkiego zapomnialam doplacic Megii za Gentomycyne - doplace przy kolejnym przelewie.- 437 replies
-
- owczarek niemiecki
- schronisko
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
ELJA dla domownikow MISIA odeszla za TM -kochana przez wszystkich
iwna5702 replied to iwna5702's topic in Już w nowym domu
Dzis zosatala kupiona obrozka p/kleszczowa dla Elji u Megii przyokazji wizyty u Pokerka. W poniedzialek porozmawiam z p. Kasia i umowie sie na wyjazd do Elji. Moze w koncu tez umowimy ja na to strzyzenie i mycie z punkcie niedaleko hoteliku Elji. -
ELJA dla domownikow MISIA odeszla za TM -kochana przez wszystkich
iwna5702 replied to iwna5702's topic in Już w nowym domu
Potwierdzam wplyw 60,- zl od Beat2010 z deklaracji stalej na Elje i Pokera na lipiec :lol: -
ELJA dla domownikow MISIA odeszla za TM -kochana przez wszystkich
iwna5702 replied to iwna5702's topic in Już w nowym domu
Jutro bede aktualizowac - dzis wysylam moja nastolatke na oboz wakacyjny.:lol: -
ELJA dla domownikow MISIA odeszla za TM -kochana przez wszystkich
iwna5702 replied to iwna5702's topic in Już w nowym domu
No ja sie dzis najezdzialm, nie powiem. Najgorsze bylo oczekiwanie na autobus drugiej strefy - przerwy w ciagu dnia sa godzinne i jeszcze ten deszcz. Elja caly czas byla naprawde grzeczna ,tylko niektore przesiadki po zbyt wysokich stopniach byly trudne, ale dalysmy rade. Strzyzenie konieczne jest bardzo, brudne futerko Elji to wielkie skupisko bakterii. Porozmawiam z pania Kasia moze umowi nas na strzyzenie, kapiel do przychodni w swoich okolicach - bedzie nieco latwiej dojechac z Elja.