Jump to content
Dogomania

kikou

Members
  • Posts

    10348
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    26

Everything posted by kikou

  1. Tę karmę po Fenisiu możesz przecież wykorzystać dla swoich wszystkich podopiecznych, tam jest chudy krolik i groch. Królika moga jeść pieski niemal w kazdym stanie, ew. na ten groszek mozna uważać przy pieskach z problemami przewodu pokarmowego. :)
  2. Dunio zna wnetrze mieszkania, zaglada na ludzkie jedzonko. Ma dziwne sensacje brzuszkowe, po przyjeździe zrobil kawalek bardzo twardej kupki, a potem przez caly dzień dużo rzadkich plamek. No ale juz dzisiaj wystartowaliśmy z antybiotykiem i probiotykiem, może się unormuje.
  3. Jeszcze nie ma Dunia a już mam wyniki malutkiego. Jest kilka poważnych problemów. :( Anaplazmoza (był osobny test), kiepska morfologia i niedoczynność tarczycy
  4. Tak jak mówicie, pieski maja gdzieś "luksusy" świata, ale chcą byc jak najbliżej tego swojego człowieka. Dlatego nawet w niby poprawnych schroniskach są takie smutne. Moje psinki, na tyle ile dają radę, człapią wszedzie za mną, czasem nawet pod drzwiami łazienki siedzi ich z ósemka :D Timuś też towarzystwo ludzkie bardzo sobie ceni
  5. Jeszcze kilka informacji. Bonusik ma chorobę lokomocyjną, jest bardzo grzeczny w podróży ale niestety wymiotuje juz po 2 kilometrze. No i pisałam że nie szczeknął... Rozszczekały sie chlopaki, Bonusik biega jak gospodarz po całym terenie, obszczekuje dziarsko wszystkie zwierzaki i ludzi co mu się kręcą za płotem. ;)
  6. Tak, odrobaczymy go profilaktycznie razem z Franiem, ma chłopak nereczki i wątrobę zdrową jak u rekruta ;) wiec odrobaczenie mu nie zaszkodzi.
  7. Wczoraj byliśmy z Timusiem w lecznicy z powodu jego uszu. Jak może pamiętacie Timus mial mocną infekcjęw obu uszkach i guzka w jednym uchu. Od przyjazdu chlopak zużył 3 różne preparaty i po zakończeniu zakrapiania niemal natychmiast uszko paprało się od początku. Trzeba więc wytoczyć poważniejsze działa. Wczoraj pobrano mu wymazy na posiew żeby dobrać celowany antybiotyk oraz jeśli to by nie przyniosło oczekiwanej poprawy w przyszłości ew.zrobić autoszczepionkę. Ale teraz doraźnie w oczekiwaniu na wyniki dostalismy jeszcze 2 maści robione specjalnie, jedna do czyszczenia jedna do zakrapiania. No i ten doktor oglądał tez guzy Timusia i jest zdania ze guzek na piersiach wyglada groźnie i należałoby usunąć guz z ucha oraz odrazu pozostałe guzy. W związku z tym zrobiliśmy rtg klatki. Czysto- nie ma przerzutów. Jeszcze do badania kontrolnego, które ma być 14go.05 mamy zbadać wątrobę i podjąć decyzję czy będziemy operować Timusia.
  8. W kupce Franka nie było żadnych jajeczek żadnych pasożytów, niemniej na wszelki wypadek odrobaczymy chłopców, jak pisałyście.
  9. Wyniki Bonusika wszystkie w normie. :) RAchunek bedzie po majówce dopiero, dam znać oczywiście
  10. Franek ma dobre wyniki oprócz eozynofili co moze świadczyć o tym że ma jednak robaki choć nie widać ich w kale. Tolu, czy wiadomo kiedy chłopcy byli odrobaczani bo w książeczkach nie znalazłam odpowiednich wpisów?
  11. U Bonusika morfologia wyszła ok ale biochemię musimy dzisiaj powtórzyć bo coś tam próbka była nie taka jak potrzeba
  12. ...a kiedy nikogo nie ma w kuchni trzeba koniecznie sprawdzić czy nie zapomnieli czegoś smakowitego ;-)
  13. Wiek ok. 10 ale Franek wydał sie Pani wet. starszy. I na codzień Bonusik jest aktywniejszy. Częściej biega po podwórku, wczoraj awił się i skakał jak szczeniak z jednym kolegą, aż mi się oczy zaszkliły, ze takim biedakom po przejściach chce sie dokazywać jak młodzieży. Wyniki jeszcze nie przyszły.
  14. Wyników jeszcze nie ma, uszka zakrapiamy, a chłopcy troszkę się wylegują, troszkę pobiegają z kolegami, nawet tak sie trochę trzymają na razem. Z tym ze Bonusik jest aktywniejszy.
  15. Nasz Franio byl na badaniach dzisiaj, wyniki jutro po poludniu albo w środę. Serduszko osluchowo w porządku. Natomiast w uszkach jednak, mimo ze wydawaly sie byc suche, głęboko jest trochę odczyn zapalny, do przeleczenia kroplami. Proszę o dane do faktury od weta. Maluch waży 15,4 i zostal oceniony na +/- 10 lat. Ładnie chodzi na smyczy, jest grzeczny, nie boi sie samochodów, grzecznie jedzie też w samochodzie.
  16. Pani przy opisywaniu probówek napisała imię Gratis. ;) potem się śmiała że tak coś jej nie pasowało ale zapamiętała że to jakieś imię z promocji
×
×
  • Create New...