Jump to content
Dogomania

bianka0

Members
  • Posts

    10475
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by bianka0

  1. Dukat jest bardzo posłuszny,umie zachowywać czystość w domu ,sygnalizuje chęć wyjścia.Po zapoznaniu się z psem,przestaje być do niego agresywny. Absolutnie nie interesują go kury sąsiada za płotem !:lol: ! Musimy z TZ tem sprawdzić jak reaguje na widok dubeltówki,czy wykazuje gotowość do wyjścia.Oraz typowe komendy myśliwskie,oraz czy złapie trop dzikiej kaczki(akurat jest schowany kawałek skrzydła w zamrażarce).No chyba że był rzeczywiście jako gończy,ale w tym terenie raczej są poszukiwane posokowce do polowań na kaczki( nie chodzi o typ rasy tylko sposobu polowania)
  2. Podałam Sabie dzisiaj smycz.Suczkę koniecznie trzeba zabezpieczyć przed pchłami i kleszczami,odrobaczyć.Ale żeby to miało wogóle sens,te zabiegi trzeba wykonać również u dwóch pozostałych wiejskich psiaków z którymi ona się bawi i kontaktuje. Dzisj podam 2 szt. preparatu po 2 ml od pcheł i kleszczy ,pożyczone z hoteliku od Murki.Będzie do oddania,nie kupuję bo to bez sensu ,macie chyba bezpłatnie. Co do odrobaczenia wszystkich psiaków to o podjęcie decyzji proszę opiekunki z Emira.Sunia nie była zaszczepiona od wirusówek.Nasz teren jest endemiczny ,jeżeli chodzi o nosówkę,a ona ma 8 miesięcy.Musicie zadecydować co jest teraz priorytetem,czy sterylka ,czy szczepienie od nosówki i parvo.?
  3. [quote name='Isadora7']I chwile po zakończeniu co zresztą sama ćwiczyłaś przy Róży :):):)[/quote] Owszem,kiedy pies znajduje dom,nagle zjawia się tylu chętnych i zainteresowanych....
  4. [quote name='funia']Bianka chcesz allegro ,mogę napisać do jednej osoby :cool3:[/quote] Funia allegro obiecała Isadora,jeżeli będzie bardzo zajęta i nie da rady ,to będę prosiła.Dzięki.
  5. [quote name='Ania W']Wrzuciłam na forum gończych i ogarów.[/quote] Dziękuję bardzo. Czy mamy w tytule zmienić ,,w typie gończego polskiego''?
  6. To dopiero początek ogłoszeń. Isadora zawsze mówi,że chętni rozkręcają się dopiero pod koniec aukcji.
  7. [quote name='funia']Bianeczko czy chodzi ci o tego pieska przy oborze uwiązanego ?Jeśli tak to w poniedziałek ma być ta interwencja z policją /Bo już dość tego obrzucania nas błotem przez wieśniaków[/quote] Nie funia ja zażartowałam,że Darię zdążyłyście znależć już w drodze powrotnej,bo wcześniej o niej nie rozmawiałyśmy. Chociaż wcale bym się nie ździwiła gdyby tak było. Daria to typowa wiejska sunieczka przepędzana całe swoje życie jak zło konieczne.Boże ile takich jeszcze jest?
  8. [quote name='Ania W']Zaznaczam. Wygląda podobnie do rudego gończego polskiego, tylko na krótszych łapach. Jak mi nie zastrajkuje internet(co się ostatnio dość często zdarza) moge wrzucić go tu: [URL="http://forum.polskigonczy.avx.pl/portal.php"]GOŃCZY POLSKI - OGAR POLSKI ::[/URL] i [URL="http://www.ogarkowo.pl/index.php"]Ogar Polski - Forum Dyskusyjne[/URL] Chyba , że ktoś inny zrobi to wcześniej ;) Z kastracją raczej bym nie zwlekała, żeby jakiś domorosły "hodowca" się do niego nie dorwał, nawet myśliwy( za dużo ostatnio "lewych" miotów się pojawiło). Z resztą związek utraty pasji z kastracją raczej nie został dowiedziony. Może się mniej sprawdzać jako dzikarz jeżeli spadnie mu temperament(i to też niekoniecznie), ale nie sądzę żeby nie chciał tropić. Poza tym jeżeli nawet goni kury i nie reaguje na strzał nie oznacza, że to pies który polował. Najważniejsze żeby znalazł dobry dom i jeżeli faktycznie płynie w nim krew gp to powinien to być dom aktywny i mający pewne doświadczenie z psami w tym typie.[/quote] Bardzo Ci dziękuję. Z kastracją zawsze zdąrzymy,u nas nie ma z tym problemu i nie są to zawrotne koszty.A psa nie oddam za żadne skarby w niesprawdzone 100x ręce. Niesty co do utraty pasji ja mam podobne zdanie ,ale wczoraj na polowaniu nie można było tej teorii obalić.To pokutuje w społeczeństwie jak zdanie ,,że suczka powinna chociaż raz urodzić''. Myśliwi też są różni,ale ja znam wszyskich tutejszych i okolicznych,więc wiem komu bym absolutnie go nie oddała. Wiem,że będzie dylemat czy oddać go wogóle myśliwemu,ale jeżeli Dukat był szkolony do łowiectwa,to kiedy zabierzemy mu tą szansę,nie będzie szczęśliwy.
  9. Do ogłoszeń będzie potrzebny kontakt telefoniczny.Czyj podawać ? Nie pisałyście,czy suczka otrzymała preparat od pcheł i klesczy,czy była zaszczepiona przez okres pobytu na DT.Muszę to wiedzieć uzgadniając sterylkę.
  10. Dziękujemy Tofikowi za buziaki. Maję to chciał adoptować Józio. Kiedy wrócił z polowania,myślał że na huśtawce śpi mały yorczek (zobaczył kitkę wystającą spod kocyka).Kiedy wysunęła się nóżka z sandałkiem,aż krzyknął z zachwytu.Zaproponował oddanie wszyskich psiaków(włącznie z ukochanym Goliacikiem) w zamian za tą istotkę. Po butelce wina zmienił zdanie i koniecznie chciał zaadoptować mamę Maji i Krysię.
  11. To zdjęcie pokazuje jego cały urok i postawę jaką przybiera kiedy jest spokojny.[IMG]http://img12.imageshack.us/img12/5652/dukat3.jpg[/IMG] Gdyby chciał go jakiś myśliwy ,to nie możemy go za szybko wykastrować. Niestety psy myśliwskie tracą swoją pasję do tropienia po sterylizacji.Ale z kastracją mamy trochę czasu,piesek jest bezpieczny.
  12. Kolejne zdjęcia są bardziej korzystne,widać na nich postawę psiaka,niestety wychudzenie zniekształca proporcje.
  13. Dobranoc [IMG]http://images48.fotosik.pl/181/e6ab92c0a16c77a6med.jpg[/IMG]
  14. No i kolejna niespodzianka,dzisiaj na huśtawce znaleźliśmy to stworzonko : małą Maję: [IMG]http://images45.fotosik.pl/181/851b34affde1fb9emed.jpg[/IMG] [IMG]http://images38.fotosik.pl/177/0ff5f04ac7dc3d20med.jpg[/IMG] A to Mama Maji w jej obiektywie: [IMG]http://images45.fotosik.pl/181/bb7e179e9a2971bamed.jpg[/IMG] Autentyczne zdjęcia zrobione przez Maję -mama i kawałek Krysi. [IMG]http://images44.fotosik.pl/181/2cb8a6a43c352546med.jpg[/IMG]
  15. A te zdjęcia są dla Kostka jeżeli jeszcze zagląda do Frytki. [IMG]http://images44.fotosik.pl/181/fe3371cf86b2f4f9med.jpg[/IMG] [IMG]http://images44.fotosik.pl/181/033aba0a2853126dmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images41.fotosik.pl/177/57036b3b5ebd2d8amed.jpg[/IMG] Frytka żąda wizyty podadopcyjnej,która jej się należy jak psu buda !
  16. dwa dni temu wychodząc do pracy znalazłam pomiędzy pojemnikami na śmieci ten drobiazg - niespodziankę dla wszystkich domowników: Co ona tu znowu przywlokła? kotek? mały piesek? [IMG]http://images46.fotosik.pl/181/0ca54d286296de3fmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images44.fotosik.pl/181/4020ec5dc5854ec4med.jpg[/IMG] Karmienie nowej bestii [IMG]http://images43.fotosik.pl/181/a7b1fa0263b3599emed.jpg[/IMG] [IMG]http://images38.fotosik.pl/177/8070c29d214bfb71med.jpg[/IMG] Po dobie ogrzana ,nakarmiona ,z oczyszczonymi skrzydełkami jaskółka odfrunęła zostawiając mi ,,prezenciki''.
  17. A teraz specjalnie dla Ciebie Daniusiu Lilith: [IMG]http://images47.fotosik.pl/181/a8f6f76ae2ce9a1bmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images45.fotosik.pl/181/48d0efa3f77ce33dmed.jpg[/IMG]
  18. To jest mój Dukat ,niestety nie mogę go nawet zbyt częst oglądać [IMG]http://img198.imageshack.us/img198/8208/posokowiec.jpg[/IMG] A pojechałam po zagłodzonego jamnika błąkającego się po lesie i znalazłam to cudo.Jest prawie jak jamnik. Patrząc na jamniczy wątek w potrzebie , to on jest bardziej do tej rasy podobny niż inne tam wrzucane.
  19. Przepraszam,ale nie było mnie cały dzień. Dukat jest nadal bardzo grzeczny ,nie boi się strzałów.Nie jest z okolicznych kół łowieckich. Żaden z myśliwych którzy mieli opis psa nie kojarzy go z tym terenem.Ale Roztocze i biłgorajskie koło jest zaledwie kilkanaście kilometrów lasem od nas.Więc nie tracę nadziei. Podam zdjęcie do innych kół łowieckich. Dziękuję Danusiu i Isadoro za założenie wątku i banerki.Przesłałam zdjęcia z dzisiejszego dnia Danusi.Bardzo proszę o głoszenia ,kontakt na moje telefony.
  20. Przepraszm funia,czy wracając z DT od Saby udało Wam się zrobić z Krystyną tą interwencję?:-o Już teraz wiem że dla Was wszystko jest możliwe jeżeli chodzi o psiaki. Gdzie Wam się udało znależć tą piękną starszą sunieczkę ?
  21. Postaram się żeby Sabcia była w tym tygodniu wysterylizowana.Kiedy będę znała termin podam na wątku. No cóż mogę tylko napisać,że miastowa Sabcia pojechała na wczasy w typie agroturystyki.Poznaje życie na polskiej wsi,ale czy ono jest gorsze od biegania pomiędzy samochodami w mieście ?.Będę ją miała na oku. Wiadomości wieczorne:Saba zjadła kartofle z zupą i chleb z masłem,na suchą karmę nawet nie popatrzyła.Wybiegała się i wyszalała z wiejskimi psiakami oraz obszczekała i odważyła się pogonić stadko kóz. Przy okazji będzie można wysterylizować po Sabie mała Muszkę, która tam też przebywa.
  22. Danusiu mam już nowe zdjęcia Lilith,ale ta małpa albo leży na poduchach,albo pochłania wszystko co się nadaje do strawienia,albo paraduje w majtalachach.Wszystkie opcje są już obfotografowane. Lilith ze względu na swoją chorobę i wiek nie jest już tak aktywna jak pozostałe psiaki.Ona wybrała sobie lokalizację kojca w miejscu strategicznym :ma widok na lodówkę,na schody do dolnej kuchni i na pokój w którym najbardziej lubią przebywać pozostałe psiaki.I to dla księżniczki pełnia szczęścia. No cóż muszę się przyznać, że mam kolejnego psa.Od dzisiaj musiał stać się mój,ale będę szukała dla niego domku do adopcji.
  23. [quote name='Romi']Temat już załatwiany na wątku Lenki :lol:[/quote] Bardzo dziękuję za pomoc i szybki odzew.Polecamy słatę długu w sprawdzaniu domów na naszym terenie.
  24. [quote name='Foksia i Dżekuś']Jezeli kiedykolwiek bedziecie miec domek do sprawdzenia w okolicach Bochni ,niepolomic czy klaja piszcie do mnie na pw to napewno sprawdze.:lol:[/quote] Bardzo dziękujemy i polecamy się na terenie Janowa Lubelskiego ,Zamościa i Lublina.Myślę też że mogę zaryzykować i obiecać sprawdzenie domków w Słupsku i okolicach.
  25. [quote name='Foksia i Dżekuś']Moge sparwdzic ten domek ale dopiero w poniedzialek jak nie znajdzie sie nikt wczesniej.:loveu:[/quote] Bardzo dziękuję za odzew,ale już sprawa wyjaśniona na wątku Lenki.Bardzo mi miło,że po długim oczekiwaniu jest tak szybka reakcja osób z Krakowa.Czuję się mile zobowiązana.
×
×
  • Create New...