-
Posts
35214 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by __Lara
-
Przerażona, dzika sunia o imieniu Lena... MA DOM !!!!! :-)
__Lara replied to MyrkurDagur's topic in Już w nowym domu
[quote name='MyrkurDagur']To długi łańcuch, a właściwe rodzaj smyczy. Wszystko inne przegryza... Ogłoszenia to nie jest chyba dobry pomysł na ten moment, bo ona zupełnie się do adopcji nie nadaje... Przynajmniej na razie...[/quote] Aha, rozumiem. -
Ubojnia psów na smalec.....okolice częstochowy, potrzebna pomoc!!!!!!
__Lara replied to kate11's topic in Już w nowym domu
[B]Na Podhalu można bez problemu kupić psi smalec zachwalany jako lekarstwo na wszystkie schorzenia. [/B] - Sam obrót psim smalcem nie jest nigdzie zabroniony - Co innego, jeśli jest to związane z uśmiercaniem zwierząt. Gdy dzieje się to ze szczególnym okrucieństwem, to sprawca może dostać wyrok nawet dwóch lat pozbawienia wolności, w innym przypadku do roku. Pytani przez nas specjaliści są zaskoczeni, że psie sadło nadal ma wśród ludzi takie wzięcie. - To nie ma nic wspólnego z medycyną czy farmacją. To jakiś absurd i zabobony. - Wierzyć mi się nie chce, że coś takiego jeszcze się odbywa - zaznacza jeden z krakowskich medyków, początkowo taktując pytanie jako żart. - Może przed wiekami, gdy nie było rozwiniętej medycyny, lekarstw czy antybiotyków, leczeniem smalcem przynosiło jakieś skutki. Ale dziś, to raczej tylko przesądy - przyznaje nowotarski weterynarz Małgorzata Niżańska. ----------------------------------------------------------------------------------- W najnowszym numerze Polityki z 25 października, w artykule Doroty Sumińskiej „Chce się wyć”, czytamy: „Lokalna społeczność traktuje proceder jako czynność oczywistą, psi smalec jest sprzedawany na targach i bazarach, traktowany przez jednych jako pewne źródło zarobku, a przez drugich jako panaceum na wszystkie choroby, od krosty po gruźlicę.” I w dalszej części: „Zanim jednak pies padnie ofiarą bezgranicznej ludzkiej głupoty i bezduszności, jest chwila dla skrajnego okrucieństwa.[U][B] Jak twierdzą producenci smalcu, trzeba psa wcześniej porządnie obić kijami. Wtedy smalec jest lepszy.”[/B][/U] -
Ubojnia psów na smalec.....okolice częstochowy, potrzebna pomoc!!!!!!
__Lara replied to kate11's topic in Już w nowym domu
[quote name='malagos']Teraz w radiu mówli o kilkudzesięciu psach, zaledwie kilka ma dt, czy duzo tam zostalo? Jezeli w tytule jest prosba o pomoc, to jakiej oczekuje się?[/quote] malagos, a może zadzwonić na podany numer w 1 poście? -
Super Facet sportowiec/wyczynowiec Franek - szukam najlepszego domu!
__Lara replied to amikat's topic in Już w nowym domu
amikat, uduś mnie, wiem, że jakiemuś psiakowi obiecywałam ogłoszenia, ale nie wiem któremu, nie umiem tego znaleźć! a ciągle mi to chodzi po głowie. -
Przerażona, dzika sunia o imieniu Lena... MA DOM !!!!! :-)
__Lara replied to MyrkurDagur's topic in Już w nowym domu
Jaka ona jest piękna! na łańcuchu :angryy: ciotki, ma ogłoszenia? -
Irenako, ta końcowa suma to na +? :multi:
-
No to dziwne, że nie dostałaś :shake: ehhh... maciaszek jutro jedzie do schronu, poproś ją Jaszo żeby to załatwiła, wydadzą go. A potem nie wiem, trzeba go jakoś przekazać.
-
Zapisuję sobie.
-
*FPR-ZwP* - Łódź,Ariel - obraz psiego nieszczęscia,ma DOM!!!
__Lara replied to Niewiasta_21's topic in Już w nowym domu
Ciotki, jakbyście chciały zajrzeć: [url]http://www.dogomania.pl/forum/f28/ubojnia-psow-na-smalec-okolice-czestochowy-potrzebna-pomoc-143510/[/url] -
Ubojnia psów na smalec.....okolice częstochowy, potrzebna pomoc!!!!!!
__Lara replied to kate11's topic in Już w nowym domu
Mosii, a reszta psów? ponoć na miejscu było 28, nie wiemy co z tymi nie-benkami. Mosii jest też pewnie zawalona, więc dajcie jej trochę czasu na wszystko. Więcej cierpliwości. -
Obawa - juz nie przerazona sunia!Ma swoj wymarzony domek!
__Lara replied to Ola la's topic in Już w nowym domu
Polecę Obawę jednej Pani z dzieckiem :razz: -
19.05.2011 Rudzik odszedł za Tęczowy Most :(((
__Lara replied to siekowa's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Rudzisławie, biedaku, Ty ciągle w schronie :( Negri, bo to wszystko jest dobijające :( -
Gufiaczek nasz kochany - odszedł za TM :(
__Lara replied to fizia's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Gufiak :crazyeye: Ty tam uważaj na siebie ;) -
Niewidoma kruszynka Kajetanek w DT..Odszedł za TM..[*]
__Lara replied to Natussiaa's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Ciotki, kto zrobi ogłoszenia Kajtkowi z tymi fajnymi zdjęciami? bo ja nie wyrabiam :shake: -
Piękna metamorfoza Elzy - Elza ma wspaniały dom
__Lara replied to Negri_2008's topic in Już w nowym domu
Piękny tytuł ogłoszenia :loveu: Ciotki, jakbyście chciały zajrzeć: [url]http://www.dogomania.pl/forum/f28/ubojnia-psow-na-smalec-okolice-czestochowy-potrzebna-pomoc-143510/[/url] -
Frania powinna dostać Jaszo kupon na bezpłatną sterylkę jak ją zabierałaś? pamiętasz? przekazałaś Wiewiórce? jak nie dostałaś to się myślę jakoś załatwi.
-
Verter wyciągnięty ze schronu.Nareszcie ma swój dom!!!!
__Lara replied to MartynaP's topic in Już w nowym domu
Dziś był już jeden telefon z verterowego ogłoszonka, ale Pani chce mniejszego psa do dziecka, przynajmniej inne psiaki się rozreklamują. Kolejna Pani, ale ma całkiem małe dzieci,3 i 4 lata, obawiam się, że Bingo mógłby w przypływie radości skoczyć na takie dziecko, tak jak megii1 już pisała, więc odradziłam. -
Ciotki, nie wiem czy tu ktoś prosił o linka, jakby co to wstawiam: [url]http://www.dogomania.pl/forum/f28/ubojnia-psow-na-smalec-okolice-czestochowy-potrzebna-pomoc-143510/[/url]
-
Uratował jej życie, a w nagrodę dostanie nowy łańcuch....
__Lara replied to Asior's topic in TV & radio
[quote name='agata51']Lara, nie ma innego świata i nie będzie. Tylko w takim przyszło nam żyć. Jedyne co możemy zrobić to ciut go zmienić na lepsze. Póki jeszcze nam się chce. Chyba o to Bogu chodziło, kiedy dawał nam wolną wolę. Żeby nam się chciało. Wtedy i kara boża lżejsza będzie - jeśli się w Boga wierzy. Ja wciąż wolę wierzyć w Człowieka. :lol:[/quote] Wiem agatko51, ale czasami w człowieku wzbiera taka bezsilność na to wszystko... :( -
Nuka - wesoła suczynka o duchu szczeniaka ... Nuka za TM ...
__Lara replied to Ola la's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Polecimy Amidę jednej Pani z małopolski, szuka pieska lubiącego dzieci ;) Obawę też polecimy. -
Link do wątku: http://www.dogomania.pl/forum/f28/ubojnia-psow-na-smalec-okolice-czestochowy-potrzebna-pomoc-143510/
-
Uratował jej życie, a w nagrodę dostanie nowy łańcuch....
__Lara replied to Asior's topic in TV & radio
[quote name='irenaka']Zgadzam się z Tobą. My możemy się denerwować a Oni nie wiedzą o co chodzi:shake:. Może poszukać kogoś na forum kto może tam podjechać, spokojnie z ludźmi porozmawiać? Spokojną rozmową wiele można załatwić. Ja chętnie dorzucę jakąś kaskę np. na puszki czy nowe miski dla psa gdyby ktoś się tam wybierał.[/quote] Dobry pomysł tylko skąd zdobyć adres?