Jump to content
Dogomania

Soema

Members
  • Posts

    15253
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

Everything posted by Soema

  1. [quote name='milunia11']@soema nie ,nie jestem z brzegu ale dojeżdżam do przytułku i pomagam jak tylko mogę. nie jest rózowo,nie mamy pomocy,kłody rzucaja nam pod nogi,psy zdychaja pod bramą,żreją chapi namoczone w wodzie,srake maja okrutną,powygryzane ogony,nie ma bud i kojców,psy cisna sie po kilka w jednym,kojcu i noca walcza o miejsce w jedynej budzie,..szok i wszechogarniająca niemoc. My pomagający tam kochamy zwierzeta ale bez pomocy nic nie mozemy zrobic by poprawic ich zycie i warunki.Mamy przepieknego onak..sunie ,która ma połamane,powybijane nogi,zrosniete xle i sprawiające przeogromny ból suce..nie ma na jej leczenie,nie ma ma sterylki ,nie ma na lepsza karme,nie ma na nic,nie ma na witaminy i suplementy,nie ma na kołdry i koce (a zima tuz ,tuz),nie ma na NIC!!!!!![/QUOTE] Milunia, zróbcie listę potrzebnych rzeczy. Zorganizuje się zbiórki, koce na zimę nie są dobrym pomysłem, trzeba szukać słomy, albo pogadać z pobliskim Zakładem Karnym, by udostępniono Wam stare materace.. To się super sprawdza. Przed Wami dłuuuuuga droga, ale wiele schronisk to przeszło i Wam na pewno się uda. Pomyślę do kogo moglibyście się zgłosić i odezwę się na pw.
  2. [quote name='E-S']Elinka, dopisałam na domkach o srebrnym piesku. A teraz z innej beczki, macie jakiegoś takiego i możecie na wątek podesłać ? [url]http://www.dogomania.pl/threads/191733-Ma%C5%82y-piesek-minimum-4-lata-SPOKOJNY-KANAPOWIEC-poszukiwany-do-domu-z-ogrodem[/url][/QUOTE] Niestety, albo na szczęście takich mikrusów nie mamy. A jak mamy, to takie co lubią zaczepiać i narobić szumu.
  3. [quote name='mikoada']Oj tak na pewno na nas liczy...Może faktycznie warto jeszcze raz napisać do Fundacji.[/QUOTE] Zadzwońcie do Germaine, numer jest na stronie Fundacji albo napiszcie pw do Agnezii albo Ageralion albo Kapsla.
  4. Anita pliss wejdźcie na watek sterylkowy i napiszcie co i jak z tymi sukami zgłoszonymi przez Was......
  5. Chciałam potwierdzić i bardzo podziękować Wam i Rusałce ;) za wsparcie sterylkowej skarbonki :Rose: (110zł) Nadal wciąż zachęcam do wpłacania nawet malutkich sum, by bezdomnych zwierzaków było mniej ! [url]http://www.dogomania.pl/threads/184498-Akcja-STERYLIZACJA-%28by-bezdomniak%C3%B3w-by%C5%82o-mniej%29-NOWE-Konto-[/url]!!!
  6. [quote name='milunia11']a jak sie mamy niby zachowac??? jakiego zachowania oczekujecie? jak tak przelotnie przegladałam wątek miau/dogo to odniosłam z lekka wrazenie ...by oba fora wzieły kogos nowego pod swe"skrzydełka" ci nowi musza sie niexle napocic i raportowac swe poczynania by otrzymac przyzwolenie i przychylnosc miau i dogo..by ci wytypowali ich do pierwszej wewnetrznej ankiety ...to jak orka na pańszczyxnianym polu .(poddaństwo) ja jestem jedna z wielu i lubie wiedziec na czym stoje i miec czarno na białym. nie cierpie niedomówień ,i gry w pół słówka.dlatego sie pytam o sprawy które mnie osobiście interesują.reszta u nas może miec z goła odmienne zdanie...ja mówie za siebie.[/QUOTE] To Ty w końcu jesteś z Brzegu, czy nie? Za dużo było afer, naciągaczy, oszustów, wyłudzaczy itd. na dogo i miau, żeby od razu każdemu nowemu ufać. Nie chodzi o Was, tak jest i już. I "starzy, doświadczeni" dogomaniacy potrafili okraść bezdomne psy :shake: Ja jestem z Sandomierza, tu też nie było kolorowo.. mieliśmy 25-30 psów, po powodzi dochodziło do 80, a osób które tu przychodziło było 3-5... w porywach do 8.. Moglibyśmy stanąć do KV, wiem że dogomaniacy nas by wsparli, a potem także miau, ale póki co mamy jeszcze karmę, inni - tacy jak Wy, są teraz w gorszej sytuacji. My kiedyś, gdy będzie znowu ciężko poprosimy o pomoc. Milunia, abstrahując od Twoich wypowiedzi na Krakvecie... zobaczysz z czasem, że mimo całego syfu jaki jest na dogo, a jest go masa, to forum ma moc i naprawdę można tu dostać ogromne wsparcie. Ale na zaufanie potrzeba czynów i czasu. Nie bierzcie tego do siebie, jeśli zależy Wam na psach, to to zrozumiecie. Napiszcie jasno - jakie macie potrzeby? Ile jest psów, ile brakuje bud? Czy jesteście sami w stanie coś zrobić? Czy ktoś (stolarz np.) może Wam na miejscu pomóc? Możecie zrobić milion rzeczy tu na forum, krakvet jest dużym ułatwieniem, ale nie jest wyrocznią. Uwierz, jeśli tu na dogo zobaczymy, że Wam faktyczni eo psy chodzi, że sytuacja jest krytyczna, to nikt Was bez pomocy nie zostawi. Możecie też sporo się dowiedzieć od strony prawnej, jak postępować, gdzie uderzać i jak działać, by było lepiej.
  7. [quote name='li1']Wiesz, majku, ja tez sie nie dziwie. Nie wiedzialam wczesniej, ze Soema jest taka ladna dziewczyna.[/QUOTE] Dobrze się chowam :) Tyle razy już byłam u Ani i go widziałam, a za każdym razem i tak jak go zobaczę to pierw mi sztywnieją nogi, a potem to tylko można się uśmiechać :) on jest taki kochany i taki paskudny :loveu: można go miziać i miziać i miziać... kładzie się na Tobie, albo pcha żeby tylko jego pieścić. Niesamowity pies, wspaniałe jest to, że pomimo tego co przeszedł jest tak ufny, potulny i łagodny. A to jak czasem bryka za Anią z jedzeniem jest rozkosznym widokiem :):)
  8. Nie chcę, bo by za dużo musiała jeździć ze mną. A to nie zawsze jest wygodne. Jajko małej dajesz? Czytam teraz w necie i tak się zastanawiam. Kiedyś jak będę miała normalne życie ;), pewnie się fretek dorobię. Widziałaś te cuda, boskie to [url]http://www.freciszon.webpark.pl/klatki.htm[/url]
  9. No byłaby. Ale damy radę ;) Wy swoją zostawiacie sobie? Co jeszcze dajesz swojej do jedzenia? To stworzonko mi niesamowicie humor poprawia :)
  10. [quote name='E-S']Wrzuciłam go tutaj: [url]http://www.dogomania.pl/threads/185918-25-domk%C3%B3w-chce-kud%C5%82atego-psa/page54[/url][/QUOTE] Psiak wczoraj poszedł do domu. :) nie było mnie przy adopcji. Do domu poszła też jedna sunia z powodzi, rodzina ją odebrała. Super, bo sunia urodą nie grzeszyła i każdy ją omijał :( a taka jest cudowna z charakteru... Aniu, nie wiem co dalej. Komendant SM powiedział, że nie popuści i będą dalej jeździli i szukali. To miejsce przy wale, co jest przeznaczone dla nas, doprowadzi mnie do zawału. ogrodzenie będzie tuż przy wale i zaraz Wisła. Za każdym razem, gdy będzie porządnie lało, będziemy drżeli czy nie przyjdzie fala :shake:
  11. [quote name='bico']u mnie jakoś określenia "kuria", "kościół" i "pomaganie bezdomnym zwierzętom" nijak w parze nie idą...:razz: to chyba zbyt piękne by było prawdziwe....:roll:[/QUOTE] Wykrakałaś Kochana.. "Psy nie mają duszy....":angryy: ksiądz dyrektor wydzierżawi to najprawdopodobniej panu, hodującemu... świnki :roll:
  12. [quote name='Paulina_mickey']A uczysz ją do kuwetki?Bo nasza owszem robi na żwirek, ale do kuwety nie chce, tylko jak jest wysypane dno klatki to tak[/QUOTE] Taaa kuwetka jest fajna, żeby się tam wygłupiać.:mad: na razie wraca do klatki i tam robi. [quote name='Paulina_mickey']Soemko może wrzucę ją na kilka stron ogłoszeniowych, tylko chyba z innym numerem telefonu niż w pierwszym poście prawda?:)[/QUOTE] No tak... :splat: mój 660 78 13 87 - tyle, że ja nie wiem jaki musi być fretkowy dom.:oops:
  13. [quote name='3 x']Soema - do raportu :mad: jakas relacja ? zdjęcia? [COLOR="#808080"](oby poszło Ci z tym lepiej niż mi z odwiedzinami u Biafry) [/COLOR][/QUOTE] Zdjecia robiła tamta :) ja miałam wolne, ino się przytulałam i wygłupiałam z psiakami. Ale powiem Wam, że to co Rudy robi z Anią jest... śmieszne :grins: no on uwielbia po niej skakać. I to jak :loveu: Nie powiem, też mi przywalił parę razy, ale jest kochany i jak najbardziej do okiełznania. Ehh ja kocham rudzielców :) chłopak fantastyczny. Pieszczoch niesamowity. achhh... i Fibulka :loveu: normalnie uwielbiam tą dziewuchę i ona mię czasem też :) tylko się tulić i dawać łapinki. Cudna sunia, chodzące indywiduum :)
  14. [quote name='Paulina_mickey']A jaką piłeczkę jej zakupiłaś? Ja też naszej muszę coś sprawić do zabawy :)[/QUOTE] Plastikową z otworami, ma taką kulkę w środku, która się tłucze, ale jest na tyle duża, że nie ma szans żeby ją połknęła, gdyby jakimś cudem ją rozbiła. Ale to raczej niemożliwe jest. Poza tym ja ją non stop pilnuje, bo to co mi odstawia w pokoju, czasami mnie do stanu przedzawałowego doprowadza :) ehh... jak ona mi pyskuje:mad:
  15. [quote name='Paulina_mickey']Ja pytam ludzi ale raczej po znajomych i to takich u ktorych wiem, że mała będzie miała na prawdę dobrze, a nie takich, którzy chcieli by ją bo jest dość oryginalnym zwierzątkiem domowym . A co do szczepień to już Ci Marlenka wszytko napisala tak?:)[/QUOTE] Tak, dostałam wieczorem sms :) Kupiłam Gamoniowi piłeczkę, matko ile radości i szumu :splat: może jutro mi się uda zrobić jej zdjęcia :)
  16. [quote name='luka1']sunia została wysterylizowana. Trafiła do domku i to stałego. Niestety okazało się, że syn Pani ma alergię. Sunia obecnie jest w hoteliku i szuka domku gdzie nie będzie alergików.[/QUOTE] Szkoda, że nie wyszło. Czy sterylka ma być opłacona z funduszu sterylkowego czy nie?
  17. co się dzieje z sunią? Była zgłoszona do sterylizacji.. w skarbonce.
  18. Zaraz mała będzie u mnie. Czy ona była szczepiona? Gdzie ma ogłoszenia? Czy ktoś zajmuje się szukaniem jej domu?
  19. Byłam teraz parę dni u Ani... powiem Wam, że kiepsko widzę adopcję Kropki. Będzie bardzo ciężko, bo ona potrafi ugryźć ot tak sobie. Niby już się przekonuje wcina smaczki, głaszczę ją... a tu nagle mnie chce dziabnąć i ucieka. Dzikus z niej niemiłosierny. Dla niej byłby fajny domek z ogrodem i kompan do dogoterapii ;) Wariat przy tym z niej niesamowity :)
  20. [quote name='Becia66']macie wieści z domków czy tamte 2 pozostałe psiaczki zdrowe ?[/QUOTE] Tak, oboje są zdrowi i dokazują.
  21. Dzwoniła pani z Warszawy... teoretycznie ma przyjechać w niedzielę go poznać, zobaczymy.
  22. [quote name='evl']Soema, zazdraszczam :oops: Pisz dużo co u Was słychać i w ogóle :cool3:[/QUOTE] Ja ją przejmę zapewni jak wrócę z wakacji :) ja już dłuuugo choruję na frecie, ale na razie tryb życia nie pozwala :shake:
  23. Toto małe upierdzieliło mnie w palca na dzień dobry. Przyzwyczaiłam się do innej formy miłości:mad: jest śliczna, genialna i w ogóle :) szalona.
  24. [quote name='Luzia&Funia']Nie no odległość straszna to fakt, ale najprędzej tam wieści dojdą, przynajmniej tak mi się wydaję.[/QUOTE] To i tak chyba nadal teren Dymin, do nas jej nie przywiozą :( ale będziemy si e rozglądać. Może ktoś ją zabrał.
×
×
  • Create New...