Jump to content
Dogomania

evel

Members
  • Posts

    10326
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by evel

  1. [quote name='Amber'] kantar wydaje się zdecydowanie bardziej humanitarny.[/QUOTE] Pozwolę sobie wyrazić swoją opinię, bo moim zdaniem kantar w niewprawnych rękach jest sto razy bardziej niebezpieczny niż kolce - jakoś ciągle mam przed oczami wizję psa, który sobie niemal łeb urwał jak się próbował z kantara wyswobodzić, brrr :shake: Także jak już coś to lepsze z dwojga złego wydają się kolce, chyba, że ktoś ma naprawdę psa takiego, na którego kantar mocno działa - chociaż jak dla mnie to minus, bo mój pies pewnie by się zachowywał jak z autyzmem, gdybym jej kantar założyła ;) A co do jakichś wcześniejszych wpisów - ja mam problemy ze swoją suką i wcale się z tym nie kryję :eviltong: Nie ma co udawać idealnych, tylko ruszyć d... i zabrać się do pracy ;) Wydaje mi się, że Ci, którzy się wypowiadają o swoich psach w samych superlatywach, kreując obraz SuperPsa, w rzeczywistości mają z nimi różne banalne problemy ;) A będziecie może w Lublinie na wystawie w kwietniu bądź czerwcu? :)
  2. Sławku, jestem z Was dumna :D
  3. Trzymaj się, gluciaku. Musi być dobrze!
  4. Jaki bidul mały - chyba mu brakuje dobrej jakości jedzenia, bo te niedźwiedzie łapy, "okularki" wokół oczu nie świadczą najlepiej o jego stanie zdrowia :( Może chociaż pazury mu ktoś mógłby przyciąć?
  5. Ja bym tego "wilczastego husky" z tytułu zmieniła na "miks ON/AM", albo "miks ON-malamut", bo ten husky to ni przypiął ni przyłatał do tak dostojnego kolesia, który z husky ma niewiele wspólnego ;)
  6. [quote name='DoPi']"ratujmy wszystkie szczeniaczki, bo są słodziusie" Nie napisałam , ze ratuje, bo są słodziusie więc może nie komentuj wten sposób. Może zauważysz również , że wziełam stara schorowana sunię schroniskową, a teraz wzięłam drugiego psa 2 letniego . Po prostu pomagam jak umiem. A nadpopulacji nie unikniesz dopóki nie zmieni się mentalność ludzi i podejście do sterylek. Nie ma co obrażać innych używając inwektyw.[/QUOTE] Nie sądzę, żebym kogokolwiek obrażała w jakikolwiek sposób. Forum to miejsce publiczne, gdzie każdy może wyrazić swoje zdanie, z tego, co mi wiadomo. [quote name='skrzeli']No przepraszam bardzo, ale z nadpopulacji niechcianych psów to my nie wyjdziemy [B]dopóki nie pojawią się odpowiednie regulacje prawne na skalę całego kraju[/B] i to zarówno w zakresie kastracji, usypiania ślepych miotów, jak także eliminacji nieadopcyjnych psów ze schronisk. Wiele krajów zachodnich tak skraca ich cierpienia, a schroniska te często stawiamy za wzór. Że o nauczeniu ludzi odpowiedzialności za to co oswoił nie wspomnę, bo to potrwa pokolenia, choć jak widzę jak się dziś dzieci wychowuje ( w całkowitym braku poszanowania dla istot słabszych), to my tej zmiany na pewno nie doczekamy !![/QUOTE] No, regulacje by się przydały. Ale dopóki ich nie ma to trzeba patrzeć globalnie na problem bezdomności, niestety. Czasem trzeba uciszyć serce, a słuchać rozumu.
  7. Podtrzymuję stwierdzenie, że to najpiękniejszy z Twoich dotychczasowych tymczasów :loveu:
  8. [url]http://i245.photobucket.com/albums/gg80/borderholi/2011/2011_03_27_spacer_Lodz/_DSC4889T.jpg[/url] Aaaaa! :loveu: Cudowny, mały, łysy dziubasek :loveu: No, obroża tez fajna :evil_lol:
  9. [quote name='anita_happy']super malec ES lookniej okiem karmowego speca:) moze ta dla malucha była by dobra??? [url]http://allegro.pl/fitmin-medium-light-15-kg-i1521772511.html[/url][/QUOTE] Anitka, ja nie E-S, ale widzę, że karma ma sporo białka i dużo włókna - poza tym, Fitmin jest dziwny - albo go psy kochają, albo od niego uciekają :evil_lol:
  10. [quote name='panbazyl']evel - spraw sobie yorasa jeszcze - wtedy zmienię zdanie na temat małych psów. ;) ja akurat jestem za dominacją w stadzie - mam 3 psy i choć są łagodne ale jedna trafiła mi sie charakterna. I gdybym im pozwoliła na swoje 5 minut, to juz mogę pakować walizki. Ale nie lubię jak psy się wylewnie witają, jak żrą ze stołu ludzkie jedzenie, jak skaczą po ludziach (bo on się tylko wita....), jak paszczą japę na pół wsi (no jemu wolno, bo maluśki) i kilka innych jeszcze zachowań - niekoniecznie stricte psa a bardziej właścicieli. a sterylizacja - jestem za choć tzreba mówić również o zagrożeniach i ewentualnych powikłaniach. Choc częściej jestem za sterylizajcą a nawet przeszczepem części mózgu w której mieści się rozum u niektórych posiadaczy psów.[/QUOTE] Yorka to chyba nie w tym życiu, hehe :lol: Co do dominacji - zapraszam tutaj, ale ostrzegam, że czasem jest nudno, czasem śmieszno, a czasem straszno ;) [url]http://www.dogomania.pl/threads/204079[/url] Ja jestem zwolenniczką partnerstwa z jasno określonymi zasadami, jeśli mogę to tak ująć :) Co do sterylek - ja jestem za, jeśli ktoś ma problem z upilnowaniem (a ja miałabym, bo z psem wychodzą też inni członkowie rodziny, siostra jest raczej gapowata i o wpadkę pewnie nie byłoby trudno :roll:) i jeśli znajdzie dobrego lekarza. Wiadomo, kwestia indywidualna, bo to operacja, więc ma plusy i minusy, ale jak na razie nie wymyślono jeszcze nic innego, co by skutecznie ograniczało możliwości rozrodu (-> bezdomność!), więc innego wyjścia nie ma :) [quote name='Kisses']Uwielbiam Cię :diabloti: Patologia jak się patrzy :loveu: Dzięki dogo nie czuje się osamotniona, bo w szkole większość twierdzi, że mam zryte poczucie humoru :loveu:[/QUOTE] No co, sama prawda :evil_lol: Ja mam dość osobliwe poczucie humoru, na szczęście otaczają mnie ludzie z podobnym :loveu: Tiu tiu tiu :loveu: Z innymi, jakby to ująć.... nie podtrzymuję znajomości na siłę :evil_lol: Przyszly szelaski od TŻta Marty_Ares! :multi: I obróżka gratis w pięknym kolorze :loveu: Będą foty, ale gdzieś bliżej weekendu... ;)
  11. [quote name='Ashira_Hera'] czy w takim miejscu gdzie nikt nie w chodzi .[/QUOTE] Następna jaśnie oświecona... Skąd wiesz, że tam, gdzie srasz swoim psem akurat na pewno, nigdy, absolutnie nikt nie chodzi? Może wchodzi tam inny właściciel czworonoga, który sprząta i co rusz wdeptuje w odchody Twojego psa? Ech, ludzie :shake:
  12. Piękne dzięki! :multi: Co do wełny z psów ;) Coś słyszałam o kobitkach, które z futra swoich malamutów robią różne rzeczy :lol:
  13. No mnie się bardziej podobają suki właśnie ze względu na to, że są... eee... no, sucze :lol: Znaczy delikatniejsze, mniejsze i w ogóle bardziej kompaktowe ;) A że dobermany nie kochają innych psów zazwyczaj, a inne psy też do nich czułością nie pałają to wieeeem :evil_lol: Chociaż mam obecnie w domu egzemplarz, który jest chyba dobermanem umysłowo :roflt: No widać po nim, że to jeszcze szczylek, jak mu urośnie klata to dopiero będziesz miała morderrrrcę :loveu: Odklejanie napastliwych samców-przytulaczy ostatnio ćwiczyłam na dorosłym wilczaku, który za wszelką cenę chciał mi się dolizać do mózgu chyba - mam nadzieję, że zdałam test, bo buras się w końcu położył na moich stopach i dał spokój ;)
  14. [quote name='Amber'] @evel Tak się nie robi, albo się pokazuje, albo się nie pisze :evil_lol:[/QUOTE] Oj tam, oj tam :siara: Jak zrobię foty to pokażę, nie? ;)
  15. [quote name='wilczy zew']Nie bijcie,że ja nie w temacie :nerwy: co to są za rasy :???:[/QUOTE] Na wątku Czekoladki nie bijemy :evil_lol: A rasy to Border collie oraz Czechosłowacki wilczak :)
  16. Oj, z tymi urojonymi ciążami to rzeczywiście masakra :roll: Pamiętam, że D. miewała praktycznie po każdej cieczce... Oczywiście w tamtych cudownych czasach wet-konował zaproponował oczywiste rozwiązanie - ciąża prawdziwa! Chyba się domyślasz, jak "pomogło" :splat: Ja tam planuję dobka kiedyś, właściwie sukę, ale to długo, długo jeszcze pewnie ;) No chyba, że dostanę zaćmienia jakiegoś i kupię samca :evil_lol: Suka przy Zuzolstwie nie wchodzi w grę, bo by się pozabijały chyba :siara:
  17. Cudowny ten Twój dzieciaczek :loveu: :loveu: :loveu: Zawsze wolałam dobermany w wersji czarnej podpalanej, jak moja D. [*], ale teraz sama nie wiem... Zakochana jestem w pewnej czekoladowej pannicy z Lublina ;)
  18. lady, zmień se link do tej Biełki na jakiś inny kolor, bo się zlewa :evil_lol: Zielony jakiś walnij czy co ;)
  19. Kurna, weźcie se laski dajcie po razie i będzie spokój, bo normalnie już się zaczynało robić i znowu się z tego wątku robi syf. Rzekłam to ja, ironiczna, wredna i złośliwa, ale pracuję nad swoimi wadami :evil_lol: [quote name='E-S']Evel kochana jesteś :loveu: znaczy nie zawsze, ale teraz :evil_lol: sama wiesz jak jest :D Czytam o tych trzustkowcach - tłuszcz musi być poniże 10 %, na joserze składów nie mogę znależć. Bozita to dobra karma, smakuje psom, skład OK niby. Hunter jest chudy - to Bugi waży tak od 13 do 15 kg, Hunter - 8-10 kg. Ale trzustkowiec ma dawki większe niż jego waga ... dopiera się niestety "na żywca" - patrząc, czy pies się najada.[/QUOTE] No wiem, wiem, ale wiesz ;) To szczupak z niego straszny. Czyli pewnie będzie jadł dawki jak na 15kg, nie? Nie mam dłuższej chwili, żeby te karmy posprawdzać, może jakoś bliżej weekendu... Doba jest stanowczo zbyt krótka :shake:
  20. [quote name='vege*']pokaż, pokaż! :-)[/QUOTE] Będą zdjęcia jakoś bliżej weekendu pewnie ;)
  21. Zu wraca, ale wiecie, jak coś przyuważy to mam jakieś 3 do 5 sekund na reakcję ;) Niemniej jednak w ciągu roku były tylko dwie poważniejsze wpadki, czyli chyba jest dla nas jakaś nadzieja ;)
  22. Co tam u dziubaska w ogóle?
  23. [quote name='Litterka']I tak się zastanawiam już teraz: może lepiej z trawnikó nie sprzątać, w końcu g...o to najlepszy nawóz? [/QUOTE] Zapraszam na najbardziej obsraną ulicę Lublina. Tam, gdzie kiedyś były trawniki, jest klepisko, więc z tym nawozem to chyba tak nie do końca :razz: Ktoś gdzieś napisał, że psia kupa rozkłada się do pięciu dni (lol) - to ja mam na osiedlu do czynienia chyba z kosmitami przebranymi za psy, bo spod śniegu wyzionęły tony odchodów, które nijak nie chcą się dematerializować :roll:
×
×
  • Create New...