Jump to content
Dogomania

bianka0

Members
  • Posts

    10475
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by bianka0

  1. Dziękuję Ci klusko z lublina że wzięłaś do siebie Figę. Dzięki Tobie Figunia przebywa w środowisku naturalnym dla jamników ,czyli w kocykach i poduszeczkach. Pomogłaś również drugiemu pieskowi -Guciowi który był w tragicznej sytuacji w schronisku zamojskim.Dzięki temu,że zabrałaś Figę zwolniło się dla niego miejsce.Gucio ma szansę na życie. Dziękuję również,że nie przestraszyłaś się moich ostrzeżeń co do jamniczej natury,ale charakrerek Figi będziecie dopiero poznawać.
  2. Gutek od dwóch miesięcy spędzał mi sen z oczu. Dla wszystkich,,Zamościanek'' jego sytuacja była priorytetowa. Bardzo się cieszę że dzięki Jo37 Gucio już bezpieczny. Dla odmiany to pierwszy biały futrzak u Murków po samych czarnych jak węgielki.
  3. Całe szczęście że unormowało się z oddawaniem moczu.Ale dla kropki 3 x dziennie to może być za mało.Może chociaż 4-ty , krótki spacerek tylko na siusiu.Kropka nie miała wyrobionego przytrzymywania moczu ,na początku może się męczyć. Czy tam w tym domu był już pies?Dlaczego oni ją kąpią co drugi dzień? Z tego co zauważyłam kropka ma dłuższą sierść,ale jest z tych piesków ,,bezzapachowych''.Jej sierść dobrze byłoby oczyszczać trymerem.Może nowi właściciele nie wiedzą zbyt dużo o pieskach i chcą za dobrze ?
  4. Dukat już po sterylizacji,wszystko w porządku,zniósł to dzielnie.
  5. Dziękuję za podnoszenie wątku Dukata. Dukat nie miał już ataków padaczki,więc właściwie zdarzył się tylko ten jeden. Natomiast były kłopoty z jego pogryzionym uchem.Cała małżowina była w stanie zapalnym i ropiała.Przez 2 tygodnie dojeżdżałam i czyściłam mu ranę ,nosił kołnierz i jakimś cudem utrzymywały się na uchu opatrunki. To musiało być dla niego bardzo bolesne,bo wył i płakał w niebogłosy,ale nigdy nie próbował uciec ani potraktować mnie zębami. Nigdy nie spróbował mnie nawet ugryźć,to świadczy o jego wyjątkowo mądrej i łagodnej naturze.Ucho już zagojone i to bez dużego uszczerbku na urodzie. W poniedziałek Dukacik będzie zabrany dzięki życzliwości Szermana, razem z suczką z hoteliku u Murki na serylkę. Nadal nikt o niego nie pyta,więc bardzo proszę o ogłoszenia.:shake:
  6. Figa to 100% jamnicza natura. Uwielbia być blisko człowieka .Potrafi usiąśc na kolanach przybrać wygodną dla siebie pozycję i przesiedzieć tak godzinę,niezależnie od tego co się dzieje wokół. Dla niej kontakt z człowiekiem to podstawa,lubi też ciepło, kołderki i kocyki do charakterystycznego jamniczego zakopywania się. Nie znosi narzucania jej pewnych warunków.Te awantury w łazience i podsikiwanie to typowy jamniczy bunt.To samo robi moja Frytka kiedy nie spełniamy jej żądań,waży chyba 6 kg,a kiedy nie zdążymy szybko wpuścić jej do domu,to rozlega się dźwięk jakby bernardyn taranował drzwi. Kto szuka kochanej,ułożonej jamniczki w odpowiednim wieku to własnie jest nią Figunia.
  7. Wydaje mi się że Figa mogła się przeziębić na spacerze,dla jamników są to już bardzo chłodne dni.Już w sobotę lekko kaszlała i miała katarek.Wcześniej biegała jak szalona,nie wyglądała na pieska z niewyrównaną wadą serca. Zresztą mam wrażenie,że u jamników wada serca to prawie norma.Moje 3 jamniki ją mają. Figa jest bardzo słodkim, malutkim pieskiem,jej wiek tu nie ma znaczenia ponieważ te lata u pieska to wiek dojrzały.Ona jeszcze po prostu czeka na ten jedyny odpowiedni domek.
  8. Moje wszystkie jamniczki i jamniczkowate są kwadratowe.Nawet Prytka ma już piękne fałdki na karku i jest ją po czym poklepać. Ale niestety, żeby je odchudzić musiałabym zamknąć mojego TZ-ta w klatce.
  9. Niestety Dukat ma padaczkę. W DT opiekunowie usłyszeli w boksie harmider,kiedy wbiegli Dukat miał atak.Na dodatek drugi psiak w tym czasie pogryzł mu ucho. Taki piękny i grzeczny i nikt go zdrowego nie chciał.A teraz .....
  10. Nadal jest śliczniutki,tylko już nie taki szczypiorek:cool3:
  11. Kolejne zdjęcia Tuptusia z młdziutkich lat przesłane przez p.Adama: [IMG]http://images42.fotosik.pl/114/65b523cb7b2b460amed.jpg[/IMG] [IMG]http://images44.fotosik.pl/202/a51e6827cf8d2cd0med.jpg[/IMG] [IMG]http://images39.fotosik.pl/199/15224359aee1faccmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images46.fotosik.pl/202/dae23b25af74dfbdmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images42.fotosik.pl/114/a3d1391ccdde840dmed.jpg[/IMG]
  12. Imię Saba pozostaje. To jest wątek Kropki [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/mini-sunia-na-bruku-zbieramy-na-hotelik-143977/[/URL]
  13. [quote name='danka1234']ttp://img12.imageshack.us/img12/5332/bild2295.jpg O kurczę.To ona!!!!!
  14. [FONT=Arial Black]KURUŚ[/FONT] [FONT=Arial][/FONT] [IMG]http://images43.fotosik.pl/202/433d577e04f588e1med.jpg[/IMG] [IMG]http://images39.fotosik.pl/199/18cff295043ed927med.jpg[/IMG] [IMG]http://images49.fotosik.pl/202/d05a064191091247med.jpg[/IMG] [IMG]http://images47.fotosik.pl/202/b2d55f2e166933c7med.jpg[/IMG]
  15. Sara to potworny pieszczoch,pieszczoch i jeszcze raz pieszczoch.:lol: Jej ulubiona pozycja to kółkami do góry i brzuszek do drapania. [IMG]http://images44.fotosik.pl/202/d2b44d6f4672abe8med.jpg[/IMG]
  16. Przepraszam za olbrzymie spóźnienie na wątku Figi,mam nadzieję że te zdjęcia będą jednymi z jej ostatnich w hoteliku.Taka dziewczynka szybko znajdzie dom. Figa ma typowo jamniczy charakter.Przybiega przywitać się,a potem trochę jak kot wędruje swoimi ścieżkami.Nie zabiega specjalnie o splendory,ale jak ma na nie ochotę umie je wyegzekwować.Jest malutka, w porównaniu z moimi jamnikami nieco chuda. Nie wygląda absolutnie na swoje lata. [IMG]http://images37.fotosik.pl/198/ea70485d447f652dmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images45.fotosik.pl/203/76abc3ad793393a5med.jpg[/IMG] [IMG]http://images43.fotosik.pl/202/ab9036404b9fb66amed.jpg[/IMG] [IMG]http://images42.fotosik.pl/114/d24c9c8df0e19e9emed.jpg[/IMG]
  17. [FONT=Arial Black]DUKAT[/FONT] [FONT=Arial][/FONT] [FONT=Arial][IMG]http://images43.fotosik.pl/202/b6f49c05a0468e88med.jpg[/IMG][/FONT] [FONT=Arial][/FONT] [FONT=Arial][/FONT] [IMG]http://images41.fotosik.pl/198/20a3a705e216a2d8med.jpg[/IMG] [FONT=Arial Black]D[/FONT][FONT=Arial Black]UKAT LUBI DZIECI[/FONT] [FONT=Arial Black][/FONT] [FONT=Arial]Dukat i Bianka[/FONT] [FONT=Arial][/FONT] [FONT=Arial][/FONT] [IMG]http://images39.fotosik.pl/199/1522a524410a0f1bmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images40.fotosik.pl/198/ec70171df53ceb0fmed.jpg[/IMG] [FONT=Arial Black]ZŁOTE RUNO DUKATA[/FONT] [FONT=Arial Black][/FONT] [IMG]http://images46.fotosik.pl/202/9dd99a881e0d6eecmed.jpg[/IMG]
  18. Tak dalej nikt o Dukata nie pytał. Za każdym razem kiedy mam okazję go zobaczyć zachwyca mnie jego uroda,ma niespotykanie piękny kolor umaszczenia,jego sierść błyszczy jak złoto(dlatego dałam mu imię Dukat).Już jest grubszy,bardzo ruchliwy,trudny do uchwycenia w obiektywie. Nadal bardzo spokojny,posłuczny,zgodny z innymi psami. [IMG]http://images45.fotosik.pl/203/1bc6a024c5a7d67fmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images41.fotosik.pl/198/5ddf813d27b7f435med.jpg[/IMG] [IMG]http://images47.fotosik.pl/202/5700eb98d2204df9med.jpg[/IMG] [IMG]http://images40.fotosik.pl/198/9bbe01b68fcfe877med.jpg[/IMG]
  19. Kropka została zaakceptowana przez Miśka ,Muszkę i Sabę.Jest wielką pieszczochą,bardzo chce być blisko człowieka, cały czas chce być głaskana.Nie może nacieszyć się tym ,że ludzie zwracają na nią uwagę. Kropka upodobała sobie Tereskę,drugą córkę p.Eli.Niestety wydaje się że nigdy nie przebywała w domu,kiedy widzi otwarte drzwi,próbuje wydostać się z zamkniętego pomieszczenie.Nie umie też sygnalizować swoich potrzeb,uwielbia sikać na dywany. [IMG]http://images46.fotosik.pl/202/18e1973b2cca0373med.jpg[/IMG] [IMG]http://images41.fotosik.pl/198/08543637d5d32c1cmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images46.fotosik.pl/202/a8178de475310f89med.jpg[/IMG] Kropka i Saba [IMG]http://images46.fotosik.pl/202/0393bb22f1bbb1b7med.jpg[/IMG]
  20. Kropka nie może być w tej chwili sterylizowana.Jest przeziębiona,ma katar i trochę kaszle.Parę dni pobytu w cieple pod dobrą opieką i dojdzie do siebie. Jej rana na szyji to typowa przetoka w tkance podskórnej po głębokiej ranie drążącej.Nie ropieje ,sączy się z niej surowicza wydzielina w niewielkiej ilości.Jej średnica to 5 mm,głębokość ok 1,5 cm.To nic strasznego ,wcześniej czy później zagoi się.Ale ze względu na przeziębienie i ranę sterylkę trzeba odłożyć.Dobrze byłoby uzgodnić sterylizcję już w nowym domu. Kropka jest bardzo cierpliwa,nawet nie piśnie przy płukaniu przetoki,nie gryzie ,nie wyrywa się. [IMG]http://images41.fotosik.pl/198/c28a6def183718e3med.jpg[/IMG] [IMG]http://images50.fotosik.pl/202/85d549bb6f16210dmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images45.fotosik.pl/203/ea3154a26a66800emed.jpg[/IMG]
  21. A to dzisiaj Saba z nową tymczasowiczką p.Eli Kropeczką. [IMG]http://images43.fotosik.pl/202/a3082cbf99634fa8med.jpg[/IMG]
  22. Saba po sterylizacji [IMG]http://images49.fotosik.pl/202/e087de88144ba993med.jpg[/IMG] [IMG]http://images50.fotosik.pl/202/3173528600ed16c1med.jpg[/IMG] [IMG]http://images44.fotosik.pl/202/746083e44763d82dmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images41.fotosik.pl/198/f6b0eb02e4dac8b9med.jpg[/IMG] Sabę zawiozłam bezpośrednio po sterylce do p.Eli.Całkowicie samodzielnie dała sobie radę z opatrunkami u suczki.Dziesiątej doby zdjęłam szwy,wrzask Saby niósł się po okolicy przy akompaniamencie wycia Muszki i Miśka. Kiedy zapadła decyzja o tym że Saba jest gotowa do adopcji,Ania i p.Ela zapytały czy mogłaby już u nich zostać.Boją się że mogłaby trafić do domu,gdzie nie będzie tak kochana jak tam.Właściwie kiedy widziałam jak Saba i Ania za sobą przepadają,spodziewałam się tej decyzji.
  23. Jeszcze 2 dni muszę pracować.Potem mam urlop,będą nowe zdjęcia,będą wycięte klejnociki. Na razie podejrzewam,że może mieć tasiemca psiego.Wspaniałe jedzenie,super apetyt a Dukacik nie ma przyrostu wagi. No i nadal nikt go nie chce,ale chyba jeszcze nie czas na ten dom najlepszy z najlepszych. Bardzo dziękuję za ogłoszenia i podnoszenia wątku.Jeszcze 2 dni......
  24. Nikt nie pytał o Dukata. Przedwczoraj rozmawiałam z kobietą ze wsi,z tych niewielu które znam ,co dają psu jeść i pogłaszczą i nie uderzą.Bardzo jej się Dukat podobał ale .....byłby na łańcuchu. Niestety Dukat nie nadaje się do tego.
  25. Cieszę się ze mogę pooglądać taką ilość jamniczków. Dzięki temu nie mam obaw robiąc swoim zdjęcia,że zostanę zlinczowana na dogo,za głodowe obrzęki moich. Zdjęcia cudne,tyle przestrzeni do biegania i kopania.
×
×
  • Create New...