-
Posts
29109 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
30
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Ewa Marta
-
Natka już w swoim super domu, takim jaki jej obiecaliśmy :) Natka, skrzywdzona przez ludzi i los, nie wiadomo jak długo czekała ze złamana łapką na pomoc, na ulgę w bólu. Już jest w hotelu, gdzie czeka na operację łapki. Potrzebne jest wsparcie finansowe.
Ewa Marta replied to elik's topic in Już w nowym domu
Bądź szczęśliwa sunieczko -
Rozmawiałam wczoraj z Panią weterynarz onkolog, która badała nasze psiaki. Rozmowa dotyczyła głównie Farcika, bo on zdaje się być w najtrudniejszej sytuacji. Samo USG wygląda groźnie, ale żeby stwierdzić co tam w wątrobie i na śledzionie siedzi, trzeba zrobić biopsję. 24 maja zostanie zrobiona biopsja cienkoigłowa. Od jej wyniku zależy dalsze postępowanie. Guzów na wątrobie jest tak dużo, że z pewnością będzie można stwierdzić, czy jest to nowotwór złośliwy, na przykład chłoniak, czy może szczęśliwie histiocytoma. Jeśli to nowotwór złośliwy, żadna operacja nie ma sensu. Pani doktor słusznie zauważyła, że leczy się nie wyniki, ale pacjenta i że bardzo ważne jest, że Farcik nie jest osowiały, że ma apetyt, chociaż martwi fakt, że tak niewiele przybiera na wadze jedząc naprawdę dużo. Nawet, jeśli zmiany okażą się łagodne, przy tak zaawansowanych zmianach ta wątroba i tak będzie szła w kierunku marskości. Wyniki krwi mogą się nawet polepszyć, ale stan wątroby będzie się pogarszał, Oczywiście istnieje cień szansy, że są to zmiany dystroficzne spowodowane złym odżywianiem, czy nawet toksycznym uszkodzeniem, ale guzy na śledzionie temu niestety przeczą:( Szukamy mu w tej chwili miejsca w mieście, bliżej weterynarza, gdzie mógłby spokojnie sobie żyć. Nie jesteśmy w stanie powiedzieć ile mu czasu zostało, ale powinien ten czas przeżyć w domu, godnie, z opieką. Hotel, choćby najlepszy nie zastąpi domu, rodziny. Farcik mógłby być drugim psem w domu. Mój mąż twierdzi, że szukamy samarytanina, bo mało kto jest w stanie przyjąć do domu psa, którego będzie niedługo żegnał. To prawda, ale wierzymy w cud. Może znacie kogoś, kogo nie przeraża taka sytuacja i kto chciałby dać temu cudownemu psiakowi dom? My zwracałybyśmy wszystkie koszty. Możemy też opłacić taki pobyt w domu, jak w płatnym DT. Ratowałyśmy je wszystkie chcąc znaleźć im wspaniałe domy. To nadal jest aktualne
-
Kolejny pies, obok którego nie można było przejść i go zostawić. Wbrew rozsądkowi. Ale pies jest atakowany i gryziony przez inne w boksie. Rozpaczliwie szuka pomocy u człowieka. Ceną rozsądku mogłoby być jego życie..więc zapraszamy z Aską7 na jego wątek.
Ewa Marta replied to agat21's topic in Psy do adopcji
Wspaniala wiadomość, ze tak się dobrze w mieście odnalazł -
FIDO - Stary, rudy, zaniedbany, mały piesuś za TM [*]
Ewa Marta replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Bardzo serdecznie dziękujemy Dulskiej za wpłatę 30 zł stałej dla Fidusia -
Bardzo dziękujemy Nesiowatej za wpłatę stałej 10 zł dla Bonuska
- 1565 replies
-
FIDO - Stary, rudy, zaniedbany, mały piesuś za TM [*]
Ewa Marta replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Serdecznie dziękujemy Nesiowatej za wpłatę 10 zł dla Fidusia