Jump to content
Dogomania

Abrakadabra

Members
  • Posts

    4341
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Abrakadabra

  1. Bajk21, ale w lecznicy wyciągałam go na siłę na smyczy i nic mi nie zrobił. Kulił się tylko ze strachu. I szukał jakiegokolwiek kąta, aby się w niego zaszyć. Personel też go wyprowadzał i nic się nie działo... Myślisz, że teraz nabrał już takiej pewności siebie, że byłby w stanie zaatakować?
  2. EMIR - dzięki za pomoc. Gagata - Ukłony w Twoją stronę. Paros - za ogłoszenia. Wszystkie ciotki - za zainteresowanie i podbijanie wątku. Tak czy inaczej - bez pomocy EMIR Ataman trafiłby do schroniska Na Paluchu. A teraz jest w nowym DOMU!
  3. EMIR - dzięki za pomoc. Gagata - Ukłony w Twoją stronę. Paros - za ogłoszenia. Wszystkie ciotki - za zainteresowanie i podbijanie wątku. Tak czy inaczej - bez pomocy EMIR Ataman trafiłby do schroniska Na Paluchu. A teraz jest w nowym DOMU!
  4. Asia - oczywiście powiadomimy Cię przed wyjazdem - fajnie byłoby się poznać. My i Ty, ale.. Mam również na myśli poznanie Kajka :evil_lol: - to naprawdę niezaomniane przeżycie :evil_lol:
  5. Niestety, w tym tygodniu nie damy rady ( z powodu zbiegu przeróżnych okoliczności)... Spróbujemy w przyszły weekend.
  6. No, widzę, że wszysko idzie, o znaczy jedzie "ku dobremu" :)
  7. Moja sunia podczas jednego zabiegu miała wykonywaną sterylkę i usuwany kamień na zębach:roll: Vetka (nota bene z tytułem doktora weterynarii) sama mi to zaproponowała, twierdząc, że nie ma sensu poddawać psiaka dwukrotnej narkozie. Nic się nie działo, sunia żyje i ma się dobrze. Później dopiero usłyszałam, że tych zabiegów nie należy łączyć... Teraz już wiem, że wszysko zależy od tego, w jakim stanie są zęby i dziąsła. Jesli w grę wchodzi samo usunięcie kamienia/nalotu ze zdrowych zębów - to nie ma żadnych przeciwskazań. Oszczędzamy psu podwójnej narkozy. I pieniądze :) Jeśli zaś mamy do czynienia ze stanem zapalnym - wyjścia są dwa. 1. Przed zabiegiem, za pomocą antybiotyku pozbywamy się tego stanu i łączymy oba zabiegi. 2. Robimy je w pewnych odstępach czasowych. Każdy stan zapalny zwiększa ryzyko wysiewu bakterii do krwioobiegu i może się źle skończyć.. Jesli na sali jest lekarz.., sorry weterynarz i coś pokręciłam - to niech mnie poprawi :roll:
  8. Dostałam już wpłaty z bazarku. Evcia w poniedziałek wyśle fanty, więc mamy jeszcze ok. 100zł . W poniedziałek wieczorem uaktualnię wpływy.
  9. Paros - bardzo dobry pomysł - tytuł zmienię za chwilkę. Jeśli chodzi o rozsyłanie wątku - czy jest jakiś sposób, aby nie robić tego pojedynczo?
  10. [quote name='mala_czarna']Dziękuję bardzo!!!! Nr konta podam na PW. W tytule przelewu napisz: Na Kostę[/QUOTE] Potrzebuję jeszcze dane adresowe, inaczej bank nie przepuści mi przelewu.
  11. [quote name='mimiś']może : zrzutka na psiobus[IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/wink333.gif[/IMG][/QUOTE] Mimiś - fajne - tylko mało ... marketingowe. Przepraszam - wcale się nie wymądrzam. Każdy pomysl jest mile widziany. Sorry..:oops:, wybaczcie mi, ale nie pomysły mi się wyczerpały. Stoimy w miejscu, chociaż to nie do końca prawda...:cool3: Jakby nie patrzeć... DZIĘKI WSPANIALEJ, CUDOWNEJ I SERDECZNEJ GRUPIE OSÓB (patrz post nr 2) UDALO NAM SIĘ UZBIERAĆ 1500 ZL!!!! Jesteśmy pod wrażenieniem, i jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom! Tak naprawdę pomagając Bajk21 - pomagacie sporej ilości bezdomnych psów, które dzięki Wam nie trafiły pod koła samochodów. Nie umarły z glodu. Nie skonały w rowie... Jeszcze raz całuski dla wszyskich ciotek i wujków (?) , ktorzy przyczynili się do zakupu psiowozu (miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszlości :multi:
  12. DIF, Bartuś - trzymam kciuki! To naprawdę superaśna psina, która da ze sobą zrobić wszystko, jeśli pozna człowieka. Wydaje mi się, że najlepszy byłby domek z ogródkiem i Pan/Pan i w wieku emerytalnym. Chociaż z drugiej strony - Bartuś biegał i szalał z wnuczkami opiekunki... Po prostu potrzebuje chwilki, żeby zaznajomić się z otoczeniem!
  13. ........................................................................
  14. [quote name='Lulka']dzieki, tablety juz mam moze uda sie im podac w przyszlym tygodniu[/QUOTE] Ja mogę pomóc w odrobaczaniu. W sensie podania tych tabletek. Np. Jutro lub pojutrze.
  15. Zapisuję i spróbuję coś wymyślić, chociaż nie moge złożyć konkretnej deklaracji...
  16. [quote name='Ewa Marta']Zaznaczam... Kilka dni temu za usunięcie w narkozie kamienia u niedużego, 12-letniego Idola zapłaciłam 150 zł. Nie wiem, ile zębów trzeba będzie wyrwać suni, od tego pewnie też zależy cena. Myśłę jednak, że trzeba się liczyć z wydatkiem co najmniej 200 zł...[/QUOTE] Ewa Marta - zgadzam się z Tobą co do kosztów. Chociaż i tak pewnie cena będzie się wahała , w zależności od lecznicy. No i od stanu zębów, które są pod tym kamieniem. Pytanie - czy kamień jest jedynym i podstawowym powodem, że sunia nie je ... Ile ona może mieć lat? Duże psy problemy z kamieniem mają raczej w podeszłym wieku. Tak czy inaczej mała_czarna - dosałam Twoje PW. Coć tam wpłacę - jest tylko jeden mały problemik :) Na jakie konto dokonywać przelewów? :)
  17. Obydwie wizyty odbędą się dzisiaj, przeprowadzi je baaaardzo doświadczona osoba. Jeśli wszystko pójdzie OK - obydwie psiny zawieziemy ze Sleep do nowych domków. Kolejna porcja informacji - wieczorem .
  18. Umówiłam się z panem, że zabiorę swoją suczkę, może będą mialy ochotę na zabawę?
  19. [quote name='EVA2406']I moich fantów też trochę zostało.[/QUOTE] Myslę, że trzeba ponowić pazarki, umieszczając w nich rzeczy, które nam pozostały. I może zmienić jakoś tytuł wątku? Myslę intensywnie, ale w głowie mam pustkę...
  20. Vasco :loveu: - doszła Twoja wpłata (50zł) Dostałam również przelew od Rencia42 (na Sfinksa) i Supergogi (bazarek ciuszkowy). Poczekamy jescze na dwie licytujące osoby - Eva powysyła fanty, a ja zrobię rozliczenie.
  21. [quote name='EVA2406']I moich fantów też trochę zostało.[/QUOTE] Myslę, że trzeba ponowić pazarki, umieszczając w nich rzeczy, które nam pozostały. I może zmienić jakoś tytuł wątku? Myslę intensywnie, ale w głowie mam pustkę...
  22. Ciociu Gagatko :) , któraś dzisiaj Fredka odjajczyła - co z Atamanem?
  23. [quote name='andzia69']wieści super!:) a naręczna Linka jest akuratna!:):)[/QUOTE] No... zobaczymy, zobaczymy... bo... zostałam dzisiaj zaproszona przez Pana na wizytę poadpocyjną :cool3: Już się nie mogę doczekać, żeby poznać małą Księżniczkę, rozpychającą się na łóżku. Termin został ustalony na niedzielę, ok.17.00. Co Wy na to? Iść? Czy nie iść? :razz:
  24. [quote name='Agata69']A co jest w jego sprawie robione? Fecet napisałł do kilkudziesięciu osób i wszyscy maja go w nosie. Nie pierszy raz proszę Warszawę o pomoc i bez odzewu.[/QUOTE] Mamy jeszcze 2 tygodnie. W niedzielę pojadę osobiście do p.Pawła i poznam Mailo. Bardzo proszę o pomoc w ogłoszeniach. Można wykorzystać tekst, który w Allegro umieściła Selenga. Warto natomiast zaznaczyć, że piesek szuka domu w Warszawie (nie wyobrażam sobie pilotowania adopcji w innych rejonach Polski). Mailo, tak jak zostało już zaznaczone - potrzebuje kilku spotkań, aby przekonać się do nowych osób, nabrać zaufania i przestać się bać. W ostateczności szukamy DT - inaczej p.Paweł stawi czoła realnemu zagrożeniu, jakim jest schronisko :(
  25. Jutro podsumuję wpływy z bazarków i uaktualnię rozliczenia. Życzymy wszystkim Dobrej Nocy i miłych snów...,
×
×
  • Create New...