Jump to content
Dogomania

bianka0

Members
  • Posts

    10475
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by bianka0

  1. Już mogę się zalogować pod swoim nickiem. Beza niedługo chyba będzie sterylizowana.Rozmawiałam z Murką,z Bezy niezła rozrabiaka,lubi robić podkopy. Jest grzeczna mniej lękliwa od Gucia. Jest po prostu słodka.
  2. Nareszcie mogę pisać ze swojego nicku. Bardzo dziękuję ali123 za wypożyczenie swojego . Dziękuję Ci Isadoro za pomoc w wizycie.Być może będzie trasport z Janowa do okolic Warszawy z psiakiem z hoteliku od Murki pod koniec tygodnia...........
  3. Nie mam wątpliwości,to jest Kropeczka!!! Mitra bardzo Ci dziękuję w imieniu wszystkich na tym wątku i oddzielne podziękowania od p.Eli za uratowanie życia Kropeczce. Mam wrażenie,że los Kropeczki to zbieg wielu przypadków. Kropka przyjechała do hoteliku u Murki w celu przeprowadzenia kastracji przed adopcją.Na drugi dzień miała wrócić skąd przyjechała (czyli do komórki na łańcuch) ze względu na ropną przetokę.Jedynym wyjściem żeby ją wyleczyć był szybko zorganizowany tymczas u p. Eli.Okazało się że kaszle,jest przeziębiona oraz trzeba zagoić ranę za uszkiem.W przeciągu 2 tygodni pobytu u p.Eli ranka była już zagojona,Kropeczka już nie kasłała,ale nie zdąrzyliśmy jej zaszczepić,a tym bardziej wysterylizowć. Dom w Chorzowie wydawał się przyzwoity,ale cóż nie po raz pierwszy i nie poraz ostatni ludzie okazali się inni niż się nam wydawało. Kiedy Kropeczka wyjeżdżała p.Ela miała złe przeczucie,a Ania płakała ,pamiętam jej słowa,,tam Kropki nie będą tak kochali jak u nas''.Ale nikt tego nie przewidzi do końca.
  4. Ale słodkie to zdjęcie. Jednak warto wyciągać pieski ze schronów,tam Gucio miał szansę przeżyć co najwyżej jeszcze 2 miesiące i ślad po nim by zaginął.Nikt nie pamiętełby że to małe nieszczęście istniało.Jeszcze raz dziękuję Ci Danusiu za pomoc. Żegnaj Guciu i powodzenia. Teraz czas na siosrę Gucia- Bezę.
  5. Wszystko jest niesamowitym zbiegiem okloliczności,widocznie ten domek na Gucia czekał. Dom sprawdzony przez Danusię,w 100% odpowiadający wymogom.Gucio wczoraj pojechał się pokazać nowym paniom i....już został na rękach jednej z nich,a przytulany w biegu przez drugą. Węcej napisze Danusia,jak uda się Jej wejść na dogo. Jutro rano do Murki przyjeżdża siostra Gucia,też Gucia,wtedy będzie miała założony wątek.
  6. Gucio od wczorajszego wieczora już w swoim nowym domku w Słupsku
  7. [quote name='gameta']Zapraszam do trójmiejskich schronisk - popatrz na Dąbrówkę, popatrz na Sopot i podaj różnice między hotelem a nimi... Jeżeli pies nie wymaga szczególnej socjalizacji lub leczenia to jaka jest różnica ? Psy chodzą na spacery, dostają dobrą karmę, mają kontakt z ludźmi i siedzą w kojcach...[/QUOTE] Moim marzeniem byłoby gdyby w schronie w Zamościu było jak w hoteliku u Murki.pewnie jeździłabym już nowszym samochodem,zamiast wyciągać psiaki ze schronów. Z Dąbrówki adoptowałam Lilith,dzięki wolontariuszce o nicku agatkia i dance 1234 i z tego co pamiętam aż tak różowo nie było,a szans przeżycia w schronie nie miała żadnych.
  8. [quote name='Isadora7']No ja nawet nie czytając opisu jak spojrzałam na talię Tuptusia to wiedziałam ze nie od Ciebie zdjecia :roflt::roflt::roflt::roflt::roflt: [URL]http://images44.fotosik.pl/202/a51e6827cf8d2cd0med.jpg[/URL][/QUOTE] No ale on tu był jeszcze szczeniaczkiem,teraz jest dostojnym panem w średnim wieku,więc musi wyglądać przyzwoicie,nie jak szczypiorek.
  9. [quote name='gameta']Cieszę się, że Gucio ma sponsorów, bo o to pytałam. Nie, nie dołożę się ani do Gucia ani do jego siostry, ponieważ nie praktykuję żadnych stałych deklaracji na dogo z prostego powodu - hotelowanie psów niewiele zmienia w ich życiu - kojec to kojec. Są oczywiście schroniska- rzeźnie, ale to inna historia. Pies siedzący w schronisku może być ogłasany i czekać na dom, czyż nie? Czy ogłaszacie siostrę Gucia ?[/QUOTE] Soistra Gucia jest pod opieką Emira,niestety nie dotarła do hoteliku u Murki.Czy jest ogłaszana - na to pytanie może odpowiedzieć Ci Tola.
  10. Czyli Twój domek nadal traktujemy klusko jako tymczas. Figę nadal trzeba ogłaszać i wstawi ją danka1234 na nową stronę jamników i jamnkowatych.
  11. Klusko czy zostawiasz Figunię w swoim domu???
  12. [quote name='gameta']Czy Gucio ma jakąś skarpetę? Nie wypada zostawić samej Danusi z wydatkiem, nie sądzicie ?[/QUOTE] Nikt Danusi nie zostawia samej z wydatkami na Gucia.Czy piesek był u Murki ,czy obecnie jest u Danusi nadal jest sponsorowany przeze mnie i moje znajome,tak jak jest to napisane w pierwszym poście. Ale jeżeli masz ochtę dołożyć to nie mam nic przeciwko temu,ponieważ kiedy Gucio był w Gdyni została ze schronu wyciągnięta siosta Gucia.W połowie drogi zawróciła do Zamościa ,siedzi teraz w kojcu emirowskim. Jezeli rozstrzygnie się sprawa z Guciem i jego sponsorowaniem,zwolnią się dla niej pieniądze i hotelik u Murki. Ratując Gucia i szukając dla niego domku ,pomagacie cioteczki jeszcze jego siostrze.
  13. Jeżeli możesz Isadoro,to wykorzystaj te z Bianką.:loveu:Nowych na razie jakiś tydzień nie będzie.Za krótki dzień ,zanim po pracy tam pojadę to już jest ciemno,a w wolne dni jeszcze latam po lesie za gąskami. Właśnie rozmawiałam z mamą Szermana ,że po tych wszystkich nieszczęśliwych przypadkach z psiakami boję się go oddać do adopcji.
  14. Te ostatnie zdjęcia to z domu p.Adama. U mnie jest różnie,zwłaszcza w momencie kiedy wracam z pracy,sama nie wiem czy zamknąć drzwi i uciec,czy brać się za sprzątanie. Co do spacerów po lesie to w tym roku niepowodzenia na wszystkich frontach.Komary jak ruskie czołgi uniemożliwiały psiakom spacery po lesie,nawet kudłaty Joguś uciekał do samochodu,o golasach nie wspomnę.Warszawiak wystawiał tylko kawałek kufy i przy pierwszym bzyknięciu cofał się do samochodu. Grzybów jak na lekarstwo.Takiego słabego roku nie pamiętam jak żyję.Przyzwoite były tylko rydze w Karpatach no i teraz całkiem niezły wysyp gąsek.Więc ciągle walczę,nie daję za wygraną.
  15. Koniec żartów. Niestety [B]z Guciem nie ma co zrobić od poniedziałku !!!![/B] [LEFT][B]Dziewczyny z tamtych okolic,szukajcie dla Gucia tymczasu(może być płatny) lub hoteliku.[/B] W przeciwnym wypadku Gucia czeka znowu powrót przez całą Polskę.[/LEFT]
  16. Gucio upodobał sobie towarzystwo męskie(syna Danusi).To jest olbrzymi krok w oswajaniu się Gutka,ponieważ do tej pory ,na ludzi płci męskiej reagował dużym lękiem.:lol: Gucio jest wybitnie agresywny.Zdążyliśmy to zauważyć w hoteliku i widać to na zdjęciach. Mój tz wczoraj zapytał czy Danusia i jej rodzina jeszcze nie zostały pożarte.Niestety to on miał szczęście odebrać telefon od p.Agnieszki z szokującą informacją że Gucio zaraz po przyjeździe cyt. ,,pogryzł dziecko i teściową'':crazyeye:
  17. Biedne maleństwo,nie miałam wątpliwości,że na zdjęciu to ona. Znowu,tyle pracy i serca wielu osób ,tyle radości przy każdym postępie w socjalizacji Kropeczki,a potem trafia psinka do koszmarnego domu. Najważniejsze że szczęście jej nie opuściło i trafiła na ludzi z sercem. Nie będę nawet informowała p.Eli co zdarzyło się z Kropeczką bo jej serce pęknie. Szczęscia Kropko już w dobrym,nowym domku.:lol:
  18. Gucio(w domu Danusi - Gacek ,ze względu na jej pierwszego ukochanego jamnika,który nosił imię Gucio) nie mógł trafić lepiej.Danka 1234 to najsłynniejszy jamniczy tymczas w całej Polsce.Tam psy zdrowieją i socjalizują się w przeciągu kilkunastu godzin,jak zresztą widać po Guciu :p Żeby zakończyć dyskusję o p.Agnieszce R. zrobię rozliczenie wyjazdu Gucia.Jest umieszczona na czarnych kwiatkach,Gutek jest bezpieczny,więc szkoda marnować czasu na dalsze pyskówki.W tej chwili wszystkie tu zaglądające życzliwe osoby proszę o pomoc w umieszczeniu Gutka na tymczasie lub w hoteliku,żeby nie musiał ponownie jechać przez całą Polskę.U danki1234 może być tylko do poniedziałku. Gucio jechał z Janowa do Mielca i tam p.Agnieszka miała zaległość za połowę ceny podróży 35 zł.Z mielca do Gdyni,otrzymała go w prezencie ,dzięki państwu adoptującym Rudzię.Zapłacili oni za calość wyjazdu,a Gucia zgodzili się zasponsorować.P.Agnieszka oddała dance `1234 80 zł za tronsport do Słupska,podając 100 zł.Kupiła również smyczkę i szeleczki,które Danka wycenia na 15 zł. Czyli 20 żł + 15 zł,to te które zalegała Murce. Materialnie nie ma zaległości w stosunku do Gucia. Murko odlicz 35 zł za transport z puli Gucia,miejsce bardzo proszę żeby było dla malucha dalej zarezerwowane.
  19. Niestety od wczoraj nie mogę sobie wybaczyć,że po 25 latach pracy z ludźmi ze zwichniętą psychiką nie wykazałam się czujnością. Rozmawiałam z tą kobietą opowiadając że Gucio jest ,,biała tablicą'',którą ona zapisze,bo jest za krótko w hoteliku żeby można było z nim popracować.W zamian usłyszałam,że zawsze mieli przygarniane psiaki ,i liczy godziny do przyjazdu Gucia.Była również tak wspaniała,że wykazała podziw dla ludzi poświęcających się bezdomnym zwierzętom. Gdybym jednak posłuchala osób z innymi przeczuciami , nie wyrządzilibyśmy Guciowi takiej krzywdy. Gucio cofnął się przez te kilkadziesiąt godzin do okresu schroniska.Jest wycofany ,na maksa przestraszony.Żeby było śmieszniej,to Gucio chciał bardzo u niej już zostać ,bronił się przed zabraniem,patrzył za nią błagalnym wzrokiem
  20. Popatrzcie,jeżeli macie wątpliwości to Kropka powinna mieć w tym miejscu niewielką wyczuwalną bliznę z ubytkiem sierści po przetoce. Poza tym ona bardzo ładnie reagowała już na swoje imię. [IMG]http://images50.fotosik.pl/202/85d549bb6f16210dmed.jpg[/IMG]
  21. [B]GUCIO JUŻ BEZPIECZNY WYTWANY Z RĄK PSYCHOLKI ![/B] [B]MOGĘ NA RAZIE TYLKO NAPISAĆ ŻE KOCHANA DANKA JEJ NIE DAROWAŁA ![/B] [B]ZAPŁACIŁA ZA TRANSPORT,O CAŁEJ SPRAWIE DOWIEDZIAŁA SIĘ ULICA PANIUSI,BABSKO MIAŁO SZCZĘŚCIE ŻE JEJ LUDZIE NIE ZLINCZOWALI.[/B] [B]DANUSIU JESTEŚ BEZKONKURENCYJNA:evil_lol:[/B]
  22. U Dukata bez zmian :grzeczny,ułożony,spokojny,cierpliwie czeka na swój dom. Nikt o niego nawet nie zapyta. Serce mi pęka że tak długo ten cudowny pies musi czekać,ale potem sobie myślę,że najważniejsze że jest bezpieczny. Tyle innych psów nie dostało takiej szansy.
  23. [B]Bardzo dziękuję Danusiu za ogłoszenia Gucia.[/B] Gucio ma krótkie futerko i zachowuje się trochę jak jamniki.One też nie lubią wychodzić na zimno ,bo po prostu marzną,nie ma ich co ogrzewać.Pozostaje tylko dobry dom i ciepło przyzwoitego człowieka. Zauważyłam że wszystkie 6 moich psiaków również częściej wykazują lęk wobec obcych [U]mżczyzn[/U],bardzo rzadko [COLOR=black]wobec[/COLOR] kobiet.
  24. Bardzo Ci dziękuję Isadoro,dziękuję również dance1234 za stałą aktualizację pozostałych ogłoszeń. Ostatnio jeżdziłam co 2 dni,robiłam mu opatrunki,ale ucho wyglądało wtedy nieciekawie więc nie pomyślałam o zdjęciach. W najbliższych dniach zrobię nowe,z blizną na uchu i bez klejnotów. Co do padaczki,to nie było żadnych nowych stanów drgawkowych.Zaczynam się zastanawiać co się wtedy stało,bo ludzi przy tamtym epizodzie nie było.Więc może na razie nie ma co pisać o padaczce.
  25. [quote name='Isadora7']I nikt nie dzwoni? :( Może jakieś nowe zdjęcia?[/QUOTE] Nikt nie pyta. Są zdjęcia Dukata na str 7 z moją córką.Nie były jeszcze wykorzystane do ogłoszeń. Dukat jest taki grzeczny,łagodny .Idealny do towarzystwa dla dzieci.Nie zufałabym żadnemu z moich jamników tak jak jemu. Jego sierść jest gładka ,miękka ,delikatna.Piesek wogóle nie ma zapachu(tak jak myśliwskie),jeżeli ktoś chce większego pieska do domu,to on jest idealny.Nie byłoby kołtunów sierści na dywanach.
×
×
  • Create New...