-
Posts
2783 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by marako
-
Zaniedbany Sznaucer pojechał do DS;-) Marako Dziękuje za Wszystko!!!
marako replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
Nad transportem nie ma co się zastanawiać, ja podjadę po niego, jeśli tylko Elza22 go dostanie. Możemy tam pojechać razem, z Wrocławia, jeśli można to zrobić od razu, z marszu i ona tak zdecyduje. Tyle, że ja jestem zależna od psów (po pracy wracam do domu, dopiero muszę drugi raz jechać) no i od tz (wożę go z PKP do domu, bo mieszkamy na odludziu, a auto mamy jedno), nie zawsze mogę. -
To na olbrzyma nie wygląda na tej fotce. Zrobiłam eksperyment kucając w tej pozycji z Hondą i miałam jej tułów i łeb o wiele wyżej. Ale może osoba jest b. wysoka, nie wiem. A nie prościej zmierzyć psa w kłębie? Przystawić psa przy ścianie, czy murze, linijkę, czy prosty patyk przyłożyć poziomo na wysokości kłębu i końcem do tej ściany, a później zmierzyć odległość od tego punktu na ścianie do podłoża i tyle. Jest różnica czy ktoś chce olbrzyma, czy może mniejszego gabarytowo psa.
-
Zaniedbany Sznaucer pojechał do DS;-) Marako Dziękuje za Wszystko!!!
marako replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
Ktoś został, żeby choć pić podać psu i jeść? Jakieś mam złe przeczucia na ten temat. OK, jak trzeba, to czekamy. Chciałam mu przyspieszyć dochodzenie do formy, jak już o nim myślę ostatnio. A jak z Twoją tymczasowiczką? Ludzie zmienili zdanie co do sterylki? -
Przychodnia na Trwałej to Provet, tam jeżdżę z moimi burkami i z tymczasami. Od Sky Tower rzut beretem.
-
Czy on naprawdę jest taki duży, że podchodzi pod sznaucera olbrzyma? Nie widziałam go w naturze, ale na fotach bliżej mu do średniaka, może przerośniętego. Ile ma w kłębie?
-
Mucha miniaturowa sznaucerka MA DOM- zostaje w DT
marako replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Cudna jest. Całkowicie w moim ukochanym typie. Cieszę się, że jest u Ciebie, bo jednak Cię trochę zna i łatwiej się oswoi. No i myślę, że przepadłaś - ja bym miała duże problemy z oddaniem jej (tak miałam z Bajeczką, która była niesamowicie podobna, no chyba ciut większa). -
Zaniedbany Sznaucer pojechał do DS;-) Marako Dziękuje za Wszystko!!!
marako replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
No to trzeba wykorzystać Twoje zdolności, [B]WZ [/B]dla dobra psów, może zdalnie będziesz je teleportować do dt i ds? Nick niezły, ale może odstraszyć kupujących (jeśli coś wystawiasz). Kupujących zresztą też. [B]Elza22[/B], jak tylko coś będziesz wiedzieć - dawaj znać. U mnie słaby zasięg tel., ale sms-y dochodzą. No i na wątek też zaglądam często, jak jestem w domu, a teraz jestem już. Wyjeżdżam ok. 9:00 jutro rano do Wrocławia i wtedy mnie jakiś czas nie będzie na dogo. -
[quote name='Poker']Ciekawe jak malutka dziś radzi sobie ze strachami.[/QUOTE] W zasadzie chyba już się specjalnie nie boi. Oczywiście jak podchodzi się powoli, spokojnie, bez gwałtownych ruchów. Może trochę na spacerze boi się, że gdzieś ją wyprowadzamy daleko od bezpiecznego legowiska jak idziemy od domu - trzeba ją ciągnąć i idzie zakosami, a do domu rwie prościutko, bez oporów, nawet na luźnej lince. Jak psy ustawiają się przed spacerem do wyjścia, ona też po chwili startuje za nimi. Ale jak się wysika to od razu pod drzwi i czeka aż otworzę, żeby szuybciutko na legowisko pobiec. Jak zaczynam brzękać miskami, wychodzi z legowiska i zagląda zza węgła czy już miski napełnione. Nie podchodzi blisko, ale wyraźnie jest zainteresowana. Honda usiłuje ją zapraszać do zabawy - przykuca, podskakuje, okrąża, ale Joga się trochę boi jej gabarytów i nie podejmuje zaproszenia. Trzeba przyznać, że Honda potrafi być nawet dość delikatna, bardzo się stara nie popchnąć małej, zaczepia ją bezkontaktowo. Nie sądziłam, że ten nieokrzesaniec ma w sobie tyle subtelności.
-
Zaniedbany Sznaucer pojechał do DS;-) Marako Dziękuje za Wszystko!!!
marako replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
No, zżera mnie ciekawość, jaki ten nick? Najchętniej wzięłabym psiaka jutro (będę we Wrocku SAMA AUTEM jutro ok. południa, już po pewnym zebraniu, na którym muszę być bez tz.) To byłby cudowny moment na to, żeby wrócić z psem i zrobić niespodziankę, że się przyplątał taki i co miałam zrobić). Oczywiście podjechanie wtedy do Oławy, to żaden problem, blisko przecież. Więc tylko pozostaje problem z Twoim przyjazdem do Wrocławia i oczywiście najważniejszy - przejęcie psa od tego faceta. (W niedzielę jadę do weta przed południem, ale tz może się chcieć zabrać, niestety, chyba, że wyjadę rano, jak on jeszcze śpi lub ćwiczy, a zajmuje mu to czas do 10:00 na pewno). -
Zaniedbany Sznaucer pojechał do DS;-) Marako Dziękuje za Wszystko!!!
marako replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
Anula, ja też liczyłam po cegłach! Ale kąt ustawienia jego na focie jest nie całkiem prosty. Więc oszacowanie może być błędne. Tak myślę, że to średniak. No i grubość zaprawy też spora. -
Zaniedbany Sznaucer pojechał do DS;-) Marako Dziękuje za Wszystko!!!
marako replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
Mały, powiadasz jest... A nie wygląda na takiego, truflę nochala ma ogromną jak olbrzymy. To będę się jakoś jutro umawiać, dziś Elza już offline. Dla mnie lepiej, żeby na początku weekendu, żeby mieć dzień chociaż przed poniedziałkową pracą. Nowego trzeba zapoznać z rezydentami i z Jogą (Poker pisze konsekwentnie Yogą i waham się, czy nie zmienić jednak na oryginalną pisownię, jak wciąż mi to Y staje przed oczami). -
Zaniedbany Sznaucer pojechał do DS;-) Marako Dziękuje za Wszystko!!!
marako replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
Jak widzę, u mojego też coś w rodzaju słabości do małych suniek się pojawiło. Przemawia do niej wyjątkowo ciepłym głosem, dopytuje o nią, jak dzwoni. Ale może i dużego polubi. (nawet nie wiem, czy on duży jest, czy mały, ten biedak od Elzy). -
Zaniedbany Sznaucer pojechał do DS;-) Marako Dziękuje za Wszystko!!!
marako replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
Poker, jak mnie mąż wyrzuci, to przerzucę Ci go przez płot i będziesz musiała... -
Zaniedbany Sznaucer pojechał do DS;-) Marako Dziękuje za Wszystko!!!
marako replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
Ja go wezmę do siebie. Tz może mnie nie wygoni z nim i całą resztą. Sunia z Lubiąża zostaje tam u dobrej duszyczki, a miała trafić do mnie. (co prawda tz nie wiedział o niej, ale to szczegół, będzie musiał zaakceptować biedaka). Pisałaś, że uciekinier? Jak ogrodzenie umie sforsować, to kiepsko. Musiałby wtedy być tylko w domu i tylko na smyczy, bez wypuszczania na ogród. (mam działkę ogrodzoną, ale tylko na 130-140 cm) Jak go troszkę nauczymy dobrych manier i odpicujemy, to domki będą się o niego biły. Znajdziemy najlepszy z najlepszych (dotyczczasowe moje tymczasy trafiły do ekstra ludzi). -
[quote name='malawaszka']a co wet mówił o tym oczku? uszkodzone czy nierozwinięte? boli?[/QUOTE] Na 95% nierozwinięte. Nie boli specjalnie ale jest podrażniane, bo powieka podwija się do wewnątrz i drażni rogówkę, jest to nieprzyjemne, drażni. Ona rusza mięśniami, porusza tę resztkę gałki ocznej. Trudno, nie będzie miała oczka. Kudełki zasłonią to, co będzie zaszyte. le nie będzie się ślimaczyło.
-
[quote name='wilczy zew']Jak łapa i sikanie Grace?[/QUOTE] Po tygodniu antybiotyku na łapę sikanie ustało. Łapa - obserwujemy, jest hipoteza, że pazur zaczyna kiełkować jednak i przebija się, co daje takie nieprzyjemne odczucia. Zapachu nie ma, rtg OK, Grace jak biega za patykiem, to nie kuleje. Najbardziej pokazuje cierpiącą, jak wracam do domu, podkula łapę, kuśtyka i jak chcę ją pogłaskać, zabiera łapę, jakby się bała, że urażę. Trochę to wygląda na żalenie się "jaka jestem biedna".
-
Oskar i Filip - kombinatorski duecik cudakow. Felix w DS
marako replied to Pink's topic in Już w nowym domu
[quote name='malawaszka'] pan go wyjął kompletnie bez uczucia i dał mi na ręce i tyle... no ale może on był i tak lepszy niż kobita - nie wiem bo jej nei było[/QUOTE] Zapewne lepiej bez uczucia, ale spokojnie odnosić się, niż z negatywnymi uczuciami, wrzaskiem i kopniakami np. O uczucia nie podejrzewam tam nikogo. -
Mucha miniaturowa sznaucerka MA DOM- zostaje w DT
marako replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
[quote name='malawaszka']haha dobre dobre :lol: gdzie te fotki??? całe szczęście, że na czas się udało ze sterylką... biedna z ropomaciczem to miałaby śmierć koszmarną :([/QUOTE] Przecież wkleiłam. Ropomacicze, okropność. Miałaś nosa z tą sterylką, Gabrysiu. Moja Tajga też miała to cholerstwo - od razu po przyjeździe do nas; dawno byłoby po niej, gdybyśmy wtedy jej nie wzięli. -
Zaniedbany Sznaucer pojechał do DS;-) Marako Dziękuje za Wszystko!!!
marako replied to Elza22's topic in Już w nowym domu
[quote name='Elza22']Spać przez niego nie mogę.Jeszcze pada deszcz a on nie ma zadaszenia tylko kawałek wiec siedzi biedny w błocie;-([/QUOTE] Kiedy mogłabyś po niego pojechać? Może zdążyłybyśmy przed atakiem zimy... -
Pani wet bardzo miła, ja nie mam nic do niej. Ale jednak wolę usłyszeć, co ma do powiedzenia p. Krzysiek. Oczko będzie do usunięcia (tak zresztą przypuszczałam). To przy okazji podczas sterylki, ale niech Jogusia najpierw dojdzie do formy - przekona się do ludzi i odkarmi się (teraz raczej chudziuteńka jest, czego nie widać, bo ma kudełki, ale czuć przy głaskaniu). W ten weekend ją postaram się wykąpać. No i stopniowo będę rozczesywać włoski i to, co trzeba wycinać, bo nie są w najlepszym stanie. Wszystkie sunie zakropiłam, a w sobotę rano odrobaczę; odwlekłam to troszkę, bo chcę widzieć, czy coś wyszło po podaniu środka odrobaczającego. Joga dziś jest baardzo miła i zrobiła ogromny krok do przodu. Już nie ucieka. No, czasem się cofnie na legowisko, czasem ciut spłoszy, ale zaraz się uspokaja. Bez kłopotu daje się wyprowadzać, brać na ręce, głaskać. Chyba nawet zaczyna to lubić. W aucie jechała "luzem" na siedzeniu, bardzo grzecznie, razem z Grace (na którą próbowała warczeć, jak ta wsiadała). Do auta zniósł ją tz. A w powrotnej drodze już ja też byłam, więc jechała na kolanach. To będzie naprawdę przytulak. Jest młoda i nauczy się, że człowiek może być dobry.
-
Mucha miniaturowa sznaucerka MA DOM- zostaje w DT
marako replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://img577.imageshack.us/img577/3241/mucha2.jpg[/IMG] [IMG]http://img703.imageshack.us/img703/4641/mucha1.jpg[/IMG] Masz już dwa? Duże? Zawsze możesz próbować szukać domu, jak się znajdzie jakiś suuuuper, to można oddać. A jak się przywiążesz, a Twoje psy się polubią z nią, to czemu nie... Tyle, że to zawsze większy obowiązek (sama mam swoje 3 duże, to coś wiem o tym), większe koszty, trudności w zabraniu na wyjazdy itp. Takie decyzje to trzeba na chłodno podejmować. I 10 razy przemyśleć. Na razie zostań na tym, że jest u Ciebie na tymczasie, a co dalej, zobaczysz sama. -
Mucha miniaturowa sznaucerka MA DOM- zostaje w DT
marako replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
podałam przed chwilą na pw. Jak szybko dojdą, to może zdąże teraz, bo za 10 minut muszę wyjść z pracy i jechać do weta. -
Mucha miniaturowa sznaucerka MA DOM- zostaje w DT
marako replied to dorobella's topic in Już w nowym domu
Zdjęcia możesz wysłać na maila, podam Ci na pw. Teraz jestem w pracy, później jadę do weta, więc będę dopiero okoo 22:00 w domu, to wstawię w nocy, jakbyś przysłała. -
Oskar i Filip - kombinatorski duecik cudakow. Felix w DS
marako replied to Pink's topic in Już w nowym domu
[quote name='Pink']Oskar kocha mojego TZ-ta ... [/QUOTE] A jak przedstawiają się uczucia Twojego TZ-ta do tej ekstra parki? -
Dziś zabiorę ją do mojego weta, bo wieczorem jest on, a będę jechała pokazać łapę Grace, bo nadal kuleje. Wetka, która w sobotę oglądała Jogę była bardzo młoda, zapewne była dobrą studentką, skoro u nich została, ale palnęła bez zastanowienia z pełnym przekonaniem, że Joga jest w starszym wieku (bo ma siwe włoski i byle jaką sierść), więc inne jej stwierdzenia równie przekonująco wypowiedziane już nie są dla mnie takie wiarygodne. Wolę skonsultować ten przypadek (oczko) z kimś, do kogo mam zaufanie, a mój wet dziś wieczorem ma dyżur.