Jump to content
Dogomania

__Lara

Members
  • Posts

    35214
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by __Lara

  1. [quote name='MyrkurDagur']To długi łańcuch, a właściwe rodzaj smyczy. Wszystko inne przegryza... Ogłoszenia to nie jest chyba dobry pomysł na ten moment, bo ona zupełnie się do adopcji nie nadaje... Przynajmniej na razie...[/quote] Aha, rozumiem.
  2. [B]Na Podhalu można bez problemu kupić psi smalec zachwalany jako lekarstwo na wszystkie schorzenia. [/B] - Sam obrót psim smalcem nie jest nigdzie zabroniony - Co innego, jeśli jest to związane z uśmiercaniem zwierząt. Gdy dzieje się to ze szczególnym okrucieństwem, to sprawca może dostać wyrok nawet dwóch lat pozbawienia wolności, w innym przypadku do roku. Pytani przez nas specjaliści są zaskoczeni, że psie sadło nadal ma wśród ludzi takie wzięcie. - To nie ma nic wspólnego z medycyną czy farmacją. To jakiś absurd i zabobony. - Wierzyć mi się nie chce, że coś takiego jeszcze się odbywa - zaznacza jeden z krakowskich medyków, początkowo taktując pytanie jako żart. - Może przed wiekami, gdy nie było rozwiniętej medycyny, lekarstw czy antybiotyków, leczeniem smalcem przynosiło jakieś skutki. Ale dziś, to raczej tylko przesądy - przyznaje nowotarski weterynarz Małgorzata Niżańska. ----------------------------------------------------------------------------------- W najnowszym numerze Polityki z 25 października, w artykule Doroty Sumińskiej „Chce się wyć”, czytamy: „Lokalna społeczność traktuje proceder jako czynność oczywistą, psi smalec jest sprzedawany na targach i bazarach, traktowany przez jednych jako pewne źródło zarobku, a przez drugich jako panaceum na wszystkie choroby, od krosty po gruźlicę.” I w dalszej części: „Zanim jednak pies padnie ofiarą bezgranicznej ludzkiej głupoty i bezduszności, jest chwila dla skrajnego okrucieństwa.[U][B] Jak twierdzą producenci smalcu, trzeba psa wcześniej porządnie obić kijami. Wtedy smalec jest lepszy.”[/B][/U]
  3. [quote name='malagos']Teraz w radiu mówli o kilkudzesięciu psach, zaledwie kilka ma dt, czy duzo tam zostalo? Jezeli w tytule jest prosba o pomoc, to jakiej oczekuje się?[/quote] malagos, a może zadzwonić na podany numer w 1 poście?
  4. amikat, uduś mnie, wiem, że jakiemuś psiakowi obiecywałam ogłoszenia, ale nie wiem któremu, nie umiem tego znaleźć! a ciągle mi to chodzi po głowie.
  5. Jaka ona jest piękna! na łańcuchu :angryy: ciotki, ma ogłoszenia?
  6. Irenako, ta końcowa suma to na +? :multi:
  7. No to dziwne, że nie dostałaś :shake: ehhh... maciaszek jutro jedzie do schronu, poproś ją Jaszo żeby to załatwiła, wydadzą go. A potem nie wiem, trzeba go jakoś przekazać.
  8. Zapisuję sobie.
  9. Ciotki, jakbyście chciały zajrzeć: [url]http://www.dogomania.pl/forum/f28/ubojnia-psow-na-smalec-okolice-czestochowy-potrzebna-pomoc-143510/[/url]
  10. Mosii, a reszta psów? ponoć na miejscu było 28, nie wiemy co z tymi nie-benkami. Mosii jest też pewnie zawalona, więc dajcie jej trochę czasu na wszystko. Więcej cierpliwości.
  11. Polecę Obawę jednej Pani z dzieckiem :razz:
  12. Rudzisławie, biedaku, Ty ciągle w schronie :( Negri, bo to wszystko jest dobijające :(
  13. Gufiak :crazyeye: Ty tam uważaj na siebie ;)
  14. Ciotki, kto zrobi ogłoszenia Kajtkowi z tymi fajnymi zdjęciami? bo ja nie wyrabiam :shake:
  15. Ciotki, jak chcecie to zajrzyjcie: [url]http://www.dogomania.pl/forum/f28/ubojnia-psow-na-smalec-okolice-czestochowy-potrzebna-pomoc-143510/[/url]
  16. Piękny tytuł ogłoszenia :loveu: Ciotki, jakbyście chciały zajrzeć: [url]http://www.dogomania.pl/forum/f28/ubojnia-psow-na-smalec-okolice-czestochowy-potrzebna-pomoc-143510/[/url]
  17. Frania powinna dostać Jaszo kupon na bezpłatną sterylkę jak ją zabierałaś? pamiętasz? przekazałaś Wiewiórce? jak nie dostałaś to się myślę jakoś załatwi.
  18. Dziś był już jeden telefon z verterowego ogłoszonka, ale Pani chce mniejszego psa do dziecka, przynajmniej inne psiaki się rozreklamują. Kolejna Pani, ale ma całkiem małe dzieci,3 i 4 lata, obawiam się, że Bingo mógłby w przypływie radości skoczyć na takie dziecko, tak jak megii1 już pisała, więc odradziłam.
  19. Ciotki, nie wiem czy tu ktoś prosił o linka, jakby co to wstawiam: [url]http://www.dogomania.pl/forum/f28/ubojnia-psow-na-smalec-okolice-czestochowy-potrzebna-pomoc-143510/[/url]
  20. Zapraszam na wątek: [url]http://www.dogomania.pl/forum/f28/ubojnia-psow-na-smalec-okolice-czestochowy-potrzebna-pomoc-143510/[/url] nie wiem czy tu kto prosił o linka?
  21. [quote name='agata51']Lara, nie ma innego świata i nie będzie. Tylko w takim przyszło nam żyć. Jedyne co możemy zrobić to ciut go zmienić na lepsze. Póki jeszcze nam się chce. Chyba o to Bogu chodziło, kiedy dawał nam wolną wolę. Żeby nam się chciało. Wtedy i kara boża lżejsza będzie - jeśli się w Boga wierzy. Ja wciąż wolę wierzyć w Człowieka. :lol:[/quote] Wiem agatko51, ale czasami w człowieku wzbiera taka bezsilność na to wszystko... :(
  22. Polecimy Amidę jednej Pani z małopolski, szuka pieska lubiącego dzieci ;) Obawę też polecimy.
  23. Link do wątku: http://www.dogomania.pl/forum/f28/ubojnia-psow-na-smalec-okolice-czestochowy-potrzebna-pomoc-143510/
  24. [quote name='irenaka']Zgadzam się z Tobą. My możemy się denerwować a Oni nie wiedzą o co chodzi:shake:. Może poszukać kogoś na forum kto może tam podjechać, spokojnie z ludźmi porozmawiać? Spokojną rozmową wiele można załatwić. Ja chętnie dorzucę jakąś kaskę np. na puszki czy nowe miski dla psa gdyby ktoś się tam wybierał.[/quote] Dobry pomysł tylko skąd zdobyć adres?
×
×
  • Create New...