-
Posts
10475 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by bianka0
-
Frytka błąkała się jesienią po lasku w Falenicy(nigdy tam nie byłam) który jest niedaleko Psiego Anioła.Biedactwo zakopywało się w liściach.Do dzisiaj musimy bardzo powoli wyciągać do niej rękę,od strony sprawnego oczka żeby jej nie spłoszyć.Gwałtowny ruch powoduje lęk i odruch obronny ,biedna próbuje gryźć ,chociaż nie ma czym.Ostatnio nawet umemłała swojego ukochanego pana,za szybko ją chciał pogłaskać. Natomiast kondycja fizyczna wspaniała,biega za piłką,rozrabia,próbuje włączać się do zabawy z innymi,to nie ta delikatna,malutka Fryteczka. Biega po schodach jak szalona,nie widać u niej tej wady serca.Na początku jak za dużo zjadła to wymiotowała,musieliśmy bardzo pilnować misek.A teraz zjadłaby chyba nawet Lilith i nawet by nie beknęła. No cóż Isadoro , Goliacik swoje ,,pachnące'' prezenciki zostawia wszyskim którzy u nas się zatrzymają.Najczęściej ja je dostaję,dzisiaj rano w Twoim pokoju również conieco znalazłam,całe szczęście było przyzwoitej konsystencji. Czas nas odwiedzić. Dziękujemy teacherka za pozdrowienia z Falenicy.
-
Prytka uwielbia siedzieć na tarasie i wyć na całą ulicę.Jest malutka.....ale głosik niczego sobie. [IMG]http://images40.fotosik.pl/175/b1aa1cad819b4a93med.jpg[/IMG]
-
Przyjaciele [IMG]http://images45.fotosik.pl/179/4ae2308e9632605cmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images43.fotosik.pl/179/14d73e6453166babmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images49.fotosik.pl/179/2b16cf7efdb99894med.jpg[/IMG] [IMG]http://images49.fotosik.pl/179/0698af160a51dec0med.jpg[/IMG] [IMG]http://images47.fotosik.pl/180/6f6f0119ee62bfd3med.jpg[/IMG]
-
Loczek jamnik szorsktowosy znalazła ukochany domek!
bianka0 replied to Sylwia K's topic in Już w nowym domu
[quote name='Sylwia K']1 zdjęcie robione ok miesiąc temu przez innego wolontariusza dwa następne dzisiaj... psiak marnieje w oczach w schronie:-([/quote] Tak,to wyraźnie widać na zdjęciach,on marnieje w schronisku. -
Staruszki jamniki po śmierci Pani mają swój domek
bianka0 replied to Basia i Barni's topic in Już w nowym domu
Tak,8-letni pies jeszcze nie powinien mieć z tym problemu,on ma dopiero wiek dojrzały. -
Jamnikowaty Ząbek od 2 lat w DT. Pomóżcie ogłaszać i szukać DS!
bianka0 replied to ana666's topic in Już w nowym domu
Czy wiesz może, jakie będą koszty tych wszystkich zabiegów u Ząbka ? -
Staruszki jamniki po śmierci Pani mają swój domek
bianka0 replied to Basia i Barni's topic in Już w nowym domu
Starsze psy po prostu tak jak ludzie nie mogą utrzymać moczu.Badania wychodzą prawidłowo.Jest to zwiotczenie zwieraczy cewki moczowej i w momencie parcia na pęcherz mają minutę lub dwie żeby dobiedz,,do łazienki ''.Mam to z moją staruszką.W lecie kiedy są drzwi otwarte nie ma problemu,w zimie patrzymy czy zbliża się do drzwi i szybko musimy zareagować.Jak nie zdąrzymy to nasza strata.W nocy dla naszego i jej spokoju zakładamy pampersa.Suczka jest wysterylizowana,ale to w niczym nie zmienia stanu sikania. -
Witam. Mam prośbę.Musimy sprawdzić domek dla Lenki w Bochni,sunia z dużymi obciążeniami zdrowotnymi,ten dom to dla niej duża szansa. Od tygodnia nie możemy nikogo znależć. Zawsze w zamian sprawdzę kolejny domek w Janowie Lubelskim i okolicy. To jej wątek: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/slicznotka-lenka-1-5-roku-w-schronisku-bohnia-porzebna-wizyta-przedadopcyjna-139841/"][COLOR=#000000]ŚLICZNOTKA LENKA - 1,5 roku w schronisku BOHNIA PORZEBNA WIZYTA PRZEDADOPCYJNA![/COLOR][/URL]
-
[quote name='monika083']Ta Bochnia kolo Krakowa pisze sie przez ''ch'',chyba o ta wam chodzi? 40 km na wschod od krakowa[/quote] Tak,masz rację bezmyślnie przepisałam nazwę z wątku.Zaraz poprawimy. Chodzi o Bochnię koło Krakowa. Jeżeli będziecie mogły nam pomódz ,będę bardzo wdzięczna i oferuję dożywotnie sprawdzanie domków w okolicach Janowa Lubelskiego i Zamościa.
-
[quote name='A&S']bianka, ja jestem analfabetka, bohnia to gdzieś za granicą?[/quote] To nie za granicą,osoby z Krakowa będą się orientowały. A co ciekawe, moje korzenie są z Bochni,ale nikt żywy po wojnie tam nie został.
-
Przepraszam,że piszę na waszym ogólnym wątku,zazwyczaj proszę o pomoc w okolicach Krakowa Irenakę,ale przeczytałam że ona jest na urlopie. Może któraś z Was może pomódz w sprawdzeniu domu w Bochni.Już tydzień szukamy osoby która mogłaby sprawdzić przyszły dom dla suni po usuniętej śledzionie,to może być dla niej duża szansa. To jej wątek [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/slicznotka-lenka-1-5-roku-w-schronisku-bohnia-porzebna-wizyta-przedadopcyjna-139841/[/URL]
-
Sunia wyrzucona na drodze krajowej już w DS !!!!
bianka0 replied to funia's topic in Już w nowym domu
Ona już zdjęcie Saby widziała,tylko nie wiem,czy Wam będzie pasował ten DT.Czekam na kontakt z funią bo Ala już teraz jest niedostępna. -
Sunia wyrzucona na drodze krajowej już w DS !!!!
bianka0 replied to funia's topic in Już w nowym domu
Ja ją już widzialam ,to jest ta sunia Saba ,której zdjęcie dostałam na meila. Pokazałam jej zdjęcie kobiecie ze wsi,która jest dość orginalna jeżeli chodzi o wygląd i sposób mówienia.Ale jeżeli chodzi o psiaki,to spośród 3 tysięcy moich pacjentów,tylko jej bym nawet swoje powierzyła. Była bardzo zainteresowana sunią,w razie dramatu zgodziła się wziąć ją na tymczas,za zwrotem wyżywienia. Ala wieczorem poproszę dankę1234 o ogłoszenia,ale to jest cały komplet oprócz allegra.Ale allegra podobno ktoś dla zamojszczaków robi. -
W Warszawie,pewnie takich osób jak Wy,przygarniających chore psiaki jest więcej,po za tym większa anonimowośc ludzi.W małym mieście raczej nic się nie ukryje ,co ma te dobre jak i zapewne złe strony.Ale te złe z reguły olewam. Mam to szczęście że mogę wybierać znajomych,ci którym moja psiarnia nie odpowiada omijają mnie z daleka.
-
Jamnikowaty Ząbek od 2 lat w DT. Pomóżcie ogłaszać i szukać DS!
bianka0 replied to ana666's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://img6.imageshack.us/img6/1300/zabuss.jpg[/IMG] Jak widać brak ząbków i wypadający języczek nie przeszkodziły mu pożreć jakiegoś wielkiego zwierza. -
[quote name='yunona']No "kuń" przepiękny ! a i amazonka niczego sobie:p. Jamolki to wiadomo bez komentarza, natomiast napis jest fantastycznym pomysłem. Pewnie mieszkasz z dala od wielkomiejskiego gwaru (widzę, że prawie w lesie, a prawda! i te grzybki pyszne! ), to tabliczkę czytają tylko ci z rzadka przychodzący. Ciekawe jaka jest ich reakcja. :-o:eviltong: Rodzina Jamnicza powinna sobie też taką tabliczkę powiesić i Celinka.:lol: FAAAAAAAAAAAAAAAAAjniście. Bardzo fajny pomysł. A gdzie takie tabliczki można nabyć? Może i ja bym..... :p.[/quote] Nie,mieszkam na trasie turystycznej,często w lecie uczęszczanej.Tędy wczasowicze chodzą na wieczorne spacery.Reakcja jest niesamowita.Ludzie zatrzymują się żeby obejrzeć kwiaty i przeczytać co jest tam napisane ...i w tym momencie wypadają na nich liczne jamniory.Rozlega się śmiech, bo wrzask jamników jest równoczesny z przeczytanym często na głos zdaniem. Chciałam powiesić na furtce przed samym wejściem,ale moja dorastająca amazonka jęknęła ,,mamo nie rób mi jeszcze TAKIEGO obciachu'', tak jakbym jej jakiś do tej pory robiła oprócz tych kilku psiaków. Tabliczkę wykonano mi na zamówienie i co ciekawe dostałam ją GRATIS !.Nawet nie miałam pojęcia zamawiając ją,że ludzie wiedzą że psiaki są chore i przygarnięte. Zamawiał ją mąż (na moją prośbę ) ,kiedy odbierał dostał ją za darmo od właściciela firmy ze słowami ,,chociaż tak mogę pomódz''.W sklepie zoologicznym zawsze dostaję gratisy na 10% zakupów,bo psiaki sa przygarnięte,u weterynarza płacę bardzo niewiele ,albo wcale.Nawet bardzo skomplikowana operacja Jogusia(wieloodłamowe złamanie kości udowej ze znacznym jej skróceniem) ,gdzie przyjechał p.profesor z Lublina kosztowała mnie symbolicznie.Za rtg w prywatnym,ludzkim laboratorium nie wzięto ani grosza już 4 razy,gdzie wspólniczka została specjalnie po godzinach,żeby to nie kolidowało z przepisami.Czasami warto wierzyć w ludzi. Ostatnio zaskoczył mnie mój pacjent,gdzie jako tak zwaną ,, łapówkę dla lekarza '' przynósł mi 10 puszek kilogramowej karmy dla małych piesków.
-
[quote name='deer_1987']piekna rodzina!! marzy mi sie wiecej jamnikow..[/quote] Mnie się też marzy więcej jamników,koni ,różnych kundelków.Chciałabym mieć też osiołka i swoją krowę. Ale niestety co do jamnków muszę dać odetchnąć rodzinie,chociaż jeszcze z pięć by się zmieściło.Za parę miesięcy spróbuję kolejnych negocjacji. Co do zwierząt większych gabarytów mam swój plan życia na emeryturze i jestem na dobrej drodze do jego realizacji.
-
Niestety jeszcze nie w całości,biedna Lilith nie zdążyła była dopiero w połowie schodów. Wyobraź sobie Isadoro,że w lecie nie trzeba jej wnosić i znosić ze schodów,umie robić to sama. I nie trzeba jej machać kiełbaską przed nosem.
-
A to jest wejście na nasz teren z ostrzeżeniem dla wszystkich ryzykantów( stąd tytuł wątku) [IMG]http://images40.fotosik.pl/171/a48237662361240dmed.jpg[/IMG] A tu moja próba wejścia do domu z częściową delegacją powitalną: [IMG]http://images43.fotosik.pl/176/4157df87e561f76bmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images46.fotosik.pl/176/d97d8561ddb8d2demed.jpg[/IMG]
-
[IMG]http://images47.fotosik.pl/176/f3b84ad5fc78c6b8med.jpg[/IMG] [IMG]http://images44.fotosik.pl/176/4be45f9f31759d19med.jpg[/IMG] [IMG]http://images38.fotosik.pl/172/c3a9c0adf381bc66med.jpg[/IMG]
-
Tu Harnaś ładnie demonstruje swoją jedyną skarpetkę [IMG]http://images41.fotosik.pl/172/44db1ba982f37daamed.jpg[/IMG] [IMG]http://images43.fotosik.pl/176/cd711072adf0b2bemed.jpg[/IMG] [IMG]http://images48.fotosik.pl/176/fbb39fffe4230e82med.jpg[/IMG] [IMG]http://images45.fotosik.pl/176/179bb1cf6cf0c2f0med.jpg[/IMG] [IMG]http://images38.fotosik.pl/172/126311891366316cmed.jpg[/IMG]
-
[quote name='Isadora7']Goliaciku czy ktoś bawi się z tobą piłeczką. Widzę ze nie tylko ja nie śpię. Z tym że ja położyłam sie "na chwilę". Padłam bowiem na "dragach" jestem, komosa i bylica mnie zabijają. A jeszcze wkomponowane w wonie setek najróżniejszej "perfumy" (często zamiast mydła) po prostu mnie dobijają.[/quote] Jak wiesz Isadoro,każdy u nas MA OBOWIĄZEK bawić się z Goliacikiem piłeczką,on nie daje ludziom wyboru. A u nas tylko pachnie lasem.
-
A to nasze maleństwo : [IMG]http://images50.fotosik.pl/176/c20faadff1649b88med.jpg[/IMG] [IMG]http://images41.fotosik.pl/172/0d3cbe7c2c994738med.jpg[/IMG] [IMG]http://images40.fotosik.pl/171/1e9641788422c156med.jpg[/IMG] Właśnie pokazuje jak się otwiera drzwi do boksu (musimy je zabezpieczać dodatkową linką) w mistrzowskim czasie. [IMG]http://images38.fotosik.pl/172/f680a646e176a126med.jpg[/IMG] Są w sobie zakochani,Harnaś biega za córką jak psiak [IMG]http://images47.fotosik.pl/176/bf0fb2025ba30f25med.jpg[/IMG]
-
Tupek stał się nałogowcem napoju energetyzującego.Zawsze lubił się bawić pustymi plastikowymi butelkami,ale teraz reaguje tylko na te srebrne,a kiedy je dorwie wypija resztki do ostatniej kropelki : [IMG]http://images50.fotosik.pl/176/4825884093757f08med.jpg[/IMG] [IMG]http://images48.fotosik.pl/176/70a1db48df835ebfmed.jpg[/IMG] Goliacik ,,puszczający do Was oczko'' [IMG]http://images47.fotosik.pl/176/a0d73f7c136ca4b6med.jpg[/IMG] ....i z olbrzymim brzemieniem inteligencji na pyszczku. [IMG]http://images38.fotosik.pl/172/d6a6abc2d0a35522med.jpg[/IMG]