Jump to content
Dogomania

Ewa Marta

Members
  • Posts

    29109
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    30

Everything posted by Ewa Marta

  1. Rozmawiałam wczoraj z Panią weterynarz onkolog, która badała nasze psiaki. Rozmowa dotyczyła głównie Farcika, bo on zdaje się być w najtrudniejszej sytuacji. Samo USG wygląda groźnie, ale żeby stwierdzić co tam w wątrobie i na śledzionie siedzi, trzeba zrobić biopsję. 24 maja zostanie zrobiona biopsja cienkoigłowa. Od jej wyniku zależy dalsze postępowanie. Guzów na wątrobie jest tak dużo, że z pewnością będzie można stwierdzić, czy jest to nowotwór złośliwy, na przykład chłoniak, czy może szczęśliwie histiocytoma. Jeśli to nowotwór złośliwy, żadna operacja nie ma sensu. Pani doktor słusznie zauważyła, że leczy się nie wyniki, ale pacjenta i że bardzo ważne jest, że Farcik nie jest osowiały, że ma apetyt, chociaż martwi fakt, że tak niewiele przybiera na wadze jedząc naprawdę dużo. Nawet, jeśli zmiany okażą się łagodne, przy tak zaawansowanych zmianach ta wątroba i tak będzie szła w kierunku marskości. Wyniki krwi mogą się nawet polepszyć, ale stan wątroby będzie się pogarszał, Oczywiście istnieje cień szansy, że są to zmiany dystroficzne spowodowane złym odżywianiem, czy nawet toksycznym uszkodzeniem, ale guzy na śledzionie temu niestety przeczą:( Szukamy mu w tej chwili miejsca w mieście, bliżej weterynarza, gdzie mógłby spokojnie sobie żyć. Nie jesteśmy w stanie powiedzieć ile mu czasu zostało, ale powinien ten czas przeżyć w domu, godnie, z opieką. Hotel, choćby najlepszy nie zastąpi domu, rodziny. Farcik mógłby być drugim psem w domu. Mój mąż twierdzi, że szukamy samarytanina, bo mało kto jest w stanie przyjąć do domu psa, którego będzie niedługo żegnał. To prawda, ale wierzymy w cud. Może znacie kogoś, kogo nie przeraża taka sytuacja i kto chciałby dać temu cudownemu psiakowi dom? My zwracałybyśmy wszystkie koszty. Możemy też opłacić taki pobyt w domu, jak w płatnym DT. Ratowałyśmy je wszystkie chcąc znaleźć im wspaniałe domy. To nadal jest aktualne
  2. Pieniądze już na koncie Foresta Bardzo Ci kochana Nadziejko dziękujemy
  3. Bardzo kochana dziękujemy! Mamy jeszcze do opłacenia pobyt do 19 maja i transport do Katowic, więc wpłata bardzo się przyda
  4. Może jeszcze ktoś sensowny zadzwoni, wtedy Asia może przekazać info o Nugacie
  5. To naprawdę super wiadomość Niech juz maluch ma swój własny dom Asiu, dziękuję za rozmowy z domkami
  6. Bardzo Ci dziękujemy kochana! W sumie Bajka i Farcik nie mają szans na adopcję.
  7. Następny w kolejce jest Twój Nugat... Bardzo trzymam kciuki, żeby i on znalazł swój dom.
  8. Bardzo to niesprawiedliwe, ale teraz najważniejsze, żeby były zaopiekowane i pod kontrolą lekarską.
  9. Pani była. Forest bardzo się podobał. Ma oddzwonić do Alaskan po 18. Póki co czekamy, jeszcze się nie cieszymy... Anecik mówi, że pasowaliby do siebie.
  10. Bardzo serdecznie dziękujemy Dulskiej za wpłatę 30 zł stałej dla Fidusia
  11. Ju Hu!!! Właśnie się dowiedziałam, że Aldrumka wpłaciła za konto ZEA aż 200 zł dla naszej rodzinki!!! Bardzo serdecznie dziękujemy! Jak tylko Tola potwierdzi, wpiszę to w rozliczenie na pierwszej stronie
  12. To musi ocenić Alaskan, ktora z Panią rozmawiała. Warto by w razie czego dopytać co zrobiłaby, gdyby trzeba było w przyszłości pomoc psu odejść, bo może też przeciwna.
  13. Robi się ciepło i psiaki schodzą powoli z ciepłych posłanek na rzecz podłóg
  14. Bardzo dziękujemy Nesiowatej za wpłatę stałej 10 zł dla Bonuska
  15. Serdecznie dziękujemy Nesiowatej za wpłatę 10 zł dla Fidusia
  16. Bardzo serdecznie dziękujemy Irenie z Katowic za wpłatę 100 zł dla naszej rodzinki Równie serdecznie dziękujemy Nesiowatej za wpłatę 40 zł dla rodzinki
×
×
  • Create New...