Jump to content
Dogomania

rozi

Members
  • Posts

    23016
  • Joined

  • Days Won

    10

Everything posted by rozi

  1. Wasia nie denerwuj się, ataki nie ustąpią na amen z dnia na dzień, u nas mieszanka Luminalu i Bromku (bez zmiany dawki) zadziałała ostatecznie po ponad miesiącu. Wcześniej były nawroty i ataki parę dni pod rząd. W tej chwili całkowity spokój od połowy lipca.
  2. Dla stworzenia ważne jest, żeby opiekun nie panikował. Ja sobie powiedziałam, że Kulka po prostu taka jest, ma padaczkę i już, a skoro ma padaczkę, to należy spodziewać się ataków. Do każdego ataku podchodzę jak do sytuacji naturalnej, uspokajam i zwyczajnie czekam, aż minie. Wiem, że jestem dla niej oparciem, przychodzi do mnie (jeśli zdąży) kiedy atak się zbliża.
  3. Ja bym poczekała. W sumie jeśli ataki (słabe) są nie częściej, niż dwa-trzy razy w miesiącu, to jest nieźle. Możesz zrobić badanie krwi i określić poziom luminalu, ja tego nie robiłam, bo co za różnica, czy to się już wysyciło, i tak celuje się z dawką na czuja. Dajesz 5,77 na kg na dobę, to nie jest mało, o zwiększeniu musi decydować wet.
  4. Słyszałam o problemach po Frontline, ja używam Fiprex i nic się nie dzieje. Dawka dawką, ale chodzi o wysycenie luminalu w organizmie i to trochę trwa. Ja podawałam 7,5mg na dobę (3,25 na kg wagi ciała), potem dołączyłam brom, potem zwiększyłam luminal do 11,25mg na dobę (5 na kg, to jeszcze nie jest maksymalna dawka) i dopiero wtedy ataki ustały, całość trwała około 4 miesięcy. Kulka jest w dobrej formie, wesoła itd. więc nie zmniejszam dawki luminalu, natomiast przy próbie odstawienia bromu ataki wróciły. Powiem jeszcze, że przy pierwszym zwiększeniu dawki luminalu straciła przytomność, ale mogło się to zbiec z silnym atakiem, więc po dwóch dniach powtórzyłam próbę i już nic się nie stało.
  5. [quote name='Nikaragua']Zgodnie z regulaminem bazarki nie mogą być przedłużane[/QUOTE] Zaspana może jestem, ale nie widzę takiego zapisu w regulaminie. Jest informacja, że bazarki mogą trwać max 1 miesiąc i wątki nie będą przedłużane ani wznawiane przez Moda. Dotyczy to chyba automatu, który przenosi bazarki do działu "zakończone". Moim zdaniem przedłużenia terminu (w ramach 1 miesiąca) dotyczy ten zapis: [QUOTE][B][U]Wszelkie zmiany w wątku (dokonywane po pierwszych ofertach) [/U][/B]mające na celu zmianę formy zakupu - na przykład z planowanej licytacji na kup teraz -[B][U] muszą odbyć się za zgodą wszystkich licytujących w danym bazarku. W przypadku jakiegokolwiek sprzeciwu należy zasady bazarku pozostawić niezmienione! [/U][/B][/QUOTE]
  6. [quote name='brittta']witam, mam problem. licytowałam fant na tym bazarku: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/246014-kawa-herbata-biżuteria-rękodzieło-prawie-wszystko-bezCW-przedłużony-do-14-8/page5[/URL] bazarek trwał do 12.08 do godz 22.00, zalicytowałam fant o godz 21.59 następnego dnia pojawiła się informacja, że bazarek został przedłużony do 14.08 do 22ej, przegapiłam tę informację, bo bazarek już się zakończył, nie pilnowałam więc fantu. ktoś przelicytował moją szkatułkę, właścicielka bazarku nie uznała moich wyjaśnień. Uważam , że złamany został regulamin -mam rację? czy można zmieniać zasady bazarku po jego zakończeniu?[/QUOTE] Jeśli z jakichś przyczyn chce się przedłużyć, należy to uzgodnić ze wszystkimi licytującymi, czyli do każdego wysłać PM.
  7. Ach Boże :( Drwal to jeden z psów, których nie zapomnę. Śpij, piesku [']
  8. Fundacja nie pomogła psu, tylko wybawiła właścicielkę z kłopotu Zafascynowało mnie to, więc dociekałam. Od dawna mnie nie dziwi, że fundacjom brakuje pieniędzy dla zwierząt żyjących w nędzy, tutaj mamy jedną z przyczyn. Mam nadzieję, że Fundacja 2plus4 nie prosi o datki na karmę dla biednych psów, bo musiałaby się wytłumaczyć z tego ogłoszenia, z tej opłaconej za właścicieli Perełki sterylki, smyczki i całej reszty podanej nie-biednym ludziom na tacy. [QUOTE]wszystkie faktury które będą brane przy mnie w Częstochowie będą na Fundację 2+4 i płacone bezpośrednio z konta Fundacji[/QUOTE] :D
  9. [quote name='olalolaa'] [COLOR=#ff0000][B]Sytuacja na miejscu nie najgorsza[/B][/COLOR], psów było 4, zostały 3 po zabraniu Perełki bo tak się nazywa;). Yoreczka w domu, owczarek-suczka w kojcu razem z samcem miniaturki sznaucera- w typie. Kota widziałam jednego, dwa pozostałe gdzieś wyszły. [COLOR=#ff0000][B]Zwierzaki wyglądały na całkiem zadbane[/B][/COLOR], jedynie sam kojec pozostawiał wiele do życzenia no i podejście tych ludzi do zwierząt, nie ubolewali z powodu rozstania się z psem, sznaucerek też jest do oddania, po zapytaniu dlaczego w ogóle nie chcą juz Perełki - odp. że nie ma dla niej czasu, poza tym suczka ONka atakuje ją, sznaucer podobno też.. Wszystko podobno bo oczywiście mogą to być kłamstwa, na małej nie znalazłam żadnych blizn itd, jedynie brzeg uszka tak jakby po urazie, nadgryziony ale zabliźniony dawno. [COLOR=#ff0000][B]Ogółem można by ich pouczać, może i zabrać suczkę na sterylizację ale ona tam miałaby kojcowe życie[/B][/COLOR] (...) jestem wolontariuszem wrocławskiej Fundacji Dwa Plus Cztery suczka jest obecnie pod opieką właśnie tej Fundacji, jeśli ktoś z Was chce pomóc finansowo w tej 'akcji' proszę wpłacać pieniążki bezpośrednio na konto Fundacji - wszystkie faktury które będą brane przy mnie w Częstochowie będą na Fundację 2+4 i płacone bezpośrednio z konta Fundacji. [B]UWAGA ważne żeby przelew zrobić z dopiskiem 'datek na cele statutowe fundacji: Perełka'. [/B]Na tej stronie są wszystkie dane do przelewu:[URL]http://2plus4.org/kontakt[/URL] [/QUOTE] Na czerwono pogrubiłam ocenę sytuacji psa. Takie warunki kwalifikują się do celów statutowych Fundacji?
  10. [quote name='olalolaa']Trochę mało osób na tym wątku a nie ukrywam że wsparcie finansowe Fundacji by się przydało, mamy na utrzymaniu kilka psów, z tego 3 w hotelach, a dużą organizacją nie jesteśmy. Perełka niespodziewanie spadła na nas.[/QUOTE] Ten wpis świadczy o tym, że suczka jest, lub była, pod finansową opieką Fundacji.
  11. Czy ja dobrze rozumiem, że wyhaczyłyście psinkę z prywatnego ogłoszenia, że ona miała dom, ale postanowiłyście pomóc właścicielce w kłopocie i teraz psinka jest w hotelu, a za ten hotel płacą ludzie, którzy chcą pomagać BEZDOMNYM zwierzętom? Skąd Fundacja ma fundusze? Czy darczyńcy wiedzą, że zbieracie psy z ogłoszeń właścicieli? Edit: Zapiszę inf. z pierwszego posta [quote name='roosi']Znalazłam na tablica.pl ogłoszenie o szczennej suczce do oddania........ [URL="http://tablica.pl/oferta/oddam-pilnie-malutkiego-mieszanca-chihulaly-ID3hqPr.html"]http://tablica.pl/oferta/oddam-pilni...y-ID3hqPr.html[/URL] Mix chihuahua z pinczerkiem, czytaj mały rudy kundelek. Suczka ma się oszczenić za ok. tydzień(!). Jej [B]właścicielka napisała mi, że może u niej być dopóki nie znajdzie domu[/B] i że będzie wdzięczna za pomoc w znalezieniu domu. Suczka jest w Częstochowie. Może jest ktoś z Częstochowy lub okolic, kto mógłby pomóc. W tej chwili chyba najlepiej byłoby przekonać panią do sterylki aborcyjnej... (tylko za co ją zrobić?) [/QUOTE]
  12. A nie, jeśli sama psinę utrzymujesz, to pewnie że możesz robić bazarki. Myślałam, że zadeklarowałaś stałą w cudzym wątku.
  13. Nie można robić bazarków na własne deklaracje. Trzeba zgłosić w wątku psa, że nie dasz rady dłużej płacić, ale w zamian za to pomożesz bazarkami.
  14. To zależy od osoby robiącej bazarek. W zasady bazarku należy wpisać jak wygląda sprawa z opcją KT, czy pozostaje czynna po rozpoczęciu licytacji, czy nie.
  15. Yucca, zupełnie bez powodu poczułaś się urażona - gamecie chodzi o nowych, którzy pojawiają się przy okazji afer.
  16. Są ludzie, którzy jadą na opinii, przyzwyczaili się, że nikt ich nie sprawdza i zaczynają totalnie olewać. To może trwać bardzo długo, zanim ktoś się wkurzy. Są wątki główne, na których brakuje wpływów z wielu bazarków. Jakoś "wiadomo", że tam pieniądze nie są przecież defraudowane, więc nikt nie śledzi i nie zwraca uwagi, póki jakaś franca :evil_lol: nie zacznie drążyć. W bazarkach często pojawia się informacja, że na wpłaty czeka się 7 dni, czy tam ileś. A ile można czekać na potwierdzenie, że wpłata dotarła? Ile na podliczenie bazarku? Łatwo jest bazarek otworzyć i podrzucać, schody zaczynają się, kiedy dochodzi do realizacji, czyli konieczności przeniesienia tego wirtualnego bazarku do realu. I niechby on sobie został w świecie wirtualnym, co tam, ale jest jeden problem - prawdziwe pieniądze idą na prawdziwe konto. Zresztą cała przyjemność uczestniczenia w bazarkach polega na obejrzeniu finału, że tyle się udało dla piesków zebrać, każdy się cieszy. Fajnie by było pozostać przy takim obrazie. A olewanie przez sprzedającego świadczy albo o tym, że pieniądze nie są tak naprawdę potrzebne, albo o tym, że uzbierana kwota jest kroplą w morzu i nie warto o niej wspominać - jedno i drugie jest przykre.
  17. Do tytułu proponuję dodać "kto nie rozliczył". Nie wiem jak komu, mnie na przykład zależy na informacji, czy moje pieniądze doszły i dotarły do celu. Straszny bajzel jest ostatnio.
  18. Dziękuję za odpowiedź, ale w obu tych hodowlach psy są w kojcach i żadna z nich nie jest w okolicach Warszawy :D
  19. Do regulaminu bazarku - oprócz terminu na wpłaty - należałoby dodać termin wysyłek i termin wstawienia rozliczenia, choć moim zdaniem rozliczenie powinno się pojawić w chwili dotarcia pierwszych wpłat i być uzupełniane na bieżąco, żeby nie trzeba było dopytywać. Jak już mówiłam szanujmy się wzajemnie.
  20. Ja w kwestii prowadzenia bazarków. Strasznie denerwujące jest, kiedy ktoś otwiera bazarek, a potem pojawia się na nim sporadycznie, nie uzupełnia licytacji, nie odpowiada na pytania etc. Ja nie twierdzę, że kupowanie to jakaś wielka łaska, ale jednak szanujmy się wzajemnie.
  21. Mnie w takich sytuacjach wkurza stracona kasa za pocztę. Psu za fant nie żałuję, choć czasem jednak wolałabym dostać to, co kupowałam, a nie coś, co ląduje w śmieciach. Ale opłata pocztowa to już całkiem wyrzucone pieniądze.
  22. Nieaktualne.
  23. Czy ktoś może polecić hodowlę? Zależy mi na zrównoważonym, mocnej budowy psie, po mądrych rodzicach. Nie z kojca.
  24. Załóż wątek tutaj: [url]http://www.dogomania.pl/forum/forums/1158-lubuskie[/url]
×
×
  • Create New...