-
Posts
10475 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by bianka0
-
Pół roku temu przybiegły do mnie do pracy dzieci z informacją że po lesie błąka się wychudzony jamniczek.Po łapance okazał się nim psiak w typie posokowca Dukat, który ma już wspaniały domek w Warszawie. Zresztą Dukat stał się moją miłością,tęsknię za nim bardzo. To właśnie ten ,,jamniczek'' [IMG]http://images45.fotosik.pl/244/ec89ee312375cbe3.jpg[/IMG] [B] A jak wygląda Twoja Fiśka ?[/B]
-
[B]No tak Zyta nic nie zeżarła bo Krysia była w domu.[/B] Jak jutro pójdzie do pracy to piekielna Zyta znowu nam pokaże :angryy: Oby tylko dobrze wybierała produkty do zamordowania :diabloti:. Niedługo przez te szkody, koszty utrzymania artystki wzrosną dwukrotnie.:shake: Zobaczymy, może po sterylce trochę przysiądzie na doopce.:evil_lol:
-
Z Gucia robi się śnieżnobiała kuleczka:evil_lol: [B]Jaki on jest piękny i szczęśliwy.[/B] Jego siostrzyczka Beza też już dochodzi do siebie w Hoteliku u Murki, ale jeszcze nie ma tego jedynego, swojego domku:shake: Danusiu,a można wrzucić te fotki bezpośrednio na wątek, żeby je bardziej wyeksponować, tak cieszą serce aż robi się przyjemniej w tym nowym roku.
-
[quote name='wiki4']Świetne stadko :lol: Zapraszamy do nas ;)[/QUOTE] [B]Witamy wiki4.[/B] Już zajrzałam do Twojego pięknego stadka. Myślę, że będzie stopniowo się powiększało, w takim domku każda bieda chciałaby być.:lol:
-
Witamy Wiki, Lisiczkę i Kociczkę. Fajne zwierzaczki ,ale....mało ich. Przydałby się jeszcze jakiś jeden w typie rasy jamniczej. Lisa miałaby się z kim bawić, a Wiki miałaby więcej obiektów do kochania ( Lisa mogłaby nieco odsapnąć :diabloti:). Pozdrawiamy:Tuptuś, Lilith, Maluszek, Goliat, Frytka, Jogi, Harnaś :evil_lol:
-
[quote name='JamniczaRodzina.']Koteczka wygląda sympatycznie :p,ciekawe czy pewnego dnia nie powiększy rodziny ;)i będzie tak jak u nas z jednej 5 czarnuszków . Mizianko dla jamniczej gromadki.Kochane słodziaki.:loveu:[/QUOTE] Mój TZ -et zobowiązał się zrobić klatkę - pułapkę żeby można ją było wysterylizować. Ale ...weny mu na razie brak. Zanim jej dostanie to niewykluczone że nam się rodzina powiększy.Bez pułapki nie ma sposobu żeby się do niej zbliżyć.:shake:
-
Mania juz w DS i Maniek również znalazł już DS !!!!!
bianka0 replied to danka1234's topic in Już w nowym domu
Rzeczywiście przy ogłoszeniach najleszy byłby prywatny nr tel. którejś z wolontariuszek, chyba tej która najwięcej będzie mogła o niej powiedzieć. Malutka jest niesamowicie piękna, idealny piesek dla ludzi lubiących jamnikowate, ale nie przepadających za typowymi jamnikami. A jaka jest możliwość sterylizacji ? W trakcie pobytu w schronie chyba lepiej jej nie wykonywać. Jedynym ratunkiem żeby wszystko dopiąć jest dom tymczasowy. -
Jamnikowaty Fokus ponad 2 lata w schronie Juz w DS w Warszawie:):)
bianka0 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Mam wiadomość od Toli,(myślę że mogę ją podać) że Fokus i Fabian będą wyciągnięci ze schronu w poniedziałek:multi: Będą razem przebywać w kojcu interwencyjnym Emira do momentu otwarcia hoteliku, gdzie również będą razem. Mam nadzieję że chłopcy, kiedy odżyją staną na wysokości zadania i nie sprawią kłopotów kłótniami między sobą.:shake: -
[quote name='E-S']Mogę sprawdzić miejsca w hotelu na Stefczyka w Klinice Małych Zwierząt w Lublinie, tylko, że tam jest drogo, ja mogę dać max 100 zł. Ewa[/QUOTE] Jak drogo ? Miesiąc jakoś damy radę .
-
[quote name='Talcott']No tak mi się wydawało ze ich ktoś weźmie! Ja się chętnie dorzucę fin.[/QUOTE] Bardzo Ci dziękuję za chęć pomocy materialnej. Ona będzie potrzebna dla Fabiana, ale pod warunkiem że ktoś go [B]wyciągnie i przetrzyma przez miesiąc[/B].On tych 30 dni może nie przeżyć, więc wstrzymaj się z deklaracjami i dajmy teraz szansę innym.
-
Jamniki i jamnikowate w potrzebie z całej Polski !!!!!!
bianka0 replied to danka1234's topic in Już w nowym domu
[quote name='Talcott']Uffff bo ta podobno była w tragiczny stanie! No to czekamy na foty Rudej! Kochana Malagos!!!!!![/QUOTE] Talcott przepraszam Cię , to jest wątek typowo informacyjny. Jeżeli możesz to pisz na nim tylko istotne informacje, bo robi się nieczytelny. -
[quote name='Madallena']A moze jamniki i sznaucery polacze swe sily i zorganizuja cos dla nich. W kupie razniej i finanse (bo oczywiscie o hoteliku jakims mysle...) latwiej znalezc... Co Wy na to?[/QUOTE] [B] Kochane zacznijcie czytać poprzednie posty zanim coś napiszecie ![/B] Już pisałam że trzeba[B] obu przechować przez miesiąc[/B]. Potem jest dla nich miejsce w hoteliku u funi pod Zamościem, na zasadzie ,,dwupaku'', czyli przebywania w jednym boksie po obniżonych kosztach. Sponsorowanie Fokusa brałam pod uwagę, obok Fabiana nie mogę przejść obojętnie. Dzięki zgodzie funi obaj w lutym pójdą do jej hoteliku.Wszelka pomoc dla Fabiana będzie mile widziana. Nic więcej nie mogę zrobić, bo mam kawałek do Zamościa. Jeżeli leży wam na sercu ich los pomyślcie jak ich życie zabezpieczyć[B] tylko przez miesiąc.[/B]
-
[URL="http://img237.imageshack.us/i/dsc6190.jpg/"][IMG]http://img237.imageshack.us/img237/3599/dsc6190.jpg[/IMG][/URL] Dziękujemy malagos za zdjęcie malutkiej brązowej jamnikowatej.:loveu: Gdyby znalazł się dla niej [B]dom tymczasowy [/B], jamnicza skarpeta mogłaby pokryć dla niej ewentualny transport i leczenie (gdyby takiego wymagała ), oraz koszty sterylizacji (uzgodnione telefonicznie z danką1234- ma kłopoty z netem). Jeżeli wolontariuszki zrobią jej więcej zdjęć ruszą ogłoszenia małej.
-
[quote name='plastelina']o ile dobrze przeczytałam to za tymczas jamniczki u Malagos płacone będzie z jamniczej skarpety. a wiecie może jaki my mamy długi? do spłaty pozostała nam Malagoś 105(?) zł i za Nane, tylko nie wiem ile. no i zbieramy na hotel Oliwki. coś jeszcze?[/QUOTE] Tu na tym wątku są zasady finansowania pomocy z jamniczej skarpety : [url]http://www.dogomania.pl/threads/127512-Jamnicza-skarpeta-na-najpilniejsze-jamnicze-potrzeby[/url] Z tym cytatem: Dochód z tej skarpety będzie przeznaczony na jamniczki i jamniczkowate najbardziej potrzebujące pomocy; chore,stare,czekające długo na transporty. Zebrane w niej pieniadze będą zarezerwowane na takie trudne i nagłe sytuacje Jamnicza skarpeta z reguły nie sponsoruje pobytu w hotelach, ponieważ cały jej budżet zostałby wtedy wydany na jednego jamnika.[B] Dopłaty do hotelu są najwyżej jednorazowe , tylko w sytuacjach dramatycznych.Pieniądze są wydawane na leczenie, operacje, transporty.[/B] Osobą decydującą o przyznaniu środków jest danka1234. Zaproponowała przejęcie sponsorowania w całości kosztów utrzymania [B]dla Atlanty, ponieważ ta sytuacja była dramatyczna.[/B] Cyt : evl,wyciągnijcie tą jamnisie, nie martwcie sie o koszty,wezmiemy je na siebie tylko ja ratujcie puki jest jeszcze taka mozliwosc. Nie bedziecie miały zadnych długów zwiazanych z jamniczka,po prostu przekazcie ja nam pod opieke Czy któraś a Was uzgodniła z danką1234 zmianę w planach i opłacanie hoteliku dla innego pieska o którego stanie na razie ciągle nic nie wiadomo?
-
[quote name='funia']dziś w ciągu dnia będą newsy co u Zytki .Zakładamy sie o to czy coś zjadła dzisiaj ??:diabloti:[/QUOTE] Funia ,miałabym zamówienie dla Zytki co do menu. Może by tak zjadła TZ - ta Krysi :diabloti:
-
[quote name='matrioszka2']Cudowny wątek. Urocze opisy.Piękne psy.Kochani opiekunowie.Dziękuję , że jesteście.Jak dobrze, że w pierwszym dniu nowego roku tutaj trafiłam. Od razu chce się żyć.[/QUOTE] [B]Witaj matrioszka2[/B] na naszym wątku :loveu: i zapraszam do zaglądania do nas;) Jutro Bianka obiecała nowe zdjęcia Harnasia, dzisiaj moja dwunożna odsypiała Sylwestra :diabloti: [IMG]http://images43.fotosik.pl/243/ba4be98ed02a28a1med.jpg[/IMG] A gospodarzyk czuwał :evil_lol: [IMG]http://images36.fotosik.pl/130/5cb68a0621122b0amed.jpg[/IMG]
-
[quote name='Isadora7']No że Tuptuś jest paniczyk i inteligencik to wiem. Ale urok Goliacika jest powalający.[/QUOTE] A Tuptuś i tak Goliacika zawsze robi w konia :evil_lol: , prawdziwy Warszawiak, Kolumnę Zygmunta z pazurkiem w nosie każdemu by wcisnął :diabloti: [IMG]http://images44.fotosik.pl/243/556eb187e5d70967med.jpg[/IMG]
-
[quote name='Isadora7']Dobra popiół strzepnełam, ale nie zgodzę się że Goliacik ma niedorozwój :):):) poza tym świetnie gra w piłkę, a kupy zostawia z miłości.[/QUOTE] Przepraszam, jeśli kogoś obrażę, ale czy widziałaś kiedyś Isadoro inteligentnego sportowca, zwłaszcza piłkarza ? Ich raczej na korytarzach uniwersytetów nie można spotkać:diabloti: Goliacik ma naturę i inteligencję zawodowego piłkarza, mogę sobie wyobrazić jego wywiad w TVP:evil_lol: Może właśnie dlatego jest ulubieńcem mojego TZ-ta, najbardziej się dogadują ;) Jamniki to bardzo inteligentna rasa, a mój Goliacik jest bardzo słodki i kochany ale w porównaniu z innymi ( zwłaszcza z Tuptusiem ) nieco ociężały umysłowo. [IMG]http://images45.fotosik.pl/243/42a0747ed2109deamed.jpg[/IMG]
-
To cud, że Fabian żyje. Jeżeli możecie popatrzcie jutro czy Fabian, czy Fokus jest bardziej zagrożony.Którego trzeba zabierać na cito, a który może poczekać do lutego.
-
Właśnie przyszłam z popiołem, przyda się dla kilku ciotek które tu nareszcie zajrzały :evil_lol: Tak, Goliacik jest najbardziej fotogeniczny. Zawsze wymiata zwłaszcza jak zostawia koopy na dywanach. Śmiejemy się że jest jak wieczny szczeniaczek. Podejrzewam że ma niedorozwój umysłowy lekkiego stopnia, u psów też to się zdarza.:diabloti: [IMG]http://images50.fotosik.pl/243/222b4fe51c08dcbdmed.jpg[/IMG]
-
[B] Witamy Funiu[/B] :lol: Muszę chyba pobiedz do pieca, popiołu przynieść:diabloti: Powiem chłopakom i dziewczynom, że do nich zajrzałaś:crazyeye: Bianka je trzymała, więc wszystkie dały się wrobić w czapeczki, które potem natychmiast zamordowały.Zdjęcia są jeszcze na poprzedniej stronie.
-
[quote name='magenka1']nie obrażę się :) obok to koks 5 letni jamniś mam jeszcze dudusia ze schronu z Olsztyna i to koniec, bo okiełzać tą trójce ciężko :) a z helą to było ciężko nawet powiem, że bardzo nie obyło sie bez specjalisty ale teraz to cudowna sunia,[/QUOTE] To jest dla mnie w tym momencie jak ,,miód na serce''. Właśnie mam bezsenne noce przez [B]piekielną Zytę[/B] :angryy: z banerku w moim podpisie. Uraczyłam nią na tymczas Krysię, której chciałam pomódz, a tylko narobiłam kłopotów. [B]Piekielna Zyta [/B]:angryy: sukcesywnie demoluje Jej mieszkanie, niedługo nic w nim nie zostanie już do zniszczenia :-(
-
[quote name='yunona']O matko jakie kociątko piękne, jamniczki piękne a Harnaś namalowany cudownie. Słodze ale naprawdę jest czemu. Szczęśliwego 2010 Całej rodzince życzą łobuziaki i ja z synem Michałem. ( a grzybki wspaniałe! - i znowu słodzę!!!)[/QUOTE] Yunona zapraszam do zwiedzenia zwierzyńca na żywo.:lol: Są cudowne, ale przy tej ilości czasami coś mnie trafia:mad:.Gdyby nie pomoc córki i TZ-ta to chyba chwilami bym je wybiła:shake: Każde jest inne , większość jest chorych i pięć z sześciu ma jamniczy charakterek:angryy: Nawet Harnaś był koniem wyjątkowo trudnym do ułożenia, musieliśmy pozbawić go klejnotów w wieku 9-ciu miesięcy bo strach było z nim przebywać.:evil_lol: Odreagowuję mój zwierzyniec i pracę włócząc się po lesie. Mam również dodatkową mobilizację do zbierania grzybów wystawiając bazarki na psiaki[B].Nawet nie masz pojęcia jak się cieszę kiedy grzybki Wam smakują.[/B]:p