Jump to content
Dogomania

Soema

Members
  • Posts

    15253
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

Everything posted by Soema

  1. [quote name='andzia69'][url]http://www.radio.kielce.pl/page,,Doniesienie-do-prokuratury-w-sprawie-schroniska-dla-zwierzat,9dd67d5b36ea4f2f6bf08e899b717549.html[/url][/QUOTE] [quote name='illa']Ależ oczywiscie że się cieszymy tylko nie z tego co ty cymbale my cieszymy się z tego że szczeniaki nie zostały zagryzione!!!!!!BYDLAKU!!!![/QUOTE] Czy tylko mnie się wydaję, że ucięty jest drugi fragment? Ja już nie słyszę o szczeniakach, że się powinniśmy cieszyć że jest więcej psów.
  2. [quote name='Soema']Angelika ona w Olkuszu czy u Ciebie jest?[/QUOTE] Angelika spytałam normalnie i nie miałam nic złego na myśli. Mówiłam Ci, że ja w Fundacji już nie jestem. I nie uważam, że problem z głowy bo wiem jaka jesteś i ile masz psiaków. Zresztą, gdybym tylko mogła to bym ją zabrała.. ale raz, że w Sandomierzu jest parwo, a dwa że muszę często jeździć a nie mam z kim psa zostawić.
  3. [quote name='Dzika_Figa']Zuzia, Kropka i Ares z Pchełką mają u mnie obiecane allegro (chyba, że któreś z nich już ma, to zrobię następnemu psiakowi w kolejności) - dziś nocą albo jutro. Jeśli uważasz, że są pilniejsz epsiaki do ogłaszania, to oczywiście mogą byc inne - wzięłam jak leci z listy.[/QUOTE] Dziękuję!! Zeskanowaliśmy KRS i będziemy zakładali stowarzyszeniowe allegro, żeby nie pobierali opłat za ogłoszenia. myślę, że szczeniakom nie trzeba na razie znaczy Pchełce. Może Neron?
  4. Angelika ona w Olkuszu czy u Ciebie jest?
  5. Nasz radny też pewnie bardzo sympatyzował z tymi ludźmi, bo bardzo nie na rękę było mu nasze istnienie. Teraz już nie będzię argumentu, że Dyminy tak doskonale sobie i radzą i że jak my nie to oni nasze psy zabiorą.. Bardzo mocno trzymam kciuki, żeby ci wszyscy ludzie ponieśli konsekwencje za to co zrobili, a schron przejęli ludzie empatyczni i rozsądni. przy okazji pokażę Wam nasze cuda, miasto nas wystawiło zostajemy na terenie, gdzie nie ma wody i prądu, grad powybijał okna, mamy ponad dwa razy więcej psów niż w tamtym roku, a ludzi tyle samo :( potrzebne domy, domy, ogłoszenia, domy.. [url]http://www.dogomania.pl/threads/194061-Psy-z-SANDOMIERZA-pom%C3%B3%C5%BCcie-przetrwa%C4%87-zim%C4%99-potrzebna-masa-og%C5%82osze%C5%84-i-DT[/url]
  6. [quote name='Ania102']Soema wiem, że u was przesilenie ale dobrze, że psy nie trafią do dymin. Wyślę wam 20 zł niby nie pieniądze ale na ogłoszenia chociaż będzie[/QUOTE] Założyłam wątek psiakom. Powstawiam wszystkie z opisami jako takimi. Musimy dokupić budy i elementy ogrodzeniowe... straszą śniegiem. Szok. Dziękuję Aniu, że jesteś. Pewnie ten wątek trzeba będzie zamknąć. [url]http://www.dogomania.pl/threads/194061-Psy-z-SANDOMIERZA-pom%C3%B3%C5%BCcie-przetrwa%C4%87-zim%C4%99-potrzebna-masa-og%C5%82osze%C5%84-i-DT[/url]
  7. [quote name='Potter']Ja nic nie wiem, ja tu tylko sprzątam. Nikt się ze mną nie kontaktował. Nie mam pojęcia, co się dzieje z psami, w sytuacji zamknięcia schronu. Myślę jednak, że zamknięcie polega na zablokowaniu adopcji i nowych przyjęć, czynienia jakiś remontów, dysponowania dokumentami i pieniędzmi, psy jednak są karmione.[/QUOTE] To, że są karmione to akurat pewne teraz. Ja się boję, że u nas zaczną się podrzucenia psów, bo nie ma alternatywy innej. :shake: ciekawe, czy coś znajdą. Bo to pewnie był przypadek, to co się wczoraj stało.........
  8. Rozbijamy się o ścianę biurokracji, ale teraz nie popuścimy. Co gorsza... w najbliższych dniach trafi do nas.... 6 nowych psów!! :( Były prezes stow trafił do szpitala, miały psy z powodzi i interwencji u siebie. Nie mamy warunków by przyjąć TAKĄ ilość psów :( zaraz zabieram się za tworzenie wątku adopcyjnego. Dyminy zamknięto na 2 tygodnie, te psy muszą do nas trafić...........
  9. Dziewczyny mocno trzymam kciuki za to wszystko.. bardzo chcę wierzyć, że w końcu się uda. Sandomierskie psiaki też tam jeździły swego czasu.. zresztą ciągle nas urzędnicy straszyli, że jak nie dajemy rady to Dyminy psy zabiorą.. Może ludzie w końcu się odważą mówić, co widzieli. Jak ten psiak, którego zabraliście? Co będzie z tą sunią z piwnicy skoro schronisko zamknięte? I co to właściwie znaczy "zamknięte"? Dla kogo....?
  10. Hudisiu.....:( (*) Joaaa bardzo Ci współczuję :(
  11. [quote name='furciaczek']Taki chudziny od razu z Hekciem mi sie kojaza...mam nadzieje ze uda sie dziewczynke uratowac ehhh ile takich zapomnianych, nie znanych nam psow??[/QUOTE] Za dużo Fur... zdecydowanie za dużo :( :(
  12. [quote name='Magda25']Z tym, że SM musi chcieć sie przyjechać i sprawę obadać. Zwykle przejeżdżają przez osiedle i tyle ich widzieli. Oni są teraz od wyższych celów przecież...[/QUOTE] Jeśli zgłosi się problem, mają obowiązek zareagować. Bo są rozliczani ze zgłoszeń. Wiem, bo u nas w Sandomierzu skarżą na nasze przytulisku i teraz komendant stoi za nami w rozmowach z Urzedem o nowy teren, bo ma dość skarg, bo on to odbiera i musi na wszystko odpowiedzieć.
  13. [quote name='Magda25']To nie brak kultury, a przeświadczenie, że nic nie może sie zmarnować. Na pewno takimi starymi frytkami czy obierkami od ziemniaków najedzą się koty lub inne stworzenia. A guzik prawda! Kot głupi nie jest, byle czego nie zje. U mnie na osiedlu starsi ludzie wyrzucają wszystko... wczoraj na wielką kupę spleśniałego chleba ktoś wyrzucił suszone kwiaty... Po co ? Ptaki to zjedzą? czy kozy, który na osiedlu nie ma ? A zwróć takiemu staruszkowi uwagę, to co sie dzieje hehe Laską po plecach oberwiesz.[/QUOTE] Trzeba to zgłaszać do SM.. to jest zaśmiecanie :shake: i to szkodliwe. za wyrzucenie papierosa jest 50zł.. Zresztą u nas pod blokiem skrzydełka z kurczaka też były normą i kawałki kiełbasy - tu się bałam że np. z trutką. Nie ma co ryzykować. Poza tym porzucone, głodne psy zjedzą wszystko, a potem cierpią.. Może mandat by im do rozumu przemówił, skoro zwykłe tłumaczenie nie.
  14. [quote name='Agnezia']Wiem, że potrzebujecie nowego miejsca i że nieekonomiczne jest inwestowanie w to. Ale może jednak warto pomyśleć rozprowadzeniu ogrzewania. Może chociaż do kilku pokoi dla psów w najgorszym stanie? Ile macie budynków. Jaki to mógłby być koszt?[/QUOTE] To nie jest nasz teren, więc takie inwestycje nie wchodzą w grę.. :( jedyne co możemy zrobić, to zabić okna pleksą ::shake: tragedia. W tym tygodniu będziemy się starali spotkać ze starostwem. Potem z Urzędem miasta..
  15. Kolejny, świeży nabytek, sprzed tygodnia/dwóch.. Młoda suczka, 1000% ADHD :evil_lol: piszczy toto, lata, szczeka, podryza, skacze, piszczy...:p [IMG]http://lh4.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TKdiJ1LZgFI/AAAAAAAADtQ/CFX3CZgEXUo/P1070422.JPG[/IMG] nie jest prosto zrobić jej fotkę. [IMG]http://lh5.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TKdiKn3b_EI/AAAAAAAADtU/uICIgAnjUc8/P1070423.JPG[/IMG]
  16. Mamy też starego, chorego psiaka... w kiepskim stanie jest :( nie mamy za dobrych warunków, żeby mógł spokojnie w cieple dochodzić do siebie :( biedak połowę plecków ma łysą [IMG]http://lh6.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TKdgP8lbg_I/AAAAAAAADi0/ybRstKIOT4o/P1070187.JPG[/IMG] wyrwany pazur.. [IMG]http://lh4.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TKdgRD2QbHI/AAAAAAAADi8/VDoJtpoFvUY/P1070189.JPG[/IMG] rana na pachwinie [IMG]http://lh3.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TKdgYhpdOtI/AAAAAAAADjo/qUlGn0vZiiU/P1070199.JPG[/IMG] rana na pysiu... [IMG]http://lh3.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TKdgeufx1FI/AAAAAAAADkE/YTlGUtD1qto/P1070206.JPG[/IMG] smutasek.. [IMG]http://lh6.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TKdgWlmMIMI/AAAAAAAADjc/CDOhMHb-gqQ/P1070196.JPG[/IMG]
  17. To nasz nowy nabytek. Młodziutka, wydaję mi się, że roczna sunia.. Oszczeniła się na nowym moście w Sandomierzu, 10 szczeniaków. :shake: maluszki zostały uśpione. Sunia, jest słodka, malutka, drobniutka, przekochana. Pomóżcie ogłaszać. [IMG]http://lh6.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TKdhOSVl1XI/AAAAAAAADoM/0NPr_Yam9sk/P1070290.JPG[/IMG] [IMG]http://lh4.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TKdhKwfJjzI/AAAAAAAADn4/fLxlR7xYyDI/P1070284.JPG[/IMG] [IMG]http://lh5.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TKdhU_9SXJI/AAAAAAAADow/txd8d2T2FEw/P1070302.JPG[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TKdhbLpGDKI/AAAAAAAADpU/6Bpx-P4jflA/P1070312.JPG[/IMG] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TKdhXrBdpMI/AAAAAAAADo8/KPAAtux90Bk/P1070306.JPG[/IMG] sunia jest w ciągłym ruchu, skacze, pcha się na kolanka.. u nas jest w budynku zimniej niż na dworze :(
  18. Kropka, przerzucono nam ją dosyć niedawno przez siatkę.. Jak się wczoraj okazało była w ciąży, bardzo niskiej i na szczęście małej - 3 "groszki".. sterylka aborcyjna. [IMG]http://lh4.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TKdg15490FI/AAAAAAAADmQ/n71PFbT_Q60/P1070248.JPG[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_ueukHFf23LM/TJtvnf0lsFI/AAAAAAAAAnw/3XvljdeBB-g/P1070678-1.JPG[/IMG] [IMG]http://lh5.ggpht.com/_ueukHFf23LM/TJtv6LVdNWI/AAAAAAAAAoM/K3NbRXDl4B0/s576/P1070707-1.JPG[/IMG] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_ueukHFf23LM/TJtwZqNBLNI/AAAAAAAAAo4/CKgefzI-RA8/P1070734-1.JPG[/IMG] młodziutka sunia. Bezproblemowa, cudo do kochania :)
  19. :grins: [IMG]http://lh6.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TKdgzpN0evI/AAAAAAAADmE/DP7E3IWYagE/P1070242.JPG[/IMG] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TKdg5qRhquI/AAAAAAAADmo/1SQ2-0FD_cI/P1070255.JPG[/IMG] [IMG]http://lh5.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TKdg3PW1aII/AAAAAAAADmY/ZsHnAd_bliI/P1070250.JPG[/IMG] :diabloti: [IMG]http://lh6.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TKdglHzCkaI/AAAAAAAADko/tOiJt0StTyw/P1070217.JPG[/IMG] :eviltong: [IMG]http://lh4.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TKdgoGH4O3I/AAAAAAAADk8/Mh6JP950tUQ/P1070224.JPG[/IMG]
  20. Ma ktoś ochotę pomóc w ogłoszeniach?:) Prześliczna, cudowna, delikatna. kochana Zuzia. 2letnia, po sterylce. [IMG]http://lh5.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TKdgoz1OR6I/AAAAAAAADlA/1PYx6owLc5k/P1070225.JPG[/IMG] [IMG]http://lh5.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TKdgp1pS8cI/AAAAAAAADlI/NeyGolNsfeM/P1070227.JPG[/IMG] [IMG]http://lh5.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TKdgsTxcY9I/AAAAAAAADlY/G7E1TPbN0_o/P1070231.JPG[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TKdgudhFs6I/AAAAAAAADlk/LHPZZLUN1kE/P1070234.JPG[/IMG] [IMG]http://lh4.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/TKdgwUOPSmI/AAAAAAAADlw/VW8PIESc6FY/P1070237.JPG[/IMG]
  21. [quote name='Agnezia']Wow bardzo zadbane te Wasze kluski ;)[/QUOTE] No baaa :) jedziemy porobić sesję zdjęciową psiakom.. pogoda marna, ale już wiemy że zostajemy tu na zimę. Nie wyobrażam sobie tego. Potrzebujemy DOMÓW dla psiaków, choćby tymczasów,....... bud, słomy..
  22. Jaki on cudny :) nadal i wciąż :loveu:
  23. [quote name='Asior']gdzie pod krakowem jest schronisko??????[/QUOTE] Olkusz na przykład.... :( hotel znaczy się..:roll:
  24. Surowicy Fioneczka, nie szczepionki. Jest cholerny problem z dostaniem surowicy, nie tylko w Polsce, ale i na świecie, bo zamknięto produkcję.:( Jeśli Kasi psy były szczepione, to im nie powinno nic być.
  25. [quote name='fioneczka']zadzwoniłam do schroniska, do kierownika potwierdził tylko że podczas przyjęcia suni do nich otrzymała caniserin twierdzi, że żadnych objawów nie wykazywała, prócz kaszlu (przeziębienia) dlatego otrzymywała antybiotyki[/QUOTE] Parwo nie ujawnia się od razu... U nas zabiło szczeniaka po 1,5 miesiąca od przyjęcia, mimo że dostała Stagloban.:( ale jeśli to początkowe stadium, a z tego co czytam to tak, to powinna wyjść z tego szybko.
×
×
  • Create New...